Elektrošokerji

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste za to, da policija začne uporabljati električne pištole?

DA
17
41%
NE
21
51%
Vseeno mi je
3
7%
Skupaj glasov : 41

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 14. Mar. 2006 22:56

Specialne enote slovenske policije so že v preizkušnjo uporabile električne paralizatorje oz. elektrošokerje. Elektrošoker po žicah v telo spusti električni tok z napetostjo 50.000 voltov. Deluje lahko na razdalji do 6 metrov.

V ZDA in v Kanadi je v zadnjih letih umrlo 114 ljudi zaradi elektrošokerjev. Električni paralizator je nevaren za ljudi, ki so pod vplivom drog ali imajo bolezni srca, ker pride do zastoja srca.

Jst odločno nasprotujem uporabi teh zadev, zato ker policija ne more vedeti, ali je tista oseba, zoper katero bo uporabila elektricno pistolo, ima bolezen srca. Saj nismo živali, da nas bodo stresali z elektriko.
Po mojem mnenju to ni bolš kot taprava pištola. Zakaj? Zato, ker policaj ve, da lahko s pištolo človeka ubije, zato se s tem ne igra. Elekrične pištole bodo pa zagotovo uporabili ob VSAKI manjši priložnosti. Npr. nekdo se bo upiral aretaciji in ga bodo takoj šli malo 'strest'.

Kaj si vi mislite o taki vrsti orožja? Smiselno za uporabo?
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 22. Sep. 2007 11:06, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 15. Mar. 2006 1:32

Problem pri teh "elektrošokerjih" je predvsem to, da se folku tok na hitro sprostijo mišice, da dobesedno z višine pade na bučo in se loh kr lepo kako lobanjsko dno zlomi al pa kej podobnga.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Mar. 2006 1:34

čista bedarija.......tega absolutno ne podpiram... :evil:
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 15. Mar. 2006 1:41

*purple bitch* napisal/-a:čista bedarija.......tega absolutno ne podpiram... :evil:

ane? Jz sm tut še za old skul - pištole pa v noge streljat... :D
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 15. Mar. 2006 1:51

sem proti tem eletričnim pištolam, paralizatorjem al karkoli že so.....mislim, da bi potem prišlo tudi do zlorab uporabe le-teh.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 15. Mar. 2006 7:35

jst sem tut proti, ker bi potem ratale ilegalne za vse "normalne" osebke, ki v civliu strašijo po ulicah.... pa me kr ma, da bi enega mela, ne toook močnega, ampak boljše kot solzivec pa še legalno, kot sem gledala na eni oddaji... :P
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 15. Mar. 2006 10:17

Sem proti uporabi le teh.
Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 15. Mar. 2006 11:07

proti! kaor je že blo poveddano pred mano-policaji ne morjo vedet a je oseba zadrogirana ali pa bolana na srcu. me prav zanima kaj b se zgodlo s tistim policajem,ki bi koga na ta način ubil. :roll:
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 15. Mar. 2006 13:01

Bedarija, če mene vprašaš...
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 15. Mar. 2006 13:04

Sem proti temu.
Policaj ne more vedet, kdo ima bolezen srca in koga bi ta pištola lahko ubila.
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 15. Mar. 2006 13:27

Absolutno sem proti, še posebej zato, ker naši vrli možje v modrem že svoje pendreke mal prepogosto uporabljajo, s tole novo igračko bi pa po vsej verjetnosti tud pretiraval. Poleg tega pa tud ne morjo vedt kakšne bi ble posledice na posamezniku...
Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 15. Mar. 2006 13:41

Če si "čist", se ne upiraš, ničesar ne prikrivaš, nič nisi zagrešil..... te verjetno ne bodo kar tako priklopili na elektriko, ne? Če pa si naredil kaj narobe pa mislim, da bi o posledicah moral razmišljati preden si naredil usodni korak!
Edino pravilno!

Sem za!
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 15. Mar. 2006 13:49

Naty napisal/-a:Če si "čist", se ne upiraš, ničesar ne prikrivaš, nič nisi zagrešil..... te verjetno ne bodo kar tako priklopili na elektriko, ne? Če pa si naredil kaj narobe pa mislim, da bi o posledicah moral razmišljati preden si naredil usodni korak!
Edino pravilno!

Sem za!

Sam teli policaji niso čist vedno korektni in se tud dogaja da te po krivem nečesa obtožijo oz. iz muhe nardijo slona. Že un pendrek za usako malenkost uporabljajo. In normalno da se bo vsak čemu takemu upiral!

Npr. zdej bom jst pač šla čez rdečo luč, bom vidla enga policaja in zbežala....on bo pa hitr elektrošoker v roke in me z 50.000 volti stresel. Bolano :eek:

Sej vem da boste eni zdej rekl "sej ti ni treba bežat", samo vseeno se mi zdijo take stvari mal prehude, ker če ne bi mel tega elektrošokerja pr seb, sigurno ne bi zdej kot alternativo zvlekel prave pištole vn in streljal name, samo zato ker pobegnem. Policajem se ti paralizatorji zdijo kot ena vrsta igračke, ker vejo da te s tem v večini primerov ne ubijejo.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 15. Mar. 2006 13:54

no..ne moremo zdaj rečt, da za vsako malenkost uporabljajo pendrek...že imajo tehtne razloge....tako tudi s pištolami...verjemite, da si on ne bo mogel kar privoščiti in s to pištolo mahati vsepovprek...poznam primer, ko je policaj enkrat v nepravem trenutku sprožil pištolo...pa to samo v zrak...sledil je suspenz...
ne morejo se kar izživlajti vsepovprek...tako, da ne pretiravat...
ob pravilni uporabi sem absolutno za...da jih imajo policaji..nisem pa za to, da se bo pištola prodajala...ker potem bo res že vsak cepec z malo več denarja skakal z njo okoli...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Cherub
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherub » 15. Mar. 2006 13:59

Za. Policistom večja pooblastila in boljšo opremljenost. Če se upiraš je pa čist vseen, če te s šokerjem, ali pa s pištolo. Zate bolj, da ne slednje.

Ko bo imeli pa prvič v Sloveniji Matasareanu&Phillips, ali pa Matix&Platt situacijo boste pa jokal, da policisti niso opremljeni in taktično podkovani. Ne leti to samo na šokerje, ampak nasploh na pripravljenost in opremljenost policistov.

Če maš pa bolezni srca in ozilja pa sikaš je pa tvoj problem. Vsaj veš kaj pričakovat.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov