Konec 2.sv.vojne

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 22. Nov. 2008 19:14

ženska zabita :roll: ma kaki nastavljeni rezultati....ljudje so šli s ponosom na referendum za odcepitev Slovenije....se ne spomnim, da bi kdo takrat govoril, "sem glasoval proti odcepitvi"......no pri glasovanju o vstopu v EU, sem imel pa tudi jaz volilno pravico in glasoval ZA, tako kot velika večina Slovencev.

V osemdesetih je bila a taka inflacija v YU , da si tut predstavljat ne morš, tko da tista 10%povišica ne pomeni nič.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Nov. 2008 19:44

merisima napisal/-a:plače v jugoslaviji...vem...iz preverjenih virov(mamine plačilne liste)...ma shranjene vse..od prve davnega leta 1981...plače rasle za 10%,15%,20%...kaj pa zdaj...padajo...če ti jo za 0,5%zvišajo si lahk srečna...sam zračunaj kolk eur znese 0,5%na 500eur plače,a?
stvarno,ko te stvori tako blesavu?


Ti si pa preberi, kako je bilo v 80ih z inflacijo v jugi in potem preračunaj, kakšen je bil realni dvig/padec plač, ne pa da tu serješ s polovičnimi nominalnimi podatki.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 23. Nov. 2008 0:49

Merisima začel bom dvomit v tvoje mentalno zdravje???

A SI TI NOOOOOOOOOOOOOOOORMALNA!!!!!!!!!!!!Inflacija je bila taka, da so ti plačo morali z tovornjakom pripeljat!!!!!!

Prosim pojdi v šolo, preglej podatke, uči se ekonomijo itd., potem pa se vrni in argumentiraj, ne pa kar nekaj na pamet.

Glede odcepitve: MA TI SI DEBIL!!!!!!!RESNO!!!!
Nastavljeno????FAK....ma ne morem verjet, da lahko kdo kaj takega iz sebe spravi.
A ti si obiskovala šolo z posebnimi potrebami?(ret. vpr.)
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 23. Nov. 2008 13:36

kdo vsiljuje svoje mnejnje jebo te!sam povedam kak je...
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 23. Nov. 2008 13:51

Problem je samo v tem, da v resnici ni bilo tako, s svojimi domnevno točnimi podatki ljudi zavajaš.
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 23. Nov. 2008 14:25

Ja to bi lahko potem za vsakega tukej rekl... Sej se ne gre za zavajanje ljudi ampak za podajanje mnenja...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 23. Nov. 2008 15:25

To, da navajaš nominalni dvig plač v 80ih kot nekaj pozitivnega in pri tem "pozabiš" omenit gromozansko inflacijo ni nobeno mnenje, ampak izkrivljanje dejstev.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 24. Nov. 2008 21:21

/\/\4t3j napisal/-a:Merisima začel bom dvomit v tvoje mentalno zdravje???

A SI TI NOOOOOOOOOOOOOOOORMALNA!!!!!!!!!!!!Inflacija je bila taka, da so ti plačo morali z tovornjakom pripeljat!!!!!!

Prosim pojdi v šolo, preglej podatke, uči se ekonomijo itd., potem pa se vrni in argumentiraj, ne pa kar nekaj na pamet.

Glede odcepitve: MA TI SI DEBIL!!!!!!!RESNO!!!!
Nastavljeno????FAK....ma ne morem verjet, da lahko kdo kaj takega iz sebe spravi.
A ti si obiskovala šolo z posebnimi potrebami?(ret. vpr.)

komot,tak kot ti.pač misliš drgač kot jaz in kaj zdej?se čemo pobit med sabo al kaj?nardimo lepo dva tabora-kdo je za jugo in kdo proti in se gremo lepo streljat...
ma ljudi itak pa če pogledamo...skos se bo en sistem zagovarjal,en pa blatu...eni zagovarjamo komunizem,drugi se bolj počutite vkapitalizmu...kaj čmo...eni zazrti v stare dobre cajte,drugi ste sprejeli to kar je zdaj in vam je fajn.al ravsanje o sistemih se bo nadaljevalo...recimo ko smo bli še v avstroogrski in se je začela 1.sv vojna,jo je po mestu v spremstvu bobnjev oznanjal moj prapraded,ki je bil žandar.v boj so šli moj praded in njegova 2 brata,ki sta padla v vojni,praded pa je bil ujetnik boljševikov in je v njihovi rdeči armadi postal tudi stotnik.po končani vojni pa se je zgodila 1.jugoslavija in prapraded naj bi dvignil jugoslovansko zastavo pa je ni hotel in g ni so mogli vto prepričati niti preisiliti,kajti on je bil za monarhijo in pika...pač zdel se mu je tisti sistem boljši in ni nikoli v svojem življenju,kolko pač je živel priznaval juge.pač je vrjel,da je bil sistem v monarhiji boljši,zdaj nas je nekej folka,ki vrjamemo,da je bil sistem v jugi boljši,ste ljudje,ki zagovarjate zdajšnjo ureditev...
no veš kaj pravijo pankrti:"vse,kar ej bilo še včeraj,včeri vedno bolškot dons--"sam noben ne razmišlja kaj bo jutri...
sam poglemo pa kam smo pršli iz dane teme...žensko zanimajo taborišča i kaj o 2.svetovni,mi se pa tu nekej napucavamo o jugi in eu.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 24. Nov. 2008 21:23

jullia_ napisal/-a:To, da navajaš nominalni dvig plač v 80ih kot nekaj pozitivnega in pri tem "pozabiš" omenit gromozansko inflacijo ni nobeno mnenje, ampak izkrivljanje dejstev.
ja..ampak vseeno so si lahk kaj prvoščli...ne vem,kdo je napisal,da so plače prfurali s tovarnjaki...zdaj pa ti itak lahk dajo teh 500eur kr v mini kuverti pa še nč za njih konkretnega ne dobiš.pa lahk ti je zagovarjat nek standard,če te še starci preživljajo in ne veš,kak se na tekočem traku pride do tega dnara.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Nov. 2008 21:36

To pa sploh nima nobene veze z dejstvom, da je bila rast plač v 80ih povezana z veliko inflacijo in torej realna rast ni bila niti blizu nominalni.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 26. Nov. 2008 18:00

pa nema veze to...pač dnar je bil in so so lahk kaj prvoščli,pa cene vsemu primerne.zdaj pa ne bi rekla,da so normalne cene,zat,ki ko greš v trgovino(ak si OFR)moraš gledat kaj boš kupla.plače so nizke,cene pa rastejo.dokler smo bli še samostojni so ble normalne cene v trgovinah pa tud plače so ble normalne pol pa se je vse začelo postopoma podraževat.to pa ne moreš reč,da ni res draga julia.ti sam tupiš eno stavr,okoli pa ne pogledaš.ja,prej so plače zarad inflacije res v tovarnjakih,kot ti praviš vozili,al ljudi so meli nekej od tega dnara,v samostojni sloveniji se je tud dalo normalno preživet,zdaj v EU še malo pa bomo životarli.ti tega mogoče še ne čutiš in nevem pa tud ne zanima me kako službo majot voji starci pa kolk keša mate,sam mi srednji slij že čutimo padec.lej...povprečna mesečn aplača znese okrog 500eur(če da je dobro),če si na socialki te maximalno pripada 220 eur...pa se bo dalo čez mesec s tem dnarom,če povprečno za en nakup potrošiš 20eur pa nč ne prneseš domov iz štacune razn najnujnejših živil?sam jebi ga...sploh ne znam kaj se ukvarjam s takim folkom tu gor,ki itak ne vidite dlje od svojga nosa nit ne nardite nobene primerjave.
pa zanima me kam gre slovenski dnar...namesto,da se pr nas kaj z njim naredi in da malo zvišajo plače.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Nov. 2008 18:18

Ti sploh ne razumeš. Ne trdim, da vsi ljudje v Sloveniji dobro živijo. Ampak ti se delaš neko poznavalko ekonomije in navajaš argumente, ki so preprosto napačni ter si s tem delaš bruke.
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 26. Nov. 2008 18:24

Sam, da ti vse razumes. Cas bo pokazal svoje, neglede na to, kar si kdorkoli misli.
Gone
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 26. Nov. 2008 18:44

Michael napisal/-a:Sam, da ti vse razumes. Cas bo pokazal svoje, neglede na to, kar si kdorkoli misli.

Michael,kaj bo ena smrkla,ki je po vsej vrjetnosti na ekonomsko hodila razumela?Itak jih tam na šoli učijo čist druge zgodbe kot so se dogajale.Sej vemo...Po profilu vidim,da si moja generacija in res,da smo bli mali,ko je Juga šla,sam znamo določena dejstva in smo tud delno občutli utrip Jugoslavije,kar ga pa ti otroci niso.majo sprane možgane,pa pravijo nam,ki vrjamemo v Jugo,da mamo sprane.Kot praviš ti,bo čas pokazal kaj je prav in kaj ne.Sam dogajhanje v EU sploh ni pravilno,vsaj iz mojega aspekta gledano.eto jim je...lih je nova tema tu gor o 12 urnem delovniku,ki ga predlaga Bruselj(itak,da bo tud usred krize črpal dnar).Matr,ko pravijo,da dnar ne gre vBG,gre pa rugam,kjer sploh ne znajo z njim razporejat,pa ti klinci serejo,da ostane v SLO.ma da mi je znat kje.Kaj čmo...res da nimam kaj dost pojma o ekonomiji al pa poznam druga dejstva i kužim marsikaj.
Vrjemte da bo 3 Jugoslavija!pol pište to,kaj zdaj.sam jebi ga obstaja folk,ki se prilagaja sistemu in mu je vse kul...
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 26. Nov. 2008 20:04

Merisima nekaj ti moram priznat....vsaj nasmejiš me, če že nič drugega.

Jullia_ je smrklja??? Kaj si pa potem ti??? Človek chill out...3 leta razlike je med vama...(glede na jullijine in tvoje prispevke pa je Jullia_ mentalno itak 2 desetletji starejša od tebe)

Vsi vidimo, da Slovenije ne maraš, tukaj je vse narobe in vsi Slovenci in priseljenci hudo trpijo tukaj.

Juga je bila čudovita, tam so vsi ljudje živeli yugo dreams, govorili so čudovit balkanski jezik itd. Vse je bilo popolno, dokler niso ti pahjeni janezi zasrali jugico(jeb** jim *****)

Predlog zate in tebi podobne:

Vzemi kredit, kupi si kovček, pokliči taxi in vozniku reči: prosim peljite me v državo rdeče-belih lego kock.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov