Barack Obama

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 23. Jan. 2009 12:25

meni osebno Barrack! :oops:
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 23. Jan. 2009 12:53

študentka20 napisal/-a:meni osebno Barrack! :oops:

Mhm. Obama je nevsiljivo handsome, Pahor pa pošminkana barbika.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 23. Jan. 2009 12:56

Samo če se poglobimo...tista, ki bo navijala za Obamo je ljubiteljka črncev in nima niti kančka narodne zavednosti...resda Pahor ni najlepši je pa naše gore list(ali kako se že reče)....tista pa ki bo za Pahorja, pa se jo lahko označi za rasistko in osebo, ki nima okusa za moške. Poleg tega pa se lahko katerokoli označi za prešuštnico saj sta obadva "srečno" poročena in zasedena. :D

Drugače, pa so mu takega protikandidata postavili na volitvah, da bi bil že čudež, če ne bi zmagal...Mc.Cain in una Palinova, ki je samo še bolj pomagala k potopu republikancev.
Nekako imam občutek, da so letos republikanci podarili zmago Obami. :gruebel:

Priznam, da sem zelo kritičen do politike Amerike, pa naj bo gor republikanec ali pa demokrat...se mi zdi isti drek samo drugo pakiranje. Resda je Obama zapakiran v lepo ovojnico.
Sprašujem se resno ali vsi ti sponzorji in donatorji, ki so pomagali Obami priti na stolček ne bodo zahtevali kaj v zameno in kaj bodo zahtevali v zameno? Seveda, če se zdaj spustiš v neko teorijo osnovano brez dejstev in s resnim priokusom nekega fanatičnega razmišljanja in dojamenja sveta kot teorije zarote bi človek lahko sklepal tudi da je morda podpisal tisti zakon o splavu zaradi zdravstvenega lobija...tako bo še več splavov in še več dinarčkov za zdravstvo.
Dve muhi na en mah...zdravstvo kasira s splavi s katerimi sedaj ni...drugo pa je to, da bo manj ljudi in s tem manj nekih socijalnih problemov s katerimi bi se morala država kasneje ukvarjati. Kajti nič koliko ljudi, ki so iz revnih družin so na puklu države in povzročajo neko socijalno bombo s tem povzročiš nekako tudi ublažitev situacije, da se ne štancajo otroci kot po tekočem traku.
Ponavadi je v revnih družinah večje število otrok. Bogati jih imajo manj...torej se bo zagotovo to poznalo na količini revnega sloja.
To so seveda samo ugibanja in ne morem podkrepiti teh domnev z nekimi dejstvi. Bi pa znala biti zanimiva teza. Verjamem namreč, da so vse poteze, ki jih politiki potegnejo premišljene in preanalizirane in niso neki slučaj ali nekega humanega značaja.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 23. Jan. 2009 13:35

ryu10kyu napisal/-a:Samo če se poglobimo...tista, ki bo navijala za Obamo je ljubiteljka črncev


Jaz mislim, da je glasovanje posledica prepričanja, da imajo črnci večje tiče...torej ljubiteljice velikih tičev bodo za bin baraka! :D
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 23. Jan. 2009 14:12

ryu10kyu napisal/-a:Mah...daj k boste uničili temo s tem splavom..pojdite v temo o splavu, pa naj se tam razvije ta tema.
Drugače, pa je v Ameriki zdravstvo zelo drago in po večini samoplačniško. In primerjave, da bodo pa zdaj najstnice na veliko splave delale je zelo zmotno. V Sloveniji gre to še skozi tam pa pač ne. Tako da trditi da bo zaradi tega v revnih četrtih, pa zdaj manj rojstev in se bo s tem pomagalo ne vem koliko ljudem, ki se jm ne da kondoma gor dati ali pa tabletk jemati in bodo ko zanosijo pač šle splav delati je zelo neutemeljeno in naivno razmišljanje in kaže na pomanjkanje poznavanja situacije.

Tako da prosim ne biti off topic in pisati v to temo stvari, ki nimajo blage veze z Obamo...ker vsak njegov podpis, ki ga bo v tem mandatu, pa morda tudi v naslednjem, če pride do njega si res ne moremo privoščiti komentirati in analizirati.
Lahko pa povem edino to, da bo zdaj malo populističnih potez naredil, da bodo ljudje rekli no Obama je pa res zakon...ala primer Guantanamo in umik vojske iz Iraka in še kakšen se bo našel...koliko stvari bo pa še podpisal za katere sploh vedeli ne bomo-boste je pa druga stvar.
Za Guantanamo se je itak vedelo, da se bo slej ko prej zaprl in za umik iz Iraka tudi...samo da bo umik iz Iraka pač pospešen za tistih par mesecev prej. Kar so tam naredili so naredili itak nimajo več tam kaj iskati skorajda.
Amerika smrdi že pri glavi in se je sam sistem sprevrgel v neko zelo nehumano družbo in skorajda že kaos, ki ga noben več ne more nadzorovati. In delati iz Obame nekega novega Jezusa je resnično smešno in žaljivo za človeško inteligenco v kolikor sploh še lahko verjamemo v njo, da obstaja.

V ZDA je OGROMNO najstniških nosečnosti, nepoznavanje kontracepcije in naivno razmišljanje tamkajšnih najstnikov je velik problem. Tudi v šolah ne posvečajo veliko pozornosti izobraževanju najstnikov o kontracepciji in seks še vedno pomeni tabu temo. Splav ni tako draga stvar, da si jo najstniki ne bi mogli privoščiti. Govorim o tistih, ki živijo v dokaj povprečnih družinah ... V enem letu so (v ZDA) zanosile TRI moje sošolke (stare 16 let), vse tri so naredile splav in za nobeno od njih starši niso vedeli, da so punce sploh bile noseče. Če je bilo to mogoče prikriti že včasih, verjemi da bodo najstniki po uvedbi tega zakona to še bolj s pridom izkoriščali.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 23. Jan. 2009 14:45

lorelaj napisal/-a:V ZDA je OGROMNO najstniških nosečnosti, nepoznavanje kontracepcije in naivno razmišljanje tamkajšnih najstnikov je velik problem. Tudi v šolah ne posvečajo veliko pozornosti izobraževanju najstnikov o kontracepciji in seks še vedno pomeni tabu temo. Splav ni tako draga stvar, da si jo najstniki ne bi mogli privoščiti. Govorim o tistih, ki živijo v dokaj povprečnih družinah ... V enem letu so (v ZDA) zanosile TRI moje sošolke (stare 16 let), vse tri so naredile splav in za nobeno od njih starši niso vedeli, da so punce sploh bile noseče. Če je bilo to mogoče prikriti že včasih, verjemi da bodo najstniki po uvedbi tega zakona to še bolj s pridom izkoriščali.


Mah zdaj na podlagi teh tvojih ocen, ko si imela v razredu 3 ki so šle delati splav pri 16ih.
Jaz imam tudi iz osnovne šole iz našega razreda 5 zdajšnjih ali ozdravljenih narkomanov, pa nisem hodil v neko zarukano šolo ampak v šolo kjer so prevladovali otroci iz situiranih družin. Pravzaprav so 3je izmed njih imeli v osnovni šoli odličen uspeh in šli kasneje na gimnazijo. Bilo nas je cca. 30 ljudi v razredu. Ali si upam trditi, da je 1/6 ljudi zaradi tega statističnega izračuna narkomanov..torej po svetu hodi cca. 15% nekje narkomanov? Ali si upam trditi, da so ljudje, ki so bili v osnovni šoli odličnjaki in so v srednji šoli potem zbezljali statistično bolj nagnjeni k drogam? Pač na take podatke ne morem pristati, ki si jih podala in jih ne morem smatrati kot neko sliko družbe v Ameriki. Prav tako kakor ne morem narediti na podlagi mojih podatkov ocene, da večina odličnjakov iz osnovne šole rata potem narkomanov.

Kot drugo...verjetno nisi hodila na neko javno službo v neki četrti na katere sem se tudi skliceval.

citiram:Tako da trditi da bo zaradi tega v revnih četrtih, pa zdaj manj rojstev in se bo s tem pomagalo ne vem koliko ljudem, ki se jim ne da kondoma gor dati ali pa tabletk jemati in bodo ko zanosijo pač šle splav delati

Revni živijo tam iz dneva v dan. Ljudje živijo v getih in o tem je bilo govora z moje strani, da se za ljudi v revnih četrtih ne bo življenje spremenilo.
In ti greš neko primerjavo delati na podlagi teh 3eh tvojih sošolk, da pa je to zdaj slika družbe tam.
Bil bi nekako vesel, če bi mi uspela najti podatke koliko stane stane splav tam? Našel sem edino podatke za splav preko tabletke, da stanejo cca. 170usd. In kolikšen je povprečen prihodek nekega prebivalca v nekem nižjem rangu...ala mc. donalds hamburger pek :)
Glede na to, da si živela tam predvidevam, da bi lahko bila opremljena s kakšnimi takimi podatki. Me resno zanima!
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 23. Jan. 2009 18:08

^^
Sem vedela, da boš narobe razumel moj post. Oziroma priznam, najbrž sem res nekoliko nerazumljivo napisala. Najstniške nosečnosti, ki so se zgodile v našem razredu, ne moreš primerjati z narkomani v tvojem razredu. To pa zato, ker je najstniška nosečnost v ZDA resen problem, ki se ga zavedajo vsi. To ni zraslo na mojem zelniku in to se ni dogajalo samo na naši šoli. Slovenija po številu narkomanov ne izstopa in zato tudi ne moreš reči, da če sta bila v tvojem razredu dva narkomana, potem so povsod. Saj v Sloveniji je tudi kakšna punca v srednji šoli noseča, pa nisem nikjer napisala, da je najstniška nosečnost v Sloveniji problem.
Torej, nikakor nisem hotela posploševati. Te tri moje sošolke sem res dala samo kot primer problema najstniške nosečnosti v ZDA. V kakšni drugi, mogoče malo manj ugledi srednji šoli, je ta problem še toliko večji. In ne to se ni dogajalo samo v našem razredu, to se v ZDA dogaja povsod. Nam, ki živimo v Evropi se najbrž niti ne sanja kakšno je dejansko stanje v ZDA. Tudi jaz si nisem niti predstavljala koliko je teh punc, ki zanosijo. In to povsod, ne samo v kraju kjer sem živela in ne samo v revnih četrtih in ne samo na npr. vzhodni obali. To je v Ameriki splošno znano in s tem problemom se borijo različne svetovalne službe in mediji, žal pa najbrž uporabljajo nekoliko napačen pristop, saj se najstniki še vedno ne zaščitijo. V Sloveniji nikoli nisem še doživela, da ljudje v srednji šoli ne bi vedeli, da morajo uporabiti kondom, v ZDA to žal ni tako zelo redko kot si mislimo. Že drugačen način življenja, daljši delovni čas in posledično manj časa, ki ga starši lahko posvetijo svojim otrokom, povzročijo, da se otroci (dejansko otroci) spuščajo v spolne odnose pri zelo zgodnji starosti in potem skušajo to prikriti oz. (kot nekatere moje sošolke) odpraviti s splavom. Morda se ti zdi to kar pišem nakladanje, a že če pogledaš statistične podatke o nosečnosti mladih v ZDA, boš opazil, da to dejansko je velik problem. Veliko večji kot v Evropi in ko tam živiš to takoj opaziš.
Splav je pred tremi leti stal 250 dolarjev. Res pa je, to priznam, da so na šoli, ki sem jo obiskovala večinoma hodili otroci premožnejših staršev, zato so si sami lahko krili stroške. Zakon ki bi nepolnoletnim puncam omogočal splav brez vednosti staršev, bi puncam samo še olajšal, da se brezglavo odločijo kaj bodo storile in starši se bodo še manj zavedali kaj se dogaja z njihovimi otroci. Poleg tega pa obstajajo tudi klinike za mladostnike, kjer zdravstvene storitve opravljajo po veliko nižji ceni, kar bi še dodatno olajšalo zadevo.
Mogoče je sedaj videti, kot da sem zelo črnogleda, zato poudarjam, da ne mislim, da bi se zaradi sprejetja tega zakona zgodila katastrofa. Menim pa, da sem v tem času, ko sem živela tam, dobila kar dober vpogled v to kakšni so najstniki v ZDA, zato lahko mirno rečem, da se mi zdi, da bo tak zakon naredil več slabega kot dobrega.
Aja in še to, v obeh mojih postih sem pisala samo o najstniških nosečnostih in ne o nosečnosti žensk, ki živijo v revnejših četrtih oz. getih in mislim, da se je to dalo razbrat iz mojega posta. In to da bodo mladi začeli splave uporabljati kot kontracepcijo je bilo mišljeno ironično. :D

Aja, še tole dodaja: Kakšne plače imajo ljudje, ki živijo res v revnih četrtih ne vem. Večina jih živi od socialne podpore oz. ne dela redno.
Plača ljudi, ki delajo v Burger Kingu je bila pred tremi leti okrog 150 dolarjev na teden. (Toliko denarja so prejemali večinoma mladi, ki so med študijem delali v restavracijah s hitro prehrano. Koliko dobijo redno zaposleni pa pojma nimam).
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 23. Jan. 2009 19:11

lorelaj:
Jah...zelo verjetno je res tako kakor si ti rekla in je ravno zaradi tega prišlo do sklepa, da je bolje zadevo narediti legitimno in zakonito, kakor da prihaja do takih ekscesov na kakršne si opozorila.
Kar tako brez razloga verjetno ni šel med prvimi podpisi izbrati ravno tega in ga tako javno objaviti. Očitno je to res problem v Ameriki.
Tako, da se je v bistvu zadevo samo naredilo bolj legalno pač.
Zdaj kolikšen vpliv bo imel ta zakon na družbo je pa spet druga zgodba, ki se bo pokazala skozi čas.
Praviš, da so se že sedaj na veliko odločala dekleta za splave. Torej koliko se bo s tem zdaj prispevalo k temu, da jih bo manj ne vem. Samo se mi zdi, da se tudi ne razmišlja v tej smeri.
Moje razmišljanje ni bilo v tej smeri ali bodo pa zdaj več splavov delali ali ne...ampak v tem koliko smiselno sploh to je...revni bodo pač štancali otroke, bogati bodo pa splave delali tako kakor jih sedaj.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 24. Jan. 2009 13:21

Se sam meni zdi da je tema (spet) zašla nekam? :wink:

Meni se zdi Obama zelo primeren za predsednika; in upam da mu bo vsaj deloma uspelo pomirit stanje v Ameiki, in popravit ves nemir in nesoglasja, nastala v času našega predragega Busha.
Njegova politika se mi zdi veliko boljša od tiste, ki so jo predlagali ostali predsedniški kandidati, in če prav nima vseh niti v rokah, upam da ne bo ostal samo pri govorjenju kj bi blo dobro, ampak bi tut dejansko kaj naredil za državo, ki je po pravici povedano v k****!

Se mi zdi pa zelo "pozitivna" medijska osebnost, simpatičen mi je njegov pristop, všeč mi je njegova sproščenost, in meni daje vtis da mu lahko zaupaš :D . Sej ne rečem da ni mogoče da me je preslepil, ampak sem bila zelo vesela ko sem zvedela da je izvoljen.
Pa ful simpatična mi je njegova žena in tut njune hčerkice so mi zelo lepe :P
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 24. Jan. 2009 17:51

trapa napisal/-a:
študentka20 napisal/-a:meni osebno Barrack! :oops:

Mhm. Obama je nevsiljivo handsome, Pahor pa pošminkana barbika.


:rofl:

Točno to sem imela v mislih!
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 24. Jan. 2009 22:49

Barack Obama je kul, se mi zdi da bo končno postavu ZDA v 21.stoletje. Odnos do izvornih celic, splava, gej porok ipd. Kar mi pa ni všeč pr njemu je pa to, da sta včeraj recimo 2 ameriški raketi leteli na Gazo, to se pravi ma isto stališče do Izraela kot Bush. Kar se nekako ni pričakovalo in so zdej vsi razočarani.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 25. Jan. 2009 10:25

sončk napisal/-a:Barack Obama je kul, se mi zdi da bo končno postavu ZDA v 21.stoletje. Odnos do izvornih celic, splava, gej porok ipd. Kar mi pa ni všeč pr njemu je pa to, da sta včeraj recimo 2 ameriški raketi leteli na Gazo, to se pravi ma isto stališče do Izraela kot Bush. Kar se nekako ni pričakovalo in so zdej vsi razočarani.


Seveda se je pričakovalo. Saj je on že prej jasno povedal, da je Amerika na strani Izraela. Samo ni se tako javno razglašalo o tem. :wink:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 26. Jan. 2009 15:06

trapa napisal/-a:Mhm. Obama je nevsiljivo handsome, Pahor pa pošminkana barbika.

:lach: Pa se res je.

Jaz upam, da mu ne bodo pretirano zamerili, ker ne bo mogel izpolnlniti vseh obljub - saj kongres ostaja isti. In da ga ne bo slucajno kdo odstranil, tako kot ubogega Kennedyja, kar bi sigurno ga, ce bi se na hitro odlocil spokat vso vojsko iz bliznjega vzhoda ... Sicer pa ga podpiram, z rahlo nejevernostjo spremljam ponovni preporod Ameriskih sanj (tm). :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 28. Jan. 2009 13:19

Wohoho!!

http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php ... c_id=38944

Men je tko lepa ta Michelle. Za starejšo črnko ma tako lep obraz! Pa njune hčerke so tut cute. :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 28. Jan. 2009 15:04

jst pa ful nevem kaj naj si točno mislm... :?
po eni strani mi zgleda, res človek na mestu pa tko, po drugi je pa ponavad tok enih obljub pa nevemkaj in jih noben uresnič, da praktično nobenmu ne zaupam več :?
jst upam, da mu rata pokazat, da je uredu človek in da zna razmišljat in tko.in prosim, mir na svetu!

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov