1.1.2005 - nov zakon o prometu

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali se strinjate s tem, da bo nov zakon pripravil voznike, da bodo spostovali predpise in bodo previdnejsi na cestah?

Da
16
33%
Ne
32
67%
Skupaj glasov : 48

Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 26. Nov. 2004 22:42

Malo beden zakon, vendar mislijo, da bodo s tem dosegli nevem kaj. Kazni so res previsoke. Jaz bom sedaj poskušal bolj paziti na omejitve, ker ne mislim plačevat... Že zdaj mi je dovolj, ko sem dobil 51k :roll: :(
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 27. Nov. 2004 19:44

Kazni ne bodo previsoke. V Avstriji so ljudje najemali kredite, da so lahko odplačali kazen......Je mal za premislit, a ne?
Mislim pa, da bi bila ena od zelo dobrih in vzgojnih rešitev družbenokoristno delo. Tko bi zafilal luknje tam, kjer manjka delavcev za kakšna slabše plačana ali za-nekatere-pod-častjo-vredna-dela, kot so pomoč ostarelim in invalidom, čistilci v psihiatrični bolnici ali pa v zavetišču za izgubljene živali......ipd.
Ne vem, zakaj jim pa tukaj ni za zgled Amerika?!!!
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 27. Nov. 2004 20:45

Mark napisal/-a:Malo beden zakon, vendar mislijo, da bodo s tem dosegli nevem kaj. Kazni so res previsoke. Jaz bom sedaj poskušal bolj paziti na omejitve, ker ne mislim plačevat... Že zdaj mi je dovolj, ko sem dobil 51k :roll: :(

waw Mark, zgleda da bo ta zakon dejansko deloval :D deb*lom ki vozjo prehitro po mestih bi morali vzet voznisko itak, ne pa da ogrozajo se naprej vse ostale udelezence v prometu! res kaka huda casovna razlika more bit, ce peles iz enga konca mesta na druzga namest 50, 100 km/h, ziher je se enkrat hitrej, ja ce povozs vse pesce + rdece luci prevozs........
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 28. Nov. 2004 11:03

jagoda napisal/-a:Kazni ne bodo previsoke. V Avstriji so ljudje najemali kredite, da so lahko odplačali kazen......Je mal za premislit, a ne?

Jz mislim, da se pri nas to ne bo zgodilo, ker je sistem rahlo zanic. Itak placajo tisti, ki jih policaji dobijo v prekrsku enkrat, dvakrat na leto, ker pac nocejo imet tezav s policijo. Tisti pa, ki so stalno v prekrskih, so pa ze itak nastudirali sistem in sploh ne placujejo (dobijo opomin, dva, tri, policijo na vrat pa res v najslabsem primeru). V trenjih je pol. nacelnik rekel, da je od 600.000 kazni, ki jih izrecejo letno, neizterjanih 40% (ali 60%, to stevilko sm pozabila, naj me kdo popravi), a ni to ze dovolj mocen dokaz, da zvisane kazni ne bodo ravno povzrocile bistvenih sprememb??
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 28. Nov. 2004 11:26

sam ta nov zakon je cist konc ja, sploh brez veze da mas v avtu neko jako masino 1.0 pa se to gres prevec :roll:
Gone
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 28. Nov. 2004 12:45

kepka ne gre se za kakršno ogrožanje okolice, saj, ko je gužva itak ne moreš hitro peljat, ko pa je recimo dobra vidljivost ter ni prometa pa nevem koga bi ogrožal. Zato brezveze, da iščeš nekakšne ekstreme :wink:.
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 28. Nov. 2004 12:51

Michael napisal/-a:sam ta nov zakon je cist konc ja, sploh brez veze da mas v avtu neko jako masino 1.0 pa se to gres prevec :roll:


Ja itak in to je totalen bull shit
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 28. Nov. 2004 12:57

Jaz bi raje kazni za vinjene voznike povišal ,saj so tisti najbolj kritični. Večina poškodb ter kakršnih koli tragičnih dejanj se zgodi ravno na ta način. Aja pa ni fora v mašini temveč v glavi.
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 28. Nov. 2004 13:00

Mark napisal/-a:Jaz bi raje kazni za vinjene voznike povišal ,saj so tisti najbolj kritični. Večina poškodb ter kakršnih koli tragičnih dejanj se zgodi ravno na ta način. Aja pa ni fora v mašini temveč v glavi.


nam pravi nekdo, ki je že plačeval za prehitro vožnjo. Se čist strinjam glede alkoholiziranih voznikov
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 28. Nov. 2004 13:03

Ja sem že ja... :D Sicer sem drugač ful vredu voznik pride pač včasih kakšen trenutek, ko se ti kam mudi in stopiš malo na gas. Sicer pa je itak cesta bla fraj in nisem nobenga ogrožal. Ampak kaj hočemo.
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 28. Nov. 2004 16:59

sori enako bi mogli narest tut za prehitro vožnjo ... zdej ne govorimo o enmu k pele čez vas 50km/h namest 40 ... ampak o tistmu k pele 90km/h ... me zanime kok lubi bi se pol kle gor prtožvalo čez kazni, če bi mel sika al pa hčerko k se ne more brez bojazni igrat oz pridt domov iz šole ... al pa sina invalida, ki ga je povozil prehitri voznik?
žvim v taki okolici, kjer ljudje 100% prehitro vozijo in sam čakam, da bojo koga poradiral ....
nč, kazni morjo bit ... sam da so vzgojne ...
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 28. Nov. 2004 17:18

bejbika, a si gledala trenja? mislim...tale nas zakon sux big time! kako bos placu kazn, a bos sestradu pol celo druzino zarad kazni, ce ni v druzini nevem kok velik dohodek. pa je velik drugih resitev ane, pa tko k je mark reku, a je res tok smrtnih zrtev praw zaradi hitrosti? pomoje da ni....problem je bol v nesposobnosti nekaterih voznikov/ic in alkohol vsekakar. alisica nemaram, ampak to kar je pa pr trenjih povedu, se pa cist strinjam z njemu, ce je kdo gledu.....
Gone
Uporabniški avatar
Dea
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 9. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Dea » 28. Nov. 2004 17:26

:twisted: ... saj veste država in policija rabita denar...:twisted:
Če voziš 130 ali 200 je itak isto, če izračunaš fizikalno količino vidiš, da je smrtnost itak skoraj ista, tudi če imaš Airbag.

:twisted: pa fajn se imejte, vozim pa itak ne po predpisih HAHA :twisted:
Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 28. Nov. 2004 17:30

niti ni to, prevec je polcajev na nasih cestah, cist! v drugih eu drzavah te mogoce ustav policaj 1x na 5 let, pr nam, usak tedn skor ce si dost na cest al pa se vecx. kaznujejo pa zato tok, k polcaj z vec kaznimi k jih napise, hitrej napreduje. k pa drzava rab kesh pa si umisl s5 kak davek al pa benz za tolar ali dva dvigne, pa si pol racuni kok je to kesha samo na dan v drzavni proracun :wink:
Gone
2good4u
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 5. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a 2good4u » 28. Nov. 2004 19:40

Po navadi je pa zmeri tko, da tiste, katere bi mogli policaji ustaviti, ker delajo prekrške, jih ne bodo dobili, Bo pa en revež slučajno peljal prehitro in ga bo nasankal. Kje je tu pravica. Zadnjič se je pred mano peljal bedak, ki je bil tako pijan da se je vozil po levi strani in malo po desni strani, prevozil rdečo luč in še bi lahko naštevala. Kje pa so takrat bili policaji????

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov