12 urni delavnik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 23:13

^^ Sarkazem je odgovor :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Mar. 2009 23:13

ej no... tisto prej je bil sarkazem :)
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Mar. 2009 23:14

red_rose napisal/-a:kalanhoja:
kalanhoja napisal/-a:
*mala* napisal/-a:Nisem še v službi, ko pa bom nameravam del svojega denarja privarčevati za kake slabe čase.


No ko boš v službi pa govori kako varčuješ za hude čase, za penzijo, pokrivaš kredite in plačuješ vse tekoče stroške za družino.


tole zame pomeni da ne bo mela velike place. ker ce mas veliko placo, lahko vse to pocnes zlahka.

Jaz pa bi to razumela, da se ne da kar takoj privarčevati za hude čase in penzijo, poleg tega ne veš kdaj ti hudi časi nastopijo. O tem kakšno plačo bo kdo imel pa res ne govori tukaj.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Mar. 2009 23:14

aja jullia_ joj...se opravicujem... that makes sense :lol:
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Mar. 2009 23:19

*mala* napisal/-a:^^ Lepo povedano. :respekt:

ana27- A lahko zdej konc debate o tem, kak me bo povozu avto in bom invalidka?


Hvala! Lahko sama končaš z debato. In hvala za razumevanje ljudi v stiski. Prelepo ti je, da se lahko delaš norca iz drugih.
To je bil moj zadnji post, ker mi srce ne da, da se nekdo tako dela norca iz invalidov. Meni ta človek ogromno pomeni. In nikoli ne bom rekla, da v naši državi je pa vse fajn, če takšnemu obrnejo hrbet, ki ni za zgodbo sam nič kriv.
Hvala ti za nerazumevanje!!!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Mar. 2009 23:20

Da si bomo na jasnem, midve z *malo* se sploh ne delava norca iz invalidov ampak iz tebe.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 24. Mar. 2009 23:24

Tle ste pa ene tako nesramne da se dobesedno delate norca iz nekoga ki trpi zaradi nekoga ki je v stiski. Tukaj se pa pokaže človeška humanost.

Ana žal mi je za tvojega kolega, vem pa da je prepozno zanj in da so mu življenje popolnoma sesuli. Sučustvujem s tabo :knuddel:
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 23:26

jullia_ napisal/-a:Da si bomo na jasnem, midve z *malo* se sploh ne delava norca iz invalidov ampak iz tebe.

To je pa zelo nesramno od tebe-vaju. Ne vem a sta se zmenili, a si *malo* zdaj sama potunkala zraven. A ne vidiš, da ji je tale človek blizu. Lahko bo že jutri na istem tvoj prijatelj.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Mar. 2009 23:31

Če bi bila jaz na mestu vašega delodajalca, bi bili vi vsi na zavodu, ker tako nedojemljivih in tumpastih ljudi še v življenju nisem srečala. A ste sploh sposobni funkcionirat v resničnem življenju, če se vam pa ene stvari ne da dopovedat? Ne glede na to, kako se trudim jasno povedat, se vedno najde naslednji, ki mi pride povedat, da sem nesramna, ker se norčujem iz invalidov.
Pa nisem rekla ene besede čez invalide, ampak kritiziram življenjsko filozofijo zdravega (!) človeka, ki enostavno ne prevzame odgovornosti za lastno življenje.
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 25. Mar. 2009 2:02

jullia_ napisal/-a:Če bi bila jaz na mestu vašega delodajalca, bi bili vi vsi na zavodu, ker tako nedojemljivih in tumpastih ljudi še v življenju nisem srečala. A ste sploh sposobni funkcionirat v resničnem življenju, če se vam pa ene stvari ne da dopovedat? Ne glede na to, kako se trudim jasno povedat, se vedno najde naslednji, ki mi pride povedat, da sem nesramna, ker se norčujem iz invalidov.
Pa nisem rekla ene besede čez invalide, ampak kritiziram življenjsko filozofijo zdravega (!) človeka, ki enostavno ne prevzame odgovornosti za lastno življenje.
Probaj bushevo metodo. Pojasni jim v kratkih preprostih stavkih. Zavedaj se tudi, da doloceni ljudje nimajo ravno visoke sposobnosti abstraktnega misljenja. Jst pogosto delam to napako, da mislim, da vsi locimo med konceptoma ne-X in anti-X, kar pogosto povzroca spore. Sej si vidla kako je folk sprejel sarkazem. :lach:
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Nass
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 24. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Nass » 25. Mar. 2009 2:54

Ok, vem da tema ni o invalidih ampak ne morem: Pa zakaj hudiča se invalide obravnava kot družbene izmečke, nesposobne za delo, ki so itak cela nesreča in ni šans, da se jim v življenju kaj lepega zgodi?!!! Zaradi take miselnosti se jih tudi potem odpušča! Tako da vsi dušebrižniki, tudi vaše jedikovanje je vzrok negativni obravnavi.

Ok, zdaj ko sem se 'spucala' :) ...
Ne, ni vsem z rožicami postlano. Ja, nekateri delodajalci izkoriščajo zaposlene. Ne, država ne zagotavlja popolne zaščite vseh družbenih skupin. Ampak vseeno so ljudje, ki so fleksibilni in optimistični na splošno na boljšem. Ja, tudi ljudje, ki jim gre slabo, so lahko srečni (če vztrajate vam bom kak link pripopala).
Problem, ki ga je George Costanza izpostavil in s katerim se strinjam je na splošno pomanjkanje fleksibilnosti in življenje v ustaljenih okvirih. Vsi ste se zapičili v to tujino (ja pa kaj če ma otroke, ja pa kaj če ma 50 let, ja pa kaj če je invalid...) in je res da mnogi mladi niso pripravljeni sprejeti izziva in dodatno delati na svojih sposobnostih in izkušnjah. Ampak gre tudi za pomanjkanje fleksibilnosti in domiselnosti na drugih področjih. Eni jokajo, ker so izgubili službo, drugi rečejo je*i ga in odprejo svojo firmo (in ja, vem kako je vzpostavljat svoje podjetje tko da dajte mi mir).
Sej zdj vem, da boste vsi težili, da brez kapitala ne moreš odpret podjetja. Ampak tukaj je zopet ta problem - pritoževali se boste čez idejo, ne da bi sami poiskali nekaj kreativnega, neko rešitev.
Nass
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 24. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Nass » 25. Mar. 2009 3:03

matjazd napisal/-a:Želim pa si ustvariti dom in družino v moji rodni deželi Sloveniji.

Vidiš, tega pa ne razumem. Konstantno jadikovanje nad tem, kako grozna je Slovenija, a še vseeno bi ostal tukaj. Ja zakaj že?

Da ne bo pomote, družbena kritika je dobrodošla, ampak to je pa res samo še pritoževanje.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 25. Mar. 2009 8:01

jullia_ napisal/-a:Če bi bila jaz na mestu vašega delodajalca, bi bili vi vsi na zavodu, ker tako nedojemljivih in tumpastih ljudi še v življenju nisem srečala. A ste sploh sposobni funkcionirat v resničnem življenju, če se vam pa ene stvari ne da dopovedat? Ne glede na to, kako se trudim jasno povedat, se vedno najde naslednji, ki mi pride povedat, da sem nesramna, ker se norčujem iz invalidov.
Pa nisem rekla ene besede čez invalide, ampak kritiziram življenjsko filozofijo zdravega (!) človeka, ki enostavno ne prevzame odgovornosti za lastno življenje.


Ja in tudi zdrav človek lahko trpi, če se njegovemu prijatelju zgodi nekaj groznega. In brez skrbi jaz popolnoma lahko funkcioniram. Za razliko od tebe tudi že uspešno delujem v službi in lahko delim izkušnje o zaposlenosti, medtem, ko ne vem na podlagi česa jih lahko ti.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 25. Mar. 2009 8:02

duplikat
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 25. Mar. 2009 10:02

Mahagonij napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:Če bi bila jaz na mestu vašega delodajalca, bi bili vi vsi na zavodu, ker tako nedojemljivih in tumpastih ljudi še v življenju nisem srečala. A ste sploh sposobni funkcionirat v resničnem življenju, če se vam pa ene stvari ne da dopovedat? Ne glede na to, kako se trudim jasno povedat, se vedno najde naslednji, ki mi pride povedat, da sem nesramna, ker se norčujem iz invalidov.
Pa nisem rekla ene besede čez invalide, ampak kritiziram življenjsko filozofijo zdravega (!) človeka, ki enostavno ne prevzame odgovornosti za lastno življenje.
Probaj bushevo metodo. Pojasni jim v kratkih preprostih stavkih. Zavedaj se tudi, da doloceni ljudje nimajo ravno visoke sposobnosti abstraktnega misljenja. Jst pogosto delam to napako, da mislim, da vsi locimo med konceptoma ne-X in anti-X, kar pogosto povzroca spore. Sej si vidla kako je folk sprejel sarkazem. :lach:

Kako se še vedno lahko norčujete. Grda grda jullia, ki zaničuje uboge invalide! In potem jo še ti podpiraš. C c c.

Mislim, resno, ljudje, dajte si še enkrat prebrat poste in nehajte z neumnimi izjavami, ker sramotite sebe in ne, tako kot vi mislite, častno branite invalide.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov