Današnja vojska

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Silver girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 13. 2. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Silver girl » 25. Okt. 2008 12:50

Mene pa zanima, sedaj ko ni več obveznega vojaškega roka, kdo se gre boriti v primeru vojne? Vsi fantje in moški, četudi "nimajo pojma" o bojevanju in prvič vidijo v živo orožje? Mislim kaj velja za Slovenijo, ne za tuje države
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 25. Okt. 2008 14:05

Kaj ne obstaja slučajno prostovoljno služenje vojaškega roka,ki ga pa ne služijo sam moški ampak tud ženske?Pa kaj te tak tud ta vojna grize pa kdo se bo šel borit?Ne klič hudiča,bolš,da je ni.
Ja zdaj že nekaj let obstaja prostovoljno služenje vojaškega roka,ki se začne s tromesečnim urjenjem v Vipavi,pol pa te že v neko vojašnco vtaknjejo(LJ,MB,NM,...).Pa obvezno ti je da greš tud na neko missijo bodisi v Afganistan,Irak...vglavnem na kao mirovno misijo,pa če prideš živ nazaj al ne.
Ena moja frendica je šla maja služit prostovoljni rok in gre januarja v Afganistan.
Ni ti straha,če bo vojna,mamo vojake,ki nas bodo branli.Pa seveda,če si pozabla oziroma ne veš še tega, da vsak vojak,ki služi oz je služil obvezni vojaški rok podpiše PRISEGO,kjer se zapriseže,da bo branil domovino.Eto ti kratek povzetek tega.
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 25. Okt. 2008 14:07

zakaj jo je blo treba pa tako napast? :gruebel: punco neki zanima in je pač vprašala, ti si ji pa odgovorila ko da je najmanj en ritard ki sprašuje o stvari o kateri bi mogu vedet že vsak dojenček ko se rodi ... đizs ..
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 26. Okt. 2008 18:44

v primeru vojne pač kupiš enosmerno letalsko vozovnico do Kanade pa je ;) braniti domovino? ne hvala
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 26. Okt. 2008 20:49

Drgač smo šli zato v NATO... kolektivna obramba itd...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Okt. 2008 21:27

beretta napisal/-a:Drgač smo šli zato v NATO... kolektivna obramba itd...


ja, ampak če gre zares se da usakmu ki je zmožen puško v roke pa udri mujo.
jst v tem primeru usem mojim poznanim moškim in ženskam polomim roke in to obedve, da ne bodo šli in se zabijemo nekam u kočevski rog med medvede.

men je pa neki interesantno.Zaklonišča.Na vsakem koraku so, ampak povsod zapuščena.Kaj pa če se zgodi vojna, kaj bomo?
mislm, da bi blo treba to obnovit in narest.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 26. Okt. 2008 21:37

ja jst sm bla na moji (bivši) šoli velikokrat v zaklonišču - ko sm nosla dol kaj za 'uskladiščit' ... res, ne moreš verjet, zaklonišča uporabljajo za skladišče ... vse je tako naloženo s stvarmi, ki jih že več let ne uporabljajo ampak se samo nabirajo tam ... kam bi pa šou vs folk če bi blo treba na hitro v zaklonišče se spakirat?
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Okt. 2008 21:43

Jah, taki načrti so precej nerealni. Kaj bi pa počela v Kočevju med medvedi? Kje bi pa dobila hrano in pitno vodo?
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 26. Okt. 2008 22:00

Sam vojaški sitem je pač prilagojen grožnjam varnosti, ker se je po koncu hladne vojne poleg vojaške pojavil še cel kup novih... ki so precej bolj v ospredju, sploh za SLO... Zato adijo naborniški sistem, s čimer se js pač ne strinjam, ampak tako pač je...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Okt. 2008 23:53

jullia_ napisal/-a:Jah, taki načrti so precej nerealni. Kaj bi pa počela v Kočevju med medvedi? Kje bi pa dobila hrano in pitno vodo?


oh julija, dej enkrat poglej mal iz svojga kota.
povej mi še kakšno drugo opcijo?
Se vsedem na avion in odletim v kanado kot je ena rekla?
Mogoče naj ostanem doma in čakam, kdaj mi bo v predmetju ljubljane padla bomba na glavo?Naj vzamem puško in grem strelat za dobro domovine in padem v bitku in bomo vsi veseli, ker sem se borila in mi bodo postavili spomenik?ali naj grem v zaklonišče, katerega amm, sploh v ljubljani verjetno nimamo takega kot bi moral bit.
Torej, po tvojem realnem mišljenju, kam med vojno?

drugače pa hrana; kšna srna v primeru preživetja se bi že dala ujet, listje bi tud napolnilo želodec, voda bi bla pa v kšnem potočku.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 26. Okt. 2008 23:59

Kje ste zdej to vojno našli...

Pomoje bi nas branile države v Natu. Če ne bi bil še cel Nato skregan, hehe.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 27. Okt. 2008 0:09

kaj pa če se sporečeta države ki sta obedve v natu?
kaj bo pa pol nato naredu?
jst se na nato zanašam lih tko kot na lanski sneg :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 27. Okt. 2008 0:11

mah, glede na to, da od nas, razen zračnega prostora, ostale države nimajo neke koristi. nimamo nafte, nimamo diamantov, ...
noben nas ne bo branu, pa tudi unih par taužn slovenskih vojakov se lahko ob resnem napadu sam pokaka.

tko da ja. na avion pa nekam čim dlje. jebeš ti domovino. js grem tudi za muslimanko. samo nej mi dajo mir.
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 27. Okt. 2008 1:14

sej jst se bi boril, samo ne za par takih smotanih bab kot so tle gor (take bi se kvečjemu s švajserji počakalo na letališčih) in imajo tako neandertalske izjave (Tryanna, floribunda) ampak samo za domovino, ki je samo ena. Sicer bi pa v takem primeru osnovala neka "partizanska vojska" ker redna vojska ne bi bla dovolj. Sicer pa se ni za bat, da bi do česa takega prišlo...
Uporabniški avatar
beretta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 22. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a beretta » 27. Okt. 2008 11:27

Pa dejte mal realno pogledat predn strelate take kokr jih... kolk ma SLO sploh realnih možnosti da bi pršlo do vojaškega spopada no... :roll: Pa ne mi zdej možnosti so zmerej... govorim o realnih...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov