Demonstracije 19.5.2010

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 01. Jun. 2010 9:06

Ja najboljš.....povprečen študent porabi 500 eurov.....Mamico jim njihovo, men pa 180 eurov študentske porodniške......kva je niso 500 dal, če je že res toliko potrebno za preživet :evil:
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 01. Jun. 2010 9:21

floribunda napisal/-a:meni ne rata prezivet z 250€ pa da se na trepalnice postavim. min. 180€ za stanovanje (ja zasebno stanovanje je luksuz, vem, ampak ljubljana je moj dom, jaz tu nisem samo od ponedeljka do četrtka in se mi res ne da gužvat z enimi ljudmi v študentu)+ hrana (pri 25ih se mi zdi nesmiselno kupovat v maminem hladilniku)+ prevoz+ cote (ja, tudi tega mi mati ne kupuje več)+ vse ostalo kar spada pod življenjske in malo manj življenjske stroške.

končni stroški se tako gibljejo na okoli 400€.


In če mama, glede na to, da svojega otroka uveljavlja kot olajšavo pri dohodnini (vzdrževanega družinskega člana) in prejema otroške dodatke - prispeva svoj delež k preživljanju lastnega otroka, študentje ne bi rabili toliko delati. Samo starši bi malo oklestili svoj dopust...
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 01. Jun. 2010 10:17

Jst ne poznam nobenga, k bi šou 19.5. protestirat. Poznam jih pa veliko, ki se strinjajo z malim delom. Tudi jaz.
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 01. Jun. 2010 11:08

Mahagonij napisal/-a:Kaksna fousarija? Navadno dejstvo je, da me avto stane 100 eur na mesec samo, da ga imam v garazi pripravljenega na voznjo. Bencin me pride se ekstra 110. V to ni vkljucena cena avta (naprimer da sm ga zastonj dubu).


A pa naujno rabiš za študij svoj avto? Jaz nisem imela avtomobila dokler nisem bila zaposlena. In kaj te stane pri avtomobilu 1.200 eur na leto?
Če daš za bencin 110 eur, potem ne rabiš imet stanovanja v Ljubljani.
Nivea
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 01. Jun. 2010 11:23

nivea9 napisal/-a:In kaj te stane pri avtomobilu 1.200 eur na leto?


Zavarovanje, tehnični pregled, registracija, vinjeta, občasno popravilo (ziher je treba vsaj enkrat na leto kaj popravit/zamenjat), menjava gum + na vsakih par let komplet novih gum. Pa verjetno sem še kaj pozabila.

In tu Mahagonij sploh ni upošteval (in je to tudi poudaril) nabavne cene avtomobila, bencina, parkirnin,...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 01. Jun. 2010 11:35

Am, mahagonij je samo predstavil, da ni fovš študentom z avti, temveč da avto ni nujna življenjska dobrina, sploh pa ne v času študija in da ravno zaradi vzdrževanja vozil življenjski stroški marsikaterega študenta (lokalnega frajerčka s predelanim Golf III) narastejo na 500 in podobne cifre.

Sicer pa ja, če nimaš glih 1.2 mašine, te pride zavarovanje+registracija vsaj 600€, plus redni servisi 300€ plus izredne zadeve, če nimaš glih ganz neu avta 200€ plus vinjeta 100€ pa si na 1200€ brez bencina.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
nivea9
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 543
Na forumu od: 5. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a nivea9 » 01. Jun. 2010 11:36

Toliko mene stane novi avto. Ampak a je treba imet avto, da lahko študiraš. Pomoje, da ne, da je to bolj luksuz. Bencin in vinjeta nista strošek za stanje avtomobila v garaži.

Kot je bilo že povedano, če si socialni problem dobiš štipendijo. In štipendija vključuje dodatek za prevoz.
Nivea
Uporabniški avatar
shania
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 3. 10. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shania » 01. Jun. 2010 19:28

jst pa poznam par ljudi ki je šlo na demonstracije, ampak ne zato, da bi uničili parlament in se napivali, ampak, da se malo delo nebi uveljavilo. Veliko nas je delalo preko študentskega servisa, da smo si lahko malo več privoščili in da nismo bili skoz odvisni od svojih staršev,da moraš za vsak dinar prosit. In mislim, da so zato tudi in še seveda za par drugih zadev organizirali demonstracije, vendar več kot pol ljudi sploh ni vedelo zakaj so in so vse skupaj uničili.
Srečo lahko najdemo v navadnem zrncu.
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 01. Jun. 2010 20:05

Jz sm porabla mesečno kakih 350-400€, s tem, da me je stanovanje prišlo 200€. Ostalo pa je bila hrana, prevozi in podobno. Lahko bi šla tudi v študenta pa bi se stroški občutneje znižali, sam sem pač imela možnost, da sem lahko izbrala, da grem v stanovanje skupaj s fantom. Drugače pa bi sigurno porabila veliko manj kot 300€.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 02. Jun. 2010 1:19

Mahagonij, ja sej si lepo napisal. (drugace se strinjam s tabo, sam sem rabla mal pospikat, ko sem lih priloznost dobila :P ). Ja avtno ni nujno potrebna rec in ce si jo nakoplje nekdo ki ni sposoben vzdrzevanja ali vzame kredit zaradi njega (ja tudi taki so) si je cisto sam kriv. In po lj itak avto ne rabi. Uporaben je samo do lj (pac ker se lahko odpravis kadar hoces) in za v btc (da ne vlacis vreck po busu).

Jaz sem za to malo delo, samo kar mi ni tolko vsec je da drzava nekako vedno vec denarja pobira. Tako pa ne bo moglo it v neskoncno.
There was a point to this story, but it has temporarily escaped the chronicler's mind.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 02. Jun. 2010 14:26

nivea9 napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Kaksna fousarija? Navadno dejstvo je, da me avto stane 100 eur na mesec samo, da ga imam v garazi pripravljenega na voznjo. Bencin me pride se ekstra 110. V to ni vkljucena cena avta (naprimer da sm ga zastonj dubu).


A pa naujno rabiš za študij svoj avto? Jaz nisem imela avtomobila dokler nisem bila zaposlena.
PA KAJ TO MENE SPRASUJES, SAJ TI RAVNO PRAVIM, DA MAJO BREZVEZE VSI AVTOMOBILE. :motz: Jebemti a kej seva v tej sloveniji, da je tok preklet prizadetga folka. Sploh pa nisem več študent.
nivea9 napisal/-a:In kaj te stane pri avtomobilu 1.200 eur na leto?
Registracija, zavarovanje, prispevek za uporabo cest, zelena karta, vinjeta, dve menjavi gum, dva seta gum vsakih par let, tehnicni vsaki dve leti, popravila.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 02. Jun. 2010 14:30

^^glej, vedno več je mutavih, zgleda. Nena se sekiraj. Spij rajši enga za živce.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 07. Jun. 2010 12:26

barbie_girl_85 napisal/-a:In če mama, glede na to, da svojega otroka uveljavlja kot olajšavo pri dohodnini (vzdrževanega družinskega člana) in prejema otroške dodatke - prispeva svoj delež k preživljanju lastnega otroka, študentje ne bi rabili toliko delati. Samo starši bi malo oklestili svoj dopust...


sori, ampak tak govoriš, kot da so vsi starši polni keša in se jim ne ljubi skrčit nekaterih luksuznih dodatkov k svojemu brezskrbnemu življenju.. nekateri starši dopusta, razen kakšnih enodnevnih izletov, sploh ne vidijo pa morejo njihovi otroci še vseeno delat, da lahko furajo življenje v ljubljani/mariboru..
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 07. Jun. 2010 13:23

Ampak v resnici je OD namenjen za otroka. In tudi davčna olajšava staršem pripada zato, ker preživljajo otroka. Torej ni logično, da mu ne dajo nič denarja (v primeru, da res živi na drugem koncu države, plačuje najemnino, hrano in si sam krije vse ostale stroške).
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 11. Jun. 2010 13:29

Mahagonij napisal/-a:
nivea9 napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Kaksna fousarija? Navadno dejstvo je, da me avto stane 100 eur na mesec samo, da ga imam v garazi pripravljenega na voznjo. Bencin me pride se ekstra 110. V to ni vkljucena cena avta (naprimer da sm ga zastonj dubu).


A pa naujno rabiš za študij svoj avto? Jaz nisem imela avtomobila dokler nisem bila zaposlena.
PA KAJ TO MENE SPRASUJES, SAJ TI RAVNO PRAVIM, DA MAJO BREZVEZE VSI AVTOMOBILE. :motz: Jebemti a kej seva v tej sloveniji, da je tok preklet prizadetga folka. Sploh pa nisem več študent.
nivea9 napisal/-a:In kaj te stane pri avtomobilu 1.200 eur na leto?
Registracija, zavarovanje, prispevek za uporabo cest, zelena karta, vinjeta, dve menjavi gum, dva seta gum vsakih par let, tehnicni vsaki dve leti, popravila.


Ampak kljub temu, da nisi študent, nisi doumel, da avto ni pogoj za študij.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov