Hora legalis je uvedena

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste za prepoved javnega ponočevanja in pijančevanja otrok, mlajših od 17 let ?

Skrajni čas je za tak zakon, zato sem za
64
57%
Sem proti
48
43%
Skupaj glasov : 112

Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 12. Feb. 2006 9:14

Sem definitivno proti!!!
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 12. Feb. 2006 14:39

krfjolca napisal/-a:
Luna C napisal/-a:jaz sem bla avgusta na partyju v WON-u, kjer smo bli do 7 zjutraj , pa sem stara 18 ;) in lahko garantiram , da je blo okoli 4 zjutraj še POLNO 15,16 letnikov .. tak da hvala lepa za take buče , da so lahko samo do 24-te ure not ;)


Saj to je pa problem, zakon že, samo če bi ga še izvajali ...

Aja - k elektroncem pa ciljajo novinarčki zato, ker se jih vseeno manj bojijo, kot pa metalcev, ki si jim pomoje še blizu ne upajo, da se ne bi česa nalezli ... :lol:


:lach: zelo možno ! ;)
pa tak ful so hvalili WON, kak majo dobro poštimano .. aha , majo ja ;) folk pa TAK zadet not , da kaj takega še v SLO nisem vidla po pravici povedano .. vsak drugi avstijec nam je prišo gnjavi če mamo kaj za prodat :roll:
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 12. Feb. 2006 15:36

jaz tudi že kar dober čas hodim po partyjih, in priznam da je res ,da je velka večina folka skurjenga (vključno z mano občasno), ampak ja - saj so že povsod zadeti ljudje, tako da bi počasi že lahko nehal kazat partye pod prispevki "droga in mladi".
se mi pa zdi, da naj ta zakon kar bo, ker mi gre res na živce gledat čist zadete 14 letnike kamorkoli pridm :evil:
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 14. Feb. 2006 20:49

[quote="Luna C"

... , pa sem stara 18

... sama že 4 leta hodim po partyjih[/quote]

sori ampak 14 letnica nima za moje pojme KEJ delat na partijih...
bumbarc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 9. 12. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a bumbarc » 14. Feb. 2006 23:23

Ja, starši bi morali sami otrokom določati ure in meje...ampak ker tega ne počnejo jim more sedaj država....
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 14. Feb. 2006 23:43

Zvoncica napisal/-a:[quote="Luna C"

... , pa sem stara 18

... sama že 4 leta hodim po partyjih


sori ampak 14 letnica nima za moje pojme KEJ delat na partijih...[/quote]

vi bistvu zaj niti ne gre tu o 'tvojih pojmih' ...
če gre folk z 'glavo na zabavo' , pa malo počekira party da vidi kak je nimamo niti najmanjšega razloga temu oporekat .. sej si takrat že dovolj star da ločiš med tem kar je prav ali kaj ni ... well , vsaj jaz sem bla ;)
Zadnjič spremenil porcelain, dne 14. Feb. 2006 23:45, skupaj popravljeno 1 krat.
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
Uporabniški avatar
porcelain
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 858
Na forumu od: 27. 2. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a porcelain » 14. Feb. 2006 23:43

Zvoncica napisal/-a:[quote="Luna C"

... , pa sem stara 18

... sama že 4 leta hodim po partyjih


sori ampak 14 letnica nima za moje pojme KEJ delat na partijih...


uf, to še je tak dosti .. vem tudi za ogromno 12letnic ko so taglavne partyjih .. niam nič proti razn če so zadete ko mine pa skačejo po vsakem gor .. well , jaz tega pri mojih 14tih nisem delala .. še dolgo zatem nisem niti približno prišla v stik s kako koli drogo .. ni kaj za očitat v tem primeru ;)
Zadnjič spremenil porcelain, dne 15. Feb. 2006 20:29, skupaj popravljeno 1 krat.
.perfect soul, perfect mind, perfect face.. a perfect lie.
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 15. Feb. 2006 11:49

ma vi niste resni. a dejansko mislite da je ena 14 letnica Z GLAVO NA ZABAVI???wtf :?: tudi, če je popolnoma trezna ( pa vsi dobro vemo, da ni - vsaj pošteno pijana mora bit), ni tam Z GLAVO- kaj pa ve? ker tudi en 20 letnik je težko, ker te preprosto prehitro not povleče, četudi se ti na začetku upiraš z vsemi štirimi. govorim pa o PARTYJIH PARTYJIH, ne petkovo druženje o companerosu.
life is perfect, life is the best. full of magic, beauty, opportunities...and television...and surprises, lots of surprises...
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 15. Feb. 2006 14:28

nastasia to je tko:
- mladi (12-15let) "varno" sexajo - oni pravijo da ... vemo, kako je s tem
- vejo, kje majo mejo ... ja, večina 30letnikou ne ve kje je meja pri pitju, pa verjetno mal dl časa đingajo k 12letnica
- vejo, kok e-jev se lahk vzame ... pol pa umirajo 15-letnice po partijih

vedno bodo najbolj pametni ... sej smo bli vsi ... sam da sm jih pr 12ih hodila na šolski ples, kjer sm sramežljivo gledala v fanta iz 7ega razreda, zdej pa pr 12ih dekleta že splavlajo ... itak, da so najbolj pametni ... je pa res, da je vse in izključno vse v tvoji glavi ... če si ti budala al pa totalno zakompleksana pi*kica itak, da boš delala probleme, če maš pa podstrešje pošlihtan, pa verjetno sam dojameš, da se ne spodobi za osnovnošolko ponočevati do 7ih zutri ... mene je pr mojih letih sram, ko pridm ob 7ih domou (priznam, vpliv starejših :P), mi je pa še grš, ko vidim pred tramontano mrtvo pijana dekleta, ki ležijo napol naga v svojem bruhanju ... brez prijateljic seveda, ker one nažalost ne bodo zaradi tebe zapustile zabave ...
to je vse ... nič ne pomaga hora legalis, če je ta mladina že čist zavožena ... zafural so starši, zafural so politiki ... mladina ma dandanes preveč pravic in so se razpustl da konc ... ja, gaber dragi gaber kaj nam je to bilo treba?
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 15. Feb. 2006 15:06

ma najverjetneje jim nič več ne pomaga, nažalost. pa naj majo starše "prijatelje", svobodo...ampak vseeno se mi zdi, da ni pravično do otrok, da se jih preprosto takole vrže v "pomagaj si sam" sistem.oni so še zmeraj otoci, njihovi starši pa :evil: sploh nimam besed za to.
life is perfect, life is the best. full of magic, beauty, opportunities...and television...and surprises, lots of surprises...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 17. Feb. 2006 3:24

Men se zdi tole kar primerno, seveda če govorimo o hujših oblikah. Sploh pa tele "učen ure za starše" niso slaba ideja v nobenmu primeru. Ker se začne vse pri vzgoji. Men so recimo starši vedno določil uro do kdaj moram biti doma, in če sem zamudila mi ni pomagala nobena solzica, žalosten pogled in to da sem se ves teden trudila v šoli in pomagala pri domačih opravilih. Da bi pa prišla domov zadeta, pijana ali karkoli od tega bi verjetno dobila doživljenjski pripor (spet pretiravam, približno tako pa bi bilo).
Sam dejstvo je d so si moji starši zame vzeli čas, kar je bilo nekaj let nazaj še možno. Ko pa gledam vzgojo mojega brata, se samo sprašujem kam vse skupaj to pelje. Saj bo mulc, po njegovem obnašanju sodeč, že pri 12-tih letih živ kriminalc. In tukaj ne krivim svoje mamice, ker menim, če je mene dobro vzgojila lahko tudi brata, ampak preprosto si ne more vzeti časa zanj....dela od 7h do 17h, hiti v šolo po njega (ker mimogrede ne smejo hodit sami domov, ker je smrtnost otrok na našem koncu zelo velika zaradi prehitrih voznikov - amapk to sodi v temo1.1.2005 - nov zakon o prometu). Tako da obema skupaj ostane od dneva samo to, da naredita skupaj domačno nalogo, nekje vmes pride večerja in nato spanje. Vse do vikenda, ko mali nima niti časa za pogovor saj ga zunaj že čakaj o frendi s katerim potem skupaj delajo neumnosti.

No zdej sem že zašla.

Ob rojstvu otroka mladopečene mamice in očke učijo kako otroka previjati, umivati, ga hraniti itd. itd. o kasnejši vzgoji pa nihče ne spregovori niti besede.

In glede na to da so naši starši še iz časa socializma, ko so otroke vzgajali veliko drugače kot jih danes, so imeli veliko strožji nadzor nad njimi (če sodim po moji familiji) lahko rečem, da je ta generacija v tem času, verjetno tudi zadnja generacija, ki je bila "pravilno" vzgojena. Saj ne rečem, da ni bilo neumnosti, ki so jih počeli, ampak kar se danes počne je višek tega. Pa ne govorim samo o drogah, alkoholu,....Vsem se danes nekam prehitro mudi odrasti.

Saj ne rečem nič, če gre kdo od mladoletnih kam žurat in se to zavleče pa to...ampak vse po pameti...ne pa da ob pol noči vidš mrtvo pijano, zakajeno, po možnosti pobruhano, mladoletno deklico nekje ležati sredi Ljubljane (ali kje drugje).


Sploh pa če že bodo sprejeli kak zakon, ga itak ne bodo izvajali.....to je postala pri nas že tradicija.


PS: vem da je zdej ta post verjetno ful zmedeno napisan, ampak misli, ko pomislim na to, mi kar švigajo.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 18. Feb. 2006 12:48

tut če bo zakon sprejet ga js ne bom upoštevala!!!
kaj pa misljo da so ?!?
oni k so bli mladi so pa lohk bli uzuni kokr dolg so hotl?!?
ja no valda!!!!
POL PA SVIZEC ZAVIJE ČOKOLADO V FOLIJO!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 18. Feb. 2006 15:57

kok si pa stara? pa kam hodiš vn?
life is perfect, life is the best. full of magic, beauty, opportunities...and television...and surprises, lots of surprises...
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 18. Feb. 2006 21:22

poivsod sm po mal kaj pa vem!!
sam ubistvu če je horo legalis a ni tko da niti na pijčo ne smeš več it zatko ker je to javna ustanova???
mislm men se tko zdi čist bv!!! :evil:
stara sm 14! :oops: :D :D :D
pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 25. Maj. 2006 17:17

Bravo, bravo, bravo: končno otroci ne bodo več utrujali 18 in 20 letnikom, ki se v nočnih lokalih počutijo, kot da so prišli v vrtec:

Poslanska večina je k zakonu o javnem redu in miru nekoliko presenetljivo izglasovala dopolnilo, s katerim mlajši od 16 let v nočnem času ne bodo smeli vstopati v lokale, kjer se prodajajo alkoholne pijače.
Koalicijski NSi in SLS sta z dopolnilom predlagali določbo, po kateri mlajši od 16 let od 24. do 5. ure ne bi smeli vstopati v lokale, kjer se prodajajo alkoholne pijače. Čeprav so takšno rešitev zavrnili že na matičnem odboru, je predlog vendarle dobil zadostno podporo, saj je zanj glasovalo 40, proti pa 22 poslancev.
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov