Elektrošokerji

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste za to, da policija začne uporabljati električne pištole?

DA
17
41%
NE
21
51%
Vseeno mi je
3
7%
Skupaj glasov : 41

Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 15. Mar. 2006 13:59

Če gledam na to iz tvojega stališča, se strinjam s tabo. Vendar menim, da (tako kot si sama ugotovila) je uporaba te naprave nesmiselna ob manjših prekrških in ni namenjena za te stvari, temveč za drugače bežeče osebke, ki so v veliki meri podkrepljeni še z agresivnostjo. Če logično razmišljam menim, da se bodo te naprave uporabljale pri posredovanjih, kjer prihaja do medsebojnega fizičnega obračunavanja, kjer so do zdaj policisti morali nastavljati svoje pesti in glave, kar verjetno tudi ni prav prijetno. Dvomim, da si je policist izbral takšen poklic zato, da bi bil tepen...
Sicer pa mislim, da bo uporabo te naprave moral policist vsakokrat zagovarjati in ne bo smel kar v tri dni spuščat elektrošoke v ljudi...
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 16. Mar. 2006 8:57

Ne striktno sem proti,ker naši vrli policisti že tako ali tako zlorabljao svoja pooblastila, oz ne znajo uporabljati svojih znanj na primeren način pa da jim potem damo še paralizator,..NE!!
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 16. Mar. 2006 13:17

LARIKA napisal/-a:Ne striktno sem proti,ker naši vrli policisti že tako ali tako zlorabljao svoja pooblastila, oz ne znajo uporabljati svojih znanj na primeren način pa da jim potem damo še paralizator,..NE!!


Kako zlorabljajo položaj in kolikšen odstotek policistov to dela? Morda kdo ve?
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 16. Mar. 2006 14:14

Naty napisal/-a:
LARIKA napisal/-a:Ne striktno sem proti,ker naši vrli policisti že tako ali tako zlorabljao svoja pooblastila, oz ne znajo uporabljati svojih znanj na primeren način pa da jim potem damo še paralizator,..NE!!


Kako zlorabljajo položaj in kolikšen odstotek policistov to dela? Morda kdo ve?


Kako jih zlorabljajo? Ja nekatere osebe pretepejo,čeprav bi lahko uporabili katerokoli drugio obliko fizične prisile,..npr:tonfo, sredstva za vklepanje in pasivizacijo,....skratka ogromno stvari imajo. Poleg tega mora biti uporaba sredstev morajo policisti upoštevati načelo sorazmernosti storjenega KD in uporabo prisilnih sredstev. Tako da paralizator nikakor ni primeren.
O statističnih podatkih pa nimam pojma. Verjetno to MNZ take stvari skriva pred širšo javnostjo. Čeprav nam je profesor pri Človekovih pravicah in policijskih pooblastilih govoril o tem sem malo pozabila,če hočeš se lahko malo pozanimam :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 17. Mar. 2006 10:35

ne gre za zlorabo,ampak za prekoračitev policijskih pooblastil :D (mal sem zaj* :D )
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
suede
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 24. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a suede » 17. Mar. 2006 10:41

Definitivno proti. Točn tko k je Larika rekla že tko al tko misljo da vse lahko in prekoračitev pooblastil je itak zanje čisto nekaj normalnega. S tem bi jim dal pa še eno igračko s katero bi se lahko izživljali nad prebivalci.
Amicus fundus rarus!
Uporabniški avatar
Lolirot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolirot » 22. Sep. 2007 11:01

Ravnokar sem hotla odpret to temo, pa vidim da že obstaja :)

No kar se tega tiče: javnost so pred parimi dnevi razburili dogodki v ZDA, kjer so se policisti malo "preveč" poigravali s temi elektrošokerji. Prvič se je to zgodilo na Ameriški univerzi, kjer je nek študent postavljal malo provokativna vprašanja politiku Kerriju... nakar so ga policisti stresli z elektrošokerjem :roll: klik

In še drugi dogodek, ki se je zgodil včeraj. Tokrat se je policist spravil na žensko: klik
Mislim halo??? Če nek malo močnejši policist, ne more spraviti v red 3x fizično šibkejše ženske, potem najverjetneje sploh ni primeren za svoje delo! Če se ne motim so policista kasneje ovadili in suspendirali. Edino pravilno!
Uporabniški avatar
deniro
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 4. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a deniro » 22. Sep. 2007 11:26

Mislim, da te policija ne bo kar tako, zaradi lepšega, stresla z šokerjem. Vsak, zoper kateremu so do sedaj uporabili ta šoker, se je na brutalen način odzival policajem oz. se upiral aretaciji. V čem je sploh fora, da se greš upirat štirim policistom, proti katerim itak nimaš nobene šanse?

Jst sem vsekakor za uporabo teh (seveda samo za policiste). Bi rajš vidu, da me s šokerjem umirijo kot z revolverjem. Ne vem, kdo ne bi. Smrtni izid je pač daleč manj verjeten.

Možna je še primerjava šoker proti večkratnim udarcem s palico (pendrekom). Mislim, da šoker dosti prej umiri razgrajača, kot udarci.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Sep. 2007 11:38

javi naj se nesrečnež, ki je prevozil rdečo luč, pa so ga grdi grdi policaji s pendrekom pretepli.
daleč od tega, da bi podpirala avtokracijo, ampak v sloveniji nima nihče več avtoritete in primernih pooblastil za obvladovanje situacije. policaju lahko sikaš kolikor hočeš, pa te v večini primerov še prdržat ne bo upal, ker je čisto možno, da je tvoj stric najboljši prijatelj njegovega komandirja.
otrok lahko v šoli dobesedno vrže prfoksu nekaj v glavo,ta se pa na noben način ne more branit, ne da bi prekoračil pooblastila. sodnik popolnoma nič ne more, če obtoženca ni na razpravo, primer pač zastara.

ne vem za vas, ampak sama nisem še nikoli bila v situaciji, ko bi me policaji morali pridržati, ustreliti, umiriti s pendrekom,.. če vas je pa strah, da jih boste fasale s tole napravico, se pa zamislite nad svojim vedenjem, ker vas zaradi neprižganih luči med vožnjo ne bo nihče z elektriko tresel.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Sep. 2007 12:36

Lolirot napisal/-a: Če se ne motim so policista kasneje ovadili in suspendirali. Edino pravilno!


meni pa to ni edino pravilno.Če bi jaz kot fizična oseba nekoga brezpredmetno stresa z elektrošokerjem, bi mi sodili, plačala bi kazen in po možnosti se še vsedla za en cajt.Mislim, da bi morale kazni za brezvezna in brezpredmetna in neupravičena dejanja bit tako kot za fizične osebe in za policaje enaka.

julija, tukej se napol strinjam s tabo.slovenija počasi odhaja v qurac.Noben nima več nobenih posebnih pooblastil za dločene ljudi, kaj storiti z njimi.In vse več se dogaja da se spravljajo nad napačnimi ljudmi, nad istimi katermimi bi e zares morali pa ne.
Se mi zdi, da bi se to moralo vršiti vse na bolj strožji način.Poznam primer od dveh znancev, starih "kolegov" policije, ki sta v desetih minutah izrekla ničkoliko kletvic na račun policajev, eden je pa policaja še poscal.In kaj sta dobila?neko malo globo za plačat in sodnika (pri 23 letih) katermu sta obljubla da se bosta lepše obnašala.Msilm :roll: In valda da si zarad tega potem vsak vse dovoli in noben čist nč ne upošteva.

in jst sm sicer že bila trikrat udeležena v spor s policaji, ampak zaradi tega ker v zabačeni psooški vasici nihče ne bo pomagal ljubljančanu, ampak so se vsi za svoje potegnili :roll: No, v prvem primeru sem slikala folk in se je kibla mimo pripeljala, ustavila in me dobesedno bnapadla z dretjem in vikom in krikom, zakaj jih slkam, naj dam fotoaparat itd.Mislm, res svetovna želja je da slikam kiblo, zakaj že?!In nakar sem jim rekla, naj ne mislijo da so ceter sveta in da jih nise slikala.Hopcup blokec in kuli iz žepa in sta že pisala kako globoko sta užaljena.In ker sta me naprej še napadala, eden je celo zgrabil kolega ki jim je hotel samo na lep način dopovedat daj ih nisem slikala, se je pač vnel prepir.Na koncu sem jo sicer jaz odnesla s sodnikom za prekrške, kolega pa tudi.skratka vse skupaj za brezveze in totalno nepredmetno!
Drugič me je v istem kraju napadel lastnik diskoteke, me usekal, me zlasal, ker je kolegica brcnla v vrata in se je on odločil, ker sm stala pač zraven v družbi da sem kriva jaz.Kličem policijo, na koncu sem spet jaz pokasirala sodnika.Jst nevem kdo me je užggal, jst njega al on mene :roll: seveda sem se spet kregala s plicaji, ker so me skušal obtožiti nečesa kar sloh nisem nardila in sem ila v tem primeru velika žrtev.Kolgica, ki danes seveda to i več, pa ni priznala nič in je sam spizdila.tudi policajem sem dala njene podatke, pa jo živ bog ni niti poklical niti nič :roll:
In tretjič smo se pa lepo zmazali skupej, ker je od mojga stric komandir na PP Brdo.Pa je še skos sikal (seveda brezveze, ker je bil avto po njegovem mnenju neregistriran, ampak do tega da poteče je manjkal še ceu dan).In seveda spet smo se kregali, kaj si on domišlja.Ko je ugotovil, da ga lahko to njegovo sranje po nas stane policijskega stolčka je utihnil in se odpeljal.

Skratka, ni rečeno da če ne boš ič naredil da jih ne boš dobil po pički.V mojih primerih sicer nad mano nihče ni prišel s silo, verjamem pa da če nebi pravočasno odnehala s prepirom, da bi šel nad mano z elektrošokom, pendrekom pa še kšn kol bi najdu.Provucirat pač znam njih, tako kot oni mene.sicer vem da mogoče ni prav, ampak qrc, kazni plačevala zarad nekih bedarij pa ne bom.
je pa tud to res, da danes sploh neveš kaj lahko rečeš policajev.Jst sm enkrat rekla policaju poslušajte me gospod javni organ (v prvemprimeru na začetku kreganja), pa je spisal v blokec, češ da je užaljen.ko pa mediji to rečejo, je pa vse ok?svoboda govora pa to, s že kdaj slišal? :roll:

skratka, nočem elektrošokerjev v moji bližini :D
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Sep. 2007 13:41

tebe pa tvoj gobec drago stane :D
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 22. Sep. 2007 13:42

Jst pa samo to pravim: bolje šoker kot metek v glavo!

Tud pri nas bi lahko malo bolj poostrili uporabo elektrošokerjev. Posledično bi se vsak bal in ne bi sikal policajem. Dejstvo je, da si mularija danes vse živo drzne in to ravno zaradi razlogov, ki jih je navedla jullia_... policija danes ne more storiti ničesar, brez da bi "žrtve" takoj sklicevale razne tožbe o tem, kakšna krivica se jim je nardila :roll: Vsi tisti, ki imajo dolge jezike, in si v imenu "svobode govora" in "demokratične države" upajo skoraj vse, bi v tem primeru bolj pazili kaj govorijo oz. delajo. Prepričan sem, da vsak, ki je na lastni koži občutil, kako deluje elektrošoker, bo naslednjč bolj pazil, preden bo storil nek usodni korak.

Tudi tehnološki standardi za elektrošokerski design bi lahko bili bolj strogi, da bi bila smrt še manj verjeten izid.

Opustitev šokerjev "altogether" pa bi bil korak nazaj in napaka! Podobno, kot opustitev varnostnih pasov zaradi primerov, ko so res pripomogli k smrti koga.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Sep. 2007 15:55

jullia_ napisal/-a:tebe pa tvoj gobec drago stane :D


Ubistvu me ni nič stal, ker sem bla vprvih dveh primerih mladoletna, v zadnjem pa ni blo nobene kazni :) in ne gre se za gobec, gre se za pravičnost, ki jo do mene v teh primerih ni bilo in sem bila, v prvihdveh kjer naj bi bila krivec jaz, po krivem obtožena, dejanj katere sploh nisem storila.
In ravno zato Ferdox, bi recimo elektrošoker bil nekak neprimeren, ker če bi recimo mene kdo stresel takrat, bi me popolnoma po krivem.Poleg tega pa je odvisno kdaj biga naši policajčki uporabljali.Se strinjam, da takrat ko bi bili obtoženi, ampak ne dvomim pa v to, da bi ga kdaj kar tako brez prave podlage kdo uporabil, kot recimo te zdej mal s penderkom potolčejo, recimo v primeru da nočeš nečesa povedat ali še huje da nečesa sploh envemš, kar oni mislijo da veš :roll:
Uporabniški avatar
deniro
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 156
Na forumu od: 4. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a deniro » 22. Sep. 2007 16:30

jullia_ napisal/-a:daleč od tega, da bi podpirala avtokracijo, ampak v sloveniji nima nihče več avtoritete in primernih pooblastil za obvladovanje situacije. policaju lahko sikaš kolikor hočeš, pa te v večini primerov še prdržat ne bo upal, ker je čisto možno, da je tvoj stric najboljši prijatelj njegovega komandirja.

Kaj te sedaj točno moti, razpad pravne države ali korupcija?
Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 22. Sep. 2007 16:31

Proti.
Po zadnjih odmevnih zlorab teh zadev s strani ameriške policije se bojim, da jih bodo naši možje v modrem uporabili za vsak drek.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov