Novi družinski zakonik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

O sprejemu novega družinskega zakonika sem:

ZA
60
62%
PROTI
37
38%
Skupaj glasov : 97

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Jun. 2011 12:39

buubbika napisal/-a:
McLarnovc napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:Ne, nestrpnost se težko spoštuje (kar mi je osebno mal bedno, ker je to spet neke vrste nestrpnost).

Khm, a zdaj če je nekdo proti družinskemu zakoniku, je pa že nestrpen? WTF kakšno nizkotno posploševanje je pa to? :eek:
???!
A si se mal narobe izrazla, al res tako misliš?
Res tko mislm, ni nobenega napačnega izražanja z moje strani, je pa dokaj jasen McLarnovčev negativizem (in napačni argumenti, ter vsesplošno nekulturno debatiranje).
Kakšno posploševanje mi hočeš vštulit?

Z nasprotovanjem zakoniku nekomu zanikate tole:
haylee napisal/-a:Homoseksualna posvojitelja pa daaaaaaaleč od tega. In jst ne morm vrjet, da nekateri še vedno ne vidite, da ne gre za pravice gejov/lezbijk - gre za pravice otroka. Otrok nima dedne pravice, otroka ne sme drugi posvojitelj obiskati v bolnici, če hudo zboli, otrok ne bo prejemal preživnine itd.
to počet je NIZKOTNO.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 19. Jun. 2011 13:35

vsebine še ne morem sodit.. ampak ponoven referendum bi se mi zdel trapast. referendumi se mi na splošno zdijo trapasti (podpiram v primeru pomembnejših odločitev ala osamosvojitev, vstop v eu..).
ljudje se večinoma ne pozanimajo o čem odločajo, niti ne poznajo problematike.. volili smo jih, da vladajo in sem spada tudi sprejemanje potrebne zakonodaje. če nam njihov stil ni všeč, imamo vsaka 4 leta možnost izbrati nove vladajoče, ki lahko stvari spremenijo, če se obstoječa ureditev izkaže za neustrezno. da ne govorim koliko denarja se zmeče po nepotrebnem zanje..
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 19. Jun. 2011 19:06

"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 19. Jun. 2011 20:51

McLarnovc napisal/-a:A nisi ti neka pravnica al nevem kaj? :steinigung:

Upam, da nisi na referendumu o pokojninski reformi glasovala ZA, ker potem si nestrpna do upokojencev in bodočih upokojencev. :wink:


Malo pomisli, preden take nesmisle pišeš.

Me je pa groza, ko vidim, kako ste nekateri nestrpni. In to pri zakonih, ki jih sploh ne razumete. Fak, kje živimo.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 19. Jun. 2011 22:40

Tudi tole je zelo vredno pogledat (sin dveh mam):
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 23. Jun. 2011 12:54

"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 28. Jun. 2011 18:35

V najslabšem primeru, če ustavno sodišče dovoli referendum, upam da bo folk, ki bo šel glasovat vsaj toliko izobražen, da ve oz. prebere, kaj je dejansko napisano v zakoniku in ne predvideva po svoje oz. kaj mu drugi rečejo:

Kar se zadeva istospolnih parov:

- Po DZak zakonska zveza in izvenzakonska skupnost ostajata ekskluzivni samo za moškega in žensko (torej za hetero par)!

- DZak za istospolne pare določa posebno zvezo z drugim imenom: partnersko skupnost oz izvenpartnersko skupnost, ki pa sta v vsem izenačeni z zakonsko zvezo in izvenzakonsko skupnostjo, razen pri možnosti skupne posvojitve (tujega, tretjega, nebiološkega) otroka. Torej: enake pravice na področju dedovanja, ustvarjanja in delitve skupnega premoženja, zdravstva, pravosodja, sociale, davkov itd. Pač poln status svojca.

- Istospolnemu paru v zvezi po DZak ni dovoljeno skupaj posvojiti (tujega, tretjega, nebiološkega) otroka. Lahko pa eden od partnerjev posvoji otroka svojega partnerja, če za to obstajajo pogoji (npr da je drugi biološki starš že pokojen, neznan ali pa se je otroku odpovedal oz so mu bile starševske pravice trajno odvzvete s strani sodišča).
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 30. Jun. 2011 10:17

Jaz sem proti sprejetju tega zakonika, zelo preprosto, ker je butast!
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 30. Jun. 2011 11:59

daj prosim pojasni, kaj je butastega v njem?

meni osebno je bolj butasto, da se obstoječa problematika ne uredi...
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
DiNozzo
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 8. 6. 2011
Kraj: Divjina

Neprebrana objavaNapisal/-a DiNozzo » 27. Jul. 2011 19:19

Tudi jaz proti...slabo spisan zakon, in se le kozmetično razlikuje od obstoječega

Neurejen je problem nezvestobe v istospolnih partnerstvih, npr.: ena od žensk v istospolni skupnosti prostovoljno zanosi; ali obstaja dokaz, da je moški, ki sicer živi v istospolni skupnosti, biološki oče nekega otroka. Seveda take stvari morajo biti brez retrogradnega učinka.

Vir: http://www.dz-rs.si/typo3conf/ext/acts/pi1/acts/getfile.php?cat=l&id=54808530&mandate=5
Birokrati imajo to neurejeno, ampak mislim da sem dobil zadnjo verzijo z datumom 16.6.2011

60. člen
(svobodno odločanje o rojstvu otrok)
Zakonca svobodno odločata o rojstvu otrok. Do skupnih otrok imata enake
obveznosti in pravice.

Tu starša omejuje ZPIZ-1, ki določa, da lahko otroški da dodatek koristi samo eden ne pa oba (velja za denarno - ostale bonitete si razdelita po dogovoru)

61. člen
(svobodna izbira poklica in dela)
Vsak zakonec si svobodno izbira poklic in delo.

Ženske ne smejo delati pod zemljo...svoboda je omejena z Zakonom o Delovnih Razmerjih

65. člen
(preživljanje med zakoncema v času zakonske zveze)
(1) Zakonec, ki nima sredstev za življenje in brez svoje krivde ni zaposlen,
lahko zahteva, da ga drugi zakonec preživlja, kolikor je v njegovi moči.

Nikjer ni natančno določeno, kakšne so posledice, če tega drugi zakonec ne zmore.

Poleg tega poročeni ne dobijo kar tako nadomestila za brezposelnost (tole zadnje sem napisal malce na pamet, ne me držat za besedo).

Tretji del: RAZMERJA MED STARŠI IN OTROKI
V tem delu ni natančno opredeljen način ugotovitve starševstva, če prihaja do tožb. Ali je ustaljena praksa z odvzemom DNK ali kako drugače...nikakor ni omenjeno.

192. člen
(odpoved pravici do preživnine)
Odpoved pravici do preživnine nima pravnega učinka.

Ni variante da se otrokov skrbnik (oče ali mati) odpove preživnini -- tudi če je drug starš suh ko poper.

215. člen
(nagrada in stroški)
59
(1) V družinski mediaciji, ki jo izvajajo družinski mediatorji iz drugega
odstavka 210. člena tega zakonika in v okviru katere se rešujejo spori iz razmerij do
otrok, država krije nagrado družinskega mediatorja in njegove potne stroške v višini,
ki jo določi minister, pristojen za družino, v soglasju z ministrom, pristojnim za
pravosodje.
(2) Družinski mediator iz drugega odstavka 210. člena tega zakonika je
upravičen do nagrade in povračila potnih stroškov v višini, ki jo določi minister,
pristojen za družino, v soglasju z ministrom, pristojnim za pravosodje.

To nas utegne drago stati (davkoplačevalce)...vloge mediatorja ne opravlja CSD, pač pa fizične osebe z izpitom iz mediatorstva
He cannot bury his mistakes in the grave like the doctors/.../He cannot argue them into thin air or blame the judge like the lawyers. The engineer simply cannot deny he did it.

- Herbert Hoover on engineering
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 03. Sep. 2011 15:23

"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 04. Sep. 2011 18:32

DiNozzo napisal/-a:Tudi jaz proti...slabo spisan zakon, in se le kozmetično razlikuje od obstoječega

60. člen
(svobodno odločanje o rojstvu otrok)
Zakonca svobodno odločata o rojstvu otrok. Do skupnih otrok imata enake
obveznosti in pravice.


65. člen
(preživljanje med zakoncema v času zakonske zveze)
(1) Zakonec, ki nima sredstev za življenje in brez svoje krivde ni zaposlen,
lahko zahteva, da ga drugi zakonec preživlja, kolikor je v njegovi moči.

Nikjer ni natančno določeno, kakšne so posledice, če tega drugi zakonec ne zmore.
Tudi ni jasno kaj je to "brez svoje krivde ni zaposlen". Lol kako neumen koncept, povsem neuporaben pravno gledano.

In 60. clen... v realnosti se zenska svobodno odloca o rojstvu otrok, moski pa ne. Tko da je lazen clen ze v osnovi, skregan z realnostjo. Vcasih ne vem a nasi vladni pravniki samo radi berejo lepe misli a bi radi kej konkretnega naredili. Skoraj v vsakem zakonu najdem kak clen kjer so izrazeni neki lepi nameni, pravno je pa clen povsem nicen.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 11. Sep. 2011 9:45

Načeloma sem za vsaj kar se tiče glavne polemike glede zadev vezanih na istospolne veze. Ampak to ne bi smel biti izgovor za toliko nejasnosti, ki se še pojavijo v predlogu.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 12. Okt. 2011 2:26

zakon je slab... kot kar nekaj zakonov... ampak to kar se gredo primc, rkc ipd da ne recem kaj je pa za popi*dit!
sovrazni govor naj bi bil kazensko preganjan pa se nobenemu se ni na prste stoplo..

nekateri pisete - (zaenkrat) sem proti zaradi tega, ker bi otroka zbadali v soli...
v tem primeru NIKOLI ne bo boljse!!!

vsi smo enakopravni...

btw - je sicer res, da jih je manj... pa vseeno.. kdaj smo prebrali, da je eden od gay partnerjev pretepel otroka? partnerja? vrgel otroka skozi okno? ga posiljeval? ...

v sloveniji so vsi zakoni in organi ki nadzirajo posvojitve homo in hetero parom IDIOTSKI!
otroci zivijo pri pedofilskih starsih, ki jih zlorabljajo na vse nacine mozno... zacne se preiskava na soli... se preselijo za jeb**ih 100km in zadeva je zakljucena?!
medtem pa pari na posvojitev cakajo po 10let... nakar jim v novem stanovanju pride socialna delavka in rece, da so stekarji 2cm prenizko nasraubani?!

uuu me tole pogreje... pol se pa spet spomnem na tistega gonjaca Primca... k bi najraj vidu da ga.... ne bom napisal...

VSEM ENAKE PRAVICE!

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov