I feel Slovenia

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 11. Mar. 2008 14:16

Slogan je dober, ker je preprost, deluje optimistično in si ga ni težko zapomniti. Ker je love beseda, ki jo Slovenija vsebuje, si posledično tudi ime države ni težko zapomniti, kar je spet plus.

Če ima kdo boljši predlog kot kritiziranje v smislu: bedno se sliši, pa naj pove.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 11. Mar. 2008 15:48

Mah..mi mamo en večji problem kot samo izbrat pravi logo oz. slogan. Mi nonstop menjamo! te logote. Milsim kako bomo prepoznavni, če imamo vsake par let drug logo, drug slogan itd??
Če pomislim na Hrvaško, se vedno spomnim samo na šahovnico in lijepo našo, res konkreten brand - pa obstaja država toliko časa kot naša. Mi smo jih pa menjali in menjali, enkrat smo bli dežela na sončni strani Alp, drugič smo bli zelen košček Evrope, enkrat je bil simbol lipov list, zdej ciljamo na prijazno ljubeznivo deželo... ne vem no, še mi jih ne dohajamo, kaj šele tujci.
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 11. Mar. 2008 21:11

Se strinjam s Smreko! Tut sama sem mnenja, da preveč menjamo te logotipe...Je pa res težko najt en logo, da bi bil pač super drooper in bi bli usi zadovoljni...Sej so menda kšne raziskave nardili prej ko pa so ga implementirali no. Čeprav tista pusta zelena barva in dolgočasen font črk...mnja, lohk bi blo boljš.
Moje mnenje je, da je bil Lipov list daleč najboljši logo kar smo ga imeli - skupaj z video spotom Slovenija moja dežela. Nepozabno.

Sicer pa roko na srce - tut spot Slovenia invigorates (tisti ki so ga vrteli na BBC-ju al kje že) ni slab - sicer mal dolg, ampak pusti dober pečat - še men grejo kocine pokonc ko ga pogledam :D

Pa tiste rožce so ble tut fajn - glih k smo se jih dobr navadli - so menjali. U srednji šoli je dubu cvek tisti, ki ni znal k iz topa kaj pomenijo. A ve kera kaj pomenijo 4 rožice u logotu in simbol modre barve (podlaga) na kateri so ble? M? Da vidim. :P
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 11. Mar. 2008 21:18

Sweet Princess napisal/-a: A ve kera kaj pomenijo 4 rožice u logotu in simbol modre barve (podlaga) na kateri so ble? M? Da vidim. :P


A-a. Si zaslužim cvek :D .
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Mar. 2008 0:28

Sweet Princess napisal/-a:Moje mnenje je, da je bil Lipov list daleč najboljši logo kar smo ga imeli - skupaj z video spotom Slovenija moja dežela. Nepozabno.



res je! :)

http://www.youtube.com/watch?v=mluKmCj_XXw
Uporabniški avatar
*zeljka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 814
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *zeljka* » 12. Mar. 2008 11:33

Smreka napisal/-a:Mah..mi mamo en večji problem kot samo izbrat pravi logo oz. slogan. Mi nonstop menjamo! te logote. Milsim kako bomo prepoznavni, če imamo vsake par let drug logo, drug slogan itd??
Če pomislim na Hrvaško, se vedno spomnim samo na šahovnico in lijepo našo, res konkreten brand - pa obstaja država toliko časa kot naša. Mi smo jih pa menjali in menjali, enkrat smo bli dežela na sončni strani Alp, drugič smo bli zelen košček Evrope, enkrat je bil simbol lipov list, zdej ciljamo na prijazno ljubeznivo deželo... ne vem no, še mi jih ne dohajamo, kaj šele tujci.

jz se tud strinjam s tem.
mi je pa ušeč ta slogan I feel Slovenia.
upam pa da ga ne bojo zamenal po dveh letih...
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 12. Mar. 2008 11:39

iluzija napisal/-a:
Sweet Princess napisal/-a: A ve kera kaj pomenijo 4 rožice u logotu in simbol modre barve (podlaga) na kateri so ble? M? Da vidim. :P


A-a. Si zaslužim cvek :D .


No, če ne delaš v turizmu, potem ti je oproščeno :D Mi ki pa sko iz tega foha, pa smo moral vedet in še zmeri vemo :P
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 12. Mar. 2008 20:34

Sweet Princess napisal/-a:
iluzija napisal/-a:
Sweet Princess napisal/-a: A ve kera kaj pomenijo 4 rožice u logotu in simbol modre barve (podlaga) na kateri so ble? M? Da vidim. :P


A-a. Si zaslužim cvek :D .


No, če ne delaš v turizmu, potem ti je oproščeno :D Mi ki pa sko iz tega foha, pa smo moral vedet in še zmeri vemo :P


A boš mogoče razsvetlila nas, nevedneže? :D :P
Uporabniški avatar
Sweet Princess
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 877
Na forumu od: 11. 12. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sweet Princess » 12. Mar. 2008 21:48

Ok, nej vam bo :D

- Rumena rožca = Obala in Kras (rumena - sonce)
- Zelena rožca = Slovensko podeželje (zelena - trava)
- Rdeča = Slovenske Gore in Hribi (rdeča - tisti okrogli markirni znaki ki jih uporabljajo kot smerokaze v gorah)
- Bela = Slovenska Zdravilišča (bela - voda)
- Rožce skupaj na modri podlagi pa predstavjajo slovenska mesta

Am I good or what?! :P
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 15. Mar. 2008 14:39

Smreka napisal/-a:Mah..mi mamo en večji problem kot samo izbrat pravi logo oz. slogan. Mi nonstop menjamo! te logote. Milsim kako bomo prepoznavni, če imamo vsake par let drug logo, drug slogan itd??
Če pomislim na Hrvaško, se vedno spomnim samo na šahovnico in lijepo našo, res konkreten brand - pa obstaja država toliko časa kot naša. Mi smo jih pa menjali in menjali, enkrat smo bli dežela na sončni strani Alp, drugič smo bli zelen košček Evrope, enkrat je bil simbol lipov list, zdej ciljamo na prijazno ljubeznivo deželo... ne vem no, še mi jih ne dohajamo, kaj šele tujci.


Se strinjam s Smreko. Kar naprej neko menjavanje, poleg tega ne vem, če je naša država res tako prijazna. Poleg tega vse to veliko stane,... mi pa plačujemo!
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 23. Mar. 2008 23:55

Meni je slogan všeč, če imamo besedo love v imenu države je treba to izkoristiti. Poleg tega mora biti slogan sestavljen tako, da nas pritegne in si ga zapomnimo, zato se mi zdi to idealno za izboljšanje naše prepoznavnosti.

Mislim, da je bilo to zdaj dokončno in da ne nameravajo več spreminjati slogana in logotipa.

Sweet Princess napisal/-a:S
Moje mnenje je, da je bil Lipov list daleč najboljši logo kar smo ga imeli - skupaj z video spotom Slovenija moja dežela.

Lipov list je bil zelo lep ampak ga žal niso patentirali in so ga začeli vsi v državi uporabljat in izdelovat. Spomnim se, da smo imeli mi doma na WC-ju dišavo v obliki lipovega lista. :roll:
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 28. Mar. 2008 8:42

Ful mi je blo všeč (dokler niso odstranil) ko so po tablah za Ljubljano prelepili črko a in jo nadomestili z e. In je Ljubljana postala Ljubljena.
Uporabniški avatar
*lovely*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 16. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lovely* » 28. Mar. 2008 22:38

Totalna polomija!!!!!!!!!!!!!! :eek: :cry:
Because of you I'm running out of reasons to cry!!! *RTM*
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 28. Mar. 2008 23:00

Ta teden sem v par medijih zasledil, da je bil naš slogan izbran za najboljšega v Evropi. Izbor je potekal na nekem festivalu v Moskvi.

Meni je všeč.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov