Fitna - svoboda v Islamu

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Black Amber
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Black Amber » 04. Jul. 2008 18:07

swim girl napisal/-a:Koliko vas je sploh prebralo Sveto pismo ali Koran?

Kaj res misliš, da bi bili kaj bolj pametni ali "razsvetljeni" če bi jih prebrali??? Po moje da ne! Kvečjemu bi bili še bolj zaplankani... oz. bi mogoče lažje razumeli zakaj so nekateri verniki taki psihoti - ker dejansko verjamejo v te nesmisle.

Glede Svetega pisma itak ni dvoma, da je beden. Sveto pismo v celoti je skrajno primitivno vraževerje, ki je bilo pisano v primitivni, sužnjelastniški družbi. A je zato Koran kaj boljši? Meni se zdi isto sranje, le da ima več konkretnih napotkov kako je treba živeti in še bolj direktno poziva k nasilju.

In tu pridemo do največje odlike Svetega pisma - za razliko od Korana ga malokdo še jemlje resno! Katoliki, ki jih poznam, ga niso brali ali jim je kar malo nerodno govoriti o njem. Fundiji in razne sekte dobesednih interpretacij pa so splošno sprejeti za bebce. In vsak jim lahko to pove! Če pa bi jaz te stvari o Islamu pisala in govorila v veliki večini muslimanskih držav, pa bi bil obsojena. In to verjetno na smrt. To je njihov problem!
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 04. Jul. 2008 18:26

Black Amber napisal/-a:
swim girl napisal/-a:Koliko vas je sploh prebralo Sveto pismo ali Koran?

Kaj res misliš, da bi bili kaj bolj pametni ali "razsvetljeni" če bi jih prebrali??? Po moje da ne! Kvečjemu bi bili še bolj zaplankani... oz. bi mogoče lažje razumeli zakaj so nekateri verniki taki psihoti - ker dejansko verjamejo v te nesmisle.

Glede Svetega pisma itak ni dvoma, da je beden. Sveto pismo v celoti je skrajno primitivno vraževerje, ki je bilo pisano v primitivni, sužnjelastniški družbi. A je zato Koran kaj boljši? Meni se zdi isto sranje, le da ima več konkretnih napotkov kako je treba živeti in še bolj direktno poziva k nasilju.

In tu pridemo do največje odlike Svetega pisma - za razliko od Korana ga malokdo še jemlje resno! Katoliki, ki jih poznam, ga niso brali ali jim je kar malo nerodno govoriti o njem. Fundiji in razne sekte dobesednih interpretacij pa so splošno sprejeti za bebce. In vsak jim lahko to pove! Če pa bi jaz te stvari o Islamu pisala in govorila v veliki večini muslimanskih držav, pa bi bil obsojena. In to verjetno na smrt. To je njihov problem![/quote]

Kako lahko ljudi, ki jih je sram govorit o Svetem pismu in o veri imenuješ sploh kristjani ?!? Jz mislim, da je nekdo, ki ne verjame v tisto, kar govori skrajno neumen.

Ja verjetno bi te res fentali pa ne zato, ker so tolko globoko verni ( ok mogoče nekateri tud zrd tega ) ampak, ker so v primerjavi z krščanstvom ( puustmo stat zdej zakaj in kako je krščanstvo tolko napredno ) še precej za časom. Kaj sploh poznaš kej muslimanski svet ? Ker jz mislim, da teh dveh ver ne moreš nikakor primerjat!
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 04. Jul. 2008 18:43

p!ka napisal/-a:Kako lahko ljudi, ki jih je sram govorit o Svetem pismu in o veri imenuješ sploh kristjani ?!? Jz mislim, da je nekdo, ki ne verjame v tisto, kar govori skrajno neumen.

V bistvu je prav zanimivo, ko kristjane malo povprašaš po njihovi veri. Večina Svetega Pisma itak ni prebrala, da ne govorimo, kako se izgovarjajo ko jih vprašaš kaj menijo o nastanku sveta, človeka, hoji po vodi, deviškemu rojstvu itd.. Samo jecljanje in prepričevanje, da je tako bilo, oz. da moramo Sveto Pismo razumeti v metaforah. Ko pa vprašam naj mi te metafore razložijo, pa tema. No mogoče sem samo naletela na napačne kristjane?

p!ka napisal/-a:Kaj sploh poznaš kej muslimanski svet ? Ker jz mislim, da teh dveh ver ne moreš nikakor primerjat!!

Meni se zdi da se krščanska in muslimanska vera z lahkoto primerjata, saj sta v bistvu zelo podobni. Obe sta monoteistični religiji, ki svet razlagata na podobnih principih, obe imata sveti tekst itd.. Še največja razlika je menda, da se je krščanstvo z modernizacijo soočilo v svojem svetu, v islam pa modernizacija piteka od drugod. Tukaj se potem začne problem, da je muslimanska vera toliko za časom. Saj v bistvu sta za časom obe veri, ker monoteizem je zgrešen koncept verovanja.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 04. Jul. 2008 18:48

Mogoče sm se slabo izrazla. Hotla sm uprašat kako se lahko primerja muslimansko in katoliško vero z načinom življenja.
Sej to pa je že g00fy_qa povedala.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
Short
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Short » 08. Jul. 2008 18:08

Film Fitna sem si pogledala. V bistvu moram reči da ni nič posebnega, ne v montažnem, ne v sporočilnem smislu. Ne razumem zakaj tako razburjenje.

Podobnih propagandnih filmov, kjer prikazujejo zlo, ki ga na Bližnjme vzhodu počnejo Zahodnjaki je cele kupe, pa se nihče ne razburja pretirano nad njimi. Celo Michael Moore ima v svojem dokumentarcu podobne posnetke (najprej Irak pred napadom - otroci na ulicah, itd., potem pa po napadu odtrgane glave, itd.). Film je precej radikalna kritika Zahoda, pa smo ga lepo predvajali brez večjih težav.
Uporabniški avatar
Lopatka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lopatka » 08. Jul. 2008 18:18

^^ Razburjenje je zaradi nezadovoljnih muslimanov, ki zahtevajo ne-predvajanje filma, če sem prav razumela. Nekako tako, kot bi ameriška vojska hotela preprečiti predvajanje Moorovih umotvorov (ali pa poslati koga da ga likvidira).

Tu je dejansko problem na strani muslimanov, pa niti ne onih zmernih (tisti so pač verjetno malo razburjeni, kot so bili eni katoliki ob Da Vincijevi šifri), ampak onih bolj radikalnih, ki to dojemajo kot nekakšno žalitev. V smislu, kritika Islama ni mogoča, ker je Islam ah in sploh. Ista fora, ko z onimi karikaturami - eni pač v svoji verski gorečnosti izgubijo zdrav razum. Če se pa lokalni spin doktorji še malo potrudijo stvar popoprat, je pa še toliko bolj veselo vse skup.
Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 08. Jul. 2008 22:40

Mah, jaz sploh ne vem zakaj se ljudje toliko bunijo glede tega Islama, češ "za kakšne fanatike gre" ki želijo uničiti zahodno civilizacijo :roll:

Jaz osebno tukaj na Zahodu vidim veliko večji problem v raznih krščanskih fanatikih, ki te lahko bolj ogrožajo kot katerikoli Islamist. Veliko večja možnost je, da me bodo pretepli kakšni pijani katoliki, ker ne verjamem v boga, kot da se v mojem mestu razstreli Islamski skrajnež. Ampak enim se zdi to normalno in sprejemljivo. Meni pa ne.

Sama menim, da so muslimani, ki živijo v Sloveniji dobro integrirani v družbo in ne povzročajo nobenih težav.
Zadnjič spremenil *belina*, dne 08. Jul. 2008 22:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
z-majči*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 8. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a z-majči* » 08. Jul. 2008 23:05

ta film je men en drek, ljudje nevejo nič o veri in jo obsojajo... naj jih pustijo pr meru pa bo...
Uporabniški avatar
Platonic love
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 27. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Platonic love » 09. Jul. 2008 15:19

Islamisti in njihovi zahodni levičarski odvetniki na srečo še ne morejo celega interneta zatreti, tako da tudi, če jim uspe prestrašiti kakšnega lastnika spletne strani in le ta umakne filmček, se le tega da brez problema dobiti na muli in torrentih…

Filmček sem si pred časom ogledala in najbolj pretresljivo je to, da je vse kar je tam v petnajstih minutah prikazano, čista resnica, pa če nam to nekateri levičarski multikulturalisti še tako zavijajo v celofan in seveda kot protiargument tako kot vedno, iščejo napake zahoda tja do kamene dobe in še dlje…

*belina* napisal/-a:Mah, jaz sploh ne vem zakaj se ljudje toliko bunijo glede tega Islama, češ "za kakšne fanatike gre" ki želijo uničiti zahodno civilizacijo


Kar se tiče uničenja zahodne civilizacije s strani Islama, pa jaz mislim, da Islam zahoda ne more uničiti. Zahod lahko sebe uniči le sam, če bo še naprej nekritično sprejemal takšne destruktivne ideje, kot so levičarski anarholiberalizem in multikulturalizem…
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 09. Jul. 2008 15:23

Platonic love napisal/-a:Zahod lahko sebe uniči le sam, če bo še naprej nekritično sprejemal takšne destruktivne ideje, kot so levičarski anarholiberalizem in multikulturalizem…

A ni smešno, da je zahodna civilizacija nastala na podlagi liberalizma in multikulturalizma, zdaj se pa nekakšni samooklicani zahodnjaki tako otepajo teh paradigm?
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 09. Jul. 2008 15:26

Ferdox napisal/-a:A ni smešno, da je zahodna civilizacija nastala na podlagi liberalizma in multikulturalizma, zdaj se pa nekakšni samooklicani zahodnjaki tako otepajo teh paradigm?

Tole je pa čisto mimo. Zahodna civilizacija je grškorimska+krščanstvo. Liberalizem se je pojavil v novem veku. Lahko bi rekli, da sodobna zahodna civilizacija temelji tudi na kapitalizmu.

Multikulturalizem so pa levičarske puhlice o enakosti vseh kultur. Divjaštvo, barbarstvo, civilizacija, to je vse enakovredno. Kulturni relativist pravi, da ne more primerjati kakovosti življenja v različnih kulturah.
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 09. Jul. 2008 15:30

Bumerang napisal/-a:Zahodna civilizacija je grškorimska+krščanstvo.

Res me zanima kdo ti je tole naklobasal, ker ne drži.

Bumerang napisal/-a:Liberalizem se je pojavil v novem veku.

Zahodna civilizacija tudi. Prej smo imeli... *tadadadam* srednji vek!

Bumerang napisal/-a:Multikulturalizem so pa levičarske puhlice o enakosti vseh kultur.

Tako je mnenje ksenofobnih desničarjev po celem svetu.

V resnici je pa multikulturalizem New York. Ampak eni tega ne bodo nikoli razumeli, ker so preveč srednjeveško vzgojeni.
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 09. Jul. 2008 15:37

Ferdox napisal/-a:Res me zanima kdo ti je tole naklobasal, ker ne drži.

Tole sem napisala, ker točno vem da drži! Sicer ne vem kako daleč sega tvoje znanje angleščine, ampak vseeno ti priporočam da si prebereš tale članek, ki lepo potrdi mojo trditev: Western Culture.

Citat iz wikipedie napisal/-a:The origins of Western culture are: Feudalism (particularly manorialism) and Christianity (juxtaposition of Catholicism and Protestantism). Broadly, these are referred to as Greco-Roman and Judeo-Christian roots.
Uporabniški avatar
Schatzika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Schatzika » 09. Jul. 2008 15:41

Tudi jaz sem že pogledala tale film in moram reči, da ni nič več kot slab propagandni film. Že to, da so uvodne scene slike terorističnih napadov v ZDA in VB, pove na kakšnem nivoju je tak "film".

Kar se pa tiče samega vprašanja islama in svobode govora pa moram rečt, da mi misel na islamizacijo Evrope ni niti malo všeč. Dosti rajši in lažje živim na "svobodnem" Zahodu, kjer lahko uživam vsaj iluzijo demokracije, kot pa, da bi pa rabila trpeti razne fanatične verske voditelje.
Uporabniški avatar
Pookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Pookie » 09. Jul. 2008 16:00

No... tudi muslimani sedaj vračajo udarec... Klik

Je kakšna razlika med Koranom in Svetim pismom??
Kdo se tukaj igra pravičnika? Ali nista obe strani enako zaslepljeni in bolni?

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov