Džamija?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si za izgradnjo džamije?

Ne!
71
53%
Da, zakaj pa ne?!
57
42%
Da, ampak ne v Ljubljani. (Bolj primeren se mi zdi kakšen drug kraj, npr. Jesenice)
7
5%
Skupaj glasov : 135

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Mar. 2010 23:06

To je pa čisto res. Meni osebno je denimo povsem nepomembna kvaliteta življenja v Mariboru. Zato se zelo težko opredelim do vprašanja, ali imajo Štajerci pravico do vrtcev, cestne službe in čistega zraka.

(sirova štručka, oprosti :) )
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 02. Apr. 2010 19:56

AnjaL napisal/-a:Hm. Slučajno po dolgem času prižgem TV in na poročilih je bila ravno tema o izgradnji džamije...

Mogoče bi tudi tuki lahko imeli debato o tem.
Kaj pa vi/ve? Se strinjate s tem ali imate kakšne boljše predloge (glede lokacije, ...)

LP :wink:


Me ne moti. Mislim, vsak vernik si zasluži prostor, kamor se lahko zateče in se tam počuti varnega. Sem mnenja, da množice nebi smeli soditi po enem. Velikokrat sem zasledila razne rasistične opazke proti njim. In res nevem zakaj so bile potrebne. Sama namreč ne vidim, kaj bi bilo tu tako narobe. Če pa bi že koga motilo, da so prezgodnji in preglasni, pa jim naj najdejo prosto, ki je bolj oddaljen iz mesta in bodo tako manj moteči. =)
Uporabniški avatar
Lucia Klasinc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Lucia Klasinc » 03. Apr. 2010 20:54

Odgovor na vprašanje ni preprost. Moje osebno mnenje je: da. Vem pa, da je tu prisotna tudi politika države, izgled (arhitektura - ne paše v Lj), moteče bi bilo ipd. Zdi se mi, da ni nič nemogoče; vse se da dogovoriti, narediti kompromise, le obe strani morata biti za to.
Uporabniški avatar
Rebeka Kupec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Hrastnik

Neprebrana objavaNapisal/-a Rebeka Kupec » 03. Apr. 2010 22:45

No ja... Ne verjamem v nobeno od svetovnih religij, zato je moj odgovor zelo pristranski. Izgradnje ne podpiram in če bi bilo pomojem, tudi cerkva ne bi bilo. Celoten koncept vere je zlagan in razvrednoten in ne vidim razloga za gradnjo sakralnih objektov. Razumem pa, da je to potreba moderne družbe in če je tako, si muslimani zaslužijo takšen objekt. Pogled na džamijo, obdano z Alpami, že ni preveč avtentičen, zato bi predlagala manjše in neizstopajoče objekte po več krajih v Sloveniji.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov