Dvomi glede obstoja Boga

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 08. Apr. 2014 17:49

Nism čist vsega prebrala tko da ne vem če je že kdo o tem na tak način pisal, pa vendar, meni je ful všeč ena primerjava Boga z nerojenim otrokom. Ko se naprimer pogovarjamo o tem ali Bog obstaja ali ne, in uporabljamo stavke"noben ga še ni videl" ipd., lahko to gledamo s stališča nerojenega dojenčka. Kako bi njemu lahko razložili da ima mamo? Saj je še ni videl... Lahko jo samo občuti. In nihče mu ne more zagotoviti v trebuhu, da obstaja. In podobno se lahko sprašujemo mi.

Meni je blo ful zanimivo, ko sm na tak način začela razmišljat :)
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 08. Apr. 2014 18:52

Ne razumem kaj hočeš povedat. :)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
olog hai
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 17. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a olog hai » 08. Apr. 2014 19:23

Nerojenček bo brez mame umrl, čeprav jo samo "občuti". Ateist pa boga ne čuti in vseeno nadaljuje z obstojem.
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 08. Apr. 2014 19:40

Okej, to je spet razglabljanje naprej :) Sej js ne prepričujem in niti nimam namen tega nikogar. Sm mi je pa dobra primerjava :)
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 08. Apr. 2014 22:17

Niti ne, ker otrok se v prenatalnem obdobju ne zaveda samega sebe na način, da bi se spraševal o okolju izven maternice. Mi pa smo vseeno sposobni nekega logičnega (ali pa tudi ne) razmišljanja in si izberemo svoje stališče do obstoja boga.
The world is as you are.
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 08. Apr. 2014 22:59

Anti-abortus propaganda, i guess
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 09. Apr. 2014 1:30

Okej, meni se zdi pa fajn primerjava (če se ne zapičiš direkt v to, da se fetus še ne zaveda samega sebe in da ni sposoben globokih eksistencialnih razmišljanj :D ).
Ne štekam pa vaših komentarjev (^^na foro anti-abortus propagande ipd) in tud Malishka, mal si se narobe izrazila- v resnici gre za primerjavo našega dojemanja boga s tem, kako bi dojenček odznotraj dojemal mamo, če bi (sem bila na začetku kr zmedena, ko sem prebrala, da Boga primerjaš z nerojenim otrokom).
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
Poki
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 222
Na forumu od: 21. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Poki » 09. Apr. 2014 10:51

ojej kakšna debata, se bom raje kar malo nazaj držala...
dejstvo pa je, da si boga ljudje zeeeeeeeeeeeelo različno razlagajo, ....
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 09. Apr. 2014 14:11

Nič se ne drži nazaj. :)
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 09. Apr. 2014 15:10

Slika

To je menda ta varianta z otrokom in materjo, ki predstavlja boga.
Uporabniški avatar
Malishka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Malishka » 09. Apr. 2014 15:41

No nekej takega sm misla, ja :) Meni je bla ful všeč ta primerjava. Ampak še enkrat: s svojim postom nism misla nobenmu nč vsiljevat.
"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." - N. Zaplotnik
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 09. Apr. 2014 21:44

No ja, prvo kot prvo moremo predpostavljat, da bi nerojenčka lahko res že razmišljala in se pogovarjala, da bi lahko o tem razmišljala. Drugo kot drugo, če bi, bi ugotovila, da sta zaprta v enem prostoru obdana s tekočino in prehranjujeta se preko popka. Če bi se že lahko pogovarjala o tem, če obstaja MAMA, bi mogla se zavedat, da lahko obstaja, torej, ker bi vse to občutla, slišala njeno bitje srca in vse njene notranje organe, pa verjetno se še dogajanje od zunaj sliši not, bi lahko komot predvidevala, da MAMA obstaja in, da obstaja življenje po rojstvu. Medtem, ko jaz ne morem predvidevat, da BOG obstaja, ker nisem niti približno dobo kakega nakazila, da bi lahko obstajal tak, da ta primerjava je malo mimo, če mene vprašaš. :) Pa ne mislim nič vsiljevat :D
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 09. Apr. 2014 21:52

"hey bro, why would mom let me suffer like that? why does she only feed you and not me? why am i always in pain? why doesnt she love me like she loves you? why would mom do that? whats so special about you? we live in the same womb! id rather not believe in mom."
Če že serete s takimi debilnimi.
Zadnjič spremenil ..Evelyn.., dne 09. Apr. 2014 21:55, skupaj popravljeno 1 krat.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 09. Apr. 2014 23:47

^^Wow, butthurt much?? Ne vem kaj bi blo debilnega na eni random primerjavi. Pač si vsak po svoje razlaga.

Men se zdi čist zanimiva ideja, kaj bi si fetus mislil (ČE bi si); njegova s tekočino napolnjena vrečka bi mu pač predstavljala cel svet, ker drugega nebi poznal (valda nebi vedel, da je to, kar ga obdaja, uresnici trebušna stena matere).

Se mi pa zdi, da folk kle naveliko pretirava z DOBESEDNO primerjavo :rolleyes:
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 09. Apr. 2014 23:56

lej, fetus je fetus. Ne more si mislit nič, ker je fetus in ne moreš ti zaj izključevat tega pa nekaj primerjat z dojemanjem boga pa izključit vsemogoče faktorje samo da lahko nardiš neko primerjavo, ne moremo pa mi dobesedno primerjat. Kak pa pol lahko? Pol lahko jaz rečem, da je sladoled enak siru, ker se pri obeh uporablja mleko.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov