Nevarnost psov

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj po vašem mnenju narediti z psi, ki so že nekoga napadli?

Uspavanje
40
49%
Prevzgoja
21
26%
Vedno ga na vrvici držat
17
21%
Ne vem
3
4%
Skupaj glasov : 81

krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 07. Jun. 2007 18:34

bejbika napisal/-a:j nej me prosim dekleta popravijo, če ga bom preveč mem butnila, ker ne vem, ampak da se enim psom zaskoči čeljust, ko ugriznejo, zato ne morejo spustiti žrtve ... in da so ravno buldogi taki ...




Ja, si mem butnla :P

To je še ena zgodbica podpihovalskega žurnalizma za prestrašeno javnost. Ni res, v glavnem. Če bi bilo res, bi se ubogim zverinam čeljust zaskočila vsakič, ko bi strastno zagrizli v svoje kosilo oz. igračo med igro. Pa se jim ne.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 07. Jun. 2007 18:35

^^no ja, slišala sem, zato sem raje vprašala ;)
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 07. Jun. 2007 18:39

Haha, the big red machine, potem psa očitno še nisi videl od blizu, če meniš, da žival nima razuma. :lol:

Za moje pojme ima pes veliko več razuma kot pa marsikateri človek. :roll:
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 07. Jun. 2007 18:50

Za moje pojme ima pes veliko več razuma kot pa marsikateri človek


Ne sodi vseh ljudi po sebi...

Razum in sposobnost razmišljanja sta glavni stvari ki ločita človeka od živali.In če človek pri tvojih letih tega ne ve je žalostno.Sicer pa obstajajo slovarji in če se pogleda definicijo razuma je vsakomur stvar jasna.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 07. Jun. 2007 18:54

the big red machine napisal/-a:
Za moje pojme ima pes veliko več razuma kot pa marsikateri človek


Ne sodi vseh ljudi po sebi...

Razum in sposobnost razmišljanja sta glavni stvari ki ločita človeka od živali.In če človek pri tvojih letih tega ne ve je žalostno.Sicer pa obstajajo slovarji in če se pogleda definicijo razuma je vsakomr stvar jasna.




Ej, prav zabaven si :lol:

Znanstveni poskusi učenja in mišljenja živali so seveda larifari in to, da ena hobotnica zna razvrstiti like po obliki in barvi, je verjetno tudi nagon, ne ...
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 07. Jun. 2007 18:56

the big red machine napisal/-a:
Razum in sposobnost razmišljanja sta glavni stvari ki ločita človeka od živali.


Ja, tako pravi znanstvena publikacija po imenu Sveto pismo. :roll:
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 07. Jun. 2007 19:03

Tudi jst sm videl podgane ki surfajo,ampak to še ne pomeni da so pametne :roll: .

Obnašanje VSEH živali narekuje nagon,pa poskušaj sedaj dobiti znanost ki to zanika.
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 07. Jun. 2007 19:21

Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 07. Jun. 2007 20:30

lari fari... :roll:
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 07. Jun. 2007 21:11

Inteligenca in nagon se ne izključujeta. Če je neki pes dovolj inteligenten da sledi osnovnim lastnikovim zahtevam, še ne pomeni da ga v danem trenutku ne bo 'pograbil' nagon in bo skočil na otroka.

Kakorkoli obrneš, živali pač niso tako inteligentna bitja, da bi lahko nadzorovale svoj nagon in po pameti delale odločitve.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 07. Jun. 2007 21:22

^^tole se je zdej tko slišal, kot da imajo vsi psi nagon, da napadajo otroke. Pa ga seveda nimajo.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 07. Jun. 2007 21:38

^^ 'napadanje otrokov' je bil samo primer. Nisem mislila kot da imajo programirane možgane, da skočijo na vsakega otroka, ki ga vidijo. Če je situacija taka, da psa nekaj razburi ali vznemiri, ne bo šel premišljevat o tem kaj naj naredi in kakšne posledice bo to imelo; on bo pač nekaj naredil - napadel nekoga npr..
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 07. Jun. 2007 21:56

Pa kdo govori o napadanju ortok,pravim samo da je celotno njihovo obnašanje podrejeno nagonu ki ga usmerja.Mi ne moremo nikoli predvideti reakcij psov ker so popolnoma nagonske in nimajo razumske podlage.In to je pri takih zverinah kot so pitbulli,...posebej nevarno.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 07. Jun. 2007 22:12

^^to seveda ni niti malo res. Če bi bilo, ne bi imeli dresiranih službenih psov. Ne bi brali, kako je terier rešil otroke pred pitbulli, itd.

Strinjam se pa, da drži za divje živali. Pes, ki je pravilno socializiran in šolan, seveda reagira drugače. Je pa problem, če dobi psa v roke človek, ki z njim ne zna ravnati in ga namerno vzgaja, da je pes napadalen.

Vsi psi niso za vse. Jaz si tudi želim imeti dobermana, psa, pa bom imela najprej najbrž psico nemško ovčarko, ker je bolj vodljiva.
satan28
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 6. 3. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a satan28 » 08. Jun. 2007 6:59

the big red machine napisal/-a:Pa kaj zdej z nekimi statistikami, vsaka statistika laže pa recite kar hočete.Sploh pa kot da so vsi napadi psov zabeleženi v teh statistikah, tu pri nas vem da se te stavri rešujejo drugače, noben ne bo prijavil napada psa,to se uredi na enostaven način...
In ti satan28 ne nakladaj z nekimi šolami in vem kaj,ker žival je žival in nima razuma ampak zgolj nagon,po katerem se vedno ravna.Sej si sama rekla da bi bla štala če te ne bi bilo takrat zraven,pa me zanima kaj bi naredila potem če bi tvoj pes pomendral tistega malčka? Zaradi mene je to lahko zate čisti kretenizem ampak kot sem že rekel če bi to kak pes naredil komu izmed mojih bližnjih ga bi lastniku vrnil po koščkih...


Glej sam sebi kontriraš!
Primer, ki sem ga navedla je dokaz, da če psa pravilno vzgojiš, ne pomeni, da bo pes razmišljal ampak bo BREZPOGOJNO ubogal tvoj UKAZ!!!
V tem primeru je šlo za "zaščito" otroka, za katerega je psica čutila, da je v "nevarnosti".
Reagirala je po pričakovanju, JAZ pa sem za to tam, da jo pokličem in JAZ uredim zadevo...kot sem jo.
In tukaj potem pride do izraza uspešno opravljen izpit iz poslušnosti! Ampak kaj se sploh s tabo trudim, se vidi, da ko gre za pse tipa bull, ne samo, da nimaš pojma, še toliko si zaslepljen od neke mržnje do njih, da ne vidiš bistva, ki ti ga hočem povedat!
Ogromno izkušenj imam z živalmi, pripravljam se na izpit za sodnika, specailiziranega za bull pasme in menda imam nekaj pojma.
"Kaj je prijatelj?
Duša v dveh telesih..."
Aristotel

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov