1.1.2005 - nov zakon o prometu

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali se strinjate s tem, da bo nov zakon pripravil voznike, da bodo spostovali predpise in bodo previdnejsi na cestah?

Da
16
33%
Ne
32
67%
Skupaj glasov : 48

Uporabniški avatar
Andrejčika
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 9. 9. 2004
Kraj: za devetimi vodami

Neprebrana objavaNapisal/-a Andrejčika » 26. Nov. 2004 8:45

S 1.1.2005 bo zacel veljati zakon o visjih kaznih v prometu! Ce bos prekoracil hitrost za 20 km/h bo kazen 30000 tlarjev, za 50 km/h bos mogu pa izpit se enkrat delat! Saj verjetno veste kako gre in ste ze slisali za to!
Kazni bodo tako velike da je marsikdo sploh ne bo mogel placat ! Ce je ne bos hotu placat bos mogu it kar v zapor in ne vem kaj se vse! Kazni bodo zdaj dajal ze kar komandirji na policijskih postajah in ne vec sodniki!
Ce ste gledal vcerajsnja Trenja potem verjetno vse veste in ne bom razlagala na dolgo in siroko!

V glavnem, zanima me kaj si vi mislite o tem!
Ne joči, ker je konec ampak se nasmej novemu začetku!!
deklica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 6. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a deklica » 26. Nov. 2004 9:53

JAz načeloma nimam nič proti visokim kaznim, če bi bili kaznovani res tiste, ki si to zaslužijo. Moti me to, če bodo meni težili ker po avtocesti vozim 150 km/h, onih, ki pa vozijo 200 in več pa itak ne dobijo. To je nesmisel, kjer ne pomaga nobeno dvigovanje kazni.

Mene ta novi zakon ne moti, ker načeloma vozim po predpisih (nimam denarja za kazni), vsak, ki pa vozi krepko čez omejitev pa itak tvega, da ga dobijo in da plača.
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 26. Nov. 2004 9:55

smo gledal trenja ja... brezvezn zakon... nic manj nesrec ne bo, bo pa kaksen mrtev vec kot dosedaj, ker bo naredil samomor k ne bo mogu placat kazni in ga bojo kr v zapor poslal.
js bom vozu tko kt sm do sedaj in nic drugace.
Uporabniški avatar
dragon_fly
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 167
Na forumu od: 24. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a dragon_fly » 26. Nov. 2004 10:32

men se pa pri vsem skup zdi bolj neumo to, da bojo neplačnikom kazni odpisali kao: "sej jim nimamo nč vzet, kr v rest ga pa tud ne morš dat..."

jst, ki mi pa bdw majo kej vzet morm pa vse plačat...

čaki... a nismo pred zakonom vsi enaki??? :gruebel:

hvala za tako demokracijo!!!! :wall:
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 26. Nov. 2004 11:10

mah tale zakon je kr nekaj no...a so res taki optimisti da mislijo da bo zarat strozjih kazni manj nesrec? halooooo a ni vseeno ce se po cesti peljes 130 al pa 150 in se zaletis????mislim da je ze 130 tut kr velika hitrost da se ti lahko kaj zgodi...vedno spreminjajo zakone ki so kr delovali ...zakone ki bi jih pa mogli spremenit ,pa lukne ki so pokrpat pa bodo ostali se kr naprej isti...z se vecjimi luknami!sploh se ne strinjam s tem... kr tisti ko bodo ful prekoracevali hitrost jih tak ne bodo dobili..nastradali bodo pa tisti ki so morda en x res prevec peljali...ta zakon se mi zdi popolnoma v k***** in me prav zanimajo polemike ki se bodo godile po 1.1. ...kolk manj nesrec bo?..po moje jih bo se kr naprej isto ce ne se vec....saj veste kaj pravijo - zakoni so zato da se krsijo!glede tega da bodo dajali kazni kr komandirji...vsi vemo vice o policajih...mislim da so jih do zdaj sodniki resevali teh mitov..zdaj se bodo pa najvrjetneje kr izkazali za zelo resnicne!
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 26. Nov. 2004 11:32

dragon_fly napisal/-a:men se pa pri vsem skup zdi bolj neumo to, da bojo neplačnikom kazni odpisali kao: "sej jim nimamo nč vzet, kr v rest ga pa tud ne morš dat..."

pozabit mislijo na neplacane prekrske ki so se nabrali do sedaj... 140000 prekrskov se mi zdi. kok mi je zou da sm placu svojo edino kazen :)
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 26. Nov. 2004 13:23

Mah kr neke kazni,pa tak visoke da lahko da povprecn slovenec pol place al celo al kak ze pač :roll: rajsi bi se kaj drugega spomnili.
Uporabniški avatar
_n_j_i_n_s_a_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 12. 10. 2004
Kraj: Ljubljana-Fužine

Neprebrana objavaNapisal/-a _n_j_i_n_s_a_ » 26. Nov. 2004 13:42

nimajo nic bolj pametnega za pocet, pa si zmisljujejo nekaksne nove zakone, kazni itd.
...ja nemam vise razloga zivjeti bez tvoga imena... 14/8/2005
Uporabniški avatar
girl007
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 493
Na forumu od: 30. 7. 2004
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a girl007 » 26. Nov. 2004 13:46

opium napisal/-a:
dragon_fly napisal/-a:men se pa pri vsem skup zdi bolj neumo to, da bojo neplačnikom kazni odpisali kao: "sej jim nimamo nč vzet, kr v rest ga pa tud ne morš dat..."

pozabit mislijo na neplacane prekrske ki so se nabrali do sedaj... 140000 prekrskov se mi zdi. kok mi je zou da sm placu svojo edino kazen :)


NA 160000 zdajšnjih mislijo pozabit, na nadaljne pa tudi, če jim nič ne morejo vzet.
Pošteno kajneda?
LJUBEZEN je tista gonilna sila, ki dela dan drugačen in življenje lepše, ljubezen je nekaj skrivnostnega, lepega in nerazložljivega.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 26. Nov. 2004 14:47

_n_j_i_n_s_a_ napisal/-a:nimajo nic bolj pametnega za pocet, pa si zmisljujejo nekaksne nove zakone, kazni itd.



buh vej kuga si bojo spet čez pol leta zmisl
sej še sami ne vejo kva hočjo
men se vse skup zdi popolna bedarija :!:
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 26. Nov. 2004 15:07

jst se z določenimi zakoni čist strinjam ... zakaj pa divjaš, pa si pijan, pa nisi prpet pa še po mobiju govoriš, pol pa jokaš, da nimaš keša za kazen plačat? prosim vas, prej misli na to, ne pa zdej :cry:
ubiješ enga ali dva ker si koma, pol se pa prtožuješ, da nauš šu v arest!
glede tega, pa podpiram čist polcaje!
edin unih traparij glede umazanih luči in tablic ... rada bi vidla enga k se voz 1000km, da se bo na petrolu ustavu in tablice pucu ...
drgač pa 150km/h nej bi bil še tolerančni prag oz 10čukou tolarjev ...
sem pa za čistko med kolesarji in motoristi ter traktoristi, ker tega pri nas umre največ ... prokleto biciklistično teslo ma označeno RDEČO trako z gromozansko BELO puščico v kero smer se more vozt, pa gre vedno v napačno ... vzet pendrek pa ga toučt po buči dokler ne zakapira!
kathy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kathy » 26. Nov. 2004 15:27

bejbika napisal/-a:biciklistično teslo ma označeno RDEČO trako z gromozansko BELO puščico v kero smer se more vozt, pa gre vedno v napačno ... vzet pendrek pa ga toučt po buči dokler ne zakapira!


:lol:



Mislm, da so pr enih stvareh mal pretiraval in da so kazni res fuul previsoke....kar hočjo pa s tem dosešt pa itak ne bodo dosegl.....

Uni k se zdej vozjo pjani, se bodo tud v prihodnosti pjani vozil...
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 26. Nov. 2004 15:42

dragon_fly napisal/-a:men se pa pri vsem skup zdi bolj neumo to, da bojo neplačnikom kazni odpisali kao: "sej jim nimamo nč vzet, kr v rest ga pa tud ne morš dat..."

jst, ki mi pa bdw majo kej vzet morm pa vse plačat...

čaki... a nismo pred zakonom vsi enaki??? :gruebel:

hvala za tako demokracijo!!!! :wall:

hmm..jz sicr se ne wozm...sam ja..un k nima kesa za placat mu ,pa tut ce bo namest 50 wozu 130 , nawjo pa nc naredl al kai??..ni mi fer d more en placat, unmu p kr ni treba..kao mu ne morjo nc odtrgat , sei mu je bed k nima kesa, sam en k bo meu p lih 100cukow place mu bojo p lih teh 100 odtrgal in bo pol isto w ..khm...kie je point?...
ma drgac pa ja..ni problem nesrec pumojm tok w tem d tok hitr wozjo (sei to tut walda) ampk w tem d wozjo u dost zbederanm stanju..(ne wozt pijani!!)...
mah to je krneki ...
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 26. Nov. 2004 15:44

miikena napisal/-a:hmm..jz sicr se ne wozm...sam ja..un k nima kesa za placat mu ,pa tut ce bo namest 50 wozu 130 , nawjo pa nc naredl al kai??..

v zapor bo mogu :) pa voznisko ti vzamejo v vsakem primeru.
Uporabniški avatar
Bibica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 17. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bibica » 26. Nov. 2004 19:27

Pa 20km/h ja hitro prekoračiš :( Posebej, če maš tak težko nogo kot jaz :) Jaz sem si zračunala kolko sem že plačala policajem za kazni, pa bi lahko bila kar njihov sponzor. No izučilo pa me je, da ne divjam več. Zdaj pa bi hitro dobila kazen za 30000 SIT. Ne, jaz bom vozla počasneje... Pa mislim, da bodo ostali po par kaznih tudi bolj previdni... Pa da ne bo kdo mislil, da spravljam druge v nevarnost z vožnjo, le daleč sem doma od faksa in so po ravni cesti skoz omejitve 60 ali 70km/H. Zdaj jih skušam upoštevat, čeprav so nesmiselne. :juggle:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov