Nasilna odstavitev Jankovića

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali se strinjate z odstavitvijo Jankovića?

da
9
17%
ne
44
83%
Skupaj glasov : 53

Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 20. Nov. 2005 14:45

Ne se ne strinjam s to odstavitvijo. Sej bo čas pokazal njihovo napako, samo takrat bo žal za to podjetje prepozno. Odstavili so enega najbolj sposobnih managerjev v naši mali državici. Žal so politiki spet pokazali svojo nesposobnost pametnega odločanja,ki je zelo pomembno za obstoj podjetja. Upam da bodo politiki spregledali svojo napako, in jo potem mastno in krvavo plačali. In takrat naj se jim Jankovič posmehuje. Ker si edino to naša ku*eva vlada to zasluži.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
ložica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 16. 5. 2005
Kraj: na poti do sonca..

Neprebrana objavaNapisal/-a ložica » 20. Nov. 2005 17:27

js se ne strinjam..men mercator enostavno ni mercator brez njega..mah kr neki..kaj nej zj rečm namest grem k zokiju?sam še lumpija se manka da ukinejo :(
say it right..
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 21. Nov. 2005 11:52

ma ne vem no sej je dost naredu sam kok folka pa stoji za njim in je nardilo več koristnega pa jih noben ne omenja...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 22. Nov. 2005 9:55

tukaj si lahko preberete kaj drugi mislijo o odstavitvi "očeta" Merkatorja:
http://24ur.com/bin/etconf.php?section_id=14
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 22. Nov. 2005 10:59

O Jankovicu se nisem podal svojega mnenja, tukaj je!

Jaz ga cenim in spostujem...osebno sem ga spoznal se preden je bil direktor Mercatorja, spoznal sem ga takrat, ko je bil direktor svojega podjetja Electa in je vstopil v rokometni klub Krim (njegov starejsi sin je hodil z igralko Dejo Doler), ki se je preimenoval v Krim Electa. Krim je bil takrat klub, ki se je boril za 4.-6. mesto v drzavi, danes sami veste, kaj ta klub pomeni v evropskem in svetovnem merilu...
Nikoli ne bom pozabil trenutka, ko smo na Kodeljevem pripravljali dvorano za prvo evropsko tekmo Krima z Borussio iz Dortmunda, tekmo je prenasala TV in obesale so se reklame, po parketu so se lepile reklame...pa je upravnik dvorane ves panicen rekel Jankovicu, da se boji, da reklame po tekmi ne bodo odstranjene. Pa mu je Jankovic hladnokrvno odgovoril: Ne bojte se, podjetje bo vse reklame odstranilo. Drugace ne bodo dobili placano... name je to takrat naredilo velik vtis...

Jankovic je postal tudi predsednik rokometne zveze Slovenije... kje je bil slovenski rokomet pred njegovim mandatom in kje je slovenski rokomet sedaj, sami dobro veste...mislim, da komentar ni potreben...

Kar se tice uspeha mercatorja, ste ze sami dovolj napisali...dodal bi le tole: pisete o stiskanju dobaviteljev... vsako proizvodno podjetje lahko samostojno deluje na trgu, nihce mu ne doloca, po kaksnih pogojih, cenah itd. mora prodajati (tu ne stejem omejitev drzave)... ponavadi se za dolgorocna sodelovanja med podjetji sklepajo tudi pogodbe...

ne vem, kaksne pogodbe so mercatorjevi dobavitelji podpisali, dejstvo pa je, da jim pogodbe ne bi bilo potrebno podpisati ter da jim z mercatorjem ne bi bilo potrebno sodelovati... zato za propad teh dobaviteljev krivim izkljucno njihovo nesposobnost...

govorite tudi o "trpljenju" delavcev, delavk... manager mora za uspeh podjetja najti pravo kombinacijo klime v podjetju (place delavcev, njihovo pocutje, itd.), svoje pozicije na trgu (4P v najosnovnejsem), investicij, ter drugih poslovnih odlocitev, veliko je tega.... ocitno je Jankovic pri tem uspel - glavni pokazatelj tega je cena delnice na trgu vrednostnih papirjev. Seveda se vedno najde delavec ali vec njih, ki mu politika podjetja oz. managerja ni po volji, se z njo ne strinja... taka oseba lahko brez problema prekine pogodbo o delovnem razmerju in gre drugam. Zakaj torej nezadovoljni delavci niso tega storili??? ker so vedeli, da je drugje se slabse oz. ker svojega znanja in delovnih izkusenj niso mogli prodati kje drugje...

torej, kolikor so meni poznane stvari, je Jankovic dober poslovnez in preprican sem, da povsod lahko napise zgodbo o uspehu.
Uporabniški avatar
taPridna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 23. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a taPridna » 22. Nov. 2005 11:30

Men ni kul da so ga odstavl, sam so vse z razlogm naredl!!!
I don`t wanna be...
Everybody...
ded
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 9. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ded » 22. Nov. 2005 12:10

Res ne vem zakaj toliko dima okoli odstranitve...

Pa res ne vem zakaj toliko govorance okoli politike... ve se, da drzavo vodi kapital... tako je bilo s prejsno vlado, tako je tudi z zdajsno... ja ljudje, KAPITAL, tako je vsepovsod na svetu!

Nobenega ne zanima mali clovek... pa ceprav smo jih mi postavili na oblast (te in druge)...

Poglejte primer glede sprejetja evropske zakonodaje o kemikalijah v proizvodih. Zmaga spet kapital... ni vazno ali se mi zastrupljamo, ko se mazemo s tako in drugacno kremo... vazno, da firme sluzijo! Dejstvo je tudi, da je bilo ze zdej tako, da kemikalije ni bilo potrebno navesti, ce je bila pod doloceno kolicino. Pa to ne pomeni, da ni skodljivo!

Meni je prav zanimivo gledat, kako se ljudje ukvarjajo z malenkostmi, velike slike pa ne vidijo!

LP
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Nov. 2005 20:58

...
Zadnjič spremenil kr.ena, dne 10. Feb. 2009 9:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Nov. 2005 8:23

res je, da je v ozadju vsega politika, kakor ob imenovanju tako ob razresitvi, res je tudi, da si je Jankovic svoje premozenje ustvaril s pomocjo notranjih informacij, ampak kljub vsemu je dober manager.

mi lahko pljuvamo, ga crtimo, ga povzdigujemo, ampak on ima, kar ima, mi pa tudi imamo, kar imamo...
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 23. Nov. 2005 11:49

Jochie napisal/-a: ampak on ima, kar ima, mi pa tudi imamo, kar imamo...

tale je še najbolj resnična
Tko nekak...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov