bojkotiranje trgovin 24.11.2007

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 24. Nov. 2007 0:08

Se strinjam z zadnjimi tremi posti.
Mimi, jaz se tudi trudim v tej smeri ... in sem ugotovila, da če si razvade in užitke privoščiš bolj poredko, imaš več od njih. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
mariah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 3. 2. 2007
Kraj: za ovinkom

Neprebrana objavaNapisal/-a mariah » 24. Nov. 2007 0:35

pa prav jutri planiram šoping :D
take akcije se mi zdijo kr vredu, ampak mislim, da ta nima nekega velikega smisla. Upreti se potrošnji pomeni upreti se družbi, ampak tako smo že zasidrani, da nam ni rešitve.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Nov. 2007 0:38

Dead_kid napisal/-a:Ja, jst sm za! Je grozno že celo to, da morajo prodajalci sicer delati na predbožični dan, namesto da bi bili z družinami.


a samo prodajalci?kaj pa kelnarji ko morjo za silvestra točit pijanim ljubljančanom na prešercu?Pa ljudje v tovarnah ki nonstop laufaju in morjo bit tud tam?pa smetarje ki pobirajo drug dan po novem letu svo navlako iz cest?pa razni klicni centri ki delajo ponoči ali pa do poznega večera?Kaj pa zdravniki in medicinske sestre?Pa miljon je še takih poklicov.To pa res ni noben izgovor, ker si je človek sam izbral tak šiht.Četudi je težko najdt službo, pa vseeno lahko rečem, da bi bilo na to treba mislit prej.Lahko pa čičas na ritki za božič z družinico in vlečeš socialno podporo.Pa boš imel božič z družino.Sori, sam svak poklic ima dobre in slabe strani in to ej treba enostavno sprejet, drugače pa službo menjaj.

kepka, ja nisem vedela kako točno to gre.sem mislila da se z vsemi spami služi.
drugače pa nisem ravno obsedena s šopingom, ampak če neko stvar potrebujem jo grem iskat.Navsezadnje jo kupim s svojim denarjem, tist ki pa dela tam je pa tud plačan.
Mimi M....Kaj pa če kdo ne kupuje navlake?jst ne kupujem navlake, ker mi je škoda denarja za navlako.Kupim tisto kar rabim.ne vem zakaj bi bojkotirala zarad tega in kaj so komu trgovine nardile.če kdo kupuje navlako, je to izključno njegov problem in ne problem trgovin.Oni nam dajo na razpolago, če želiš kupi, če ne pa nič.Nihče te ne sili.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 24. Nov. 2007 6:17

*purple* napisal/-a:
Dead_kid napisal/-a:Ja, jst sm za! Je grozno že celo to, da morajo prodajalci sicer delati na predbožični dan, namesto da bi bili z družinami.


a samo prodajalci?kaj pa kelnarji ko morjo za silvestra točit pijanim ljubljančanom na prešercu?Pa ljudje v tovarnah ki nonstop laufaju in morjo bit tud tam?pa smetarje ki pobirajo drug dan po novem letu svo navlako iz cest?pa razni klicni centri ki delajo ponoči ali pa do poznega večera?Kaj pa zdravniki in medicinske sestre?Pa miljon je še takih poklicov.To pa res ni noben izgovor, ker si je človek sam izbral tak šiht.Četudi je težko najdt službo, pa vseeno lahko rečem, da bi bilo na to treba mislit prej.Lahko pa čičas na ritki za božič z družinico in vlečeš socialno podporo.Pa boš imel božič z družino.Sori, sam svak poklic ima dobre in slabe strani in to ej treba enostavno sprejet, drugače pa službo menjaj.

kepka, ja nisem vedela kako točno to gre.sem mislila da se z vsemi spami služi.
drugače pa nisem ravno obsedena s šopingom, ampak če neko stvar potrebujem jo grem iskat.Navsezadnje jo kupim s svojim denarjem, tist ki pa dela tam je pa tud plačan.
Mimi M....Kaj pa če kdo ne kupuje navlake?jst ne kupujem navlake, ker mi je škoda denarja za navlako.Kupim tisto kar rabim.ne vem zakaj bi bojkotirala zarad tega in kaj so komu trgovine nardile.če kdo kupuje navlako, je to izključno njegov problem in ne problem trgovin.Oni nam dajo na razpolago, če želiš kupi, če ne pa nič.Nihče te ne sili.


Joj, *purple* hvala za vse te ponazoritve! Sej vem da oni tudi delajo takrat, držala sm se teme, nič drugega :roll:
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Nov. 2007 10:13

purple, za kupovanje tistega, kar rabiš, ne potrebuješ trgovin, odprtih vsak dan in tudi ni treba hodit vanje vsak dan.

Si lahko lepo večino stvari splaniraš vnaprej (vsega seveda ne, da me ne boste za besedo držale :D ), ampak potem nam en dan bojkota res n bi smel bit problem.

nevermnind, kdor hoče zastopit, bo že zastopil... :wink:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 24. Nov. 2007 10:16

seveda rabim :D če mi danes zmanjak enčesa in če danes to rabim, mi ne pomaga it jutr v trgovino. :) pa tud so stvari ki jih kupujemo vsakodnevno (mleko, kruh, cigareti itd..)

jst že zastopim, sam mi pač tle ni poante.

Dead_kid....ja očitno misi vedela.pa tud če si se držala teme, to niti en spada v to temo, ampak v tisto katere link je dala kr.ena.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Nov. 2007 12:16

*purple* napisal/-a: pa tud so stvari ki jih kupujemo vsakodnevno (mleko, kruh, cigareti itd..)


no ja, to ne bo ravno držalo, ker čiki niso tako hitro pokvarljiva roba, da bi bili po 12ih urah zanič (če jih zmanjka, je pa to drug problem :) ).

mi recimo ob nedeljah ne hodimo v trgovino, pa čeprav so vse do zadnje odprte. vzameš v soboto pol kile kruha več, mleko je pa tako vedno na zalogi.
ne pravim, da se je danes nujno treba izognit šopingu (priznam, da sem šla prejle kupit mandarine), ampak da ni še nihče umrl, če 24 ur ni ničesar kupil. sicer pa smisel tega protesta vidim bolj v bojkotu kakšnih večjih šopingov, kot pa kile kruha in škatle jajc.
Uporabniški avatar
jowko
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 25. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jowko » 24. Nov. 2007 12:58

smisel tega? Ga ni.

danes boš zaporavil manj trgovina bo imela manj dobička, zato boš pa jutri zapravil več in bo trgovina na istem!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 24. Nov. 2007 13:08

^ Men se sicer to zdi pri celi stvari popolnoma irelevantno, če boš jutri zapravu več na ta račun, potem se te akcija ni dotaknila niti malo.
Jst vidim point v tem, da res mal pr seb preverimo, a res rabimo vse to, kar nam je danes ponujeno...

p.s.: Kaj pa, če tudi jutri ne gremo v trgovino? :lol:
Uporabniški avatar
_*lunca*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 4. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _*lunca*_ » 24. Nov. 2007 18:32

s temi dnevi je to fuula čudn, kr ne morš ti kr tak dat en dan da pač nebi šu v trgovino, če veš, da rabiš življensko nujo stvari čist ...če pa so hotl s temi dnevi pač pridobit, da ljudje nebi več tak na velik zapravlal, pa da bi mal pršparal...pa glih ne vem, če bojo dosegl...pa s tem, če želijo zmanjšat potrošnjo pa to...lahk nekak pride do propada kakšnih podjetij, ki bojo delala z izgubo
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 24. Nov. 2007 19:23

Ojoj, tale tazadn odgovor me je pa res preprical, da vecina, ki odgovarja v tej temi ne razume poante. Sem ze v enem od prejsnjih postov zapisala, da je smisel tega v tem, da se zacne govorit o tem, da se razvije debata o potrosnistvu, da morda ni samoumevno, da se vse dobi na vsakem koraku in da se tega ne ceni itd.
*purple* napisal/-a:kepka, ja nisem vedela kako točno to gre.sem mislila da se z vsemi spami služi.
Vem. Na zivce mi gre, ce pisejo ljudje o stvareh, o katerih nimajo pojma. Zdaj pa ves, ane?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 24. Nov. 2007 19:50

*purple* napisal/-a:Kaj pa če kdo ne kupuje navlake?jst ne kupujem navlake, ker mi je škoda denarja za navlako.Kupim tisto kar rabim.ne vem zakaj bi bojkotirala zarad tega in kaj so komu trgovine nardile.če kdo kupuje navlako, je to izključno njegov problem in ne problem trgovin.Oni nam dajo na razpolago, če želiš kupi, če ne pa nič.Nihče te ne sili.


Vprašanje je, koliko se kdo zaveda, kaj je "navlaka". Res nujno rabimo še 15. šminko, 5 krem - za vsak del telesa svojo in vsak lep puloverček, ki nam pade v oči?
Ampak pisat o tem na Cosmo forumu je kot da bi šla na forum RKC zagovarjat Dawkinsa :D
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 24. Nov. 2007 19:52

Potrošništvo je nadloga tega časa. Prostovoljen totalirizem.
Jaz trgovino obiščem takrat, ko nekaj rabim, in ne kar tako. V teh centrih je pa itak pol stvari nepotrebnih.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 25. Nov. 2007 0:59

kepka napisal/-a:Ojoj, tale tazadn odgovor me je pa res preprical, da vecina, ki odgovarja v tej temi ne razume poante. Sem ze v enem od prejsnjih postov zapisala, da je smisel tega v tem, da se zacne govorit o tem, da se razvije debata o potrosnistvu, da morda ni samoumevno, da se vse dobi na vsakem koraku in da se tega ne ceni itd.
*purple* napisal/-a:kepka, ja nisem vedela kako točno to gre.sem mislila da se z vsemi spami služi.
Vem. Na zivce mi gre, ce pisejo ljudje o stvareh, o katerih nimajo pojma. Zdaj pa ves, ane?


oh ja kepka, ne moreš iz svoje kože? :D Pač nisem vedla, jebat ga, svet se ne bo podru :)

kr.ena, verjameš ali ne, jst sicer imam malo morje šmink, ličil, uhanov in vse mogoče peechkarije, ampak sem večino dobila v dar.Že od nekdaj pa kupujem samo tisto kar potrebujem.sploh s kremcami in podobnimi zadevami nikoli ne pretiravam, ker ne rabim imet šest krem.Imam samo eno.od ličil si pa sama kupujem že od nekdaj samo maskaro, črno barvico in puder.To je vse kar rabim.Cunje so pa druga zgodba..Ne morem pač vsak dan hodit isto oblečena, ne v higienskem merilu ne v estetskem.
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 25. Nov. 2007 9:11

Vglavnem, bojkot ni uspel, kar prvic kaze na slabo informiranost potrosnikov o akciji oz. o nesprejemanju konkretno tega problema, ki so ga pobudniki zezeli izpostavit. V vsakem primeru je bil brca v temo.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov