Novi družinski zakonik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

O sprejemu novega družinskega zakonika sem:

ZA
60
62%
PROTI
37
38%
Skupaj glasov : 97

Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 02. Apr. 2012 10:31

veliko presenečenje je z mojega stališča predvsem to, kolk velik MLADIH je nestrpnih...come on....kam gre ta družba :?

to, da bo padel referendum je bilo pa več ali manj že jasno, glede na to, da so volit šli samo penzionisti in starejši, kateri stališče je itak jasno...mladini je pa vseeno kaj in kako in potem je rezultat tu..
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Apr. 2012 12:16

Ja in točno to me zelo žalosti. Kako zelo je ljudem v Sloveniji vseeno, če ne gre za njihovo rit. Mene pač moti, če živim v krivični družbi in si želim, da ne bi bila takšna.
Mi je pa za :cry: da ljudje še vedno pribijajo, da se jim ne zdi prav, da bi lahko homoseksualci posvajal otroke (kot sxe). A ste eni res tak nedojemljivi, al kaj?
Če bi ljudje lepo na podlagi smiselnih argumentov odločili, da so proti, bi vsi že pozabili tale referendum, ampak ni bilo tako. Ljudje so se odločili na podlagi nevednosti, neke ideološke propagande in strahu pred drugačnostjo.
_Ziggy_x
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 30. 3. 2012
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a _Ziggy_x » 02. Apr. 2012 12:33

Jaz sem hotel samo povedat, da bi ta zakonik lahko še mal izboljšal (šli v kakšne detajle)...ker Slovenci letimo samo na tisto kar nam je pomoljeno pod nos, noben pa nebi dal še kakšnega (uporabnega) predloga. In potem samo da vidi besedo ZA ali PROTI, napadate vsepovprek...

Men tudi niso kul homoseksualci (v zvezi s otroki)...pa kaj potem...ima pa pač vsak izbiro kaj bo in kaj hoče, ni tako? Če bi bilo pa dejansko za mulčke še bolje poskrbljeno pa še toliko bolje...

Bolj se jaz bojim totalno nesposobnih institucij pri nas (ve se, katera so vključena). V njihovo nesposobnost pač ne dvomim...
Hello
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 02. Apr. 2012 12:50

No, mamo pa vsaj še nekaj časa, ko bomo lahko legalno mulcu vzgojne okol ušes talal. Ko bo nov sprejet, to ne bo več mogoče, tko da.....palce in kable v roke, dokler je še legalno :D

Aja, pa kje je največ nenazadnjaškega in izobraženga in folka se je tud pokazal. Bravo Ljubljana!
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 02. Apr. 2012 13:23

jooj ko sem tole brala sem se spomnila enga tv prispevka, ki me je nasmejal do solz skoraj.... bilo je o vzgojnih principih in metodah, ker da palica ali dve po riti že kršijo nevemkatere pravice itd...in potem se na ekranu pojavi neka strokovnjakinja z nevemkoliko nazivi in ji novinarka da primer:
''če je na štedilniku lonec in v njem vrela voda, otrok pa že sega po njem...''

pa ona začne ''ja seveda, to je zelo nevarno, otroku moramo privzgojiti čut nevemčesa, obstajajo metode in principi, ki jih moa bit vest vsak starš, otroku moramo razložiti blablabla..''

pa se novinarka ne pusti in jo povpraša za konkreten ukrep v tem primeru...in ona JASNO ostane mrzla in še kr naprej klobasa o moči pogovora in globokem očetovskem glasu... :lol: :lol:

tolk o tem...v mojih časih bi pritekla mati, mi dala dve čez rit, pol ure bi se cmerala in se naučila da se vrele vode ne vlači iz štedilnika. po novem bi pa otroku rekli ''glej ljubček, vrela voda je zelo vroča, če jo potegneš iz štedilnika se boš opekel, zato raje morda ne..'' in potem ga naložimo v avto in peljemo v bolnišnico da mu zaflikajo požgan obraz.. :roll:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 02. Apr. 2012 13:26

Na žalost ne gre tako. Vzgojni šamarji delujejo nekje do otrokovega 7. leta. Zaradi bolečine in sramote zarad udarca to sprejme. Kasneje pa se adaptira.

In ko je mulc star 17. let in ga ne moreš več čez rit, ostalih vzgojnih ne pozna ne mati ne otrok, besede ne zaležejo, ker jih nikoli nisi uporabljal.....in maš problem.

In ubogljive ter pridne otroke do OŠ, ki kasneje odrastejo v "gangsterje".

Ja, more se naučit ubogat na NE, na nasvet, na prepoved, ne samo na palico. Ta ni večna.

Ps In seveda barva glasu mora bit drugačna, ko rečemo otroku da ne riše po steni ter takrat, ko mu povemo, da ne sme brezglavo čez cesto. Ne vreščat za vsak polit kozarec enako kot za igranje s štedilnikom. S tem bo tudi v besedi znal razlikovati, kaj je hudo narobe, kaj resno nevarno in česa samo ne odobravamo. brez palice.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 02. Apr. 2012 14:00

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 10:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 02. Apr. 2012 14:04

Zanimivo pa je, da imamo zakon, ki prepoveduje, da bi psa tepli (no, vsaj mislim oz predvidevam, mogoče ga tud nimamo, ampak je zelo malo lastnikov psov, ki jih tepe, starši so pa že druga tema) :lol:


PS še dodatek.....odraščala sem v okolju "socialno šibkih", pretežno družin s starši iz bivše juge. 90% otrok je bilo tepenih. S kabli od sesalca, palicami....ne sam tepenih, večinoma plavih. In zelo malo od teh je dobro vzgojenih...le kako to? Čudežni učinek batine tlele ni deloval, pa verjem, da jih je blo še preveč. veliko več kot besed.
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 02. Apr. 2012 14:10

Nihče se ne bo na nobenga obesu in noben otrok ne bi bil vzet s strani CSDja zaradi ene vzgojne al kako bi temu vi rekli.

Gre se za otroke, ki jih tastari na dnevni ravni mlatijo podolgem in počez, pomožnost sta trpinčena mati in otrok, ki se ne znata zaščitit. zakon bi na tej točki samo olajšal nekatere postopke, ki se zdej vlačijo po sodišlit, prek CSDjev, na policijo, prek šole pa spet naokoli.

v sloveniji prej otroka umoriš, kot pa ti ga CSD vzame.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 02. Apr. 2012 14:25

floribunda napisal/-a:v sloveniji prej otroka umoriš, kot pa ti ga CSD vzame.


ŽAlostno, a resnično. Dobra izjava, za citirat :top:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 02. Apr. 2012 16:52

Jochie - jaz pa ne bi spreminjal dokler bo vaš JJ na prestolu. Saj ste bili takrat proti, ko je Pahor to predlagal ;)
Bomo pa še mi delal referendume kot eni debili vsake 2 mesca... ;)

Ninca2 - wtf je s tabo?
takim bi odvzel volilno pravico - bit homoseksualec alpa jehova priča NI isto...
JAO RES!!!


dejansko se menit z nekaterimi je kot bob ob steno al kako se reče - bv :roll:
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 02. Apr. 2012 18:35

_patchouli_ napisal/-a:Ja in točno to me zelo žalosti. Kako zelo je ljudem v Sloveniji vseeno, če ne gre za njihovo rit.


ko boš sama skrbela za svojo rit in videla, da je življenje jeba, ti bo vseeno za druge. vsak se mora sam znajti in poskrbeti zase, ker drugi zate ne bodo skrbeli. in če boš kdaj na stopnji, ko boš morala prekleto razmisliti, kaj boš dala v lonec, da boš prišla skozi mesec, ti bo prekleto vseeno, če imata 2 pedra otroke ali nimata.

mimogrede, kako bi dva atija razložila sinu zgodbo o štorkljah? :D :D :D

gingi, kaj mene mešaš z JJ?
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 02. Apr. 2012 18:40

sirova štručka napisal/-a:
inaa napisal/-a:tolk o tem...v mojih časih bi pritekla mati, mi dala dve čez rit, pol ure bi se cmerala in se naučila da se vrele vode ne vlači iz štedilnika.

ja bravo za tako mamo :D
če se da psa naučit, ne da bi roko nad njim dvignil, se lahko da tudi človeka.


Kar se mene tice VELIK BRAVO JA! Uspela me je vzgojit v tako punco, ki ne kadi, ne valja se vsak vikend pijana zunaj, niti se ne valja v posteljii vsakega tipa ki ima pet minut cajta, ne oblaci se kot kurba in ne preklinja na vsakem koraku...predvsem se pa ne norcuje iz ljudi, katerih ne pozna :wink:

Pa lep pozdrav.

Barbie girl vem ja, da šamar ni rešitev,..je velika razlika med eno cez rit in dejanskim pretepanjem otroka in slednjega seveda nisem imela v mislih...je pa treba vzgojni NE ucit v kakih manj nevarnih situacijah..sicer pa ne bom prevec pametna glede na to, da mulcev se nimam :wink:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Apr. 2012 18:52

Jochie napisal/-a:ko boš sama skrbela za svojo rit in videla, da je življenje jeba, ti bo vseeno za druge


Že skrbim sama za svojo rit. Res mi ni treba bilo nikoli skrbet, kaj dat v lonec, sam moja situacija trenutno ni niti najmanj sanjska, pa mi še vedno ni vseen. In upam, da mi nikol ne bo, glede na to, da sem pred diplomo iz socialnega dela, ffs :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 02. Apr. 2012 19:00

Če bi šli na volitve le ljudje, ki se jih ta zakon tiče in za katerih rit se gre, bi bila končna odločitev definitivno drugačna kot je.
In ne, tudi meni ni vseeno, pa dvomim, da mi kdaj bo!

Sicer se pa da otroku čist lepo razložit vse homoseksualne starše (realno!), ne pa da se vzgaja možnega homofoba (če bi starši lepo obrazložili svojim otrokom, tudi zasmehovanja teh otrok nebi bilo).

Tammy :gut: :gut:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov