Arbitražni sporazum

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kako boš glasoval/-a na referendumu glede arbitražnega sporazuma?

Glasovanje se je zaključilo dne 27. Maj. 2010 22:10

Glasoval/-a bom za arbitražni sporazum.
9
43%
Glasoval/-a bom proti arbitražnemu sporazumu.
7
33%
Sploh se ne bom udeležil/-a referenduma.
5
24%
Skupaj glasov : 21

Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 27. Maj. 2010 7:46

dodoman stari pa ker pacient si ti. Še eden tistih, ki ima oprane možgane od Jelinčičevih totalno blesavih izjav. Ko kdo omeni tega človeka se kar naježim. Takim bi bilo treba prepovedat nastopanje na TV, ker na tako nizkoten nivo kot se on spušča...neverjetno. Se čudim kakšni ljudje morajo biti tisti volilci, ki volijo tega kretena.

Problem je edino to, da hoče zdaj desna politična opcija z Janšo(ki je eden največjih komunajzarjev v našem državnem zboru) na čelu, po vsej sili izpodbit ta arbitražni sporazum, ker ne bodo pobrali nobenih zaslug za rešitev meje na morju. Če bo rešitev arbitrov dobra(v kar ne dvomim), je Janša verjetno za vedno pogorel.

Nevem kaj bluziš o neki Istri in nevem še kaj. Potem se lahko še nekdo zmisli, da je treba dobit nazaj Trst, Gorico, Koroško... Še čudno, da se Zmago ne oglasi....

btw, ko toliko omenjaš to leto 1918... Po tem letu, je bila Istra pod Italijo... :wink:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 29. Maj. 2010 11:41

^^istro smo že zajebali, se lahko našemu Ediju zahvalimo za to. Ni nam pa treba še piranskega zaliva podarit. Pa ne se hecat, no. Strogo statistično gledano je 30% možnosti, da odločijo v našo korist. Realno gledano pa se lahko kr poslovimo od piranskega zaliva, če odločitev prepustimo njim.

Piranski zaliv bo spet piranski samo, če si to izpogajamo in nič drugače.

Če prepustimo zadevo 3 osebi v roke, je tveganje preveliko in tako se igrat z našim ozemljem...pa saj se ne gre za kišto pira, jebemu! V prejšnjih 20 letih se zadeva ni uredila, ker se RS ni nikoli preveč ozirala na svoje ozemlje z izjemo sporazuma Drnovšek - Račan, itak vemo, da je nekaj zaselkov, na katere je naša birokracija preprosto "pozabila".

No, saj s takim mačehovskim odnosom do svoje zemlje si drugega niti ne zaslužimo, kot pa to, da gremo v ta sporazum in se rešimo še tega morja.

Razumite že, da če se o zadevi odloči nevtralno, fair play gledano iz stališča tretje osebe, da to v resnici nikakor ni fer! Fer je samo na zunaj, embalaža je lepa, vsebina je pa prazna in umazana!

Slovenija tvega prednostno birokratsko in s tem tudi pravno neoporečno a nepravično razsodbo, ki bi bila v korist Hrvaške na škodo Slovenije.

Vir: http://www.orgon.si/74-transformacija-slovenije/samoodlocba-o-slovenskem-morju-kosor-pahor-ali-macka-misko

Svetujem, da si preberete celoten zgornji članek, napisan s strani neodvisnega medija.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
1sneguljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 220
Na forumu od: 6. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a 1sneguljčica » 30. Maj. 2010 16:09

Sem ZA. Žal pa ne bom šla volit, ker bom odsotna.
BabySun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 6. 11. 2006
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a BabySun » 04. Jun. 2010 12:33

PROTI!
ღ♥ ne sanjaj življenja..ampak živi svoje sanje ♥ღ
Taniyia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 15. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Taniyia » 04. Jun. 2010 14:00

Sem ZA arbitražni sporazum.
Bolje, da se enkrat že reši, kot pa da se vleče v nedogled.
Luštna stran o sloveniji ...
mona-liza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 12. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a mona-liza » 04. Jun. 2010 20:10

ODLOČNO PROTI!! Lahk bi naštevala še pa još argumentov zakaj, ker sem direkt iz foha, pa se mi ne da ker itak vsak tupi svoje in zaradi mojega monologa ne bo nič drugače. Morda sam najbolj očiten argument, ki pa nima dosti veze z mednarodnim pravom: Slovenija je članica EU, Hrvaška ni... svoj status bi Slo lahko izkoristila tako kot so ga npr. Italjani ko so nas izsiljevali. Ampak ker smo slovenci očitno von natur aus hlapci, pač nismo sposobni uveljavljati svojih interesov ampak se sprijaznimo vedno s tistim najmanj, kar nam ponujajo oz. kar lahko dobimo.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 04. Jun. 2010 20:36

^^ Še kakšen argument? :D Če si že iz foha (katerega že?) nam pa res lahko malce bolje razložiš vse :wink:
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
mona-liza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 50
Na forumu od: 12. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a mona-liza » 04. Jun. 2010 21:28

ne mislim o tem tukaj razpravljat in pojasnjevat kaj sem študirala in kje delam... sej nisem na glavo padla... meni ni treba nobenega prepričevat, sem samo povedala svoje mnenje
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 04. Jun. 2010 23:16

če bi bila vlada bolj sposobna bi ta problem do sedaj že rešili. Tako pa naj pač reši tretja stran.
Do sedaj sem kolebala katero opicijo izbrati, ampak ko sem prebrala argumente julija_ vs. dodoman, čigar argumenti so bili primitivni in so bazirali na "jelinčič je rekel" .... potem takem se ZA arbitražni sporazum.
Uporabniški avatar
LEEL00
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a LEEL00 » 06. Jun. 2010 20:47

:lol: :lol: Haha kaksni rezultati. LOL! Lahko bi kovanec vrgli bi bil isti efekt. Zdej so pa skurli tolko kesa za brezveze. Kaj vi ste sli na referendum? Jaz nisem.
There was a point to this story, but it has temporarily escaped the chronicler's mind.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 06. Jun. 2010 23:54

Sem šla na referendum in ta rezultat je res kr neki, ker je preveč izenačen... Bi bilo res lažje, če bi samo kovanec metali :D
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 07. Jun. 2010 7:46

Ma, vsaj potrjen je, to je važno. Itak je bilo brezeveze sploh it na referendum, ker ljudje potem odločajo samo še o koalicija vs. opozicija in ne o vsebini. Ampak, ok, pač ga je opozicija hotla.

Pri nas itak ni konstruktivne opozicije. Če reče koalicija črno, bo opozicija ne glede na vse rekla belo. Bog ne daj, da bi bila kdaj siva. In zdaj je bilo enako. Za bruhat, res.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 11. Jun. 2010 13:21

Sem ZA. Naj se reši problem, ker sedaj je vsaj toliko daleč, da se nekaj dela. Ostali niso naredili nič. Itak pa ko sem vidla prospekte tistih, ki so proti sem planila v smeh kaj to vse lažejo folku. Opozicija itak samo to razmišlja kako bi nagajala koaliciji, ne pa reševala probleme.
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 11. Jun. 2010 13:31

se pa čist strinjam, problem pri nas je da se enih in istih 20 čevapčičev obrača v naši politiki že odkar smo samostojni, in ko odleti na enem ministrstvu gre na druzga pa na tretga pa za poslanca, u najslabšem primer za župana in pol spet nekje notr pride...poj pa namesto da bi za državljane skrbeli en drugim polena pod kolena mečejo in en druzga prepričujejo kako so pametni in..mah...mal mi gre na bruhanje naša politika. vse bi blo treba zmetat pa zamenjat, do takrat bomo pa keš metali preč za nesmiselne referndume itd itd..

sicer sm pa vesela da se je izšlo tako kot se je, ker je najboljš da nekdo drug to končno reši, ker pri nas očitno Rupel and company niso bli sposobni tega narest 15 let in tut Janša, Pahor, Žbogar al pa kdorkol drug ne bi tega še naslednjih 20 let naredu...sploh ne način da se Pahor samo smejčka tam na podestu Janša pa ko ena opica skače okol z nekimi zemljevidi, ki sami po seb nič ne pokažejo...no sej, kdor se spozna ve, tisti ki se pa ne jim je pa najlažje možgane oprat z 'Gorico in Trst so nam vzeli, morja ne damo'.. :lol:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 11. Jun. 2010 16:39

Oh, seveda, pogovarjajmo se dalje čez 5, 7, 8 let, ko se bojo pokazali rezultati nedeljske tragikomedije....
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov