bojkotiranje trgovin 24.11.2007

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 23. Nov. 2007 13:51

Potem si pa lahko hvaležna usodi, ker imaš tako "službo" in se mogoče lahko solidariziraš s trgovkami, ki delajo ob čudnih urah in vikendih (in prav gotovo nimajo časa vmes viset na spletu) ali otroki, ki šivajo tvoje majčke (ti pa še vejo ne, kaj je splet).
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Nov. 2007 15:29

Oh kr.ena tole si pa malce preveč posplošila.že od nekdaj mi gre na živce, da se nekdo zavzema samo za eno vrsto delavcev.in prosim, povej mi ali samo trgovke delajo ob nemogočih urah in vikendih?Ali smo jim to mi krivi?Mislim, da če komu ni kej prav,še vedno lahko zamenja delovno mesto.In tega en rabiš naprej metat meni. :wink:
kr.ena, a ti pa naga hodiš naokoli? :)
Kaj je zdej tukej problem?Počnem kar mi paše, če lahko, zakaj pa ne?
In ne ne bom se solidalizirala s trgovkami, zakaj?za delovne čase, za njihove službe, za njihove delodajalce, nisem jaz kriva, tako da nimam čist čisto vest.Jst morem tud glupe ljudi poslušat po telefonu pa tud delala sem vse praznike lani, vse nedlje, soboto, pa se ne pritožujem ker sem si SAMA tak ših zbrala.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 23. Nov. 2007 15:42

Pa tudi nimajo samo prodajalke tak delavni čas.

Kaj pa zdravniki, medicinske sestre, policaji, uni k delajo v elektrarni itd.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 23. Nov. 2007 15:46

Ja sej, ampak vsi samo v eno stran-v prodajalke. :roll: Borite se za vse, če se že in ne samo za en del, ki pa po mojem laičnem mnenju ni med tistimi, ta hujšimi.Sicer pa kot sem rekla, sam si zbereš kje boš delal, če si si izbral interšpar kjer delaš tud praznike, vikende itd, potem pač ne jambraj.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 23. Nov. 2007 15:46

Da ne bo tole zdaj prerastlo v razpravo o delovnem času trgovk (to smo imeli enkrat drugje eno temo).*
Kar sem hotela povedat je, da se mi zdi dobro malo razmišljat o svetu okrog nas, kaj je narobe z njim in kaj lahko sami storimo, da bo bolje. Človek je (naj bi bil) v prvi vrsti razmišljujoče in čuteče bitje, ne pa potrošnik.

*klik
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 23. Nov. 2007 15:59

Ja, jst sm za! Je grozno že celo to, da morajo prodajalci sicer delati na predbožični dan, namesto da bi bili z družinami.
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 23. Nov. 2007 16:12

^jih noben ne sili. Lahko bi imeli drugo sluzbo.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 23. Nov. 2007 16:16

Hm, pa veš, da je dandanes težko dobiti službo? :roll:
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 23. Nov. 2007 16:19

Lahko bi ... če bi jo dobil. Pa je ne, ker vsi vemo, kako je dandanes z delovnimi mesti.
Pa še vedno se ne strinjam s tem "bojkotom". Če že kdaj, bi moral to narest na nedeljo in ne v soboto.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 23. Nov. 2007 16:20

jagodka85 napisal/-a:Lahko bi ... če bi jo dobil. Pa je ne, ker vsi vemo, kako je dandanes z delovnimi mesti.
Pa še vedno se ne strinjam s tem "bojkotom". Če že kdaj, bi moral to narest na nedeljo in ne v soboto.


No ja, to je po eni strani res.
Res se mi pa dežurne trgovke smilijo, ker delajo vse nedelje in praznike :?
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
Lara
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 24. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lara » 23. Nov. 2007 16:31

Saj jim ne privoščim. Ampak to so vedele, preden so postale trgovke.
Enako kot dežurni delavci v medicini, dežurni prometni delavci, policija, javni prevoz,...
Zdravnik na primer pri tem nosi bistveno večjo odgovornost kot ena trgovka, pa mora isto tak bit vedno na voljo in odgovarja za človeško življenje. Pa će je praznik ali nedelja, če je dan ali noč. Ampak to je služba, ki jo je izbral. Enako trgovka. In hvala bogu za potrošništvo, ker bi sicer taista trgovka bila lahko doma za vsak praznik, vsak vikend oz. vsak dan, ker bi bila brezposelna.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 23. Nov. 2007 16:33

Js se pa prov nic ne strinam s tem bojkotom.

Sej vse lepo in prav, da bi mogl mal omejit prodajo, sam s tem strajkom pa ne bodo tega doseli. Vsak posameznik bo mogu pr seb razcistit in pridt do tega.

In prodajalk res ni noben silu v to sluzbo. Vsaka sluzba ma pomankljivosti in prednosti. Majo pa sobote pa nedelje bolj plačane. Moj ati tud ze 5 let ni bil doma za novo leto in 3leta za božič. In kaj, naj ustavimo nuklarno in bomo luci in podobne stvari mel sam med delavniki?
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 23. Nov. 2007 16:45

Lara napisal/-a:kepka, pa prosim, ne obsojaj, ker jaz tebe tudi ne. In ker me sploh ne poznaš. Konec OT.
Zakaj pa obsojam? Samo povem ti. :D Sploh pa si sama rekla, da ti je vseeno - torej, ce te jaz oznacim za tipicno predstavnico ljudi, ki se zavedajo necesa, pa nic ne ukrenejo, bi ti moralo biti se vedno vseeno.
*purple* napisal/-a:nevem kako se da prek teh mejlov zaslužit.Kolikor se mi je zazdelo, se s spam mejli služi

No, zdaj ves, da se ne. Razen mogoce s tistimi, kjer imas polno linkov, na katere navduseno kliknes........
Ampak to je ze cisto rpevec offtopic. Se mi zdi pa zabavno, da se tako razburjate zaradi ene take trapaste stvari. Priznajte si, da ste obsedene s sopingom (ja, sej imamo temo o tem, kjer ste ze priznale, res je) in da se morda nekateri ne strinjajo z vasim idilicnim nacinom zivljenja. To pa se ne pomeni, da vas hocejo ne vem, zapret.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 23. Nov. 2007 18:37

Ma kak štrajk? Sej to ni "vsi sovražimo trgovine, dejmo jih zapret in skurit" akcija. To je zgolj zato, da bi se ljudje malo zamisnli nad sabo v kake skrajnosti gremo. Ne tok pretiravat in se čutit ogrožene, zaboga. Sej vam noben ni prepovedal it v trgovino.
Sej tut z unim ugašanjem luči nismo nič spremenili, to je pač tko, da se vsaj malo simbolično pokaže, da nam ni vseeno oz. če sklepam tle po večini - da nam je.
Jaz bom jutri sicer po vsej verjetnosti šla na dobrodelni bazar na GP, v "normalne" trgovine pa ne, ker lahko en dan tut zdržim brez šopinga. :)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 23. Nov. 2007 19:59

Josephina napisal/-a:Js se pa prov nic ne strinam s tem bojkotom.
Sej vse lepo in prav, da bi mogl mal omejit prodajo, sam s tem strajkom pa ne bodo tega doseli. Vsak posameznik bo mogu pr seb razcistit in pridt do tega.


No vidiš, saj ravno širjenje tega maila in debata v zvezi s tem naj bi pripomogla k temu, da se vsaj ZAMISLIMO nad problemom in moda pa le pridemo do kake ugotovitve oz. poskusa, če smo lahko en dan neodvisni od potrošništva,
ker to, kar se dogaja in kamor vodi vse skupaj je res grozno... :?
Jst se osebno zadnjih nekaj mesecev zavestno trudim v tej smeri in se prepirčujem, da nikakor ne rabim vse navlake, ki sem jo sicer kar nekako vedno imela za samoumevno.. Uspeva mi pa bolj švoh :oops:

SE mi pa zdi, da večina tuki sploh ne šteka samega smisla te akcije...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov