Kruh se bo podražil

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 01. Dec. 2008 22:25

Pontifex Maximus napisal/-a:Kruh iz aparata je ful dober in tist k prav, da ni dobr, je debil, ker jest vem, da je dobr in če jest pravm, da je dobr, pol je dobr in vsi se morte strinjat, da je dobr, če jest rečem, da je dobr.

Evo, pa sm povedov svoje. :lol:


Povedal svoje z žaljivkami.
Sej vem, da najbrž si se hecal, samo vseeno ti druge ni treba označit za debile, če jim nekaj ni všeč, kar teb je.
Tako, pa sm še jest povedala svoje :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Dec. 2008 23:38

merisima, men tud ni jasno o kašnih mešancah se govori :D :gruebel:
baje je recept, tak da namečeš notr (seveda pravo merico) kvasa, vode, moke in soli, dodaš po želji kašno seme oziroma karkoli ti še sede zraven, potem on to umeša in speče.Imaš kruh, za đabe, če pečeš čez noč, pa usak jutr svež kruhek :) nevem kaj bi blo tle umetnga.prej bi rekla, da je umeten trgovinski kruh, ki ima še dodatne snovi zraven in jeb**o nalepko, ki je kao neškodljiva :evil:

*lilica* pust PM-ja, zgleda da se je dons preveč kuhancou napiu :lol:
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 02. Dec. 2008 14:19

Glih tak.Kajti sem slišala od enga frenda iz hrvške,ki dela v eni pekarni,da majo tam neko maso iz katere spečejo kruh.zat pa je kupljen kruh ful drugačnega okusa od domačega.Ravno danes sm nama s fantoms pekla en hud polnozrnat hlebček,od kerga več ni nit polovice,tak da bo terba do večera,ko pride iz šihta novega naredit :razz: .drgač pa sploh ne jeva dost kruha,domač pa nam naredi svoje čare.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 03. Dec. 2008 14:38

*purple* napisal/-a:
Picaboo napisal/-a:
orhideja1 napisal/-a:Meni pa tale kruh sploh ni dober iz tega aparata.


Men tud ne. Tašča kupi neko pripravljeno mešanico, ki jo potem vsuje noter in kruh je prav ogabno umeten.


sej en kupuješ mešanic, ampak pač daš notr snovi za kruh (moka, sol, kvas, voda-se mi zdi).
Moj kolega ga skos peče pa nkol ni bil umeten, zmeri ful ful dober, kot kruh iz pekarne.Un iz štcune mi je zanč, ker je ves neki trd pa čudn :?
Mi itak že tko večalmanj kupujemo kruh v tlele eni pekarni, ker je cenejši in boljši!pa mami ga usake tolk speče u pečic,ker aparata (še) nimamo.
sicer pa kaj naj rečem, dokler bo država podražitve dovolila, bodo pač dražil...Pomoje bi mogl bojkotirat tele dobavitelje oziroma proizvajalce in pač ne kupovat kruha od njih.


Ne vem, moja bivša tašča ga je pekla v tem aparatu z normalnimi sestavinami, brez kakšne mešanice, ampak mi ni bil dober. Meni se je kar obračalo, ko sem jedla ta kruh.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 03. Dec. 2008 15:22

orhideja1 napisal/-a:Ne vem, moja bivša tašča ga je pekla v tem aparatu z normalnimi sestavinami, brez kakšne mešanice, ampak mi ni bil dober. Meni se je kar obračalo, ko sem jedla ta kruh.


Ali se drugače dobro razumeš s taščo? Da ni ona kaj improvizirala in ji atentat nate ni uspel? :lach:
Malo heca :wink:

Sicer nimam izkušenj s tem kruhopekarstvom...ampak imamo ogromno krušnih peči kjer se pice pečejo in če boš nekje dobila slabo pico iz krušne peči ali pa dobro ni fora v pečici ampak v picopeku.
Tako da definitivno je zelo pomemben člen celotne verige v testu ali sestavinah. In če nekdo tega ni vešč bo pač naredil nekaj kar ne bo ravno okusno. In kriviti za neuspel poizkus priprave kruha pečico, ki je naredila tak kruh ni ravno pošteno.
Vaja dela mojstra...prvič ti ne rata drugič tudi ne...čez čas pa si že mojster in razturaš in bo tak kruhek ven prišel, da bi si še angelčki prstke polizali. :angel:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 09. Dec. 2008 15:32

ryu10kyu napisal/-a:
orhideja1 napisal/-a:Ne vem, moja bivša tašča ga je pekla v tem aparatu z normalnimi sestavinami, brez kakšne mešanice, ampak mi ni bil dober. Meni se je kar obračalo, ko sem jedla ta kruh.


Ali se drugače dobro razumeš s taščo? Da ni ona kaj improvizirala in ji atentat nate ni uspel? :lach:
Malo heca :wink:

Sicer nimam izkušenj s tem kruhopekarstvom...ampak imamo ogromno krušnih peči kjer se pice pečejo in če boš nekje dobila slabo pico iz krušne peči ali pa dobro ni fora v pečici ampak v picopeku.
Tako da definitivno je zelo pomemben člen celotne verige v testu ali sestavinah. In če nekdo tega ni vešč bo pač naredil nekaj kar ne bo ravno okusno. In kriviti za neuspel poizkus priprave kruha pečico, ki je naredila tak kruh ni ravno pošteno.
Vaja dela mojstra...prvič ti ne rata drugič tudi ne...čez čas pa si že mojster in razturaš in bo tak kruhek ven prišel, da bi si še angelčki prstke polizali. :angel:


Dobro, dobro,... Potem bi atentat tudi na druge delala in v končni fazi tudi nase. Pa še tako poznana nisem, da bi se šlo za atentat.
Meni pač tale kruh ne paše. Ne mislim, da je kriva tašča, ker bi slabo pekla, ampak enostavno mi ni všeč. Ima tudi kolegica tale aparat in mi tudi pri njej kruh ni všeč. A ker tudi njej ni, ga je nehala peči v tej zadevi in mi ne postreže več z njim. :D
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 09. Dec. 2008 17:50

Zarad mene gre lahko cena u višave, jst ga zadnjih deset let tko ne jem več :) (pa doma ga je tut bl mau na zalogi).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 10. Dec. 2008 7:45

Aloha napisal/-a:Zarad mene gre lahko cena u višave, jst ga zadnjih deset let tko ne jem več :) (pa doma ga je tut bl mau na zalogi).


Za ostale ti pa ni mar :eek:
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 10. Dec. 2008 18:58

vrjemi,da že živijo brez kruha...
sej jaz ga osebno tud ful malo pojem(razen na kakega domačega znam navilit).sam je folk,ki ne more brez njega...
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 11. Dec. 2008 16:24

orhideja1 napisal/-a:
Aloha napisal/-a:Zarad mene gre lahko cena u višave, jst ga zadnjih deset let tko ne jem več :) (pa doma ga je tut bl mau na zalogi).


Za ostale ti pa ni mar :eek:


A sm napisala zarad mene , kako je pa s tem zarad drugih, pa nism komentirala.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 11. Dec. 2008 18:12

merisima napisal/-a:vrjemi,da že živijo brez kruha...
sej jaz ga osebno tud ful malo pojem(razen na kakega domačega znam navilit).sam je folk,ki ne more brez njega...


mi recimo :wink: ja no bomo pa pac mogl mal vec placat ane ce se bo ze podrazil...sej nimamo druzga, razn da se lotmo domacga delat..(ja, ce bi mel mal vec casa) :oops:
Zivljenje je piskotek!
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 12. Dec. 2008 14:51

buubbika napisal/-a:Ma sej to je ful zdravo, da ga ne ješ.. :rofl:
Sj je rekla sam zase, in ne, ni ji mar za druge. Niaš se tu kaj za spraševat. Mogoče bojo pa nekoč tud reveži mogli začet živet brez kruha (če že niso..), zdrav lajf, niaš kaj! :D
Cccc..


Zdravo, da ne ješ kruh? Kaj pa potem? Je bolj zdravo, da ješ uvoženo meso iz Irske, zastrupljeno sadje, ... . Pomoje je še najmanj kemikalij ipd. v dnevnem kruhu. Tisti, ki je pakiran in dober dlje časa je pa že spet vprašanje.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 12. Dec. 2008 14:53

Aloha napisal/-a:
orhideja1 napisal/-a:
Aloha napisal/-a:Zarad mene gre lahko cena u višave, jst ga zadnjih deset let tko ne jem več :) (pa doma ga je tut bl mau na zalogi).


Za ostale ti pa ni mar :eek:


A sm napisala zarad mene , kako je pa s tem zarad drugih, pa nism komentirala.


Saj zato te vprašam, če za ostale ti pa ni mar, ker si napisala, da zaradi tebe.
Jaz npr. kruha kar veliko pojem.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov