Evro cene

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2008 12:14

*purple* napisal/-a:
nekje je pač treba začeti, da si bodo manj dovolili, ker kar delajo je samo obiranje ljudi.samo poglej kako so se naši giganti zmenili glede cen in vsega.
sicer pa če se tebi zdi deset evrov malo, verjamem da obstaja malo morje ljudi ki jim deset evrov pomeni še in še več in jih dejansko potrošijo za preživetje in ne za kafetke tako kot jaz in ti, naprimer.
in če gledamo kaj dela gužvo na sodiščih, je to 70% vseh tožb
i zato ker sodniki in ostali delajo z svetlobno hitrostjo :wink:


A pa se tebi res zdi logično zaradi 10 evrov vložit tožbo in tvegat plačilo sodnih stroškov in povprečnine, ki btw pride par 100 evrov? Če je nekdo že tako na robu preživetja, je pa sploh trapasto, da se v to spušča.

Ti sicer lahko imaš svoje mnenje o sodnikih in ostalih zaposlenih v sodstvu, ampak dejstvo je, da je npr. Ustavno sodišče zabasano z ustavnimi pritožbami zaradi kazni, ki jih folk dobiva za prometne prekrške.
Wtf? US je najvišja instanca v našem sistemu, zadolženi so za interpretiranje ustave, ljudje pa to izkoriščajo, ker nočejo plačat parkirnega listka. In seveda jih ne morejo kar iz prve zavrnit, ker potem takoj začne nekdo bevskat, da zganjajo elitizem, da jim ni mar za težave malega človeka in da je 10 evrov za nekoga problem, ki si definitivno zasluži obravnavo pred najvišjim sodiščem.
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 13. Mar. 2008 12:22

jullia_ napisal/-a:To je samo tvoj občutek, ker je pač manjša cifra. Meni se 20 evrov še vedno zdi precej velika vsota, pa tudi zapravim jih ne prav hitro.

Razen, če ene res ful zapravljate po kafičih. Pismo, pogosto sem do ene 2h,3h zjutraj zunaj, pa še v življenju nisem 20 evrov v enem večeru pogonila. Mja, eni smo Gorenjci tudi po prepričanju, ne le lokaciji :)


Vem, da je samo moj obcutek, sej dejansko nisem se nikol zapravla vec kot 20€ za pijacke in se mi zdi se zmer dost velika vsota (sploh za pijacke!).

Se pa teh 20€ za potrosnika zdej dost hitrej nabere kot prej 5000 sit, in po mojem je glih zarad tega tak moj obcutek.
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 13. Mar. 2008 12:59

Ok recimo da smo v diškaču al pa na pjački ob dveh zjutri,pa recimo častite eno rundo pa ste 4je v družbi.Pa en pije red bul vodko(6€),pa drug c.c. kolo(4€),pa tret jegr kolo(4€),pa četrt recimo samo red bull(4€).Pa te skp pride 18€.Razn če po teh kafičih ob dveh zjutri piješ še zmer čaj?Kar pa dvomim,sam tkole zapravt 20€ k greš vn je tko po hitrem da še sam ne veš.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 13. Mar. 2008 13:06

logično se mi zdi, če se s tem kej doseže.Kot sm že rekla, nekje je treba začet, glede na to kolk se ljudi obrača.Mislm, men se vse tole kar se zdej dogaja, res zdi mal ogabno.cene kruha so primerljive s cenami kruha v npr. nemčiji, kjer pa imajo evropske plače, velik večje kot naše.tko pač ne gre.Še mal pa bo pri nas tko kot druge, bo bogat in reven sloj, srednjega pa ne bo več.sicer pa roko na srce, verjetno obe verjameva da tist človk ne bo vložil tožbe.ali pač, če jo hoče naj jo.
o prometnih prekrških bi se dalo razglabljat.Moja mami je ravno dva dni nazaj prejela listek ko je v okolici kliničnga parkirala kao narobe ker je fotra peljala katerga boli noga in seveda ga tud pospremla notr z aborih deset minut in se je vrnila in dobilakazen.Parkplaca druzga pa ni blo.In kaj zdej?valda bo plača druzga ji itak ne preostane oziroma se ji ne da neki bockat, sam treba je spet v drugi smeri razmišljat in zmanjšat zaostanke na tak način, da bo recimo tudi več parkirišč v tem primeru.
pa o sodnemu sistameu imam čist eno svoje (precej negativno) mnenje.

sicer pa če imaš pravico vlagat tožbe in pritožbe, zakaj pa ne?sploh če čutiš da se ti godi krivica.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Mar. 2008 13:22

kamis napisal/-a:Ok recimo da smo v diškaču al pa na pjački ob dveh zjutri,pa recimo častite eno rundo pa ste 4je v družbi.Pa en pije red bul vodko(6€),pa drug c.c. kolo(4€),pa tret jegr kolo(4€),pa četrt recimo samo red bull(4€).Pa te skp pride 18€.Razn če po teh kafičih ob dveh zjutri piješ še zmer čaj?Kar pa dvomim,sam tkole zapravt 20€ k greš vn je tko po hitrem da še sam ne veš.


Bom čist direktno povedala, sami ste si krivi tisti, ki se preseravate. Tako z izbiro lokala kot pijače. 4-6 evrov za eno pijačo, kaj si ja nor.
Eni pijemo pa pivo in bi morala spit pol kište, da bi šlo 20 evrov :)
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 13. Mar. 2008 13:29

Ja sam u Lj tud pivo stane 2€.Tko da tud to hitr gre.Ta pocen lokali se pa itak zaprejo kmau,pa ti sma še uno bo ljubljanci ostane al pa diskači.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 13. Mar. 2008 13:32

Nism ravno vsega prebrala o cem tece debata, ampak ka sm bla jezna prejsn tedn, ko sm ugotovila da so SPET podrazil vlake. Ze itak je vse dost drago, pol se pa se dodatno drazi.
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 13. Mar. 2008 13:41

Podrazil so karte vlak, pol bojo pa se vinjete uvedl, da bomo preplacal cestnino. Obupni so :roll:
You can think Im wrong, but thats no reason to quit thinking
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 10. Apr. 2008 10:12

^ Ja, vsak minister hoče pustiti nek pečat v svojem mandatu in se ''zapisati v zgodovino'' (to se nanaša na vinjete). Ne glede na to, če poteza izkaže za boljšo rešitev ali pa tudi ne. :?
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 10. Apr. 2008 10:41

WickedWitch napisal/-a:Hoj!

Vem, da vsi govorijo o podražitvah :evil: zaradi uvedbe evra, zato mene v času, ko zveza potrošnikov slovenije objavlja črne liste podjetij, ki so prekomerno podražili svoje izdelke ali storitve, zanima, katere podražitve vam gredo najbolj na živce?

Je kdo morda opazil kako pocenitev? :wink:


Jaz moram prizati da vedno ko grem ven zapravim vsaj 90€...pa sploh nič takega ne pijem ali ne vem kaj :nixweiss: Glede na to da sem včasih zapravil po 10 bivših jurjev zdajšnjih 40€ se mi zdi seveda razlika velika :gruebel:

Da ne govorimo o hrani in ne vem čem...sem pa vesel in dobivam iz dneva v dan potrdila da sem na pravi poti in da je moj slogan: ne morete mi toliko zaračunati, da jaz ne bi zmogel plačati :lach: Če drugega ne vzpodbuja današnje stanje in stanje v prihodnosti to da se bodo ljudje malo podmuzali in naredili še kaj več kot samo hodili v službo in verjeli da bodo od tega lahko preživeli. Recimo da s tem načinom politike vzpodbujajo gospodarsko rast in iznajdljivost prebivalstva v Sloveniji :lol:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Apr. 2008 10:59

WTF a zvečer, ko greš ven, zapraviš 90 evrov? Damn, meni se jih pa 15 ogromno zdi...

@metuljcica*: Tele vinjete se meni sploh ne zdijo slaba pogruntavščina. Pavšal je pomoje precej nižji, kot če bi sproti plačevala vsako vožnjo. Je pa res, da bi morali še kakšno dnevno ali 3dnevno uvest, ker se tistim, ki hodijo kam dlje od trgovine samo dvakrat letno, tega res ne bo splačevalo kupovat.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 10. Apr. 2008 11:19

jullia_ napisal/-a:WTF a zvečer, ko greš ven, zapraviš 90 evrov? Damn, meni se jih pa 15 ogromno zdi...


Ja! zdaj sem šele ene parkrat ven in je šlo cirka 90€ v luft...od uča seveda govorim!Ko sem prišel domov tko pogledam v žep in vidim da je kupček manjši kot bi človek pričakoval...sem že mislil da sem ga kaj izgubil. Potem ugotovim od uča da mi manjka okoli 90-100€...in grem računati.

Ena runda redbull vodke za dve osebi je prišla 10-12€(ne vem točno ker nisem računa gledal...ampak tam nekje se vrtijo cene)...potem druga runda vodke 10-12€...potem zamenjaš lokal...se vsedeš v taxi in plačaš 5€ in greš v diskoteko kjer plačaš vstopnino 5€...potem daš za garderobo 1€...potem spet naročiš rundo...pa še eno...pa še eno...pa spoznaš kakšno osebo pa tam še ena runda pade...pa še ena runda, pa potem čez čas ugotoviš da se nič več ne dogaja greš nekaj pojesti v bližnjo okrepčevalnico in daš tam tudi okoli 5-6€...greš proti domu pa spet plačaš 5€ taxi...pa kje so tukaj še cigareti in ostale malenkosti ki pridejo in jih nisem štel. Ja 90€+ lahko zapraviš brez da bi sploh ne vem kakšen hud žur bil za tabo :stupid:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
brunett
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 23. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a brunett » 10. Apr. 2008 12:30

Res je ja. Ženske ponavadi mal cenej pridemo skozi večer, ker tu in tam kakšno rundo dobiš od prijatelja/znanca/... ampak vseeno zapravim približno 40€.
Nikol ne pijem sama zase, pač eno rudno js, eno kolegica, eno frend itd. In se hitro nabere, sploh ker nas gre ponavadi najmanj 5 skupaj ven. Zato se mi zdi it ven s 15€ mal čudno.

Res pa je da če bi striktno samo sebi plačevala pijače in če bi celo noč pila po deci cvička bi pršla skoz s 15€. Sam pač ne škrtarim ne na sebi ne na svojih kolegih/kolegicah.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Apr. 2008 12:35

Ni toliko fora v škrtarjenju kot v tem, da mene ne spraviš nekam, kjer je ena drinka 5+ evrov. Očitno je to prednost province, ker si res ne predstavljam, da bi mi šla cela štipendija za 5 žuranj. :)
Uporabniški avatar
brunett
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 23. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a brunett » 10. Apr. 2008 12:43

Pol pa pardon. Js bolj malo žuram u Ljubljani, pri nas pa so cene še zmeri kolko tolko sprejemljive... U Ljubljani so cene po lokalih itak nore+taksiji+vstopnine+itd., pri nas tega ni :)

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov