Kruh se bo podražil

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 30. Nov. 2008 17:37

~NIA~ napisal/-a:
Michael napisal/-a:Kaj pa moka, gre tud gor? Moko kupit, pa si sam kruh spect. Bolje, ceneje, sveze.
Ja nc dobrga se nam ne pise ne :juggle:


pa dat tist dnar za elektriko ker nimamo vsi doma krušne peči na drva, pa ker starša delata cel dan (jst pečt ne znam niti), na dan pa porabmo VSAJ 1 štruco kruha :/


http://www.ceneje.si/kuhinjski-pripomoc ... peko-kruha

Se opravičujem, če morda delam reklamo za eno stran ampak tu sem edino našel neki dokaj širok izbor aparatov za peko kruha.
Kar se elektrike tiče je ne pokuri v tej meri, da ne bi bil varčen. Ker je majhen in energija ne gre v nič kakor v primeru, ko pečete kruh s pečico ki je serijsko v kuhalniku ali pa če imate vgradno pečico. Kjer traja kar nekaj časa, da se pečica segreje itd.

En kolega ga je kupil...kao bo varčen in te fore....je zračunal, da energija ki jo pokuri in materijal pride dosti ceneje kakor v trgovini(mislim da lahko 5 štruc naredi v primerjavi z eno v trgovini ko kupi). Enkrat je kruh noter spekel ali dvakrat...zdaj mu pa leži na pultu in se prah gor nabira. :lach:
Je pa rekel, da je dober kruh pekel in da se splača(finančno) v kolikor res uporabljaš ta aparat. :)
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 30. Nov. 2008 17:47

bejbika napisal/-a:
Picaboo napisal/-a:
red*cherry napisal/-a:PODRAŽAL???? Mislm, sej ne rečem...ne pišemo glih tko slovnično tuki gor....ampak PODRAŽAL??? :eek: :roll:


Mene je kar zabolel, ko sem prebrala to besedo :?


mene tudi, zato sem naslov popravila ;)

Hehe, super, sm takoj opazila in takoj mam manjši pritisk u glav. :D
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 30. Nov. 2008 20:43

red*cherry napisal/-a:
bejbika napisal/-a:
Picaboo napisal/-a:
red*cherry napisal/-a:PODRAŽAL???? Mislm, sej ne rečem...ne pišemo glih tko slovnično tuki gor....ampak PODRAŽAL??? :eek: :roll:


Mene je kar zabolel, ko sem prebrala to besedo :?


mene tudi, zato sem naslov popravila ;)

Hehe, super, sm takoj opazila in takoj mam manjši pritisk u glav. :D

ma kao da vsak napiše vse pravilno.jebi ga,sm pač se zatipkala in zdej je treba zarad tega celo zdraho naredit?
mislim,da je vsebina teme dost bolj pomembna,a ne?
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 30. Nov. 2008 20:45

ryu10kyu napisal/-a:
~NIA~ napisal/-a:
Michael napisal/-a:Kaj pa moka, gre tud gor? Moko kupit, pa si sam kruh spect. Bolje, ceneje, sveze.
Ja nc dobrga se nam ne pise ne :juggle:


pa dat tist dnar za elektriko ker nimamo vsi doma krušne peči na drva, pa ker starša delata cel dan (jst pečt ne znam niti), na dan pa porabmo VSAJ 1 štruco kruha :/


http://www.ceneje.si/kuhinjski-pripomoc ... peko-kruha

Se opravičujem, če morda delam reklamo za eno stran ampak tu sem edino našel neki dokaj širok izbor aparatov za peko kruha.
Kar se elektrike tiče je ne pokuri v tej meri, da ne bi bil varčen. Ker je majhen in energija ne gre v nič kakor v primeru, ko pečete kruh s pečico ki je serijsko v kuhalniku ali pa če imate vgradno pečico. Kjer traja kar nekaj časa, da se pečica segreje itd.

En kolega ga je kupil...kao bo varčen in te fore....je zračunal, da energija ki jo pokuri in materijal pride dosti ceneje kakor v trgovini(mislim da lahko 5 štruc naredi v primerjavi z eno v trgovini ko kupi). Enkrat je kruh noter spekel ali dvakrat...zdaj mu pa leži na pultu in se prah gor nabira. :lach:
Je pa rekel, da je dober kruh pekel in da se splača(finančno) v kolikor res uporabljaš ta aparat. :)

ja se strinjam.tako stavrco ma tud moja mama in dobr kruh pride ven.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 30. Nov. 2008 21:55

merisima napisal/-a:je ne?osnovna stvar za življenje.sej ga bom res začela doma peč.sam kak gre kruh gor...pšenica pa bo mela isto ceno pa moka tud.ampak se strinjam z Michaelom...domač je boljši in bolj svež ter cenejši.
sam kaj k***c ko ne gre sam za kruh...zelenjava je tud draga.bo tud treba njivo zorat pa posadit vse kar rabiš,mogoče tud pšenico.sam mi,ki mamo nekej zemlje bomo lahk malo kmetovali,sam kaj bodo ljudje,ki nimajo nit malega vrta?kaj bo z njimi?

Ti govoriš kot, da se bliža konec sveta. :lach:
Preživeli bomo. :)
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 30. Nov. 2008 22:02

merisima napisal/-a:jebi ga,sm pač se zatipkala in zdej je treba zarad tega celo zdraho naredit?


Zatipkat se nisi mogla, ker A in I sta kar precej narazen. Sicer pa smo sam popravli, ni treba bit zarad tega tko užaljena. Lahko bi vzela za foro in sama popravla, recimo.....al pa če ne, je pač bejbika popravla...whatever.
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 30. Nov. 2008 22:02

...
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 01. Dec. 2008 12:25

Meni pa tale kruh sploh ni dober iz tega aparata.
Ga pa včasih spečem v pečici, njami, njami :)
Uporabniški avatar
Picaboo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 29. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Picaboo » 01. Dec. 2008 12:33

orhideja1 napisal/-a:Meni pa tale kruh sploh ni dober iz tega aparata.


Men tud ne. Tašča kupi neko pripravljeno mešanico, ki jo potem vsuje noter in kruh je prav ogabno umeten.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Dec. 2008 19:00

Picaboo napisal/-a:
orhideja1 napisal/-a:Meni pa tale kruh sploh ni dober iz tega aparata.


Men tud ne. Tašča kupi neko pripravljeno mešanico, ki jo potem vsuje noter in kruh je prav ogabno umeten.


sej en kupuješ mešanic, ampak pač daš notr snovi za kruh (moka, sol, kvas, voda-se mi zdi).
Moj kolega ga skos peče pa nkol ni bil umeten, zmeri ful ful dober, kot kruh iz pekarne.Un iz štcune mi je zanč, ker je ves neki trd pa čudn :?
Mi itak že tko večalmanj kupujemo kruh v tlele eni pekarni, ker je cenejši in boljši!pa mami ga usake tolk speče u pečic,ker aparata (še) nimamo.
sicer pa kaj naj rečem, dokler bo država podražitve dovolila, bodo pač dražil...Pomoje bi mogl bojkotirat tele dobavitelje oziroma proizvajalce in pač ne kupovat kruha od njih.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 01. Dec. 2008 19:37

kruh jem precej redko, tko da za tist kar ga jz pojem, se lohk tud za 50% podraži
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 01. Dec. 2008 22:13

red*cherry napisal/-a:
merisima napisal/-a:jebi ga,sm pač se zatipkala in zdej je treba zarad tega celo zdraho naredit?


Zatipkat se nisi mogla, ker A in I sta kar precej narazen. Sicer pa smo sam popravli, ni treba bit zarad tega tko užaljena. Lahko bi vzela za foro in sama popravla, recimo.....al pa če ne, je pač bejbika popravla...whatever.

dj no,sj se ne sekeram :razz: j..e se meni :P kaj češ,meni se lahk zgodijo najbolj nenavadne stvari... :lol:
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 01. Dec. 2008 22:16

*purple* napisal/-a:
Picaboo napisal/-a:
orhideja1 napisal/-a:Meni pa tale kruh sploh ni dober iz tega aparata.


Men tud ne. Tašča kupi neko pripravljeno mešanico, ki jo potem vsuje noter in kruh je prav ogabno umeten.


sej en kupuješ mešanic, ampak pač daš notr snovi za kruh (moka, sol, kvas, voda-se mi zdi).
Moj kolega ga skos peče pa nkol ni bil umeten, zmeri ful ful dober, kot kruh iz pekarne.Un iz štcune mi je zanč, ker je ves neki trd pa čudn :?
Mi itak že tko večalmanj kupujemo kruh v tlele eni pekarni, ker je cenejši in boljši!pa mami ga usake tolk speče u pečic,ker aparata (še) nimamo.
sicer pa kaj naj rečem, dokler bo država podražitve dovolila, bodo pač dražil...Pomoje bi mogl bojkotirat tele dobavitelje oziroma proizvajalce in pač ne kupovat kruha od njih.[/quote]
meni pa ni jasno o kaki mešanci to govrijo.jaz tud vem,da se zmiksa testo in to je to.sam itak pa ga ni bolšega kot je iz krušne peči-moja baka je pravi majstor za to.
folk sam meni ni eno jasno...cena pšenice in moke ostaja ista,kruh pa gre gor...po kaki logoki?
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 01. Dec. 2008 22:21

Kruh iz aparata je ful dober in tist k prav, da ni dobr, je debil, ker jest vem, da je dobr in če jest pravm, da je dobr, pol je dobr in vsi se morte strinjat, da je dobr, če jest rečem, da je dobr.

Evo, pa sm povedov svoje. :lol:
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 01. Dec. 2008 22:23

vem da je dobr...itak da je bolši od kupljenega.in naj g avsi probajo :lol:
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov