2010 - evropsko leto boja proti revščini in socialni ...

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 13. Maj. 2010 11:41

Glej, se strinjam da ni fer, kako nekateri odvzemajo denar drugim ubogim...ampak to se bi se dalo brez problemov preprečit z boljšimi sistemi podeljevanja tega denarja.

Pa mislim, da je še vedno problem v prerazporeditvi vsega tega denarja (proračun). Recimo...iz kje misliš, da so črpali denar za Patrio? Pa še za mnoge druge stvari...

In ne vidim edine rešitve za zmanjševanje revščine v tej pomoči...lahko bi bili še kakšni drugi ukrepi npr. na področju zaposlovanja za te ljudi.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Maj. 2010 11:47

Z zaposlovanjem katerih ljudi? Tistih nad 65 let? Good one...
Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 13. Maj. 2010 13:01

Eh, ka ti je...nism mislila za te ljudi nad 65 let.

Itak je v Sloveniji splošen problem pri zaposlovanju, kar vpliva na vse...revščino, pokojnine, sredstva za revne itd.
In problem se začne že pri mladih, ki ne dobijo službe. Dolgo delajo preko študenta in nimajo denarja, da bi si ustavrili družino na svojem. Tako je posledično tudi manj otrok (ženske po 35 letih so že "pozne" za 3 otroke) in manj otrok dolgoročno pomeni tudi manj delavcev, ki plačujejo prispevke. In iz tega sledi manj vsega...sredstev za revne, brezposelne, za pokojnine... To je začaran krog.
In mislim, da je treba delat na čim boljših možnostih za zaposlovanje mladih, da si bodo ti lahko ustvarili družine, ne pa da že ti živijo skoraj na robu revščine.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Maj. 2010 9:15

To se čisto strinjam. Ampak eden od pogojev za boljše zaposlovanje mladih je ukinitev študentskega dela v zdajšnji obliki, ker nihče ne bo redno zaposlil 25-letne diplomantke in tvegal, da mu čez pol leta pobegne na porodniško, če lahko vzame študentko, ki se je lahko čez noč znebi. In še polno drugih takih argumentov. Vsega ne moreš imet.

Poleg tega pa obstaja tudi osebna odgovornost posameznika. Ne razumem ljudi, ki grejo študirat kulturologijo, varnostne vede, antropologijo,... in potem jamrajo, da nimajo službe. Jeb*ga, to je treba prej mislit.
Moji kolegi na farmaciji, metalurgiji, FE,... imajo vsi kadrovske štipendije in zagotovljen šiht. A ni to nenavadno, da oni nimajo težav z zaposlitvijo?
Uporabniški avatar
janeva
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 13. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a janeva » 14. Maj. 2010 17:01

Sej js sem v bistvu za ukinitev študentskega dela v zdajšnji obliki. Ker je v bistvu to dolgoročna rešitev za nas študente (+ zdajšnji brezposelni), za kasneje, ko bomo tako lažje dobili službo. (I hope. :))

Dobro no...itak zdej študirajo neki, kar pozneje po moje sploh ne bodo delali. Večina študijev je danes takih.
Če pa gre nekdo študirat farmacijo al pa strojništvo, medicino sam zarad tega ker imajo zagotovljeno službo, drugače pa jih to ne zanima je pa tud napaka. Pol so pa vsi sitni na delovnih mestih. :D
Sem še vedno za to, da naj vsak študira nekaj kar ga veseli, potem bo pa že...(spet I hope. :))
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Maj. 2010 14:16

I hope, I hope,... a si že kdaj slišala tisti vic o človeku, ki je molil za dobitek na loteriji in bogu, ki mu je nazaj zabrusil, da naj naslednjič vsaj srečko kupi?
Zaradi mene lahko človek študira svahili, če mu paše (tukaj bi se dalo razglabljat o tem, če je država res dolžna financirat tak študij, ali bi moralo biti to plačljivo), ampak ne potem jokat, da ni službe.
Če bi se jaz odločala izključno na podlagi interesa, bi verjetno študirala nekaj med teologijo, politologijo in antropologijo. Tak družboslovni šoder, na kratko. Pa sem bila vseeno malo racionalna. Še vedno študiram nekaj, kar me veseli, služb je pa bistveno več.


On topic o odpravi revščine: Za moje pojme je bistvena angažiranost posameznika samega. Ne verjamem v to, da bi morala država človeku vse k riti prinest.
Službe danes so, problem je v tem, da niso take, kot bi jih folk želel. Prvi ukrep bi moral biti povečanje razlike med socialno podporo in minimalno plačo, da bi se ljudem sploh splačalo hodit v službo. Če je razlika med delom in nedelom premajhna, je vsak raje doma.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 15. Maj. 2010 14:54

OT:
jullia_ napisal/-a:Še vedno študiram nekaj, kar me veseli, služb je pa bistveno več.

You hope and I hope da bojo tele besede meso postale :D
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 15. Maj. 2010 15:07

Saj ne trdim, da jih je dovolj. Jih je pa ziher več, kot za zgoraj opisani profil teološko politološkega antropologa :D

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov