Afera Patria

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 04. Sep. 2008 16:07

trapa napisal/-a:Takole, dejstvo je, da je Finska s svojo protikorupcijsko komisijo ena najmočnejših v Evropi. Je konsistentna, vztrajna, kredibilna in predvsem zaupanja vredna. Ker delujejo na podlagi dokazov, ne pa bila-rekla.
Lepa zgodba. Edino en problem ima, namrec finska protikorupcijska komisija ni obtozila nasega premierja. En novinar finske drzavne televizije ga je, na podlagi oznake osebe z J v dokumentu. Zgleda, da je tudi od tvoje kredibilnosti ostala predvsem debilnost.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 04. Sep. 2008 16:30

me,myself&I napisal/-a:Predvolilna poteza? Kaj, so naši Fince našuntali? Dajte no, sej so resna država.
No...ne mislit da so finci neki polbogovi postenosti. V koncni fazi so obtozbe prisle s strani posnetega filma enega novinarja in ne njihove vlade. V filmu so tudi sodelovali Cvikl in direktor od Sistemske tehnike. Tko da bomo vidl kaj bo, ko bo koncana preiskava.

Se mi zdi da ta zadeva sicer ni zrastla na zeljniku levice, no razen sodelovanja v oddaji, kakor sedaj desnica obtozuje SD. Tu dela napako. Po mojem gre preprosto za projekt novinarja, ki se zeli proslavit z bombasticno zgodbo, ceprav temelji na spekulacijah. Po mojem novinarja sploh ni treba podkupit, das mu zgodbo, ki ga bo naredila znanega pa je.

Pa se to: ce mislis da posamezniki v Finski nikoli ne bi bili lutke nase politike, potem moras vedt, da je(ce se ne motim) zastonjski cajteng Zurnal24ur v lastnistvu Finskega podjetja. Se nihce ne vprasa zakaj bi neko podjetje iz finske odprlo v sloveniji zastonjski casopis iz domacih tem, ki ga potem ogromno ljudi bere na poti v sluzbo?

Jst ne bom svoje izbire spreminjal na podlagi te afere. Ce se na podlagi koncane uradne preiskave pokaze odgovornost nekaterim osebam, bodo itak posledice za njih, tudi ce zdej dobijo 100% na volitvah.

Jst si tut ne morem pomagat, da se ne bi spomnil, da smo podobno glasne obtozbe ze imeli ta mandat. Namrec Tone Rop&co. so trdili, da imajo TRDNE dokaze, da sta se Jansa in Sanader dogovarjala za incidente v piranskem zalivu. Sledilo je vec preiskav raznih strani in niti ne-vladna preiskava ni mogla tega potrdit, ker sta ocitno o teh incidentih samo govorila, ne pa se za njih dogovarjala.

Kaksna je bila koncna balanca tiste afere? Ropu se ni zgodilo nic, kljub laznim obtozbam, temu da ocitno nekdo njemu posreduje classified podatke in temu, da je celemu svetu povedal, da prisluskujemo tujim politikom. Bravo.

Tko da upam, da bo tokrat vec dejanskih posledic. Ali da se bo pokazala krivda janse in drugih in da se jih kazensko preganja. Al pa da se ljudi, ki po krivem obtozujejo, tozi da bodo crni. Ker da se dovoljuje obtozevanje s tako resnimi posledicami potem se pa konca kot "ups mal smo se zmotil", kot se je to zgodilo za Toneta Ropa, je pa tut brezveze. Pol bomo vsako volilno kampanjo lahko zmerjali vsakega z vsem in na konc nic vec ne bomo vedl kaj je blo res.

Se ena zanimiva izjava:
'J' sprva kot Jelincic?
Jelilcic je malo uzaljen da se noben ne spomni da ima tudi on priimek na J. :lol:
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 04. Sep. 2008 17:15

Da še dopolnim zaključek tvojega posta, a ni nihče pomislil, da črka J lahko predstavlja tudi vsem nam zelo ljubega forumaša, ki je pred kratkih imel kar obsežne stroške s poroko? Le kako jih je pokril...
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 04. Sep. 2008 17:19

Hehe... :D

Good point.
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 04. Sep. 2008 19:20

Mahagonij napisal/-a:
me,myself&I napisal/-a:Predvolilna poteza? Kaj, so naši Fince našuntali? Dajte no, sej so resna država.
No...ne mislit da so finci neki polbogovi postenosti. V koncni fazi so obtozbe prisle s strani posnetega filma enega novinarja in ne njihove vlade.

Jst sem govorila o obtožbah finske preiskovalne komislije na račun podkupovanja. Ker to potem bremeni slovensko vlado, ki je izpeljala ta posel in že skozi trdi, da je vse kot je treba in se upira preiskovanju. Nisem pa govorila o obtožbah novinarja na račun Janeza Janše. Ker afera je bila že pred dokumentarcem. In naslov teme ni "Kaj pa vi mislite o dokumentarcu finske televizije?"

Aha, sem vidla kako sem napisala... Malo mešano :) Sem pa res mislila na celotno afero Patria in ne na osebo J. :)
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 04. Sep. 2008 19:23

Moje osebno mnenje je da Janša nima prov nič s tem.
Mi je pa cel apravljica okrog tega res zabavna.... :D
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 04. Sep. 2008 19:25

tor napisal/-a:Orožje smo dolžni nabavljati, saj smo vstopili v NATO. Že tako naj bi bila Slovenija okarana, ker ne spoštuje pogodbe, nabavili naj bi namreč premalo.
Podkupnin sigurno ni bilo, vsaj ne pri Janši in Erjavcu.....
Kos vsa leta ne počne drugega kot to, da blati Janšo, na to karto igrajo Cvikl, Golobič...Stalinistične metode. Je že Slavoj Žižek(LDS) pred leti rekel, da je Golobič slovenski Stalin.

NATO: Kot sem rekla, sami smo si krivi... Ko smo pa rinili not so bili pa vsi tako srečni.

Kar pa se podkupnin tiče, kako pa veš, da jih ni bilo?? To je tako neumno kot reč, da so bile. Lahko le izraziš svje mišljenje (razen če nimaš kakih trdnih dokazov, potem jih pa le teci pokazat).

Janša pa se z vsemi močmi trudi znebit Kosa. In to je meni MOČNO sumljivo. Če se kdo obnaša diktatorsko in ne prenese ugovorov je to ravno Janša.

Slavoj Žižek pa kot vem ni ravno naklonjen Janši ne? Je bolj Golobiču :)

Konec OT
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 04. Sep. 2008 21:38

Jaz pa čist verjamem, da je Janša vpleten. Jaz mu nikoli nisem nič zaupala, ker sem preveč slišala o njem od kolegice, ki ga tudi osebno pozna. Pa ta človek ni več človek, ker ni človeško kar on dela. Kot je že prej rekla ena, vse samo za svojo rit.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 04. Sep. 2008 21:46

me,myself&I napisal/-a:
tor napisal/-a:Orožje smo dolžni nabavljati, saj smo vstopili v NATO. Že tako naj bi bila Slovenija okarana, ker ne spoštuje pogodbe, nabavili naj bi namreč premalo.
Podkupnin sigurno ni bilo, vsaj ne pri Janši in Erjavcu.....
Kos vsa leta ne počne drugega kot to, da blati Janšo, na to karto igrajo Cvikl, Golobič...Stalinistične metode. Je že Slavoj Žižek(LDS) pred leti rekel, da je Golobič slovenski Stalin.

NATO: Kot sem rekla, sami smo si krivi... Ko smo pa rinili not so bili pa vsi tako srečni.

Kar pa se podkupnin tiče, kako pa veš, da jih ni bilo?? To je tako neumno kot reč, da so bile. Lahko le izraziš svje mišljenje (razen če nimaš kakih trdnih dokazov, potem jih pa le teci pokazat).

Janša pa se z vsemi močmi trudi znebit Kosa. In to je meni MOČNO sumljivo. Če se kdo obnaša diktatorsko in ne prenese ugovorov je to ravno Janša.

Slavoj Žižek pa kot vem ni ravno naklonjen Janši ne? Je bolj Golobiču :)

Konec OT


Jaz ti ne morm kazat dokazov :roll: , kaže naj jih tisti, ki obtožuje.
Kosova življenska naloga je zjebat Janšo, je blo že ene par akcij, no s tole samo Sloveniji škodi, žalostno res.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 04. Sep. 2008 22:48

jullia_ napisal/-a:Da še dopolnim zaključek tvojega posta, a ni nihče pomislil, da črka J lahko predstavlja tudi vsem nam zelo ljubega forumaša, ki je pred kratkih imel kar obsežne stroške s poroko? Le kako jih je pokril...


z denarjem! :D :D :D
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 05. Sep. 2008 9:25

Obtoževati tako resno in očitno brez dokazov je več kot samo neumno. Če bi dokazi obstajali, ne vem, zakaj se ne bi pokazali javnosti? Tako kot je včeraj Jelinčič lepo povedal; s tem bi v pol ure bilo vse zaključeno.

Sicer pa se dokazuje krivda in ne nedolžnost. In dokler se ne dokaže, Janša ni kriv. Moje osebno mnenje pa je, da sploh ni kriv.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 06. Sep. 2008 15:50

me,myself&I napisal/-a:Kar pa se podkupnin tiče, kako pa veš, da jih ni bilo?? To je tako neumno kot reč, da so bile.
Ne. Tole z dokazovanjem ni simetricno. Namrec dokazuje se, da se nekaj je zgodilo, da nekaj obstaja, da je nekdo kriv. Ni pa treba dokazovati, da si nedolzen, da se nekaj ni zgodilo in da nekaj ne obstaja, apriorno na podlagi samo obtozbe druge strani. To je potrebno samo, ce druga stran pride z resnimi dokazi o krivdi/obstoju/etc, drugace pa ne.

Ergo, dokazovati je potrebno da so bile podkupnine, obratnega ni potrebno dokazovati.

Erjavec pravi tole:
Minister za obrambo Karl Erjavec je za časopis Delo povedal, da je po koncu pogajanj in pred podpisom pogodbe s Patrio zahteval sestanek s predsednikom vlade Janezom Janšo. Želel ga je namreč seznaniti, kaj bo Slovenija dobila za 278 milijonov evrov vreden posel z oklepniki ter da bodo za 19,5 milijona evrov prekoračili vsoto, ki so jo imeli na razpolago za nakup oklepnikov. "(Janša, op.p.) ni rekel, 'ja, vse je v redu', rekel je, da je to moja odgovornost in da mi verjame,“ je povedal Erjavec. Obrambni minister je še poudaril, da Janša s pogodbo o osemkolesnikih nima nič. "Nikdar ni nič vprašal, nič svetoval," je pojasnil Erjavec za omenjeni časopis.

Z obrambnega ministrstva pa je danes prišlo pojasnilo, da je Erjavec v pogovoru povsem jasno povedal, da je predsednika vlade po končanih pogajanjih oziroma pred podpisom pogodbe seznanil z nameravanim podpisom pogodbe. "To pomeni, da je minister Erjavec predsednika vlade le seznanil s končanim postopkom naročila oklepnikov 8x8 za potrebe Slovenske vojske in ga obvestil, da bo podpisal pogodbo z izbranim ponudnikom," pojasnjuje vodja ministrovega kabineta Franc Stanonik.

Za tiste, ki se jim ne da brat: Erjavec pravi: It was all me! Pravi, da je Jansa bil samo obvescen, da bodo podpisali pogodbo za tok pa tok z zmagovalcem razpisa.

Ne vem, ce se Erjavc tega zaveda ampak to pomeni, da je odgovornost za posel prevzel on, ce ga je v celoti izvedel. :D

No pa se to...ce se res ni Jansa v posle ministrstva nic vtikoval, pol se mi zdi mal bedno, da se vso delo te vlade pripisuje njemu, ne pa ministrom, ki so ga delali. Sej ni model vseprisotni bog.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 06. Sep. 2008 19:17

Mah pomoje Janša res ni imel tukaj nič zraven. Pa Erjavec se mi zdi tut malo zgubljen, pa vržen v tale šmorn. Sej lahko, da je šel denar samo do Wolfa pa Cekute, če je sploh bila kje kakšna gotovina. Ne vem, zakaj J ne bi bil Cekuta.
Uporabniški avatar
ženska
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1439
Na forumu od: 4. 10. 2005
Kraj: Prelepa Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ženska » 06. Sep. 2008 21:32

Tudi jaz mislim, da Erjavec ni imel nič zraven, Janša se mi pa zdi malo sumljiv ...
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 06. Sep. 2008 21:46

ženska napisal/-a:Janša se mi pa zdi malo sumljiv ...

Zakaj?
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov