Fitna - svoboda v Islamu

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Hanah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Hanah » 04. Jul. 2008 16:44

Bloodelf napisal/-a:obenem pa trabunjajo o miroljubnem krščanstvu... ja pa še kaj :roll: Slednji ima v vsej človeški zgodovini trenutno največji krvni davek od vseh znanih ideologij.

To, kakšna je bila vloga določene vere skozi zgodovino lahko tudi meriš po stanju kakršen je ta trenutek pri nas in pri njih. Edino to velja v vzročno-posledičnem svetu, kakršnem živimo.

Vse to kar sedaj je Zahod, je posledica Kristjanstva, vse kar sedaj ni bližnji Vzhod, je posledica Islama. Oboje je tudi posledica občasnih "crashov" med njima.
Uporabniški avatar
Bloodelf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 19. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bloodelf » 04. Jul. 2008 16:48

@Hanah: pa menda ja ne trdiš, da so sodobne vrednote, temeljne človekove pravice in svoboščine, ki jih je in jih uveljavlja Zahod, posledica Krščanstva?? LOL!

Svoboščine in pravice imamo KLJUB cerkvi in ne zaradi nje. Človekove pravice niso nekaj, kar bi bilo dano od Boga, ampak nekaj, za kar se je moralo človeštvo boriti in se še vedno mora. Te pravice so tudi sad borbe proti Cerkvi.

In sedaj naj bi si te zasluge pripisala Cerkev, ki je vseskozi teptala te iste človekove pravice???
Uporabniški avatar
Hanah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Hanah » 04. Jul. 2008 16:50

Takole ti bom odgovorila:

Se je islam sekulariziral? NE. Se je kristjanstvo sekulariziralo? DA.

Vsi bi radi primerjali Islam nasproti Krščanstvu. Pa ga primerjate, ampak SEDAJ, ne pa stoletje nazaj.
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 04. Jul. 2008 16:54

Hanah...

Krščanstvo nima ravno veliko zaslug za današnje stanje družbe v Zahodnih državah. Če bi bilo po njihovo, bi še vedno bili v srednjem veku. To, da se Cerkev zdaj hvali, da je pripomogla h takšnemu razpletu, je bolj posledica njenih grozodejstev v preteklosti.

Tako da so razne teorije o tem, da krščanstvo nujno vodi v sodobno družbo, oziroma da je sodobna družba posledica "naprednosti" krščanstva, napačne.

Tako kot si skuša Cerkev prisvojiti moralo (kao edina varuhinja le-te), si zdaj skuša prisvojiti zasluge za sodobno družbo, čeprav je bila sama nasprotnica te družbe in zavirala njen napredek.
Uporabniški avatar
Bloodelf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 19. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bloodelf » 04. Jul. 2008 16:58

Hanah, bojim se, da se hudičevo motiš. Islam se je ločil od države npr. v Turčiji. Zakaj? Ker ga je nek voditelj prisilil z orožjem v roki v to. Se je Krščanstvo ločilo od države v Evropi? Da, ker so ga v to prisilili z orožjem v roki.

Da se razumemo... Krščanstvo ni kaj dosti boljše od Islama. Trenutno je pohlevno zaradi močne pravne države, urejenega gospodarstva in dovolj izobražene mase, ki mu ne dovoljujejo svobode in prevelike manipulacije z množico. Če bo nastala dovolj velika kriza, ne dvomim, da bodo slike katoličanov (evangeličanov, protestantov...) in Islamistov enake. Religija je smrt za sodobno družbo.
Uporabniški avatar
Hanah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Hanah » 04. Jul. 2008 17:03

Dejstvo je, da se je sekulariziralo krščanstvo IN NE ISLAM. Če bi imeli v Evropi prej kačjejedce ali islam, vprašanje če bi se sekularizirali... štekate?

Stanje kakršno je v Turčiji sedaj ni niti blizu temu kar imamo na Zahodu. Zakaj? Ker si v ciklih večina tam želi islamske države... potem zarožlja vojska in je spet en cikel miru. Ni niti napredna napram Zahodu...
Uporabniški avatar
Pookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Pookie » 04. Jul. 2008 17:05

Hanah napisal/-a:Dejstvo je, da se je sekulariziralo krščanstvo IN NE ISLAM.

A ti štekaš zakaj se je krščanstvo sekulariziralo? Ni se zato, ker so dobri škofje rekli: "Ja imate prav... treba je ločiti državo od Cerkve." Sekulariziralo se je zato, ker so jih v to prisilili. Z orožjem, z znanostjo, s filozofijo!
Uporabniški avatar
deniro
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 4. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a deniro » 04. Jul. 2008 17:07

Mogoče je pametno napisati, da je vera del naše evolucije. Potemtakem, če se slučajno tukaj repenčite čez to kako slaba vera je, morate vedeti, da bi morali veliko večino ljudi biološko modificirat preden vera izgine.

Zato je dobro, če se že vere oz. vernikov ne moremo otresti, da imamo vero ki je kompatibilna z zahodnimi vrednotami in človekovimi pravicami. Islam, v trenutni obliki, to ni!
Never-ending-story
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Never-ending-story » 04. Jul. 2008 17:22

Iz mojih izkušenj lahko povem, da se Muslimani v Evropi pritožujejo predvsem nad pomanjkanjem spoštovanja do njihove religije. Problem je seveda da nekatere tribalne vedenjske vzorce, ki so del Islama (oz. neke konkretne interpretacije Islama) pač vsi mi Zahodnjaki težko spoštujemo. Npr. prepoved poroke Muslimana in se posebej Muslimanke z osebo druge vere oziroma drugačnega svetonazora, popolno nespoštovanje LGBT (lesbian, gay, bisexual, & transgender people) scene, prepoved konverzije Muslimanov v druge vere in obenem nenehno propagiranje lastne vere, prepoved apostazije in na splošno velika zaskrbljenost nad diskriminacijo, ki so je deležni sami in pa obenem popolna indiferentnost do diskriminacije, ki jo sami izvajajo nad drugačnimi.

Posledica je seveda nemešanje med Muslimani in drugimi ter ustvarjanje "getov" v Evropi.

Še zanimiv članek na Eurozine: Muslims and the decadent West
Uporabniški avatar
swim girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 28
Na forumu od: 21. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a swim girl » 04. Jul. 2008 17:27

Never-ending-story napisal/-a:Problem je seveda da nekatere tribalne vedenjske vzorce, ki so del Islama (oz. neke konkretne interpretacije Islama) pač vsi mi Zahodnjaki težko spoštujemo. Npr. prepoved poroke Muslimana in se posebej Muslimanke z osebo druge vere oziroma drugačnega svetonazora, popolno nespoštovanje LGBT (lesbian, gay, bisexual, & transgender people) scene, prepoved konverzije Muslimanov v druge vere in obenem nenehno propagiranje lastne vere


A se ti sploh zavedaš kakšne neumnosti flancaš?

A se sploh zavedaš, da vse kar zgoraj očitaš Islamu, velja tudi za pripadnike RKC.

Eno vprašanje za vse tiste, ki se delate oh in sploh pametne:
Koliko vas je sploh prebralo Sveto pismo ali Koran? Koliko ste dejansko seznanjeni z vsebino teh knjig?

Vse kar dokazujete je le to, da ste več kot odličen material za manipulacijo s pomočjo medijev, to pa je tudi vse.
Never-ending-story
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Never-ending-story » 04. Jul. 2008 17:32

Glej... nisem si prebrala teh knjig, toda vseeno ne moreš reči, da vse kar sem zgoraj napisala ni res! Vse 100% drži. Je pa res, da lahko večino zadev, ki so zgoraj opisane, očitaš tudi pripadnikom skoraj katerekoli vere - definitivno pa pripadnikom Islamskih religij.

Če osebno vidim veliko hipokrizije v Islamu takem kot je, to še ne pomeni, da ne vidim istih problemov v drugih religijah. Konec koncev je potrebno imeti iste standarde za vse.
Zadnjič spremenil Never-ending-story, dne 05. Jul. 2008 10:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Lolirot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolirot » 04. Jul. 2008 17:36

swim girl napisal/-a:Vse kar dokazujete je le to, da ste več kot odličen material za manipulacijo s pomočjo medijev, to pa je tudi vse.

Osebno lahko rečem da mi nihče Islama ni bolj očrnil kot Muslimani sami - govorim seveda o osebnih stikih in ne prek medijev.

Pa ne mi z neko "Islamofobijo", raje si preberi recimo Islamophobia and Islamophilia ali pa Born in bradford.
Uporabniški avatar
Celeste
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Celeste » 04. Jul. 2008 17:51

No seveda da ni ves Islam tak, kot ga želijo Zahodnjaki v svojih dokumentarcih prikazat, ampak rečt, da danes večinski terorizem nima nobene veze z islamom je naivno/zatiskanje oči.

Seveda celotno kulturno okolje odločilno vpliva, ampak koliko kristjanov iz bližnjevzhodnih držav se meče v zrak?

Islam je miroljubna religija (ponekod), ampak Islam je tudi religija, ki (ponekod) spodbuja ekstremizem.

Pa ne zagovarjam krščanstva, ampak mislim in se strinjam s tem, da Islam potrebuje neke reforme, če hoče bit dobrodošel.
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 04. Jul. 2008 17:55

Muslimanskim samomorilcem so obljubljene device - prelepe punce, ki jih v tem življenju ne smejo gledat (burka) :roll:

Najbolj svinjsko definicijo raja imajo. Najbolj vabljivo tudi seveda. Še posebej za od hormonov razvnete mlade tipe. Razstreljujejo se za večen fuck!
Kdo se pa ne bi! :D
(zveni smešno, pa ni)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 04. Jul. 2008 17:58

swim girl napisal/-a:
g00fy_qa napisal/-a:Če lahko musliman napleta o njegovi veri, potem damn sure tudi jaz lahko njemu povem zakaj se mi njegova vera zdi skrajno neumna in to podkrepim z argumenti.

Tole se mi zdi povsem mimo, ker NE je izraža konstruktivne kritike, ampak zgolj žalitev! Če nekdo govori o svoji veri, ti mu pa kot kontra izstreliš, da je njegova vera skrajno neumna, lahko komot pričakuješ burno reakcijo in to ne samo v debati med vernikom in ateistom, ampak tudi na splošno v vsaki debati, ne glede na njeno temo.

Najprej se naučite ločiti med kritiko in provokacijo (žalitvijo). Nobena žalitev ne more imeti pametnega, kaj šele podkrepljenega argumenta.

Smo našli Ameriko, ko smo ugotovili, da besedna zveza 'skrajno neumno' ne izraža konstruktivne kritike?
'Skrajno neumna' je moje mnenje, ki bi ga seveda podkrepila z argumenti. Ne vem zakaj bi moral kdorkoli burno reagirati na mnenje? Samo zato, ker to mnenje zadeva njegovo religiozno prepričanje? Jaz se ne bi burno odzvala, če bi mi nekdo rekel, da je ateizem neumen, ampak bi ga vprašala, zakaj neki tako misli. Taki odziv bi bilo težko pričakovati od religioznih, še posebej fundamentalističnih muslimanov.
In dokler lahko meni fundamentalisti pojejo, da bom šla v pekel, če ne sprejemam njihove vere, lahko jaz njim povem, da se meni zdi ta njihova vera neumna in po želji eno uro govorim zakaj tako menim.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]