Cerkev in krščanska vera/Ste verni ali ne? [Združeno]

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste verni ali ne?

Sem veren/verna
115
39%
Sem ateist/ateistka
149
50%
Se še nisem odločil/a
33
11%
Skupaj glasov : 297

Uporabniški avatar
Ančka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 12. 10. 2004
Kraj: lepa gorenjska vasica & Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ančka » 03. Apr. 2005 21:38

laram napisal/-a:Sama sem verna. Prejela sem zakrament svetega krsta, birme in tudi redno obiskujem cerkev in sv. maše. Res je, da so me v to vpeljali starši, vendar še zdaj redno obiskujem mladinska srečanja, ker sem se sama tako odločila; ker mi je fajn in kar je bistveno; da se tega ne sramujem.
Res je da, včasih pride kaj navkriž, pa si misliš kako se ti to lahko zgodi, vendar ni vedno vse Bog kriv. Velikokrat kdo takrat obsoja Boga ... Slabe stvari nas postavijo na preizkušnjo in potem je v naših rokah, kako se bomo odločili ... Tudi sama sem doživela veliko slabega in hudega ... Vendar za kaj takšnega nikoli nisem obtoževala Boga ... Vedela sem, da me ne bo zapustil. Večkrat ljudje zapustimo Boga; kajti on je vedno tu.
Veliko tudi molim in premišljujem o vsem ... Prebrala sem že veliko knjig z versko vsebino in prav zanimiva so. Vem, da bo me mogoče kdo imel za čudno in me gledal postrani; vendar zdi se mi, da bi vsi morali spoštovati ljudi z drugačnim mišljenjem in verovanjem. Sama se vedno trudim to tudi uresničiti, zato nimam ničesar proti ateistom, muslimanom ... Vsak ima pravico do izbire verovanja.

Jezi me pa to, da se nekateri na Boga obračajo le takrat, ko jim kaj gre narobe oz. ko kaj potrebujejo. To se mi zdi zelo ne fer.


Laram, spet te citiram! Ampak, če maš pa tk prov!!! :D

Mene pa mot to, da majo neverni tooooooooook zapovedat čez Cerkev! Ne trdim, da je brez napak...o ja, jih ma in, kar je pomembno, jih priznava! Zmer se opazjo sam slabe stvari (pedofilija,...) in zmer se na dan vlečejo sam slabi duhovniki! Matr, kok je dobrih!!!!

Zakaj hudiča se zmer kritizira sam RKC????? Če pa kdo reče kej čez kakšne druge je pa cel halo in ne vem kakšno nespoštovanje drugačnosti!!!!!

Samo moje mnenje....
Ti in jaz. Kot črno in belo. Kot A in B. Bila sva eno - nikoli ti brez mene, nikoli jaz brez tebe. Včeraj je bilo drugače, kot je danes in danes je drugače, kot bo jutri... Samo nekatere stvari ostaneje večne, za vedno!
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 03. Apr. 2005 22:06

Kaj je RKC?
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 03. Apr. 2005 22:07

kathy napisal/-a:Kaj je RKC?

Mislim, da kratica za Rimo Katoliško Cerkev...To mi je pač zdaj na pamet padlo :D
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 03. Apr. 2005 23:36

Ančka, to je pač demokracija, sprjazni se. Jz sm tut 100% prepričan v svojo vero, mam svoj odnos do tega, in če mi bo rk al pa kerkol drug vernik solil moralo, ga bom poslal nekam. Vsak naj veruje svoje pa nej ne teži ostalim :?
Tko nekak...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Apr. 2005 23:52

Imam vse zakaramente do birme (zarad naše "verne" familije). Drugače pa mi vera v življenju ne pomeni nič. Vse so iste, krščanska, pravoslavska, muslimanska.....sao razlaga je drugačna, malo spremenjena imena in to je to. Spoštujem pa vse tiste, ki verjamejo in so našli svoj smisel v veri. Jaz ga pač nisem.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
laram
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 792
Na forumu od: 29. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a laram » 04. Apr. 2005 6:43

Mark napisal/-a:
kathy napisal/-a:Kaj je RKC?

Mislim, da kratica za Rimo Katoliško Cerkev...To mi je pač zdaj na pamet padlo :D


Ja, prav si se spomnil.
To glede denarja ... saj vem, da večkrat pobirajo denar pa ga zbirajo za kakšna dela ... ampak, saj nihče te ne more prisiliti, da ga boš dal/a. Vsak se prostovoljno odloči. Pri nmas tudi sedaj zbiramo denar za obnovo cerkvene kritine in strešnikov, pa verniki darujejo kdaj želijo. Saj je vse določeno (čas in vsota), ampak če nekdo noče dati pač ne bo dal. Res je tudi to, da so na položaju duhovnikov & kaplanov včasih "neprimerni" ljudje ... sama imam srečo, da imamo pri nas dobra duhovna voditelja in zato tudi rada obiskujem sv. maše. Ne grem pa tja zaradi tega, da bi me kdo videl oz. da me ne bi.

Ančka ... ti kar ... :wink: :top:
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 04. Apr. 2005 7:11

Sem verna, spoštujem krščanske nauke, ravno tako pa tiste, ki niso verni.
Uporabniški avatar
Tista
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 24. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tista » 04. Apr. 2005 12:55

majchy napisal/-a:
metron napisal/-a:Sem veren - sam ne priznavam krščanskih bedarij.


Enako! Verujem...ampak ne hodim v cerkev (razen par izjem).



Tudi jaz spadam med vernike, ki občasno - zelo redko obiščejo cerkev in občasno molijo.
Ne verjamem pa v te krščanske zadeve.
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 22. Apr. 2005 15:16

verjamem v boga in sem verna :)
*Diamonds are forever*
Uporabniški avatar
KranCk
Kršitelj/ica 2. stopnje
Prispevkov: 72
Na forumu od: 20. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a KranCk » 23. Apr. 2005 8:44

Mark napisal/-a:
@ napisal/-a:Vzgojena sem bila v krščanski veri, imam vse zakramente, verujem pa na svoj, poseben način, saj me moti predvsem pristop duhovnikov k veri. Že sama maša se mi zdi brezvezna, poraja se mi veliko dvomov, vendar pa kljub vsemu lahko rečem, da sem verna. Verujem v Boga, a ne v takšnem smislu kot ga predstavlja katoliška vera in verjamem, da obstaja nekaj po smrti...

Ja jaz tudi podobno mislim...

Ker pa v OŠ nisem redno hodil k verouku, bi imel skoraj težave z birmo. Pol na koncu je župnik končno popustil :) K maši pa ne hodim ravno pogosto, morda 1-2x na leto.

1. Ne da se mi tak hitro vstat med vikendi
2. Se mi zdi, da je skoraj vedno enako


vse se strinjam + mislm daj Cerkev en sam kup prevarantov... (ceprov eni res verujejo-skoz mn jh je)

+ ne hodm k masi - iz zgoraj nastetega! :evil:
manck + kranck
Uporabniški avatar
*Ela*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 537
Na forumu od: 11. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ela* » 24. Apr. 2005 19:20

starši so me dali krstit, pa obhajilo tud mam, ampak nisem verna...torej po statistikah se štejem za kristjana, ampak sem pa ateist, če lahko tak rečem...sem bla še premala da bi vedla zakaj gre, pa itak nisem vrjela v to vse nikoli al pa kaj...
je pa mama verna, oče pa ateist...v cerkev pa grem 2x na leto zaradi mamine želje, pa spoštujem vse ki so verni :top:
as if.
Uporabniški avatar
GrindManiac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 7. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a GrindManiac » 27. Maj. 2005 21:24

Torej... Zanima me kaj si mislite o Cerkvi kot o ustanovi in o krščanski veri... Ta vera je pri nas ocitno najbolj razširjena, ampak zgleda, da ta vera nekak zacne med mladino totalno izumirat.. Kaj so vzroki? Je krivo to da mladina ne da nic vec na verske dobrine? Mogoce je krivo to, da je mladina bolj sposobna dojemat nekatere stvari kot "starejsi konservativni" narod? Se mogoce celo zavedajo, koliko smrti je cerkev povzrocila? Spomnimo se inkvizicije, križarskih vojn, pokristjanjevana pod prisilo.. Spomnimo se tistih pedofilskih aferic.. Meni ta vera in Cerkev nič ne pomenita.. Sem krščen, vendar razmisljam o razkristjanjenju, ker res nocem biti del te "skupnosti".. Pa glede na to da verjamejo v take absurde kot so spreminjanje vode v vino in to da je nedočžna ženska rodila otroka... Mislim.. Res ne vem kaj naj porecem na to.. Prosim da poveste svoje mnenje..
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 27. Maj. 2005 21:34

jaz do cerkve ne gojim nobenih posebnih čustev.
kar se tiče vseh stvarih ki jih ti imenuješ absurdi si mislim tole: če ljudem pomaga da vrjamejo in si s tem verovanjem dejansko pomagajo potem ne vidim kaj bi bilo lahko narobe s tem. sama pač ne verjamem u to, ampak imam predvsem tako prepričanje da moram verjeti vase.
drugače pa zelo obsojam zločine storjene v imenu vere ker vera ni nikakršen izgovor za pobijanje drugih ampak bi mogla biti vir ljubezni do drugačnih.
sama sem bila tudi krščena vendar še nisem pomislila na razkristjanjevanje saj mi sam obred krsta ni pomenil ničesar in mu tudi ne pripsujem nobenega pomena.
upam da nisem koga užalila, vsak ima pač svojo vero, spoštujem vsa verstva, vendar pa ima tudi vsak svoj prav in prav je tako saj smo različni
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 27. Maj. 2005 22:14

ok, voda v vino poanta: verjetno je bil folk ze tak pijan, da so mislili, da vino pijejo :D jaz ne verjamem v te zadeve, zal...
sicer pa vsak ma svoje mnenje :D
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 28. Maj. 2005 5:54

sAdie napisal/-a:ok, voda v vino poanta: verjetno je bil folk ze tak pijan, da so mislili, da vino pijejo :D jaz ne verjamem v te zadeve, zal...
sicer pa vsak ma svoje mnenje :D

Hehe love it.. :)
Ne ne, jaz tudi nisem za te zadeve.
Krfjolca se mi zdi da ta tema nekako ne pase po Da vincijovo sifro, niti pod ali smo ali nismo verni (niso vsi kristjani) in niti pod papeza, ker je bilo tam najvec polemik kaj vse je papez naredil za dobrobit clovestva.
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov