Bolonjska deklaracija!

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ste za bolonjsko deklaracijo?

da
24
52%
ne
13
28%
se ne zanima za to
9
20%
Skupaj glasov : 46

Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 14. Avg. 2005 17:41

Zakaj pa je za vas Bolonjska deklaracija en velik -?
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 14. Avg. 2005 17:44

ma k dobivamo ene take čudne zakone vsako leto
je slabš čist nas majo na kratko tut zbolet ne moreš
sama nisem nevem kakšen špricar al pa kej ampak to da more bit prisotnost 80% me malo moti-je čist vseen tut če prneseš opravičila
sploh ne upoštevajo in če nisi 80% pr pouku padeš letnik to mi je bolano
me zanima kwa bodo letos pogruntal se pa strinjam s tem da bo študij krajši to je kul ja
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 14. Avg. 2005 17:47

Ja ampak Bolonjska d. s tem nima nič kar si ti napisla. To so pa pač butasti zakoni ki veljajo za srednje šole. Vsi smo jih preživeli, tud k sem bila jest je blo marsikaj neumnega. Bo že sam potrpet moraš :D
Uporabniški avatar
smehec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 28. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a smehec » 14. Avg. 2005 18:19

sofia83 napisal/-a:V Angliji recimo dodiplomski študij traja 3 leta, s tem da je v to časovno obdobje vključen tudi diplomski izpit -- se pravi, v treh letih diplomiraš, za kar pri nas rabiš najmanj pet let! :x Če pogledam konkretno svoj predmetnik, bi blo najmanj 30% predmetov za stran zmetat - čista potrata časa!


se strinjam da je pri večini študijskih programov skoraj pol predmetov takih, ki so čisto nesmiselni, zguba časa in naših živcev... te deklaracije pa ne podpiram, ker bo pol vsaka "budala" mela magisterij.. s to "budalo" mislim tiste, ki si tega ne bi zaslužili, ker ne znajo tolko kot nekateri (pa ne mislim tu zdaj bit napiflan, ker to je nula, ampak da razumeš stavr, res razumeš)..nekateri niti diplomskih ne napišejo sami! in pol bojo tudi taki meli magisterij... :roll: to se mi ne zdi prav, ker se ne bo treba več tak trudit, da bi prišli do magisterija in pol delodajalec npr. ne bo vedel, ali je najel človeka, ki se je resnično potrudil za magisterij in vložil veliko dela in raziskovanja v to, ali p aje zaposlil nekoga, ki mu je kdo "pomagal" ali pa se je samo "napiflal" to kaj mu v magisteriju piše... no..tako je moje mnenje
Uporabniški avatar
orion lady
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 1. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a orion lady » 14. Avg. 2005 18:30

Pa sej težavnost študija ne bo nič drugačna. PA tudi tisti ki bodo imeli končane triletna programe bodo 2 leti delali magisterij univezitetni pa 1 leto. Jest pa mislim da je prov da se da možnost tudi študentom viskokošolskega študija da delajo magisterij brez da morjo prvo diferencialne za univerzitetni študij delat al pa specializacijo.
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 18. Avg. 2005 11:54

Sj zdej bo u bistvu še težji nardit faks, ker bojo čas študija skrajšal in temu primerno se bo število izpitov na leto povečalo. Tako da bojo diplomo mel res lahko samo tisti bol sposobni, ne pa vsi.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 25. Jan. 2006 18:49

kok pa mene sam omemba bolonjske deklaracije spravi v slabo voljo :evil:

kr naenkrat bomo mel same magistre k ne bojo mel pojma o pojmu. in pol se bojo sam se bl cudili zakaj jih noben ne vzame v sluzbo. folk bi se lahk mal zamislu, pa bi hitr ugotovu da bo redkokateri sef vzel za svojega podrejenega enga k je direkt iz faxa pa ma formalno visjo izobrazbo od njega... in mu za to se vec placevat.

da ne govorim o samem sistemu... folk bo lahk vpisal magisterij recimo iz enga levega fdvja s ful hudim povprecjem, medtem ko bojo ekonomisti zarad nizjih povprecij izpadli... MISLM HALO :evil:

hvalabogu da bom v roku pol leta diplomirala.
Uporabniški avatar
Catharine
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 19. 9. 2005
Kraj: Planet Earth

Neprebrana objavaNapisal/-a Catharine » 25. Jan. 2006 21:11

jst sm letos prva generacija na EF k študiramo oz. smo začel z bolonsko, tko da sm jst že po bolonskem sistemu, pa je za enkrat čist ok, ne vem no.. nimam nekega blaznega mnenja, ker ne poznam druzga sistema, ker sm pač brucka ane :D
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 25. Jan. 2006 21:25

Meni tudi tole ni najbolj všeč...
1. Izmenjava študentov in profesorjev- prinaša probleme glede jezika, trenutno pri nas še velja zakon, da so predavanja v slovenskem jeziku, ampak se nekateri že trudijo, da bi bilo čimveč v angleščini, da bi tujci študirali pri nas.
Poleg tega se mi zdi, da vsaj tričetrt teh Erasmus študentov gre na izmenjavo predvsem za zabavo, pa da so malo v tujini, ker je to tako fino. Ne rečem, če študiraš geologijo fjordov- je valjda koristno, če greš na Norveško, ampak letos sem spoznala Erasmus študentko iz Italije, ki študira nemščino v Londonu :roll:

2. Priznavanje izpitov- ful me zanima, če na Oxfordu ali Cambridgu (tudi VB je v EU) priznajo izpit iz česarkoli, opravljen na ljubljanski ali talinski univerzi. Močno dvomim.

3. Imam končano 1. + 2. stopnjo faksa, kar traja pet let skupaj z absolventom + 2 leti magisterija, zdaj pa se govori, da je moj faks enakovreden 1.- triletni stopnji po bolonjski deklaraciji, magisterij pa v najboljšem primeru izenačen s 5 leti faksa po novem :evil:
Uporabniški avatar
cat85
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 139
Na forumu od: 4. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cat85 » 28. Jan. 2006 18:47

Vse lepo in prav, sej spremembe se morajo zgodit.. Ampak mene zanima, kako bojo naši sposobni ministri uskladili stare in nove nazive.. Ker je full nefer do nas, ki se izobražujemo po starem sistemu, da bomo z več leti študija meli priznano isto al pa še nižjo stopnjo izobrazbe.. Ker močno dvomim, da bojo pa tisti, ki se bojo šolali po bolonjskem sistemu meli po končanem faxu kaj več v glavci...

En članek me je mal zbodel.. V Katedri.. Kolk je v tem resnice in kolk ne nimam pojma.. Ampak res pa je, da je ob naših veleumih na ministrstvu možno vse..
Komu se da brat:
(članek je na strani 10)

Ali bo 120.000 univerzitetno izobraženih strokovnjakov degradiranih?
**Osel gre na led samo enkrat. Človek pa tolikokrat, da se nauči drsat**
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 28. Jan. 2006 22:11

glamBABY napisal/-a:ma k dobivamo ene take čudne zakone vsako leto
je slabš čist nas majo na kratko tut zbolet ne moreš
sama nisem nevem kakšen špricar al pa kej ampak to da more bit prisotnost 80% me malo moti-je čist vseen tut če prneseš opravičila
sploh ne upoštevajo in če nisi 80% pr pouku padeš letnik to mi je bolano
me zanima kwa bodo letos pogruntal se pa strinjam s tem da bo študij krajši to je kul ja

ja :roll:
jas se tut trenutno s tem ukvarjam. ker mi bo pomoje slo cis na knap in sm ze celi pravilnik prestudirala in vse in ni NIC kaj bi blo uporabno in na strani dijakov... tk da, sem se zmenla da bom dobla neko hudo zdravnisko opravicilo, kak sem hodla na terapije,ker ze malo po zemlji smrdim. men je to cis butasto, sam druga mi ne preostane :roll:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 29. Jan. 2006 10:36

cat85 napisal/-a:...Ampak mene zanima, kako bojo naši sposobni ministri uskladili stare in nove nazive.. Ker je full nefer do nas, ki se izobražujemo po starem sistemu, da bomo z več leti študija meli priznano isto al pa še nižjo stopnjo izobrazbe.. Ker močno dvomim, da bojo pa tisti, ki se bojo šolali po bolonjskem sistemu meli po končanem faxu kaj več v glavci...



O tem je bilo zadnjič govora na tv, kakšen naziv bodo imeli npr. magistri, ki so to postali "po starem" in kakšnega "ta novi". Samo ne spomnim se zdaj točno, mislim pa, da je nekaj v zvezi z vrstnim redom teh nazivov pred ali po imenu.. :roll:
Uporabniški avatar
srčica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 731
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: v njegovem srčku

Neprebrana objavaNapisal/-a srčica* » 06. Feb. 2006 18:09

Michael napisal/-a:ja sej, zdej se pa bunte vsi, to bi prej razmisljal k ste glasoval za vstop v EU


ne bi mogel bolje povedat...
"moški znajo odlično povedati svoje zadnje besede in oditi z odra"
Uporabniški avatar
Moonlightglow
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Žalec

Neprebrana objavaNapisal/-a Moonlightglow » 20. Mar. 2006 0:37

Jst bi sma rekla, da se mi zdi prav, da se uvede bolognska deklaracija. Na tak način bomo tud tisti, ki smo ( zaradi poklicne mature ) lahko zaključili smao 3-letni fax, imeli možnost postati magistri. TAk da, go for it!!! Sam se pa še vedno premal ve o vsem tem. :(
Nekatera sanjarenja so le prividi, ki se spremenijo v prah, če se jih dotakneš. Druga se počasi oblikujejo, dokler ne postanejo resnična.
Nekatere sanje se uresničijo, ampak nikoli ne veš katere!
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 20. Mar. 2006 11:03

Mimi_M napisal/-a:
cat85 napisal/-a:...Ampak mene zanima, kako bojo naši sposobni ministri uskladili stare in nove nazive.. Ker je full nefer do nas, ki se izobražujemo po starem sistemu, da bomo z več leti študija meli priznano isto al pa še nižjo stopnjo izobrazbe.. Ker močno dvomim, da bojo pa tisti, ki se bojo šolali po bolonjskem sistemu meli po končanem faxu kaj več v glavci...



O tem je bilo zadnjič govora na tv, kakšen naziv bodo imeli npr. magistri, ki so to postali "po starem" in kakšnega "ta novi". Samo ne spomnim se zdaj točno, mislim pa, da je nekaj v zvezi z vrstnim redom teh nazivov pred ali po imenu.. :roll:


Stari magistri imajo mag. pred imenov, novi magistri pa bojo imeli mag. za imenom.

In novi magister bo isto kot je zdaj diploma po starem. Statusa starega magistra pa ne bos mogo vec dobit, ampak bos mogo it direkt na doktorat.

Meni je to brezveze.

Tistim, ki delamo dodiplomca po starem sistemu, bi mogli zagotovit tudi podiplomca po starem sistemu, ne pa da nas zaj neke zajebavajo. :motz:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov