Nove kazni na ulicah

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 09. Sep. 2010 21:09

MIS_MAS napisal/-a: - Popivanje (tudi enega piva) na javnem mestu: 200 eur
- Pljuvanje na javnem mestu: 200 eur (pljuvanje na policaja - neprecenljivo)

- Hranjenje golobov: 200 eur
- Dvignjene noge na kolesu: 80 eur
- Uporaba telefona na kolesu: 40 eur
- Prenašanje hrane in sladoleda ipd. na kolesu: 40 eur
- Če nekoga zraven pelaš na kolesu; 80 eur
- Odvržen ogorek od cigaret: 200 eur
- Seks v avtomobilu: 200 eur / osebo....


S krepko poudarjenimi kaznimi se strinjam, ampak:
- popivanje kot samo me ne moti. Moti me, da mularija te 'flaše' kar meče okoli in potem recimo v parku, kjer naj bi bilo urejeno, za vsakim grmom vidiš te 'flaše'.
- pljuvanje bi kaznovala z več kot 200eur. To pa je res najbolj ogabna stvar. fuj
-uporaba telefona na kolesu, to je zelo moteča stvar! in če začnejo kazni za to dajat, thank god.
- prenašanje hrane npr. da ima kolesar vrečko obešeno/ v košari, me ne moti; če pa bi jedel kolesar, bi me pa spet motilo, ker je to zame smatrano kot uporaba mobitela in je zelo moteče.
- odvržen ogorek od cigaret.. vse kar lahko rečem je, da je kazen 200eur PREMALO (enako velja za vsako ostalo smet, ki se jo odvrže).

Vse ostale kazni se mi zdijo za brezveze.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 09. Sep. 2010 21:15

Tamarra* napisal/-a:-uporaba telefona na kolesu, to je zelo moteča stvar! in če začnejo kazni za to dajat, thank god.
Zakaj pa "moteča"?
Razumem, če bi se pretvarjala, da te skrbi za varnost kolesarja & ostali crap, ampak - "moteče", tega pa ne razumem.
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 09. Sep. 2010 23:27

telefon je bolj nevaren kot se ljudje zavedajo.

kar se kazni tiče ... mi je večina teh, kr nekaj (kakor da gre za ukrep zmanjšanja kolesarjev) ... me pa čudi, da se ne dajo strožje kazni (in seveda izvajanje teh) za voznike avtov, ki med vožnjo telefonirajo.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 10. Sep. 2010 10:09

purple_rain napisal/-a:
Tamarra* napisal/-a:-uporaba telefona na kolesu, to je zelo moteča stvar! in če začnejo kazni za to dajat, thank god.
Zakaj pa "moteča"?
Razumem, če bi se pretvarjala, da te skrbi za varnost kolesarja & ostali crap, ampak - "moteče", tega pa ne razumem.


Meni osebno je zelo moteče, zato ker kolesar, ki se pogovarja po telefonu, drži 'bilanco' samo z eno roko. Potem pride do semaforja, kjer je rdeča ruč. Ko se prižge zelena, z muko 'zagoni', ob tem pa ni stabilen in 'šajtra' po cesti, da se prav bojiš, ker ne veš, kam bo zapeljal. To je recimo en tak primer, ki sem ga sama že dostikrat videla in me moti.
Glede tega, da me skrbi za varnost kolesarja, pa nič ne rečem, ker se vsak sam odloča, koliko bo skrbel za svojo varnost (dokler ne ogroža drugih).
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 10. Sep. 2010 10:55

^^zdej pa še povej, da tud sama ne telefoniraš, ko voziš, sicer se bom spet po nepotrebnem razburjala.. ;D
Sej se strinjam, lahko je fejst nevarno (sem tud sama že zletela po tleh tko, ampak so bli še drugi dejavniki (pijana, pesek na cesti, jz pa v ovinek)); ampak če se gremo o "motečih dejavnikih", je mobitel samo "en izmed", lih tko bi lahko npr. prepovedali kajenje za volanom (sem bla tud že zraven, ko je vozniku čik nazaj notri potegnilo), ampak s tem da kolesar predvsem sebe ogroža.
In to, kar si opisala, je pač samo "sitno za gledat, ker morš ti mal počakat", ne pa da bi dejansko koga ogrožal s tem.

Pa še to, glede "motečih dejavnikov": mene tud npr. strašno živcirajo parkirani avti na pločnikih in/ali kolesarskih stezah, pa se to že premal sankcionira. Ali pa si s kolesom v križišču, pa ti iz strani avto kar rini naprej, čeprav te VIDI. Ali pa ... ima toga još.

Vsak mora predvsem sam pri sebi poskrbet, da se čim boljš drži pravil in pazi na soudeležence v prometu.
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 10. Sep. 2010 12:38

jeeeej, ni kazni za shooting on moving targets (pigeons) :D

Slika
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 11. Sep. 2010 9:17

purple_rain napisal/-a:^^zdej pa še povej, da tud sama ne telefoniraš, ko voziš, sicer se bom spet po nepotrebnem razburjala.. ;D
Sej se strinjam, lahko je fejst nevarno (sem tud sama že zletela po tleh tko, ampak so bli še drugi dejavniki (pijana, pesek na cesti, jz pa v ovinek)); ampak če se gremo o "motečih dejavnikih", je mobitel samo "en izmed", lih tko bi lahko npr. prepovedali kajenje za volanom (sem bla tud že zraven, ko je vozniku čik nazaj notri potegnilo), ampak s tem da kolesar predvsem sebe ogroža.
In to, kar si opisala, je pač samo "sitno za gledat, ker morš ti mal počakat", ne pa da bi dejansko koga ogrožal s tem.

Pa še to, glede "motečih dejavnikov": mene tud npr. strašno živcirajo parkirani avti na pločnikih in/ali kolesarskih stezah, pa se to že premal sankcionira. Ali pa si s kolesom v križišču, pa ti iz strani avto kar rini naprej, čeprav te VIDI. Ali pa ... ima toga još.

Vsak mora predvsem sam pri sebi poskrbet, da se čim boljš drži pravil in pazi na soudeležence v prometu.


Na kolesu res še nikoli nisem telefonirala, v avtu pa telefoniram, ampak vedno v prostoročnem načinu ali z bluetooth slušalko (še nikoli se nisem pogovarjala, da bi telefon držala na ušesu).
Se strinjam s tabo, cigaret je isto moteč kot telefon (mogoče je malo razlike, ker telefon moreš le skozi držat pri ušesu, s cigaretom v roki, pa lahko tudi volan primeš. No, anyway, se strinjam, da bi bilo to kaznovano).

Aja, pa ni mi sitno, da bi morala počakat, ker mi ni treba. Dejansko gre za to, da 'ogroža', ker, jaz hodim čez prehod, kolesar pa je kljub vsemu malce hitrejši od pešča in se vzame od nekje zadaj in zavije proti meni, ker ima slabo ravnotežje. In če ni res pozoren bi se dejansko lahko zaletel v mene. Saj verjetno hujšega ne bi bilo, ampak, zakaj se to moralo dogajat..
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 11. Sep. 2010 18:08

Tamarra* napisal/-a:Aja, pa ni mi sitno, da bi morala počakat, ker mi ni treba. Dejansko gre za to, da 'ogroža', ker, jaz hodim čez prehod
A, dobro; se opravičujem, ma sem takoj prevzela domnevo, da govoriš iz stališča voznika (v tem primeru).
Tamarra* napisal/-a:kolesar pa je kljub vsemu malce hitrejši od pešča in se vzame od nekje zadaj in zavije proti meni, ker ima slabo ravnotežje.
Ni nujno - tko kot ti veš kako s cigaretom v roki vozit, kolesar pač tudi že ve, kako telefonirat zraven. :P
Tamarra* napisal/-a:In če ni res pozoren bi se dejansko lahko zaletel v mene. Saj verjetno hujšega ne bi bilo, ampak, zakaj se to moralo dogajat..
Verjemi, da tud njemu ni do česa takega in da pač je pozoren.

..takih dejavnikov je malo morje in se pričkat okol vsakega, vem, je trapasto (pa si ne morm pomagat), zato vztrajam: Vsak mora predvsem sam pri sebi poskrbet, da se čim boljš drži pravil in pazi na soudeležence v prometu.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 11. Sep. 2010 20:21

Ne ne, moti me izključno kot peško, kot voznico sploh ne :)

V bistvu pa tudi ne vem, kako je vozit s cigaretom v roki, še nisem probala :P

No, pa sej nima veze :D
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 14. Sep. 2010 23:51

mene pa prav nič ne moti, če hoče kdo (npr. kak starček ali kak otrok) hranit golobe (npr.) v parku. kakšno škodo pa dela komu s tem? koga kaznovat zaradi tega se mi zdi prav butasto. število golobov v mestih se itak ne bo zmanjšalo, ker bodo ljudje še vedno jedli v parkih (npr.), tako da bo hrana za golobe še vedno povsod po tleh. če bi hoteli golobe pregnat, bi morali prepovedat ljudem jesti zunaj stavb (kar bi bilo spet neumno, kot je tisto, da piva ne smeš pit v parku :roll: ). anyway, meni je celo luštno videt kako luštno žival (npr. golobe) sredi vsega tistega betona in pleha (t.j. sredi mest). :)
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 15. Sep. 2010 9:57

luštna žival =/= golob :tot:
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
serena86
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 239
Na forumu od: 2. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a serena86 » 15. Sep. 2010 10:07

zakaj pa ne? :D
Če človek nima cilja, mu je vsaka pot prava.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 15. Sep. 2010 10:41

inaa napisal/-a:strinjam se z vsem razen s kolesarskimi, ker uzivam ko se vozim okol in jem sladoled


Ja jaz tud uživam v pitju piva v parkcu na klopci, nikol pa ne jem sladoleda ko bicikliram... Pa se mi zdi to vseen neumna kazen. Ne morš bit tak egocentrik.

inaa napisal/-a:sicer sm bla ravno zadnc na eni mnozicni veselici in se mi je TOK gravžal k sm gledala 1029384739 flaš, kozarcev, plastenk, čikov in dijakov (ali mlajših) ki so se valjali po tleh v lastnem bruhanju - za to bi mogl kazni računat


Ja, bi mogl ja, ker ni eko če mečeš embalažo po tleh, to se strinjam. Ampak prepovedat pitje na javnih mestih zarad tega? Kaj smo pa eko ljubitelji piva krivi, da je 15letnikom kul metat pa razbijat flaše in podobno. Neč.

Bruhič je pa itak organski. Kdor se valja v njem pa se tak sam kaznuje (no, vsaj naslednji dan ko se strezni voha posledice :D)

Ogork od čika tud, pa pikolino, če ga nimaš nikamor za vrečt, ga pač na tle. Js bi dala kazen za to, če bi nekdo odvrgu čik na tle, pa bi mel v bližini en tist kontejnar za smeti z ašnpjeharom gor.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 16. Sep. 2010 8:11

Tearjerker napisal/-a:
inaa napisal/-a:Ogork od čika tud, pa pikolino, če ga nimaš nikamor za vrečt, ga pač na tle. Js bi dala kazen za to, če bi nekdo odvrgu čik na tle, pa bi mel v bližini en tist kontejnar za smeti z ašnpjeharom gor.


to je pri ekonomski šoli v našem kraju. ko grem s psom vn mal opazujem od daleč mularijo - kadijo (tut punce pljuvajo po tleh zravn pa čist opedenane...) :lol: no in pol stojijo zravn smetnjaka s tistim zgoraj za čike in kadijo in se spakujejo in ko pokadijo se prou POTRUDIJO da frcnejo čik na pločnik oz na cesto - ma tok me pogreje da bi šla tja pa pobrala pa zatlačla mu u usta tist ogabn ogork :roll:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
creative PERSON**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 3. 1. 2009
Kraj: Rateče - Planica:vikend ; Lj :med tednom

Neprebrana objavaNapisal/-a creative PERSON** » 10. Nov. 2010 21:14

Ja če so pa jače no xD :twisted:
ENJOY our lives ---> That's the only way to make us HAPPY

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov