Najhujša tragedija na reki v Slo

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Wild_Child
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 3. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Wild_Child » 08. Jul. 2008 18:27

Aloha napisal/-a:
mary-kate and ashley bigg napisal/-a:če bi imeli rešilne jopiče, bi jih mogl slečt. edina možnost, da bi se rešil je, da bi se potopil in preplaval pod pregrado.


Zakaj bi jih mogl slečt?!
Me ni blo doma, tko da sm use sam na pou slišala in vidla zgolj en deu enga posnetka, tko da ne vem točn, kako je zadeva zgledala.

Moja prva miseu je bla - zakaj brez life jacket-a?!
Še dons mi ni jasn. Ne glede na to, kakšne so tvoje sposobnosti, narave ne smeš podcenjevat. Nesreče se dogajajo tut najbl izkušenim in dobra (in predusm ustrezna) oprema je rešla že dost žiulenj. Tut tle bi najbrž saj kšnga.


M-K and A bigg--> ne bi mogl kr tko u izi pod pregrado splavat...
kot je rekel Janez Skok, nekdanji kajakaš: Iz te situacije se skor ni blo mogoče rešit, ker je bil protitok premočan in zato vse skupi deluje kot centrifuga..
nas na treningih (kajak) učijo, da če te nalima na sifon, si ga morš slečt, da te pol MOGOČE vn splune..
:D
Wild_Child
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 3. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Wild_Child » 08. Jul. 2008 18:30

ana27 napisal/-a:
_Petra_ napisal/-a:^ Njihovi sorodniki in prijatelji ze vedo. Res je, da na zacetku svojcev niso spustili zraven in jim dajali nobenih informacij, ampak tudi svojcem "funkcionarjev" ne. Zdaj pa vedo vsi. In ne vem, zakaj bi morala cela Slovenija brati imena ljudi, ki so umrli, v bistvu ne vem kaj bi imeli od tega. Meni se zdi spostljivo. Tisti, ki pa morajo vedeti pa verjami, da vedo.


Jaz pa ne vem zakaj ni za vse enako. Ali se prebere za vse, ali za nikogar. Še manj mi je jasno zakaj je moral prej tja Janša it kot pa so spustili svojce.


Se podpišem pod to!
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 08. Jul. 2008 18:35

^Pac tako je, zaradi varovanja osebnih podatkov. Kako je pa s tem, ce so preminuli drzavni funkcionarji, pa ne vem ali je potrebno povedati ali pa po zelji.
Glede Janse pa tudi meni ni jasno, ampak to je pa spet druga stvar.
Uporabniški avatar
Channah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Channah » 08. Jul. 2008 19:26

No bom pa še jst neki napisala:
1. Da so bili pijani kot krave ne drži, drži pa, da so si nekaj spili.
2. To o prevelikem egu.. No mislim, da ego tu nima vpliva, ampak je prevladovala želja po adrenalinu..
3. Zakaj toliko pišejo o tem? Priznam, tudi mene živcira, ko po vseh časopisih piše o nesreči, ko po televiziji toliko govorijo o tem.. Prav grozno mi je, in si sploh ne predstavljam kako je svojcem žrtev, ko jih tabloidi vsak dan spominjajo in prikazujejo posnetke pred nesrečo, posnetke raziskovanj in ne vem česa še.. Ampak zakaj pišejo o tem? Zato, ker gre za eno izmed večjih nesreč v Sloveniji, ko je na enkrat umrlo toliko Slovencev..
4. Bližajoče volitve in politiki.. No to me je kr šokiralo, ko sem prebrala.. Sej ne morem vrjet, da dejansko mislite, da gre tu le za volitve.. Gre pač za spoštovanje.. Vedno, ko je kakšna večja nesreča pridejo tam politiki in predsednik.. Ne vem, to je očitno njigova naloga. Tu gre pač za lojalnost.
"I think that we have to be aware that people are allowed to make mistakes in their life.."
C. Dior
Wild_Child
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 3. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Wild_Child » 08. Jul. 2008 23:55

khm...če smo že korektni, to NI bla NESREČA, ker so šli ZAVESTNO čez elektrarno...nekateri so bili celo uslužbenci elektrarne in so njeno delovanje dobr poznali...se prav da bi bil praviln naslov SKUPINSKI SAMOMOR...
nč slabga ne mislm, sam nesreča to vsekakor ni bla.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 09. Jul. 2008 7:50

^^ skupinski samomor? :eek: definitivno nesreča!
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Wild_Child
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 3. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Wild_Child » 09. Jul. 2008 10:38

glej oni so se zavestno spustil čez...ok mogoče je res pretiran izraz samomor sam ne morš pa tut rečt da je bla nesreča...mislm kt da niso vedl kaj se jim lahko zgodi...
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 09. Jul. 2008 10:40

Nesreča po lastni neumnosti. Ampak vsi jih delamo.

Glede tega, da so življenja vsa enaka, ja bi morala biti. Ampak normalno, da se o smrti znanih oseb več govori v javnosti. Umrlim to itak nič ne pomaga.
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 09. Jul. 2008 10:43

ja sej k se v avtu peleš po cesti tud veš "kaj vse se lahko zgodi", pa ne morš nč... pride do nesreče, ne morš nč...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 09. Jul. 2008 14:18

Channah napisal/-a:4. Bližajoče volitve in politiki.. No to me je kr šokiralo, ko sem prebrala.. Sej ne morem vrjet, da dejansko mislite, da gre tu le za volitve.. Gre pač za spoštovanje.. Vedno, ko je kakšna večja nesreča pridejo tam politiki in predsednik.. Ne vem, to je očitno njigova naloga. Tu gre pač za lojalnost.


Si pa naivna, če misliš, da je slinjene političnih riti na pogrebih, ob reševanju in na žalnih slovesnosti lojalnost.

In, ko je Cukjati v roku pol leta (najprej o Drnovšku, zdaj o Jancu) sredi parlamenta spet ponovil nekaj najbolj neizvirnega, in sicer: '' X ni bil le politik, temveč najprej človek.'', ti je jasno vse o lojalnosti. Niti malo domišljije nimajo, vsak, ki umre je naprej človek, šele nato politik, vsak je dober, vsak je odličen prijatelj, mož, oče ... Bla, bla.

Resda morajo po lastni funkciji na žalne slovesnosti, ko umre poslanec, tudi na pogreb je iti vljudno, ampak verjemi, da bodo sedaj vsi politiki vsako, četudi žalostno, priložnost izkoristili za samopromocijo ... 'Reševalec' Janša je začel že tik ob Savi, ko je materi, ki je izgubila otroka, pomagal bližje - seveda so vse posneli, da folk vidi, kako dober in sočuten je ... Bla, bla - spet :wink:
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 09. Jul. 2008 14:22

lakeesha napisal/-a:ja sej k se v avtu peleš po cesti tud veš "kaj vse se lahko zgodi", pa ne morš nč... pride do nesreče, ne morš nč...


Ni res. V avtu narediš vse za to, da bi preživel vožnjo - pripneš pas, prižgeš luči, ne telefoniraš, voziš po omejitvah, nisi alkoholiziran in upoštevaš prometne predpise, je tako (oz. tako naj bi bilo)? Narediš vse, da se nesreča ne bi zgodilo. In, če se, je to res NESREČA. Če piješ, dirjaš po cesti skozi rdečo, vmes telefoniraš in nisi privezan z varnostnim pasom, je tisto, kar najverjetneje sledi, logična posledica - ni nesreča. In podobno je s spustom po Savi - lahko bi se zavarovali, minimalno že s čeladami, jopiči in pravilno izbiro čolna, pa se niso, torej nehajte bluzit o nesreči ... Bila bi zgolj SREČA, če bi to preživeli. Da niso, je jasno vsakemu smrtniku ...
Wild_Child
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 3. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Wild_Child » 09. Jul. 2008 14:30

MsN napisal/-a:
lakeesha napisal/-a:ja sej k se v avtu peleš po cesti tud veš "kaj vse se lahko zgodi", pa ne morš nč... pride do nesreče, ne morš nč...


Ni res. V avtu narediš vse za to, da bi preživel vožnjo - pripneš pas, prižgeš luči, ne telefoniraš, voziš po omejitvah, nisi alkoholiziran in upoštevaš prometne predpise, je tako (oz. tako naj bi bilo)? Narediš vse, da se nesreča ne bi zgodilo. In, če se, je to res NESREČA. Če piješ, dirjaš po cesti skozi rdečo, vmes telefoniraš in nisi privezan z varnostnim pasom, je tisto, kar najverjetneje sledi, logična posledica - ni nesreča. In podobno je s spustom po Savi - lahko bi se zavarovali, minimalno že s čeladami, jopiči in pravilno izbiro čolna, pa se niso, torej nehajte bluzit o nesreči ... Bila bi zgolj SREČA, če bi to preživeli. Da niso, je jasno vsakemu smrtniku ...


Se podpišem pod to!
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 09. Jul. 2008 16:32

_Petra_ napisal/-a:In ne vem, zakaj bi morala cela Slovenija brati imena ljudi, ki so umrli, v bistvu ne vem kaj bi imeli od tega. Meni se zdi spostljivo. Tisti, ki pa morajo vedeti pa verjami, da vedo.

V novem Nedeljskem dnevniku so zapisana vsa imena umrlih.

Glede ''nesreče'' se pa strinjam z MsN.
Nadine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 677
Na forumu od: 3. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Nadine » 09. Jul. 2008 16:41

MsN napisal/-a:
Channah napisal/-a:4. Bližajoče volitve in politiki.. No to me je kr šokiralo, ko sem prebrala.. Sej ne morem vrjet, da dejansko mislite, da gre tu le za volitve.. Gre pač za spoštovanje.. Vedno, ko je kakšna večja nesreča pridejo tam politiki in predsednik.. Ne vem, to je očitno njigova naloga. Tu gre pač za lojalnost.


Si pa naivna, če misliš, da je slinjene političnih riti na pogrebih, ob reševanju in na žalnih slovesnosti lojalnost.

In, ko je Cukjati v roku pol leta (najprej o Drnovšku, zdaj o Jancu) sredi parlamenta spet ponovil nekaj najbolj neizvirnega, in sicer: '' X ni bil le politik, temveč najprej človek.'', ti je jasno vse o lojalnosti. Niti malo domišljije nimajo, vsak, ki umre je naprej človek, šele nato politik, vsak je dober, vsak je odličen prijatelj, mož, oče ... Bla, bla.

Resda morajo po lastni funkciji na žalne slovesnosti, ko umre poslanec, tudi na pogreb je iti vljudno, ampak verjemi, da bodo sedaj vsi politiki vsako, četudi žalostno, priložnost izkoristili za samopromocijo ... 'Reševalec' Janša je začel že tik ob Savi, ko je materi, ki je izgubila otroka, pomagal bližje - seveda so vse posneli, da folk vidi, kako dober in sočuten je ... Bla, bla - spet :wink:


oh please, če ga pa nebi blo tm, bi pa vsi kritiziral zakaj ni janša nč naredu in blablabla, men se zdi to prov da je šou tja in da jim je pomagal... in, ja, zihr mu je bilo do samopromocije v tistem trenutku :roll:
me je pa ful ganil to use skupi, pa pol k sm brala use te novice po netu in to... :cry:
Uporabniški avatar
Channah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Channah » 09. Jul. 2008 17:58

Wild_Child napisal/-a:
MsN napisal/-a:
lakeesha napisal/-a:ja sej k se v avtu peleš po cesti tud veš "kaj vse se lahko zgodi", pa ne morš nč... pride do nesreče, ne morš nč...


Ni res. V avtu narediš vse za to, da bi preživel vožnjo - pripneš pas, prižgeš luči, ne telefoniraš, voziš po omejitvah, nisi alkoholiziran in upoštevaš prometne predpise, je tako (oz. tako naj bi bilo)? Narediš vse, da se nesreča ne bi zgodilo. In, če se, je to res NESREČA. Če piješ, dirjaš po cesti skozi rdečo, vmes telefoniraš in nisi privezan z varnostnim pasom, je tisto, kar najverjetneje sledi, logična posledica - ni nesreča. In podobno je s spustom po Savi - lahko bi se zavarovali, minimalno že s čeladami, jopiči in pravilno izbiro čolna, pa se niso, torej nehajte bluzit o nesreči ... Bila bi zgolj SREČA, če bi to preživeli. Da niso, je jasno vsakemu smrtniku ...


Se podpišem pod to!


Super.. Če bi vsi to upoštevali.. Zakaj pa je potem toliko prometnih nesreč?! Tudi če si pripneš pas, prižgeš luči, ne telefoniraš, voziš po omejitvah in vse našteto, si lahko žrtev prometne nesreče (s tem, da nisi ti kriv ampak so krivi drugi, ki tega ne upoštevajo - teh pa je roko na srce VELIKO).
Je že res, da so sami krivi za to, vendar verjemi mi.. Bila sem že na kar nekaj raftingih, jadranjih in redno hodimo na čolnarjenje, torej nisem tak laik na tem področju, vendar, če bi videli kako nedolžno izgleda tisti usodni jarek.. Jaz sem prepričana, da se bi zapelala čez, pa nimam nikakšne želje po smrti.. Ampak dejansko ne izgleda nevarno..
Res pa je, da so jih opozorili, jim prepovedali in ne vem kaj še vse.. Ne vem no, nismo bili tam in ne moremo soditi, ampak.. to je za moje pojme NESREČA, kajti 13 umrlih.. to je številka, ki ti da mislit..
"I think that we have to be aware that people are allowed to make mistakes in their life.."
C. Dior

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov