Gospodarska kriza

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 06. Jul. 2009 13:27

*purple* napisal/-a:Kolega ma bogate starše, majo firmo, pouhn denarja...pa dela v firmi, tud po dvanajst ur al več če je treba!Dela za svoj denar, za svojo prihodnost, kupuje si svoje avte in ima pri 24 letih že cel kup svojega!pa mu tud ni treba, ampak želi, ker mu je neumno pri zdravih rokah in nogah žvet na plečih od tastarih, ki sta se že tko dost trudila zanga,ko je bil mlajši!


Uuuuuuh to pa mora bit res zelo težko. Saj vendar dela v svoji družinski firmi in to btw ni njegov dosežek, temveč dosežek njegovih staršev.
Kdo drug pa bi delal, če ne on? Sosed?

Dosežek je, ko ti sam narediš svoj biznis brez finančnih injekcij svojih staršev.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 06. Jul. 2009 13:28

----
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 29. Nov. 2010 20:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Jul. 2009 14:01

/\/\4t3j napisal/-a:
*purple* napisal/-a:Kolega ma bogate starše, majo firmo, pouhn denarja...pa dela v firmi, tud po dvanajst ur al več če je treba!Dela za svoj denar, za svojo prihodnost, kupuje si svoje avte in ima pri 24 letih že cel kup svojega!pa mu tud ni treba, ampak želi, ker mu je neumno pri zdravih rokah in nogah žvet na plečih od tastarih, ki sta se že tko dost trudila zanga,ko je bil mlajši!


Uuuuuuh to pa mora bit res zelo težko. Saj vendar dela v svoji družinski firmi in to btw ni njegov dosežek, temveč dosežek njegovih staršev.
Kdo drug pa bi delal, če ne on? Sosed?

Dosežek je, ko ti sam narediš svoj biznis brez finančnih injekcij svojih staršev.


am, zakaj uuuuuuuuu krneki predvidevaš brez osnove, če pa očitno ne veš nič o tem.v fohu v katerem je mora imet narjen faks, če hoče met svojo firmo in če hoče štemplat papirje :wink: Tko, da dokler faksa ne konča ne bo odpiral svoje firme, potem pa sploh ne dvomim v to.
In četudi majo doma firmo in če dela pri njih.ja in zakaj pa nebi če ima možnost?pa to še ne pomeni, da je tretiran kakorkoli drugače kot ostali zaposleni.Za razliko od koga drugega, katerih starši imajo pdojetja pa se jim še v družinskem podjetju ne da delat!
Govorimo o delu,o služenju svojega denarja.Ni važno kje, važno da je tvoj in da si ga zaslužil ne pa da čakaš da pade iz neba,če nisi dojel bistva!
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 06. Jul. 2009 14:26

*purple* napisal/-a:Govorimo o delu,o služenju svojega denarja.Ni važno kje, važno da je tvoj in da si ga zaslužil ne pa da čakaš da pade iz neba,če nisi dojel bistva!


Služenje???
Poglej si delavce v Sloveniji. A oni si denarja ne zaslužijo?? Delajo vedno več, služijo vedno manj.

Meni je važno, da čim več denarja naberem v čim krajšem roku. To je umetnost. Delat kot bedak za tistih 700€ zmore vsak.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Jul. 2009 18:01

/\/\4t3j napisal/-a:Meni je važno, da čim več denarja naberem v čim krajšem roku. To je umetnost. Delat kot bedak za tistih 700€ zmore vsak.
Ljudje tipa trnovčan (zgleda) ne znajo..
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 06. Jul. 2009 18:25

purple_rain napisal/-a:
/\/\4t3j napisal/-a:Meni je važno, da čim več denarja naberem v čim krajšem roku. To je umetnost. Delat kot bedak za tistih 700€ zmore vsak.
Ljudje tipa trnovčan (zgleda) ne znajo..


Jaz se s tem ne strinjam. Njemu primankuje motivacije. Zakaj bi on delal, če lahko dobi enako vsoto denarja od svojih staršev brez vloženega truda.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 06. Jul. 2009 19:50

/\/\4t3j napisal/-a:
purple_rain napisal/-a:
/\/\4t3j napisal/-a:Meni je važno, da čim več denarja naberem v čim krajšem roku. To je umetnost. Delat kot bedak za tistih 700€ zmore vsak.
Ljudje tipa trnovčan (zgleda) ne znajo..


Jaz se s tem ne strinjam. Njemu primankuje motivacije. Zakaj bi on delal, če lahko dobi enako vsoto denarja od svojih staršev brez vloženega truda.
Potemtakem mu manjka tudi splošnega spoštovanja..žalostno.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Jul. 2009 21:35

*purple* napisal/-a:
seveda se strinjam, da je luksuz če ti starši kupijo avto


moraš razumeti, da je nekaterim staršem lažje, da kupijo svojem otroku avto, kot tvojim staršem, da ti npr. financirajo poln voziček hrane...

v svetu so pač tudi bogati ljudje, imajo denar, lahko si privoščijo stvari, ki jih mi lahko le sanjamo...

in prepričan sem, da trnovčanovi starši niso postrgali zadnjega zokna, da so mu kupili avto (ali se celo zakreditirali)...

pa še nekaj...če povprečna družina da od trenutka, ko se jim otrok rodi, na stran 50€/mesec, je to 600€ letno, je to 12.000€ v 20 letih in če tu prišteješ še obresti, smo kmalu med 15.000 in 20.000€...za ta denar pa lahko marsikaj dobiš...
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Jul. 2009 21:39

~NIA~ napisal/-a:za tujce je normalno, da ko si star 18, 20 let si dovolj zrel in odrasel da se odseliš od doma. in nemalokdo me čudno gleda ko rečem da je pri nas običajno da živimo doma (na stroške staršev) do 25+ leta. njim je to ful čudaško, kao a smo tok nesposobni pa leni.. ne razumejo tega.


to je res....ampak v tujini, ko boš stara in nesposobna skrbeti zase, te boto tvoji lastni otroci fuknili v dom za ostarele, kajti to je za njih najbolj normalno, obiskovali te bodo 1x na 2 meseca itd...

pri nas pa otroci ostarele in nezmožne starše vzamejo k sebi domov, jih vsak dan pucajo, jim delajo družbo in so do zadnjega veseli, da imajo žive starše...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Jul. 2009 22:13

Jochie napisal/-a:
*purple* napisal/-a:
seveda se strinjam, da je luksuz če ti starši kupijo avto


moraš razumeti, da je nekaterim staršem lažje, da kupijo svojem otroku avto, kot tvojim staršem, da ti npr. financirajo poln voziček hrane...


uh, kako je blo šele tvojim hudo, ko so morali cel šleper zate prpelat :?

/\/\4t3j....za take stvari pa žal nism jst pristojna.kaj naj ti rečem na tole?da ni fer, da se mi ne zdi prau, da mi je za marskoga hudo, tudi za moje starše tukej umes...Pa kaj naj?Nič ne morem.Čisto nič!in neglede na vse je vsak, ki ima sam za svoj kruh danes lahko prekleto vesel!In tist ki ima komaj za kruh bo znal ceniti tudi najmanjše dobrine, ki so marsktermu drugemu popolnoma banalne, medtem ko nekdo ki ima vse, ne bo znal ceniti nič!
Ni pa pousod tako, to je res.Imamo različne ljudi v obeh skupinah.

se pravi zate je umetnost zadnjega v mesecu (al prvega) napast poštarja s penzijami in umetnostno zelo hitro zalsužt par jurjou? :) no, nebi rekal da je to umetnost in da je to prav.prav je to, da si denar zaslužiš,sam, da delaš zanj!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Jul. 2009 22:17

*purple* napisal/-a:
Jochie napisal/-a:
*purple* napisal/-a:
seveda se strinjam, da je luksuz če ti starši kupijo avto


moraš razumeti, da je nekaterim staršem lažje, da kupijo svojem otroku avto, kot tvojim staršem, da ti npr. financirajo poln voziček hrane...


uh, kako je blo šele tvojim hudo, ko so morali cel šleper zate prpelat :?



lubica, z moje strani ni bilo mišljeno sarkastično ampak sem ti hotel povedati, da je nekomu lažje izdvojiti 10.000€ za nekaj, kot drugemu 100€ za kaj drugega... :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Jul. 2009 22:18

no no, mislm da je čist jasno kako je blo mišljeno :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Jul. 2009 22:23

lej, lubica, po 14 urah dela, sestankov, po tem, da bi že moral biti v soboto na dopustu me prav en kurc briga glede tvojih prehranjevalnih navad.... :?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Jul. 2009 22:48

ljubček, lepo bi bilo če bi bilo res :)
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 07. Jul. 2009 7:54

*purple* napisal/-a:se pravi zate je umetnost zadnjega v mesecu (al prvega) napast poštarja s penzijami in umetnostno zelo hitro zalsužt par jurjou? :) no, nebi rekal da je to umetnost in da je to prav.prav je to, da si denar zaslužiš,sam, da delaš zanj!


In kje sem jaz napisal to o poštarju? Citiraj prosim.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov