1.1.2005 - nov zakon o prometu

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali se strinjate s tem, da bo nov zakon pripravil voznike, da bodo spostovali predpise in bodo previdnejsi na cestah?

Da
16
33%
Ne
32
67%
Skupaj glasov : 48

Uporabniški avatar
Darkman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Darkman » 28. Nov. 2004 19:47

Policajev je itak preveč, po mojem mnenju smo itak policijska država, saj imamo največje povprečje policajev na državljana. Saj smo tudi svetovni rekorderji po postavljanju radarjev če se ne motim. Tak zakon pa itak ne bo ustavil morije na cestah, ker so se lotili zadeve na napačnem koncu.
Izpit že mam par let, zato vem, kako to gre naj začnejo rajši učiti mladino kulture na cestah ne pa poviševati kazni, ker res ne bo pomagalo. Se pa strinjam z DEO ker je res, ni razlike med 130 in 200 km/h.
Glede davkov - pa jih itak imamo preveč pa še več jih bomo meli če se ne motim, ker imamo pač požrešno državo s preveč požrešnimi politiki, ki so sami bedaki, ki ne vedo kaj se dejansko dogaja v državi.
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 28. Nov. 2004 21:10

2good4u & Darkman :top:
tocn tko ja, kwa je enmu k ma a6ko recimo se pelat 200km/h pa se ustav se takoj k treba k ma gud bremze. Pa to da revez vedno nafuka, cist res ja, k vecina tistih k majo hude avte in seveda tudi vozijo prehitro tud poznajo dost polcajev tko, da tud ce ga ustavjo, se prekrsek kao ni zgodil, beda. :roll:
Gone
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 29. Nov. 2004 15:33

Michael napisal/-a:! kako bos placu kazn, a bos sestradu pol celo druzino zarad kazni, ce ni v druzini nevem kok velik dohodek. .....


ja na to misli, ko se vsedeš v avto ... on dobi kazen, družina zgubi otroka ... ke je tuki pravica .... en je lačen, drug brez družine zarad prehitrega oz pijanega voznika ....
strinjam se glede strogih kazni pri vinjenosti in prehitri vožnji ... določene kazni so brezpredmetne (umazane tablice, kr neki) ... sam tega pa ne toleriram ... sori ...
Uporabniški avatar
Darkman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Darkman » 29. Nov. 2004 15:41

Hitra vožnja je relativna!

Če pelješ na 60km/h (cona naselja omejitev 40km/h) doboiš isto kazen kot če si peljal 150km/h na auto cesti. Med 40 in 60 ni velike razlike pot ustavljanja pa je skoraj ista. Se spozabiš v 3 prestavi daš malo plina pa si že preko omejitve. To ni fer. Policaje pa itak ne srečaš tam kjer jih rabiš. Stojijo tam kjer je ozko grlo pri omejitvi. Danes sem poslušal v službi Radio Center ob 7.00 je bilo postavljenih najmanj 7 radarjev na širšem območju Maribora. To pa tudi pove svoje pa še huje bo. Glede alkohola pa se strinjam s teboj.
Uporabniški avatar
TaMala
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 27. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a TaMala » 29. Nov. 2004 16:04

Tole pa ne bo držal.

Kazen bo dosti višja za tiste, ki bodo v naselju šli 20 km/h prehitr - torej 60 oz. 70 km/h namest 40-50, kot pa če boš vozil 150 km/h na avtocesti. Poleg tega pa je v naselju 1000x večja možnost, da ti pred avto skoč otrok, in takrat se zelo pozna že 10 km več od omejitve. Pa tud pot ustavljanja je zelooo različna pri 40 in 60 km/h in v takih situacijah tud pol metra odloča o tem, a avto zbije otroka al se pa zadost hitr ustav.
Za ljubezen je vredno tvegati
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 29. Nov. 2004 16:05

Darkman napisal/-a:Hitra vožnja je relativna!

Če pelješ na 60km/h (cona naselja omejitev 40km/h) doboiš isto kazen kot če si peljal 150km/h na auto cesti. Med 40 in 60 ni velike razlike pot ustavljanja pa je skoraj ista. Se spozabiš v 3 prestavi daš malo plina pa si že preko omejitve. To ni fer. Policaje pa itak ne srečaš tam kjer jih rabiš. Stojijo tam kjer je ozko grlo pri omejitvi. Danes sem poslušal v službi Radio Center ob 7.00 je bilo postavljenih najmanj 7 radarjev na širšem območju Maribora. To pa tudi pove svoje pa še huje bo. Glede alkohola pa se strinjam s teboj.


včas je že 60km/h dost, da do smrti povoziš otroka ... lani je fant na parkirišču v cityparku komi vstavu avto, da ni podru dečka ki je teku za balonom ... pa je peljal zelo počasi ... zdej pa mu dodaj še nekaj hitrosti ... no, vemo kake so posledice ... res pa je, da veliko voznikov z dobrim avtom zna kontrolirati avto pri zelo veliki hitrosti ...
nč nam rekla, res mogoče mal stroge kazni, sam bojo mogl najprej naučit kolesarje pa motoriste, kako se vozi, potem 'pa naprej, ker statistika kaže, da je teh skupaj s pešči in traktoristi vedno več med mrtvimi ...
nočm več o tem ...
Uporabniški avatar
Darkman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Darkman » 29. Nov. 2004 17:08

ja v cityparku je omejitev 10 km/h ne pa 40 ali 60km/h

Ja vem kolikšna je razlika od 40 do 60km/h pri ustavljanju mam izpit že dobrih nekaj let. Vem pa tudi kako hitro ti prileti otrok na cesto sploh iza kakšne žive meje, videl ga pa tudi ne boš prej kot bo pred autom potem pa če izračunaš še reakcijski čas ki je skoraj sekunda pa si ga že povozil. ŽAL. Ampak ni poanta v tem!

Gre se za kazni ki so občutno previsoke za naše razmere. Saj nekdo ki zasluži 100k na mesec ne bo mogel plačati kazni in preživeti še družine. Kaj hitro se pa zgodi, ko se pogovarjaš v auto, da si prehiter na plinu in voziš podzavestno 20 km/h preveč in te dobijo. To se lahko zgodi ko pripelješ v naselje iz magistralke pa si prej vozil 90km/h potem pa te 500m za znakom naselje čakajo policaji in ti napiše ček za prehitro vožnjo, kaj pa potem? Kako boš pa potem plačal/a to kazen? pa če tudi je tobilo prvič pa nisi zanalašč itd...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 01. Dec. 2004 0:47

Nej še jaz povem sovje mnenje o tem novem zakonu. so deli ki so čist nesmiselni, so pa deli ob katerih se lahko malo zamisliš. Sam se mi zdi, da tist, ki jih do zdaj ni ne vem kok maksimalno upošteval jih tudi do zdaj ne bo. Sicer pa policaji vedno stojijo tam, kjer jih noben niti najmanj ne potrebuje. Na našem koncu so do smorti povozili že nevem koliko otrok, čeprav so bili policaji 500 metrov nazaj.....in kaj je to pomagalo....čist nič....
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 01. Dec. 2004 14:56

LyLa napisal/-a:pa odgovor na anketno vprasanje.. seveda, ker tist k jih ne bo (ce bojo pravilno izvajal) bo hmau brez kesa za bencin ostal ce ne celo brez izpita.

js mislm da ne bo nic boljse, ampak... bomo vidl... :D

sam najbl bedni so pa uni radarji k jih majo pred cestninskimi postajami.
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 11. Dec. 2004 11:04

Pa kaj vm je folk?!?!?! Vm je bol pomembno kako bo nekdo preživeu družino če bo dobi kazen, kot kako bo preživela družina k bo izgubila otroka zard enega in istega voznika?! Fak...nism si niti predstavlala da mate sploh lahko taka mnenja. In vrjemte da bojo te kazni streznle voznike da ne bojo prehitr vozil ne vem kaj (se že navajam da grem čez naselje 50 in ne več). Tist k nima tolk dnarja da bi plačou kazen, pol tut nima tolk dnarja da bi sploh avto lahko mau (bencin, registracija,...), tko da naj se pa z avtobusi voz. Kdor pa nima te možnosti pa naj pomisl ko se vsede v avto in se skoncetrera na vožnjo, ne pa na to kaj bo povedou ženi po mobitelu.
In čist moje osebno mnenje o policajih: pemal jih je na naših cestah!!! To spoznaš ko vidš kolk nesreč povzročijo pijani vozniki in tisti ki prehitro vozjo. In ne mi zdj o tem da ni velike razlike med 40 in 60 km/h, ker v moji vasi je blo tolk prometnih (tut čist bliz moje hiše) ko so namest 50 prpelal 60-70. Da ne omenim da je bla tut že smrtna žrtev.
Po moje bi blo najbol da bi še alkohol zbil na 0 promilov - na Hrvaškem se je to pokazalo kot zelu učinkovito sredstvo!

Kar se pa tiče umazanih tablic... :lol:
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 09. Feb. 2006 17:21

Glede na vse skupaj se mi zdi da tele kazni niso prav preveč vplivale na kulturo voznikov po Sloveniji. Premalo policijskih kontrol oz, radaristov je ob cestah za nadzor prometa in omejitve hitrosti divjakov na naših cestah.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
cotkica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cotkica » 09. Feb. 2006 18:03

Sicer še ne vozim ampak kolikor sem pa v avtu, se mi zdi da se je folk umiril za prve tri mesece novega zakona....sedaj je pa spet isto. Čeprav so kazni kar zasoljene, ampak Slovenci imamo očitno še vedno denar za to.
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 17. Feb. 2006 2:58

Lahko je sprejet zakon.....kaj ko bi ga v naši državi še izvajal....ne pa da stojijo radarji tam, kjer so najmanj potrebni oz. že vsak tepec ve kje stojijo.
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 17. Feb. 2006 7:46

Kazni bi morale bit še hujše, ker čist noben klinac ne spoštuje predpisov. No, saj jaz jih tut večkrat ne, sam sem pa nekaj časa bla zlo pridna, ko je prišel ta nov zakon... Pa sem mogoče 3 minutke dlje hodila v Lj. (45km)... Pa iz Kopra v Lj. če greš namesto 130 rajš 100 voziš mogoče 10 minut dlje. Ne splača se raskirat, če ni res kaka ekstremna situacija. :wink:
Pa tut iz moje hude nesreče (jaz vozila :roll: ) sem se naučila, da ni vse tok simple kot zgleda in nismo nedotakljivi. Ja, eni so res boljši vozniki kot jaz, sam sej nis zmeraj ti kriv... Kokrat se mi je že zgodila nevarna situacija zarad enih debilov na cesti, ki mislijo, da majo krila. Da ne omenjamo tega, kako je človeka groza vozit za nekom, ki vijuga po cesti (pijan), prehitet si ga pa itak ne upaš.
Tok da... Čist prav je, da so zakoni strožji, sam ker itak ni nobene prave kontrole, itak nima smisla. :roll:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 23. Feb. 2006 3:43

Anchi napisal/-a:Itak placajo tisti, ki jih policaji dobijo v prekrsku enkrat, dvakrat na leto, ker pac nocejo imet tezav s policijo. Tisti pa, ki so stalno v prekrskih, so pa ze itak nastudirali sistem in sploh ne placujejo (dobijo opomin, dva, tri, policijo na vrat pa res v najslabsem primeru). V trenjih je pol. nacelnik rekel, da je od 600.000 kazni, ki jih izrecejo letno, neizterjanih 40% (ali 60%, to stevilko sm pozabila, naj me kdo popravi), a ni to ze dovolj mocen dokaz, da zvisane kazni ne bodo ravno povzrocile bistvenih sprememb??



V tem je največji problem. Treba bi bilo res izterjat kazni... Pa v takih primerih nimam ravno usmiljenja za socialne probleme- pač naj pazijo, kako vozijo, če nimajo denarja za plačat kazen, je pa itak opcija zapor. Tudi družbeno koristno delo ne bi bilo slabo...

Sicer pa mi je všeč finski sistem, kjer je kazen odvisna od dohodka. Pred časom sem brala, da je eden vodilnih pri Nokii plačal par milijonov kazni za relativno banalen prekršek. Tistemu, ki se vozi z najnovejšim Mercedesom, se tudi 100 jurjev kazni ne pozna kaj dosti, pri enem z zajamčeno plačo pa bi imelo že 10 jurjev učinek.
Samo pri nas je to tudi iluzija, ker znajo najbogatejši prikazovat ful nižje dohodke- saj vidimo to že pri socialnih štipendijah, sprejemu v Študenta ali plačilu vrtca...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov