Južnjaki

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kakšni se vam zdijo 'južnjaki'?

So čist v redu ljudje
48
42%
Na živce mi grejo
49
43%
Nimam mnenja
18
16%
Skupaj glasov : 115

Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 03. Dec. 2006 23:09

*purple bitch* napisal/-a:mene je po pravic povedano že počas precej sram ker živim v isti državi kot takile patetiki kot ste nekateri :roll: mislm kašne mate...kako lako ocenjujete ljudi glede na govor/raso/barvo las/raso??kako lahko ocenite ljudi glede na dejanja njihovih sodržavljanov?isto kot je kr ena rekla..a zdej ko je plut moril, je pa cela slovenija ista k plut??mislm, res same bedarije...
P***a vsi ljudje smo ljudje...iz mesa in krvi, kosti tkiv, žil pa kajjestvemšečesaše...in vsak človek je drugačen, vsak ma svojo osebnost, svoj karakter, svojo glavo...in nikakor nso vsi isti in se ne da vseh enačit na isti način, nikoli in nikdar...mene bi pr src zabolel če bi pisala take traparije kot nekateri tukej...fak, ne bom s fantom ki ga bom ljubila samo zato ker je kitajc..ja bed kitajc je :roll: in kaj pol, a je strupen?a smrdi?a svi kitajci smrdijo?ma dejte no, mal se poslušite...nevem kako bi se vi počutil-vsi slovenčki, če bi nekdo o vas skos govoru take bedarije?enkrat se je zgodila zadeve ko je ena gospodična-zdej je že benana iz fouma neki časa, napisala v podpisu v postih, vse povsod žaljivke o slovencih...matr kako so vsi skočil...o slovencih rečt niti besede, a čez "čefurje se lahko govori svega in stvašta s končnim pripisom-samo moje mnenje..a je to kšn odnos?kaj so vas starši doma učili?nekulture, nespoštovanja soljudi, grožnje, žaljenja?!mene bi blo sram, res bi me blo sram če bi prbijala take uslarije...res vas ne razumem..ne razumem vaše neupravičene nestrpnosti do ljudi, ki jih sploh NE POZNATE in s katerimi še nikoli niste imeli opravka razen tega da slišite stavek iz njihovih ust ki je napol slovenski in napol npr srbohrvaški...in če ne zna rečt smetana je že slab in smrdi in fuj in fej in dejmo ga linčat...če se vremo nazaj k maternemu jeziku-slovenščini, je prvo kot prvo dost težka za naučit...seveda tko kot vsak jezik...in če si prišel sem kot begunec in si tlele komej kšno leto dve, pa za burek nimaš, se valda ne boš vpisu v tečaj in dal nevem kolk denarja da se boš nauču rečt tistih par besed...ostali ki so tle že dolgo časa itaq da znajo...jst sm mela sošolce, čigar starši so bli že 10let+ v sloveniji, nekateri tud manj, pa so čist lepo govoril, motil so se še vedno, tud kašno besedo po njihovo zašprehal....pa kaj...a jih je zato treba na tak način obsojat?a so zato kej drugačni od mene k se že 10 let učim angleško, pa komej spravm en stavek pravilno skupej...pa nism še nkol od nobenga tujca slišala kšne krepke na to, še manj pa kakšnega negativnega obnašanja do mene zato ker u qrcu govorim angleško...važn da folk ve kaj hočmo povedat...in men gre res bolj na živce ko slišm poangleščeno sovenščino...a gremo na en drink, gremo u šoping, sm si rentala bajk, kter je un intrnetni pejđ., dej mi en kofi s smetano..a tole je pa slovenščina???daleč odslovenščine...isto če polsušam eno kavo sa šlagom bom..čist isto, samo razlika v jeziku in narodnosti...ampak ne, če rečeš po bosansk si najslabši daleč naokoli...
in če jih 200 v ljubljani vozi bele golfe, nabijajo Plavo ciganko do konca naglas, kradejo, vlamljajo, težijo, se tepejo, ni res da to počne še ostalih 1000 živečih v ljubljani in pa tud drugje...ne moret sklepat po enmu grešnemu konju, da pa so vsi taki...
jst sm mela eno neprijetno dogodivščino par let nazaj, ko sem se stepla z enim na -ić...pa sva mela skor celo leto ibunge in sva se kjerkoli sva se vidla drla in tepla in policijo klicala in nevemkajševse...ampak mi na pamet ne pride da po njemu sklepam da so vsi taki...in ja on me je prvi napadu...ampak en obtožjem drugih zarad tega...čez neki časa sem se potem skačila s taprvim slovencem...in me je tud on napadu...kaj pa naj zdej rečem?nč, ker spet ne sklepam da so vsi take budale kot je bil on...Nevem no, dejte se mal v roke vzet pa mal premislt preden klatite take uslarije ven, ker res tole ni za nikamor..človek je človek, vsak ej edinstven, vsak odgovarja zase in en za druge...pa preden obtožujete kaj in kako se najprej pozanimajte zakaj je tako...

in še tole: če koga zanima, sem Slovenka, čistokrvna ne...babica je napol hrvatica na pol italijanka, ostalo je vse slovensko...Ampak sem zase slovenka..rodila sem se v sloveniji, tu živim, to je moja rodna dežela...korenine me ne brigajo, briga me le to kaj je zdej in kaj bo v naprej...in razlog zakaj sem tudi jaz skočila par postov nazaj ko je uporabnica pisala žaljivke o slovencih, zakaj mi gredo take in drugačne žaljivke o balkancih na živce...zato ker ne podpiram rasne nestrposti in neutemeljenega sovraštva!!!najmanj pa patetičnih in nevzgojenih ljudi!!!
IN vse pripombe/žaljivke kletvice, ki se ne bodo nanašale kot argumentiran odgovor na moj post mi NAPIŠITE NA ZS!!!!


lepo si napisala ... pa vendar... osebe, katerim si to namenila, ne bodo niti razumele, ker se niti ne zavedajo zakaj sovražijo.
In dokler ne ugotovijo, da osnova sovraštva na nacionalni ali kateri drugi osnovi je le strah pred drugimi ljudmi, kulturami oz strah ker se na nek (podzavesten) način vseeno zavedajo svoje omejenosti in da bi se počutili superiorni (vsaj nad nekom) morajo potiskat dol in podcenjevat osebe, ki se jih bojijo... tako hkrati dobijo občutek več vrednosti ker se vežejo na nekaj, kar bi naj bilo več kot oni sami... torej nacionalno pripradnost, ki je povezano z državo v kateri so in katero si lastijo.
Me pa resnično zanima, kako bi se te osebe obnašale, če bi živele v neki drugi državi s slovensko nacionalistično pozicijo.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Dec. 2006 23:45

seveda more vsak pri sebi razčistit zakaj nekoga sovraži...ampak jst ne razumem kako lahko mlada oseba že sovraži, in to sploh nekoga ki mu ni naredil čisto nič in samo zato ker je bosanec/srb/albanec itd. in ker ne zna po bivanju dva mesca v sloveniji rečt smetana :roll:
pomoje je tako sovraštvo iz roda v rod v sržinah...drugače si jest tega e znam predstavljat...sam tlele je vprašanje samo to, kolk močn boš da ti bodo drugi prali možgane in kolk močn da se boš nauču mislt s svojo glavo...in roko na srce, takih je zlo malo :?
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 04. Dec. 2006 0:22

honeydew napisal/-a:Žalostno je tud to da uporabljaš besedo šiptar.


med sabo drug druzga kličejo šiptar? torej zakwa jih še mi nebi smel tko klicat :?:
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 04. Dec. 2006 0:59

~NIA~ napisal/-a:
honeydew napisal/-a:Žalostno je tud to da uporabljaš besedo šiptar.


med sabo drug druzga kličejo šiptar? torej zakwa jih še mi nebi smel tko klicat :?:


Men so ti šiptarji tko fajni dečkoti ko majo une prodajlne s sadjem in pol vedno stojijo zunej in se derejo za tabo al te pa res pozdravljajo. Men je to tko simpatično hecno. Sj res, da te velikokrta nategnejo pr sadju, sem pa že dubla ful kkšnih majhnh stvari zastonj...pa pri nas so še res prijazni. Men so tko fajni dečkoti :)
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Dec. 2006 1:22

men zmeri tlele en na našem koncu ko greva z mami, šenka dve mandarince :D pa vedno mi zbere nejvečje in najboljše :) isto za vse ostalo...če ni dobro sploh noče prodat...
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 04. Dec. 2006 9:54

~NIA~ napisal/-a:
honeydew napisal/-a:Žalostno je tud to da uporabljaš besedo šiptar.


med sabo drug druzga kličejo šiptar? torej zakwa jih še mi nebi smel tko klicat :?:


Tako kot črncu ne smeš rečt niger oni med sabo si pa lahko rečejo.
Kapiš?
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 04. Dec. 2006 10:10

Malo kasneje sem opazu tole debato. Uglavnem tigrica ne glede na tvoje menenje na tem forumu ne toleriramo sovražnega govora in žaljenje ostalih narodnosti, ras, verooizpovedi, ....

Še enkrat, da vidim tak izpad in boš letela iz tega foruma. Vse ima svoje meje in tukaj se konča pri tem. Mnenja se podajajo na civiliziran način, zato prosim, spoštuješ ljudi pa tudi malo strpnosti ti ne bi škodilo.


Vse to zgoraj, seveda velja za vse uporabnike ne samo za tigrico.
And now something completely different
Uporabniški avatar
tigrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a tigrica » 04. Dec. 2006 12:50

purple bitch

no sam neki bi ti rada povedala!!! jst nobenga ne "obsojam" po barvi kože itd... pa tud ti ne za mene govorit, da js nimam izkušenj z njimi, ker me ne poznaš in ne veš kako je moje življenje!! sam to bi ti rekla!! in vedi da mam razlog da jih sovražim!!! ne bom ti govorila svojih razlogov!! lahka pa ti sam neki povem! svoražim ljudi, ki ne spoštujejo žensk! in ti ljudje--muslimani---so definitivno takšni!!! vredu sej ne rečem da so čist vsi(kar sem že napisala v sporočilu zaradi katerega jezdaj taka galama)..

s tistim sporočilom pa sem hotela povedat predvsem sovraštvo do muslimanov (žal ampak..ne morem si pomagat..imam razloge za to!!)..
sploh pa imam zelo dobro prijateljico, ki je muslimanka(albanka) in skozi njo vidim kakšen je odnos moških do žensk v njihovi veri.. tudi sama prizna, da bi raje bila vse drugo samo muslimanka ne.. saj nima nobene pravice. Nikamor ne sme iti brez bratovega dovoljenja oz. očetovega. Tudi sama mi je rekla da je tako povsod..pri vseh njenih sorodnikih.. vendar ženske to sprejemajo, kot nekaj vsakdanjega! Kot da je to normalno in tako mora biti.

aja glede kitajčka! :D men so prav luškani :) enako črnci!! in še enkrat povdarjam---nikogar ne obsojam po barvi kože.

Ste že kdaj brale resnične zgodbe, ki se dogajajo v različnih deželah, kjer prevladuje islamska vera?? Jih močno priporočam, verjetno se bo vsaka od vas ob njih zamislila!

p.p: tisti post, bom zbrisala! Priznam da sem na napačen in grob način izražala svoje mnenje. Vendar se (kot sem že rekla zaradi ZELO slabih iskušen) nisem mogla zadržati. zbrisala pa bom predvsem zaradi tega, ker nočem več kreganja! moje mnenje pa ostaja enako!! tega mi nihče od vas ne more spremeniti.:cool:

lp :wink:
Uporabniški avatar
tigrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a tigrica » 04. Dec. 2006 13:03

puma napisal/-a:
BabySun napisal/-a:ah jelinčič je car ;D vsaj en domoljuben politik :D




a ni jelinčič hrvat?

:rofl:


ja, po priimku sodeč je :nixweiss:

ampak dela kot slovenski politik z slovenskim državljanstvom :wink:
tako da tud za mene je on slovenec! Legenda :D
Uporabniški avatar
tigrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a tigrica » 04. Dec. 2006 13:08

thebest napisal/-a:glej še teksta ob strani ne znaš prebrat :rofl: če bi znala bi vedla da nisem ona :loldev: :runterdrueck:


ja priznam, res nism pogledla teksta ob strani :roll:
Uporabniški avatar
tigrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a tigrica » 04. Dec. 2006 13:13

puma napisal/-a:... pa vendar... osebe, katerim si to namenila, ne bodo niti razumele, ker se niti ne zavedajo zakaj sovražijo.


naj še enkrat povem razumem post purple bitch in vem zakaj sovražim!!!!!! :roll: :roll: :roll:
Zadnjič spremenil tigrica, dne 04. Dec. 2006 13:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Dec. 2006 13:14

skratka...cel post ni letel samo nate, ampak a vse ostale ki so pisale take in drugačne traparije...še vedno pa menim, d ane moreš sovražiti tistega ki ga sploh ne poznaš...tle ni nobenga izgovora...
in muslimanska vera e pač taka era in majo pač tko kot mao...jst tud ne odobravam vseh njihovih zade, ampak pa jih spoštujem...in kot si že sama napisala, njihovim ženskam je vse to nromalno...torej neem čemu se ti sikiraš če se one ne...vera je pač vera...tud krščanska vera ima svoje slabosti, tud budizem, vse vere...in ne moreš soražit nekoga ki je pač veren in ki se drži svoje vere..vsak ma svoj način življenja...jst bi prej lahko sovražila buša in podobne ki ubijao folk kot pa muslimana i se drži vere in e spusti žene same brez njega ven...on tebi ni čisto nič naredu...in verjemi da znao bit tud muslimani dobri ljudje...

o jelinčiču pa nebi zgubljala besed...ker na tak način kot se on postavlja pred kamero in govori žaljivke čez naše sosede in ostale balkanske ljudi se to pač ne počne...in pri njegovih letih bi lahko bil že mal bolj pameten.. :roll: ampak nebi niti o tem, ker je to že offtopic...
Uporabniški avatar
tigrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a tigrica » 04. Dec. 2006 13:17

*purple bitch* napisal/-a:skratka...cel post ni letel samo nate, ampak a vse ostale ki so pisale take in drugačne traparije...še vedno pa menim, d ane moreš sovražiti tistega ki ga sploh ne poznaš...tle ni nobenga izgovora...
in muslimanska vera e pač taka era in majo pač tko kot mao...jst tud ne odobravam vseh njihovih zade, ampak pa jih spoštujem...in kot si že sama napisala, njihovim ženskam je vse to nromalno...torej neem čemu se ti sikiraš če se one ne...vera je pač vera...tud krščanska vera ima svoje slabosti, tud budizem, vse vere...in ne moreš soražit nekoga ki je pač veren in ki se drži svoje vere..vsak ma svoj način življenja...jst bi prej lahko sovražila buša in podobne ki ubijao folk kot pa muslimana i se drži vere in e spusti žene same brez njega ven...on tebi ni čisto nič naredu...in verjemi da znao bit tud muslimani dobri ljudje...

o jelinčiču pa nebi zgubljala besed...ker na tak način kot se on postavlja pred kamero in govori žaljivke čez naše sosede in ostale balkanske ljudi se to pač ne počne...in pri njegovih letih bi lahko bil že mal bolj pameten.. :roll: ampak nebi niti o tem, ker je to že offtopic...


misliš da se ne? oh pa še kako se! samo kaj si naj, ko pa nimajo nobene pravice!

vidim da ti ne razumeš nobenega moje odgovora, kot tudi NIInega nisi!
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 04. Dec. 2006 13:21

bom pustila temo odklenjeno še malo časa ...

tigrica in purple bitch!
vse nadaljne debate na ZS ...
meli c
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 14. 9. 2006
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a meli c » 04. Dec. 2006 16:39

tigrica pospolosujes na vse muslimane, kar pove da nimas pojma. moj fant je musliman in tut prblizn mu ne pade na pamet kaksne pogoje postavlat(npr. da brez njegovega dovoljenja ne bi smela nikamor) ha ha ha. ce poznas eno muslimansko druzino se ne pomen, da so vsi isti.
nekateri ste tako nesramni, da me prou srce zaboli ko berem take bedarije, ki so povrh vsega se neutemeljene.

purple bitch ne bi se mogla bolj strinjat s tabo. tako kot pravi puma-tega nekateri ne bojo nikol razumel, sj nam je pa jasn zakaj ne

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov