14 slovenskih pokrajin

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Slovenija naj bi se razdelila na 14 slovebskih pokrajin. Ste:

za
4
14%
proti
15
52%
mi je čisto vseeno
10
34%
Skupaj glasov : 29

Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Okt. 2006 7:37

Kaj si mislite o tem...
14 slovenskih pokrajin
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Okt. 2006 8:36

ukvarjajo se z zadevami, ki so najmanj potrebne :roll:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 18. Okt. 2006 10:35

*purple bitch* napisal/-a:ukvarjajo se z zadevami, ki so najmanj potrebne :roll:


Mhm. Se ena kost ...
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 18. Okt. 2006 11:06

Ja pa nekatere občine so na meji in mislim, da bo spet kreganje in referendumi in spet velik dnarja šlo v nič...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 18. Okt. 2006 11:09

Tigi napisal/-a:Ja pa nekatere občine so na meji in mislim, da bo spet kreganje in referendumi in spet velik dnarja šlo v nič...


točno tako....več je drugih reči pomembnihza uredit, oni se bodo pa zarad občin kregal in podobnih zadev :roll: brezveze, po mojem mnenju....vsaj zame...ma zrd mene če dajo tlele občino kurčevci, mi dol visi :?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 18. Okt. 2006 13:18

Sem proti temu, ker se mi to ne zdi potrebno. Bolj učinkovito bi bilo, da bi dali večji poudarek na efektivnost državnih uslužbencev, pa bi se mogle zadeve razrešile hitreje kot je to sedaj.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 03. Nov. 2006 3:05

k da nimajo druzga dela
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Frederic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: France - Slovénie

Neprebrana objavaNapisal/-a Frederic » 03. Nov. 2006 15:47

Pokrajine se ustanavljajo za lazje crpanje financnih sredstev Evropske unije. Nimam nic proti temu. Imamo tudi pri nas v Franciji to. prakticno vsaka drzava EU ima to. Pravzaprav bi morali to narediti po mojem mnenju ze prej, preden ste razparcelirali Slovenijo na 200 obcin.

Upam samo, da ne bodo razne obcine delale tezave, ker jih bodo uvrstili v Stajersko regijo namesto v Prekmursko, zato zato, ker tam ne pridelujejo refoska ali kaj podobnega. Kot se zna pogosto zgoditi pri nas. :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 03. Nov. 2006 16:06

bo...
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 03. Dec. 2010 19:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Frederic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: France - Slovénie

Neprebrana objavaNapisal/-a Frederic » 03. Nov. 2006 16:24

Ne. Lazje pridobivas sredstva iz evropskih kohezijskih skladov, ce si zdruzen v regije oziroma pokrajine, kot po obcinah. Lep tak primer so Katalonija, Bavarska in kopica italijanskih pokrajin. Navsezadnje tako razdeljevanje je tudi mnogo bolj pregledno iz splosnega vidika. Lazje je nadzorovati porabo srestev v okoli 300 pokrajinah v Uniji kot pa za vsako obcino, katerim je verjento na sto tisoce.

Zal nic ni enostavno ali vseeno. Se zlasti ne v Evropski uniji. :?
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 03. Nov. 2006 19:46

v bistvu me niti malo ne zanima ta delitev, ker jst od tega ne bom mela čist nč.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 03. Nov. 2006 19:50

Frederic napisal/-a:Ne. Lazje pridobivas sredstva iz evropskih kohezijskih skladov, ce si zdruzen v regije oziroma pokrajine, kot po obcinah. Lep tak primer so Katalonija, Bavarska in kopica italijanskih pokrajin. Navsezadnje tako razdeljevanje je tudi mnogo bolj pregledno iz splosnega vidika. Lazje je nadzorovati porabo srestev v okoli 300 pokrajinah v Uniji kot pa za vsako obcino, katerim je verjento na sto tisoce.

Zal nic ni enostavno ali vseeno. Se zlasti ne v Evropski uniji. :?

ja, ampak slovenija je sama tolk majhna, da naj bi veljala za samo eno regijo. potem so se naši mal zbunil in so nam dovolil 2 regiji/pokrajini. ne razumem pa od kje številka 14... :gruebel:
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Frederic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: France - Slovénie

Neprebrana objavaNapisal/-a Frederic » 04. Nov. 2006 0:54

ja, ampak slovenija je sama tolk majhna, da naj bi veljala za samo eno regijo. potem so se naši mal zbunil in so nam dovolil 2 regiji/pokrajini. ne razumem pa od kje številka 14.

Sicer je to res, kar pravis o slovenski majhnosti, pa vendar je lazje crpati sredstva iz evropskih skladov, ce imas urejeno regionalno politiko. Pri Sloveniji je to pomembno, ker tudi znotraj te nase male drzave obstajajo velike crne luknje nerazvitosti, ki bi krvavo potrebovale denar iz evropskih skladov, da bi zgradile prepotrebno infrastrukturo in cestne povezave, ki so pogoj st. 1 za kakrsenkoli gospodarski razcvet.

Slovenija se deli na 12 do 14 zgodovinskih pokrajin. Te se bodo zdruzile, ce se ne motim, v tri regije. Osrednjaslovenska z Ljubljano ne bo upravicena do sredtsev, medtem ko ostali bosta, kar pomeni, da ce bomo imeli prave ljudi na pravih mestih in dobre programe, da obstaja dobra moznost, da bo nekaj od tega denarja tudi prislo v razne Brkine, Goriska Brda, Posocje, Haloze, Prekmurje in Korosko, kjer situacija ni roznata.

Sedaj je pomembno, kako izoblikovati te pokrajine in jih nato zdruziti v pokrajine. Nekateri bodo tukaj izviseli, kot npr. Kocevska ali Bela krajina, ki bosta po vsej verjetnosti spadali pod Osrednjoslovensko regijo z Ljubljano, ki ne bo upravicena do sredstev iz EU skladov.

Vec si lahko preberes tukaj.

http://www.sigov.si/dsvet/teme/RegRazvo ... _2-7-4.htm

http://www.sigov.si/dsvet/teme/RegRazvo ... _2-7-1.htm

http://24ur.com/bin/article.php?article_id=2054401

Slisi se nepomembno, vendar na daljsirok so take stvari pomembne, ker nobena pametna drzava se ne bo odrekla financne pomoci iz evropskih razvojnih skladov. No, saj upam.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 22. Jun. 2008 20:07

No, torej?
Ste šli na referendum?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 22. Jun. 2008 20:35

Nope. Zadeva se mi pač ne zdi tako pomembna, da bi moral za to it na referendum. Mi je vseeno ali pokrajine so ali jih ni.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov