idealna evropa

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 15. Feb. 2009 18:04

pač stvar je v tem...s šolo smo zmagali na nekem tekmovanju in gremo za nagrado nekaj dni v Strausburg..med drugimi gremo v parlament kjer se bomo združili v skupine in zagovarjali svoje teme...

no naša skupina je dobila temo prihodnost evrope (gre predvsem za področje izobraževanja): čemu naj bo prihodnost podobna, kako bi lahko izboljšali ustvarjalnost in konkurenčnost na tem področju... :idea:

vabim vas da se razpišete :schreiben: :blah: , ker ima vsak o tem svoje mnenje, da date kako idejo, ki jo bomo lahko mogoče uporabli za razpravo...pač karkoli kar mislite v zvezi s tem in bi lahko blo v pomoč

thanks u a lot :bussi:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 17. Feb. 2009 16:47

Za nagrado vas peljejo med tiste cepce v parlament? Ajoj, upam, da vas peljejo vsaj se na sladoled.

Izobrazevanje kot ga poznamo mi, je poneumljanje ljudi oz. priprave za monotono, enolicno sluzbo do konca zivljenja. Tko, da mislim, da na bolje ne morate spremeniti nicesar, lahko samo nalozite se vec nekoristnih informacij, ki se jh bodo morali uciti prihodnji rodovi.

Idealna evropa? Iluzija, popolna utvara, drzava kot taka, bilo katera na svetu ne more bit popolna nikoli in nikdar, ker ni svobodna, se manj pa pravicna in je polna zakonov, pravil, ki pa nas samo dusijo in zatirajo naso ustvarjalnost.

"Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely. Great men are almost always bad men" by John Emerich Edward Dalberg Acton
Gone
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 17. Feb. 2009 16:58

Michael napisal/-a:Za nagrado vas peljejo med tiste cepce v parlament? Ajoj, upam, da vas peljejo vsaj se na sladoled.

Izobrazevanje kot ga poznamo mi, je poneumljanje ljudi oz. priprave za monotono, enolicno sluzbo do konca zivljenja. Tko, da mislim, da na bolje ne morate spremeniti nicesar, lahko samo nalozite se vec nekoristnih informacij, ki se jh bodo morali uciti prihodnji rodovi.

Idealna evropa? Iluzija, popolna utvara, drzava kot taka, bilo katera na svetu ne more bit popolna nikoli in nikdar, ker ni svobodna, se manj pa pravicna in je polna zakonov, pravil, ki pa nas samo dusijo in zatirajo naso ustvarjalnost.

"Power tends to corrupt, and absolute power corrupts absolutely. Great men are almost always bad men" by John Emerich Edward Dalberg Acton


ja sej nagrada pa taka...ka moreš vsaj v šolo ne bo treba, pa malo se bomo tam prepirali pa matrali pa to je to :roll:

drgač sma pa o idealni evropi istega mnenja...eni mamo sicer pametne ideje sam se nobenmo ne da riti premaknit da bi sploh kaj na bolš spremenili ker je preveč ''zakomplicirano''

aja pa o ttih pravilih zabitih...malo prej je blo po radijo da so nevem kje prepovedli objemanje v slovo na zeležniških postajah :lol:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Feb. 2009 19:40

little.miss.trouble napisal/-a:
Michael napisal/-a:Za nagrado vas peljejo med tiste cepce v parlament? Ajoj, upam, da vas peljejo vsaj se na sladoled.


ja sej nagrada pa taka...ka moreš vsaj v šolo ne bo treba, pa malo se bomo tam prepirali pa matrali pa to je to :roll:

drgač sma pa o idealni evropi istega mnenja...eni mamo sicer pametne ideje sam se nobenmo ne da riti premaknit da bi sploh kaj na bolš spremenili ker je preveč ''zakomplicirano''

aja pa o ttih pravilih zabitih...malo prej je blo po radijo da so nevem kje prepovedli objemanje v slovo na zeležniških postajah :lol:


Jaz vas ne bi nikamor peljala, otročad razvajena! Mater ste eni nehvaležni!
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 23. Feb. 2009 21:29

Mah, Amerika nima tu kaj dosti. Naši se sami zase ne znajo zmenit - ne rabijo kaj dosti pomoči od zunaj.

Jaz osebno pa imam nekaj evropske zavesti. Ni meje, imamo skupen denar, lažje se zaposluješ zunaj, lažje študiraš, lažje potuješ, komot nakupuješ.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Feb. 2009 8:01

Čeravno naj bi stali za kampanjo proti LIzbonski na Irskem ne bi posploševala. Gotovo imajo kje prste vmes, ampak pravim, da niso oni bistveni. Naši bi se morali bolj postavit zase. Jaz to 'vmešavanje ameriške poltike' vzamem kot en butast izgovor za to, da se naši ne znajo med seboj zmenit.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 24. Feb. 2009 8:09

little.miss.trouble napisal/-a:aja pa o ttih pravilih zabitih...malo prej je blo po radijo da so nevem kje prepovedli objemanje v slovo na zeležniških postajah :lol:


In to ima kakšno vezo z EU? Madona, daj se malo pozanimaj, preden takšno rečeš! Niso 'prepovedali' objemanje, temveč poljubljanje. Itak je blesavo, ampak s tem nima EU popolnoma nič. In mimogrede, glede na to, da to očitno krši pravice ljudi, bo to kmalu (upam) preteklost.
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 24. Feb. 2009 22:37

Nisem čist vedla, kam naj dam, pa bom kar sem:

Žižkov kulturni boj


Bottom line; Amerika ni slaba, saj za Evropo opravlja umazana posla. (močno poenostavljam)


Mnenja?
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 01. Mar. 2009 9:47

Amerika je zdaleč od tega, da bi bila slaba. Že sama delitev na dobre in slabe je zgrešena, ker ustvarja dualizem, sovraštvo, prezir ... Nekdo pač mora biti za nekoga "bad guy", današnja politika pač ni sposobna delovati harmonično. Sicer sem pa mnenja, da za vsem svetovnim dogajanjem stoji entiteta ala NWO, ki pridno diktira kaj in kako.

Aja idealna Evropa? Ni izvedljivo in podobno kot Jugoslavija, obsojena na propad.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 01. Mar. 2009 12:34

Haha. Cela ta zadeva me spominja na ranjko Jugo in spodbujanje bratstva in enotnosti. Neko umetno ustvarjanje "evropske zavesti" (jugoslovanstvo), spodbujanje druženja mladih, preseljevanja drugam, študija v tujini (bolonja) ... vse z namenom doseganja "talilnega lonca".
V Jugoslaviji ni uspelo. In tudi tu dvomim, da bo (in pravzaprav upam, da ne bo - seveda pa si ne želim, da se sesuje s krvjo in vojno).

Sama sem v prvi vrsti Slovenka. Nato Slovanka, šele potem sledi Evropejka in koneckoncev pripadnica vrste homosapiens.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 01. Mar. 2009 19:47

christianna cruz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 29. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a christianna cruz » 06. Avg. 2009 10:21

idealna evropa ? hmmm ?
slovenija naj se razširi do Münchna da bomo meli mi oktoberfest , do švice da mamo alpe za smučat :) , navzdol pa do hmm....dubrovnika da bomo meli lepo morje ;) :lol:
Uporabniški avatar
little.miss.trouble
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 15. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a little.miss.trouble » 06. Avg. 2009 16:37

hehe...dobra
I`m a good girl. I do everything a bad girl does but I do it good.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 08. Avg. 2009 10:56

christianna cruz napisal/-a:idealna evropa ? hmmm ?
slovenija naj se razširi do Münchna da bomo meli mi oktoberfest , do švice da mamo alpe za smučat :) , navzdol pa do hmm....dubrovnika da bomo meli lepo morje ;) :lol:

Kaj ma pa zdaj to skupnega s temo? :? Poleg tega ne vem, zakaj bi morala biti Slovenija večja, imeti Alpe in več morja. Zakaj že? Če ti je to dvoje tako pomembno, greš tja in je to to. :wink: Se mi zdi, da imajo oz. imate nekateri še vedno manjvrednostni kompleks. Če bi kaj morali spremeniti v naši državi, je to narodna zavest, ki se mi ne zdi najbolj velika. Zdrava mera patriotizma ni še nikomur škodila. :wink:
Drugače pa tema itak ne govori o tem kar bi naj imela (samo) Slovenija, ampak EU.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov