Kako povečati varnost v prometu?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 02. Apr. 2008 21:59

Obema?! Umrl so trije, ena pa je u kritičnem stanju.
Na motorju preveč prgonila, u autu narobe skalkuliru in nastal je to :( .

Mene sezona motorjeu na cestah prou plaši. Prgon od zadi, tik ob autu, prehiteva tko, da gre lih na knap, ne vidš ga u mrtvem kotu ... Ta vikend jih je blo skor več k autombilou.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 03. Apr. 2008 18:09

Aloha napisal/-a:In eden izmed mrtvih je biu od fantouga kolega oče, za volanom auta :? , u kritičnem stanju pa mama, sopotnica :( .
Groza ... da motorist ubije človeka u autu ... kok je mogu ta dec prgont!?


o s*it! ponavad je lih kontra...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Apr. 2008 19:24

zdele zadnje dni v delu berem same motoristične nesreče :? mislm nevem no, men je to tok ena nevarna stvar, da se tud usedem ne gor, sploh pa na kšne ninđa variante.

se mi je pa zdelo zanimivo, glede na nasprotje videnega a cesti kaj vse motoristi delajo, ko mi je v avtošoli na cppju predavatelj povedal, da so rezultati statistike ki je pršla kakšne dva mesca nazaj, pokazali, da je v 80% motorističnih nesrečah, kriv tist ki vozi avto in ne motorist.
:eek:
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 03. Apr. 2008 19:47

joj mene me je kr groza...zdej poteka prva pomlad, odkar imam izpit in se zavedam, da sem za te motorje tudi sama odgovorna :?
čez vikend me je blo strah it na cesto, k so samo motorji pičilo mimo...pa prehitevali, pa silili nekam, takoj za ritjo šopali...prou strah je me ratalo...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 03. Apr. 2008 22:03

Jp, prvi toplejši dnevi zmer zbezajo cele trume motoristou na plan. Ta vikend je biu ubitačn. Treba je pazt, ja, kr oni učasih čist premal.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Apr. 2008 22:12

MilkyWay napisal/-a:joj mene me je kr groza...zdej poteka prva pomlad, odkar imam izpit in se zavedam, da sem za te motorje tudi sama odgovorna :?


Sej se še spomnim tega občutka zbeganosti, ampak tej izjavi pa moram oporekat. Obstajajo sicer določene skupine udeležencev v prometu, ki potrebujejo posebno skrb in pozornost, ampak motoristi niso med njimi. To ne pomeni, da jih je treba povozit, ampak v prometu velja načelo zaupanja. Ne pa da vsi ves čas gledamo v vse špegle, kdaj bo mimo prihrumel trop motorjev, ki bo vozil slalom po eni gumi med ostalimi vozili. Takšnim bi bilo izpit za vzet in nikoli več nazaj dat. Seveda pa niso vsi taki, ampak tisti, ki se držijo omejitev, ponavadi ne končajo nalimani na havbo.


In grozljivo mi gre na živce njihovo prepričanje, da lahko ustvarijo dodaten imaginaren pas, po katerem so gužvajo naprej, ker motorist pač ne bo stal v koloni pred semaforjem.
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 05. Apr. 2008 19:15

Mene je tudi strah motoristvo, ker lani sem se enkrat peljal in sem mislila prehitevat, po nasprotne pasu pa je pripeljal motorist.

Problem je ker jih "pozno opaziš" in zelo hitri so, tak da si hitro "skupaj".

Je pa užitek na motorju (sam preveč nevarno je).
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 10. Apr. 2008 13:27

jullia_ sej maš čisto prav, ampak je velika večina tistih, ki vozijo zato, da bojo dosegli čim večje hitrosti in da bojo čimveč avtov prehiteli...še posebej tisti, ki peljejo na dolge proge...
in tudi če so sami odgovorni za to kar delajo, ne bi lih rada, da se mi kdo pribije na v avto... :?
pa sej jih sploh ne vidiš in ti kar naenkrat pridejo pred oči...
Pleya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 10. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Pleya » 10. Apr. 2008 19:11

Varnost v prometu lahko poveca vsak ki vozi po predpisih,je previden in trezen.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 10. Apr. 2008 22:47

Prepoved vožnje italjanom po Sloveniji! :aerger: :angry: Pofukan makaronar! Danes bi lahko obležala na cesti zard njega.. (pa ni prvič, da mam take dogodivščine z italjani) :willnicht: za odstrel vse take voznike!
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 11. Apr. 2008 19:42

*purple* napisal/-a: so rezultati statistike ki je pršla kakšne dva mesca nazaj, pokazali, da je v 80% motorističnih nesrečah, kriv tist ki vozi avto in ne motorist.
:eek:


to pa res ful tezko zastopm oz vrjamem,...kukrkol ze, js se zmer ful obsojam motoriste --> za 300/h gont so poligoni, ne pa da me prehiti tko da ga od uzad pa pol od uspred sploh ne vidm..ko puscica skratka. strah me je samo tega da se sama poskodujem ce mi prgon u avto, za ostalo je kriv sam, ce bi vozil 70 ali kokrkoli je omejitev posledice nesrece ziher ne bi ble take kot so u vecini primerou.
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Apr. 2008 20:01

ja sej kao je lih to fora, ker vozniki avtomobilov slabo gledajo in motoristov ne vidjo.in če bo on peljal pravilno, ti ga boš pa spregledala v mrtvem kotu, si ti kriva.

julija, načelo zaupanja bi že moraloveljat ja, če bi bli ljudje vredni zaupanja.ampak to niso!jst ne zaupam obenmu na cesti.zaupam samo mojim ker vem da lepo vozjo, raznim norcom ki misljo da nevem kaj so, pa niti malo ne.Tko da se bom vedno ravnala po tem da bom nezaupljiva in bo rajš jst po bremzi stopla predn bom čakal da bo drug, ker itak, preverjeno, ne bo. :roll:
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 11. Apr. 2008 21:36

Eh, js se tut zmer zanašam zgolj in samo nase in vedno predvidevam situacije, sploh na cestah, po kerih se redno vozm. Če tega ne bi počela in se zanašala sam na znake, semaforje in pravila, bi lahko tedensko auto na servisu puščala (učas še sebe na kliničnem) :roll: ... kr enim je od datuma preuzema roza knižce spomin očitno zlo opešu.

Je pa zanč prgonu mem mene motorist, dvakrat prehit, skoz živo rdečo, pet centi ob boku, da se mi je zamaju ceu pluri :eek: :roll: ... predn mi je blo kej jasn, je biu on že par rdečih stran. Ja, res so ranljivi.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 11. Apr. 2008 22:26

*purple* napisal/-a:ja sej kao je lih to fora, ker vozniki avtomobilov slabo gledajo in motoristov ne vidjo.in če bo on peljal pravilno, ti ga boš pa spregledala v mrtvem kotu, si ti kriva.


me je pa malo zmotila tisti jimbo plakat: Če ne opazite motorista, potem ne pazite dovolj!
nevem no, kot da je odgovornost samo na nas (me je jullia_ naučila, da ni odgovornost na meni :wink: )
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Apr. 2008 2:24

Ne ne, vi ste me narobe razumele. Itak, da je del odgovornosti na vas. Načelo zaupanja samo pomeni, da nihče ni dolžan predvidevat, da bo nekdo drug kršil prometne predpise. Je sicer fajn, če se ti zavedaš možnosti, da mimo pripiči motorist 300/h in preprečiš krvavo nesrečo, ampak nihče te pa ne more krivit, če tega ne preprečiš in pač upoštevaš predpise. To je načelo zaupanja - zaupanje, da se bodo vsi ostali držali pravil.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov