Izrael / Palestina

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 05. Jan. 2009 20:02

Zvoncica napisal/-a:Zdej pa itak je kar je. Kako bi pa ti rešila situacijo?


The big red machine: dober predlog...Za kompromis morata itak obe strani nekje popustiti. Zdej pa eno vprašanje...a bi morala poseči tretja sila (ponavadi se prostovoljno javi Amerika hahahaha), ali naj svet pusti, da eni druge pokoljejo in zavladajo?


Poglej si film lord of war kjer igra Nicolas Cage...hud film...ko ga boš pogledala ti bo jasno okoli česa se vse vrti in kje leži srčika problema. :wink:
In ne..ne bom ti povedal za kaj se gre v filmu, kar poglej si ga ne bo ti žal. :P :D :D :D
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Jan. 2009 20:05

Ok. Torej ne sme biti niti Amerika niti Iran, ker sta obe državi pristranski. Kdo potem?

Zadnji stavek razumem bolj tako, da ne bi smeli posredovati in pustiti, da močnejši prevlada? Bolj bi rekla, da so vojne nekako naravne...so v človeški naravi. Že celo zgodovino se nekaj bojujemo...nekje sem slišala, da je zaradi tega toliko odvisnikov od adrenalinskih športov, ker ljudem primanjkuje adrenalina v tem dolgočasnem vsakdanjiku...).
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 05. Jan. 2009 20:07

Jah sej ni težko dojet, da je svet še vedno razdeljen na Zahodni in Vzhodni blok. Amerika na eni ter Rusija in zdej vse bolj Kitajska na drugi strani. Bližnji Vzhod je še eno izmed območij, kjer so se v preteklosti križale orožarske poti obeh velesil. Zato sta še dandanes obe vpleteni v konflikt.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 05. Jan. 2009 20:09

Zvoncica napisal/-a:Ok. Torej ne sme biti niti Amerika niti Iran, ker sta obe državi pristranski. Kdo potem?

Zadnji stavek razumem bolj tako, da ne bi smeli posredovati in pustiti, da močnejši prevlada? Bolj bi rekla, da so vojne nekako naravne...so v človeški naravi. Že celo zgodovino se nekaj bojujemo...nekje sem slišala, da je zaradi tega toliko odvisnikov od adrenalinskih športov, ker ljudem primanjkuje adrenalina v tem dolgočasnem vsakdanjiku...).


Najlepši adrenalin je lahko seks na javnem mestu...ne škodi nikomur razen kakšnim vernim babicam, ki morajo potem, ko ga vidijo zmoliti 20 očenašev in 30 zdravih marij. :lach:
Mater kaj je meni danes...da ni name kaj un parfum vplival, ki ste ga omenjale? Da se ni moja soseda kaj našpricala z njim? :gruebel: :rofl:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Jan. 2009 20:11

the big red machine: OK...kdo bi po tvojem mnenju moral posredovati?

ryu10kyu hahaha kaj gre tebi po glavi...film si bom pogledala ;)
Zadnjič spremenil Zvoncica, dne 05. Jan. 2009 20:12, skupaj popravljeno 1 krat.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 05. Jan. 2009 20:11

Zvoncica napisal/-a:Danes se mi zdi, da je zelo popularno biti proti Ameriki in Židom... :roll:

Še enkrat: da so Izrael naselili, je bilo več držav za to. Mirovno premirje je prekinil Hamas, če se ne motim...tko da ni Amerika "ne hotela sprejeti dogovora" , ampak je to stvar med Hamasom in Izraelom...

Res sploh najboljše pa Busha kriviti za vse. K je itak en butec, pa se sam od sebe ne bi ene stvari spomnil.

Zdej pa itak je kar je. Kako bi pa ti rešila situacijo?


The big red machine: dober predlog...Za kompromis morata itak obe strani nekje popustiti. Zdej pa eno vprašanje...a bi morala poseči tretja sila (ponavadi se prostovoljno javi Amerika hahahaha), ali naj svet pusti, da eni druge pokoljejo in zavladajo?

ryu10kyu: ja...najbolj verjetno bo tako ja.


ZDA ščiti Žide, ker imajo oni veliko moči v ZDA in drugod po svetu.

Bush je butec?
Ti pa pokaš hece tukaj.
A ti veš kolikšno moč in koliko bogastva ima družina Bush?
Družina Bush spada med najbolj uspešne in najmočnejše družine v vsej zgodovini ZDA.
Samo zato, ker se Bush igra bedaka, še ne pomeni da to je.
Študiral je na Yale in Hardvardu, kjer je diplomiral.

Glede rešitve:
Ni je....Izrael bo pobil vse Hamasovce in to je to. Naskrali bodo spet civilisti.
EU itak nima besede, vse kar EU dela je, da poziva k miru.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Jan. 2009 20:13

^^se pravi, ti bi vse pustil, naj se sami zmenijo?
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 05. Jan. 2009 20:18

Zvoncica napisal/-a:^^se pravi, ti bi vse pustil, naj se sami zmenijo?


Meh...jaz ne bom pametoval, ker nimam nobene moči.
Zanima me, kaj vse se skriva za to zaveso vojne.

Verjetno je veliko stvari prikritih in Izrael ne želi miru oz. so verjetno tu kakšni skriti interesi ljudi, ki bogatijo na račun vojn.

Ne zanašajmo se na medije....kdo ve, kaj vse se skriva za to farso.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 05. Jan. 2009 20:25

Zvoncica napisal/-a:Danes se mi zdi, da je zelo popularno biti proti Ameriki in Židom... :roll:

Še enkrat: da so Izrael naselili, je bilo več držav za to. Mirovno premirje je prekinil Hamas, če se ne motim...tko da ni Amerika "ne hotela sprejeti dogovora" , ampak je to stvar med Hamasom in Izraelom...

Res sploh najboljše pa Busha kriviti za vse. K je itak en butec, pa se sam od sebe ne bi ene stvari spomnil.

Zdej pa itak je kar je. Kako bi pa ti rešila situacijo?


Ja proti Židom in Ameriki sem zato, ker je popularno. Ne sklepi nečesa o čemr nimaš pojma. Nisem niti proti Židom niti proti Ameriki, sm proti Izraelu kot vojaški sili, k silovito napada brez razloga in proti tistim, ki ga podpirajo. No, razn če se gremo oko za oko, ali bolje rečeno, oko za glavo. A veš, da je v tej mali "vojni" umrl samo 1 pripadnik Izraela in več kot 600 Palestincev? A se ti zdi to normalno? A nej se vržem pred kolena ZDA in Izraelu in nej se še jst postavm v vrsto ritoliznikov, k so taka in podobna dejstva spregledal?

Kako bi jst rešila situacijo? Hahaaa, ja kako bi jo pa ti? Mislm če bi kdo vedu, kako rešt, bi jo že, ane. Zakaj pa mamo diplomirane diplomate?
Ampak HUJŠAT situacije, kot jo Amerika in Češka s podpihovanjem Izraela in z vetom proti javnemu pozivu k ustavitvi obeh strani, pa tut ni treba, ane?
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Jan. 2009 20:37

sončk napisal/-a:Ja proti Židom in Ameriki sem zato, ker je popularno. Ne sklepi nečesa o čemr nimaš pojma. Nisem niti proti Židom niti proti Ameriki, sm proti Izraelu kot vojaški sili, k silovito napada brez razloga in proti tistim, ki ga podpirajo. No, razn če se gremo oko za oko, ali bolje rečeno, oko za glavo. A veš, da je v tej mali "vojni" umrl samo 1 pripadnik Izraela in več kot 600 Palestincev? A se ti zdi to normalno? A nej se vržem pred kolena ZDA in Izraelu in nej se še jst postavm v vrsto ritoliznikov, k so taka in podobna dejstva spregledal?

Kako bi jst rešila situacijo? Hahaaa, ja kako bi jo pa ti? Mislm če bi kdo vedu, kako rešt, bi jo že, ane. Zakaj pa mamo diplomirane diplomate?
Ampak HUJŠAT situacije, kot jo Amerika in Češka s podpihovanjem Izraela in z vetom proti javnemu pozivu k ustavitvi obeh strani, pa tut ni treba, ane?


No no sej se mirno pogovarjamo :D Zakaj misliš, da je Izrael napadel brez razloga?

Kako bi jaz rešila situacijo...ne vem. Najprej je treba pomiriti obe sprti strani...takoj je treba prekiniti napade. Iz obeh strani! Morajo se nekako dogovoriti...kar je the big red machine predlagal, se mi zdi dober predlog. Nekako kruto se mi zdi, da bi pustili, da se "sami zmenijo", ampak s kakšno pravico se vmešavamo?
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 05. Jan. 2009 20:52

Hm, a pa veš, da je ravno včeraj v visokem svetu ZN dala Libija predlog, da bi obe strani s skupnimi močmi pozvali k prekinitvi ognja in je ZDA glasovala proti? Zato je ta rešitev propadla. Tko da tut to, kar predlagaš ne gre. Jst ne vidm sploh zdej rešitve tle, k pač tut če EU reče, da nej nehajo, bo itak ZDA z Izraelom držala in zato EU ne bo nč rekla, ker smo the best of friends z ZDA ane.
Sicer pa dvomim, da bi se 'zmenili', če bi jih pustil. Mogoče na ta način, da izkoreninijo eni druge? :?

Moja rešitev bi bla da se EU na smrt skrega z ZDA, prekinemo ves uvoz/izvoz tja in se osredotočimo na vzhodni trg. Tko ne bomo več vezani na tisto, kar nm ne bo škodilo v odnosih z Ameriko in bomo znali mislt s svojo glavo. Ampak ja tega pač nikol ne bo, zato ne živim v oblakih.

Pa že če samo pogledaš mal novice ameriških časnikov, ti je jasno, da jim situacijo predstavljajo iz popolnoma druge plati, da se ja ne bo ubogim Američanom zdel, da kdorkoli umira zarad njih. Ma sej ni čudn da so tok neizobraženi v odnosu na druge države, če se rabjo z eno državo 6 let vojskovat, da sploh slišjo za njo. Pa seveda, njihovi vojaki morjo umirat, da se sploh pobunijo. Glih dans sm se pogovarjala s kolegom Američanom in je reku, da v srednji šoli sploh niso mel geografije, pa da je hodu v eno najboljših gimnazij. :? No to je že druga tema. Ampak ja, rešitve ni, ker smo že itak screwed :roll:
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 05. Jan. 2009 21:11

sončk napisal/-a:Sicer pa dvomim, da bi se 'zmenili', če bi jih pustil. Mogoče na ta način, da izkoreninijo eni druge? :?

Moja rešitev bi bla da se EU na smrt skrega z ZDA, prekinemo ves uvoz/izvoz tja in se osredotočimo na vzhodni trg. Tko ne bomo več vezani na tisto, kar nm ne bo škodilo v odnosih z Ameriko in bomo znali mislt s svojo glavo. Ampak ja tega pač nikol ne bo, zato ne živim v oblakih.


Ja, to sem imela v mislih. Da se enostavno ne vmešavamo, da cel svet pusti, da se pač zgodi, kar se napoveduje. To sem mislila, da se mi zdi kruto...gledati in nič narediti.

Tvoja rešitev za rešitev situacije v Gazi bi bila, da EU izvede gospodarski embargo...zanimivo. Vem, kaj si hotela povedati...da če cel svet tako naredi, bodo ZDA izgubile moč, da delajo, kar hočejo. To se mi zdi neizvedljivo...če začnemo z nekim zaostrovanjem razmer, pol to vodi kvečjemu k še večjim konfliktom na svetovni ravni. In če se to res zgodi in se osredotočimo na Vzhodni trg in postanemo odvisni od njega...kakšno garancijo imamo, da ne bo Vzhodni blok enkrat delal istih pi*darij kot ZDA danes? Pa bomo spet na istem...
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 05. Jan. 2009 21:33

Če bi imela magično moč, da bi uredila zadeve na bližnjem vzhodu, bi izobrazila obe strani. Pokazala bi jima, da gledajo preveč enostransko in, da ima resnica vedno dve plati.
Potem bi ljudje spoznali, da nimajo druge izbire kot, da živijo v sožitju.

Dokler slednjega ne bo, bo pa dol vojna. Kar je, je. Krivci so najbrž vsi po malem, nastradajo pa itak delolžni. Zato je treba najt pot do sožitja. Ni druge.
Imaš, da me vikaš!
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 05. Jan. 2009 21:36

Glede na zadnjih nekaj prispevkov bi rekel, da ta tema spada v 'Astro' in ne sem.
Shmeky
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 28. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Shmeky » 05. Jan. 2009 21:40

Zanima me samo Kaj sta Rusija In kitajska rekla na to vojno:D???

tukaj bi sicer morala posredovati SLOVENIJA NI KAJ CE SO LAHKO ZA KOSOVO ZAKAI SE NE ZA PALESTINO???:D pa naj slovenija prizna palestino pa bo ane hehe ..palestina postane zaveznica slvenije slovenija je v natu ter EU in Spor je rešen ker se v natu med sabo nebodo napadal :D in to je to preprosto adijo mio--alpa nj se koljejo med sabo to je tudi res ...sam me res zanima kaj sta nasa velika brata rekla na to vojno

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron