Afera Patria

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Googi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 144
Na forumu od: 11. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Googi » 11. Sep. 2008 8:01

me,myself&I napisal/-a:
Googi napisal/-a:O dokazih pa nobeden nič. Tako, da prosim ne o kredibilnosti Finske, ker to so zakuhali samo naši SDjevci.

Ne vem no. Meni se zdi neverjetno, da bi resna televizija (kar oni so) naredila dokumentarec, ki ne temelji na dokazih, temveč na tračih. (To ti namreč trdiš.)
No sej bo prihodnost pokazala :)


Saj so jim predložili dokaze, ki pa so bili ponarejeni. To kar sem jaz hotela povedati je, da so "dokazi" prišli iz Slovenije.
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 12. Sep. 2008 14:20

Libido. napisal/-a:jst mislim da bo šla ta naša slovenija kmalu v k****! namesto da bi bli lepa srečna majhna državica (ja, ja in my dreams :D) moremo delat take scene :? sej je skoraj vsak dan v novicah nova zgodba ki vsebuje politike in ves čas se neki kregajo :( in vsi delajo samo za svojo rit! :evil:



Oh kdaj sm že js dojela kam bo naša državica počas šla...... :)
Mi delamo take scene? Ne js jih že ne, pa ostalih 2.000000 slovencev tut ne...to dela naš zgledni politik Janez Janša, ki si ga lahko vzamemo za vzornika :lol:
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 14. Sep. 2008 10:57

Pravzaprav ne dela scen Janša, ampak mediji. Namesto, da bi se ukvarjali s pomembnimi stvarmi, zdaj štancajo samo to Patrio. Saj to ni edina stvar v SLO, ki jo je treba rešiti.

Tudi predvolilni (časopisni) intervjuji niso enakovredni, v primerjavi s Pahorjem in Janšo. Janšo cel intervju sprašujejo o Patrii, na koncu pa malo vprašajo o njihovi strankarski strategiji, obljubah, o volitvah. Medtem ko Pahorja sprašujejo samo o tem. Kar poglej si malo časopise in njihove subjektivne članke in intervjuje.
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 14. Sep. 2008 17:38

samo neki bi dodala...to zapletanje glede patrie ja taprau scenarij za eno slovensko limonado... vsaj nekaj, sedaj že sigurno vsi vedo kje je slovenija, da to ni slovaška :wink:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 14. Sep. 2008 19:18

Mislim, da ta afera ni prav nič pripomogla k prepoznavnosti. Edini, ki se ukvarjamo s tem, smo mi. :wink: Na CNN-u ali BBC-ju to ni baš novica dneva.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 14. Sep. 2008 21:39

mamen je use skp smešn,.. glede na to, da se je afera začela že pred letom /in celo več) pa noben ni nič naredu oz. ni blo vika in krika. zdj 1 mesec pred volitmami je pa to glavna tema predvolilnega časa? :D c'mon :? teško bi rekla kdo je kriv kdo ni ampak ena stvar je tuki dejstvo, ki se ga ne da izpodbiti in to je dejstvo, da se ljudje ne učijo iz napak...že pr volitvah predsednika Petrletu ni pomagala negativna kampanija, zdj pomoje nau nič boljš.. :?
neglede na to kdo je to zakuhu, nekak mi vleče na to kako Janšo čim bolj očrnt( pa nism nek fen njegov), je poanta tuki, da negativna kampanija nikol ne pomaga tistmu, ki jo začne,.. :D .in metanje polen pod noge Janši bo njemu sm še pomagal,.ker 3 tednee poslušamo že o tej patriji in je mamo najbrž že vsi čez in čez dovolj.. namesto, da bi govorili o programih in drugih pomembnih stvareh, torej prihodnosti, ne pa toliko o preteklosti :)
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 15. Sep. 2008 18:16

^^ Negativna kampanija vedno pomaga le Janši (pa naj bo na tapeti ali pa če jo on izvaja). To so njegove vode in tu se znajde.
Če hočeš dokaz pa preberi intervju v Dnevniku.
Uporabniški avatar
frigga
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 23. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a frigga » 15. Sep. 2008 20:22

Sem točno ta sobotni intervju hotela tudi jaz omeniti. Mislim, da si človek na takšnem položaju ne bi smel privoščiti take neprofesionalnosti in ''kujavosti'', kot si jo je on v tem intervjuju.
Glavno, da sloni letijo... :D
Pristajati na povprečnost pomeni pristajati na poraz.
principesa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 256
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a principesa » 15. Sep. 2008 22:46

me,myself&I napisal/-a:^^ Negativna kampanija vedno pomaga le Janši (pa naj bo na tapeti ali pa če jo on izvaja). To so njegove vode in tu se znajde.
Če hočeš dokaz pa preberi intervju v Dnevniku.

ah kje pa ne pomaga samo Janši. Negativna kampanija ,če jo dobro narjena pomaga lahko marsikomu,...sm to je stvar, ki so jo morjo eni še naučit... :?
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 15. Sep. 2008 23:14

^^ Meni osebno gre to na živce in ne maram takih 'kampanij'. Ampak Janši nihče ne seže do kolen, ko pride do cinizma, blatenja, obračanja besed in predvsem obtoževanja - negativna kampanija je njegov teren, tu premaga vse.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 16. Sep. 2008 16:17

frigga napisal/-a:Sem točno ta sobotni intervju hotela tudi jaz omeniti. Mislim, da si človek na takšnem položaju ne bi smel privoščiti take neprofesionalnosti in ''kujavosti'', kot si jo je on v tem intervjuju.
Glavno, da sloni letijo... :D



Če človek malo bolje prebere ta intervju vidi, da tudi novinarja nista čisto nedolžna. Izmikala sta se odgovorom in raje prešaltala na drugo temo. Janšo sta spraševala večinoma o Patrii, medtem ko so Pahorju na veliko pustili, da vse pove o svojem programu. In ja, Janša ni lepo odgovarjal in po ovinkih. Ampak direktno, kot je treba. Jst mu dam čist prav. Dal jim je vetra. :D
draghci
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 17. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a draghci » 17. Sep. 2008 14:06

Ne, vem, mogoče nisem vsega prebral,ampak nujno treba dodat še eno možnost, ki je nam preprostim ljudem milo rečeno, odtrgana.
Sicer nisem pristaš teorije zarot, ampak sem trpel zaradi logike stvari, dokler se ni v meni utrnila ideja, da je vse to o podkupnini zakuhal Janša sam.
Mogoče se nam povprečnežem potreba po oblasti ne zdi tako nujna kot nekaterim, recimo Janši. On bi umru zanjo. Naredil bi vse, da tam tudi ostane. Ampak res vse.
Tisti trenutek, ko je začutil, da izgublja proti Pahorju, je vedel, da mora nekaj ukreniti, saj za njega sestop iz oblasti pomeni biti politično mrtev. Najbolj prav mu je prišla Patria. tako pripravna, da je kaj.
Zato verjamem Janši, da ni dobil nobene podkupnine. Zato vem, da Finci nikoli ne bodo pokazali konkretnega dokaza. Vse se bo zavilo v meglo in pozabo. Verjemite mi, da tisti trenutek, ko bo Janša spet na oblasti za naslednja štiri leta, ne bo več imel energije se ukvarjat z pranjem časti, da je prejemal podkupnino, oziroma, je ni prejemal. Noben ni idealen, vendar zdi se mi, da to ni način levice, kot sam pravi. Če so ga mislili na tak način diskriminirat, potem so totalni bedaki in nezmožni niti najmanjšega vpogleda v psihologijo človeka.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 17. Sep. 2008 15:37

draghci napisal/-a:Noben ni idealen, vendar zdi se mi, da to ni način levice, kot sam pravi. Če so ga mislili na tak način diskriminirat, potem so totalni bedaki in nezmožni niti najmanjšega vpogleda v psihologijo človeka.
Primer: Tone Rop in njegove vragolije o tem, da ima dokaze, da se je jansa dogovarjal za incidente v piranskem zalivu. Za katere se je potem izkazalo da jih ni.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
draghci
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 17. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a draghci » 17. Sep. 2008 17:58

Naj takoj povem, da sem v nevtralni poziciji in me politika kot taka ne zanima. V bistvu me sploh ne zanima in čustva nimam naravnana v to smer. Janšo razumem kot človeka, ki je dejanski tolitarist, vendar z kontrolo, ki mu jo daje sedanji čas. V tej inteligenci, ki je inteligenca negativnosti, je on mojster manipulacije in mislim, da nas (vas) nateguje vse po vrsti.
Naj še enkrat ponovim, da je izgubljal boj z Pahorjem, zato ta "riskiran" obrat obtožb v "lastno škodo" ki kot tudi sami opažate, to ni njemu prav nič škodilo, ampak ravno obratno. Pa se mogoče tega obrata ni dalo predvideti? Čisto lahko se ga je dalo. Tu sploh ni boja med levico in desnico, ampak med nami vsemi in Janšo, ki je hinavsko razpihal ta dvom med nas vse. Čisto preprosto se dela norca iz cele slovenije.
draghci
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 17. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a draghci » 17. Sep. 2008 17:58

Naj takoj povem, da sem v nevtralni poziciji in me politika kot taka ne zanima. V bistvu me sploh ne zanima in čustva nimam naravnana v to smer. Janšo razumem kot človeka, ki je dejanski tolitarist, vendar z kontrolo, ki mu jo daje sedanji čas. V tej inteligenci, ki je inteligenca negativnosti, je on mojster manipulacije in mislim, da nas (vas) nateguje vse po vrsti.
Naj še enkrat ponovim, da je izgubljal boj z Pahorjem, zato ta "riskiran" obrat obtožb v "lastno škodo" ki kot tudi sami opažate, to ni njemu prav nič škodilo, ampak ravno obratno. Pa se mogoče tega obrata ni dalo predvideti? Čisto lahko se ga je dalo. Tu sploh ni boja med levico in desnico, ampak med nami vsemi in Janšo, ki je hinavsko razpihal ta dvom med nas vse. Čisto preprosto se dela norca iz cele slovenije.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov