So visoki moški privlačni?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 01. Avg. 2013 12:58

Miss N. napisal/-a:z eno kolegico ki ima pa dobrih 150 cm, pa morem bit pozorna kaj govori...in v njeni družbi obvezno nizke čevlje...


Zakaj pa to? A je prijateljstvo kaj drugačno, če je en manjši in drug večji?
A goal without a plan is just a wish.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Avg. 2013 13:36

če nekoga gledaš zviška, ker si dobrih 5centi višji od njega, pol pač kompliciraš.

mislim res, kere mate ve. kaj bi mogu moj tip rečt, ki je 30 centi višji od mene.

po mojem se una 150+ kolegica pol tolko ne sekira, kake čevlje maš Miss N. obute, kot madame sama. ampak ok, če se vam zdi vredno komplicirat, be my guests. ob tolkih problemih, ki jih folk ma, se moje življenje zdi ful enostavno :)
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 01. Avg. 2013 15:04

^^Exactly .

Teh par madam misli, da ker ma par cm zraven, da kvantiteta določa kvaliteto.
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 01. Avg. 2013 15:54

ma ne to, sej fajn, da je človek samozavesten zaradi svoje višine in da si je všeč, ampak izjave v stilu morem ful poslušat svojo kolegico, ko grem z njo na sprehod si ne upam obut čevljev s peto, so pa malo mimo.

skratka, meni so visoki tipi seksi, ampak so mi tudi kaki malo nižji tipi hot, tako da višina očitno ni odločilnega pomena pri hotness level.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 01. Avg. 2013 17:09

Z mojim sluhom je vse ok, hvala za skrb, ampak ko hodiš po natrpanih ulicah npr po centru lj poleti, ni slišat nič, ko ta oseba pogleda v drugo stran medtem ko govori, ko greš mimo unih delavcev s stroji, glasne gruče turistov... Z približno enako visokimi ljudmi ni problem (se pač nagneš h njim), pri manjših pa se moraš stalno sklanjat. In to me živcira :).
Poskušam razložit samo to, zakaj je meni osebno bolj udobno v družbi višjih ljudi, in da se v družbi manjših počutim kot slon v trgovini s porcelanom. Ni moj namen da bi "manjše" ljudi poniževala/zapostavljala/klasificirala kot drugorazredne al neki, čeprav se mi zdi da se nekatere moj post razumele nekako v tem smislu :).
Absolutno pa ne mislim da je "kvantiteta" človeka bistvenega pomena oz. celo določa kvaliteto človeka/človekovega življenja :D.
Imam to "malo" kolegico veliko rajši kot marsikatero "veliko" :P
dayđremer
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1107
Na forumu od: 4. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a dayđremer » 01. Avg. 2013 21:06

Pa ja saj, jaz sploh tvojega posta nisem prebrala Sarrisima, tako da to niti slučajno ni letelo nate. Jaz pač poznam eno, ki misli da ker ma višino 1,7m da je nekaj več že zaradi tega. In to ni samozavest, je samovšečnost. Ker ma drugih bolj malo stvari, na kere bi bila ponosna.. Tudi mi gre na živce, ko ma kera ki je kakšnih 5cm višja od mene, pripombo na to kako sem jaz majhna- in se čuuudi kako je to mogoče- halo!
How quickly jealous I become of the wind when it, and not I, gets the privilege of properly messing up your hair.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 01. Avg. 2013 21:28

To so obrambni mehanizmi neke vrste. Že tule po forumu se ful lepo vidi, ko nanese na neke vizualne karakteristike (višina, košarica, boki, whatever), kr vidiš kak kr precej ljudi (sploh žensk) reče da je najlepše tisto kar poseduje sam. Ker se potem pač boljše počuti al karkoli.

Je pa tak da bit visoka punca, sploh v obdobju pubertete ko se itak za brezveze obremenjuješ, ni fajn. Že zato ker punce naj bi ble fletno nizke, sploh v primerjavi s fanti, pol maš tu razne ''strup v malih flašah'', ''petke pa sm še kr nižja od fanta'' itd. Tud razni ''palček'', ''ta mala'' in podobni nadimki so dost bolj kjut in prijazno zveneči kot ''donda'', ''amazonka'', ''hrast'' pa take.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 01. Avg. 2013 23:05

^^ Joj, tistega o strupu jaz slišat ne morem več, mi gre tok na živce :D

Kaj pa vem, jaz sem pa mislila, da je obratno in da dandanes najstnice želijo biti čim višje, sploh zaradi vpliva modnega sveta na njih... No, seveda verjamem, da se zafrkavanje še vedno vsepovsod najde. Sem pa pred časom hodila za skupinico nekih srednješolk, vse dolgonoge in visoke, ki so se ves čas pogovarjale o tem, da je pomembno samo, da dobro izgledaš, in da naj se ena izmed njih ne sekira, ker ni naredila nekega predmeta, ker je vendar lepa, visoka in z dobro postavo o.O sem mislila, da se hecajo in pretiravajo, ampak očitno so resno mislile... nadaljevale so pa s pogovorom, kako veliko deklet in fantov z njihove šole se ukvarja z manekenstvom, in njihovim naštevanjem... No ja, mogoče slučaj, ampak zadnja leta opažam, da so v splošnem otroci in mularija vse bolj obsedeni z videzom in manekenskimi trendi (za bučo jim je pa vse manj mar) :| Itak se zahodni svet giblje v tej smeri, tako da nič čudnega. No, po drugi strani sem pa tudi že videla na nekem forumu smrkljico, ki je rekla, da se ne sekira, ker je nizke rasti, saj je vendar tudi veliko zvezdnic majhnih (Eva Longoria in podobne). Tako da očitno se danes za vsakogar v rumenem tisku najde nek vzor glede višine, ojej.

Glede zadovoljnosti s telesnimi karakteristikami pa tudi nisem opazila, prej se vse pritožujejo, sploh nad košaricami, a ni tako :) (razen mene, ki ne maram oblin in hvalim boga, da sem ploh, vsaj nekaj je povsem po mojem okusu na meni:D). Pa tarnanje nad lasmi, nogami, nohti itd. v drugih temah. Čeprav nekatere mogoče res, ampak ni nujno, da samo zato, da se tako bolje počutijo; mogoče zato, ker so pač tega najbolj navajene, če bi bile drugačne, bi se pa tega najbolj navadile in bi jim bilo všeč :)

Glede razlike v višini med kolegicami pa jaz še nisem zaznala kakšnih težav, moja kolegica je okoli 10cm višja, pa se lahko normalno pogovarjava. Pri moških pa tudi ne, v bistvu prvič slišim za kakšne tovrstne težave:D
Zadnjič spremenil dot, dne 02. Avg. 2013 8:28, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Avg. 2013 7:25

Uf, hvala bogu, da sem povprečna! Tako sem lahko prijateljica tako z malimi kot velikimi ljudmi :D
Kar pa se tipov tiče, sem imela že tipe vseh velikosti in oblik. Mi je pa ljubše, če ni veliko večji od mene. Trenutni je tam nekje moje višine, on pravi, da je večji, sam tud če je res, ni razlike več kot par cm :)
Uporabniški avatar
Miss N.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 22. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss N. » 02. Avg. 2013 17:01

Ajča napisal/-a:
Miss N. napisal/-a:z eno kolegico ki ima pa dobrih 150 cm, pa morem bit pozorna kaj govori...in v njeni družbi obvezno nizke čevlje...


Zakaj pa to? A je prijateljstvo kaj drugačno, če je en manjši in drug večji?


^^če bi prebrala cel post, bi vidla, da sm zgoraj napisala, da se počutim ''kobilasto'' zraven ker sm tolko večja...

Sarissima napisal/-a:Z mojim sluhom je vse ok, hvala za skrb, ampak ko hodiš po natrpanih ulicah npr po centru lj poleti, ni slišat nič, ko ta oseba pogleda v drugo stran medtem ko govori, ko greš mimo unih delavcev s stroji, glasne gruče turistov... Z približno enako visokimi ljudmi ni problem (se pač nagneš h njim), pri manjših pa se moraš stalno sklanjat. In to me živcira :).
Poskušam razložit samo to, zakaj je meni osebno bolj udobno v družbi višjih ljudi, in da se v družbi manjših počutim kot slon v trgovini s porcelanom. Ni moj namen da bi "manjše" ljudi poniževala/zapostavljala/klasificirala kot drugorazredne al neki, čeprav se mi zdi da se nekatere moj post razumele nekako v tem smislu :).
Absolutno pa ne mislim da je "kvantiteta" človeka bistvenega pomena oz. celo določa kvaliteto človeka/človekovega življenja :D.
Imam to "malo" kolegico veliko rajši kot marsikatero "veliko" :P


^^sama ne bi mogla lepše napisati...
Če ne moreš pomagati, nagajaj. Važno je sodelovati...
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Avg. 2013 17:10

dot napisal/-a:Glede zadovoljnosti s telesnimi karakteristikami pa tudi nisem opazila, prej se vse pritožujejo, sploh nad košaricami, a ni tako :) (razen mene, ki ne maram oblin in hvalim boga, da sem ploh, vsaj nekaj je povsem po mojem okusu na meni:D).


Nisi opazila, si pa potrdila moje besede. Npr. ti nimaš oblin in praviš da ti niso všeč (in to celo tako, da hvališ ''boga''). Spet ena oblinasta bo bolj hvalila obline, visoka višino, natrenirana atletsko postavo itd. Vsaka tema pride na to. Berem temo o ''nabildanih puncah'', kjer je govora o atletskih postavah. Nekaj deklin, ki jim je atletska postava ideal, se za njo trudijo, večini pa je.... blek, možačasta in ne vem kaj še vse. In na koncu se v temi o atletskih postavah spet pojavljajo velike, povešene joške in slike Kate Hudson na morju. Se čudim da se še tu ni, čerpav je tema v osnovi o višini in moških in se je spet sprevrgla o višini pri ženskah.

Jaz pa nimam sanjske postave, mi moj tip postave tud ni najboljši, ampak takega žal ne morem dosežit (ker so mi lepe ženske postave z dolgim trupom, česar pa ne morem natrenirat). Visoka sem 174cm, kar mi je čist povprečno, čujem vse od moje 6kilske pritlične psičke do dvometraškega sestriča in sem imela fanta manjšega od sebe pol glave pa tud 20centi višjega pa tud kakega ko sma si bla čist na glih. In me višina pri tipu nikol ni ovirala, sploh pa mi ni bla nikol predispozicijski faktor. In ravno tako nisem od nižjega fanta nikoli dobila filinga, da sem nek Treebeard, on pa Pipin na moji rami.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 02. Avg. 2013 17:57

Jah, pomoje se je začela debata o ženski višini zato, ker govori tema o moški višini v smislu zveze / moško-ženskih odnosov, tako da moramo oboje nekako primerjat:) Pa saj je v bistvu fino, da imamo različne okuse in da smo zadovoljni, če smo, pa četudi je to samo prepričevanje sebe, da si kul :)

Tearjerker napisal/-a: Nisi opazila, si pa potrdila moje besede.


Mislim, da nisem, sej to pravim, da je večina na forumu jamrala, da si niso všeč (torej tistega trenda hvaljenja svojega nisem opazila v veliki meri, čeprav verjamem, da so tudi take bile vmes), sebe sem pa izpostavila, da sem pa kot ena redkih v temi o prsih zadovoljna s košarico :) (medtem ko z višino, kožo, lasmi, zadnjico, nosom, barvo oči recimo nisem, zato opazka o 'bogu', ker mi je vsaj nekaj všeč in se mi ni treba sekirat / trudit spremenit... +drugače nisem verna, da ne bo pomote:PP). Vsaj z nekim telesnim delom smo pa lahko zadovoljni, a ne, a bi se morali čisto sovražit in nezadovoljno predelat :? Jaz pač oblin ne maram, še najmanjši problem bi bil jih pridobit, če bi mi bila taka postava všeč :) Logično, da bi se potem z veseljem zredila, ali pa vsaj nosila podložene modrčke (nenazadnje imamo tudi možnost operacije), pa tega ne delam, ker mi resnično ni všeč. Saj to veliko deklet počne, ker so na večinski strani oboževanja večjih prsi in se trudijo k čim lepšemu izgledu dekolteja z modrčki, oblačili, bronzerji :) Jaz pa ravno obratno, še tisto, kar imam, raje potlačim v športni topek. Sem že preizkusila kak podložen modrček, pa mi niti slučajno ne pristajajo večje prsi, počutim se grozno, prav tako grem sama sebi na živce v času pms, ko imam večje / napete prsi in bi jih najraje slekla, če bi se dalo, hehe. Tako da ne govorim tega zato, ker sem taka naravno zrasla, ampak mi je zares všeč neoblinasta postava (tj. brez kakšnih psiholoških mehanizmov ali samoprepričevanja, da je to kul, ker naj ne bi imela možnosti tega spremenit) :) Če bi bila naravno oblinasta in prsata, bi bila pa pač nesrečna in večno na dieti oz. se trudila doseči tisto, kar mi je všeč, sprijaznila se že ne bi (sem imela vmes tudi obdobje, ko sem bila zaradi zdr. težav malo bolj oblinasta in mi ni bilo niti malo všeč, tako da preizkusila sem že oboje in še vedno ostajam pri svojem okusu). :) Lahko pa še omenim, da mi na drugih dekletih poudarjene prsi na vitki postavi včasih izpadejo lepo, očitno se samo sama ne počutim fino s tem 'dodatkom' :D

Ne vem, lahko, da je pri nekaterih tako, lahko pa da hvalijo pač zato, ker jim je to res najbolj všeč in so zato načrtno to dosegle pri sebi (vsaj glede česa takega, na kar imamo vpliv, npr. nabildana postava). V glavnem, pri meni ni šlo za tisti 'trend', sem namreč še preveč samokritična in nesamozavestna drugače (rek 'sosedova trava je vedno bolj zelena' mi ni tuj pri sekiranju:)). Za druge pa ne vem, čisto možno, da je tako. ---> V bistvu se sliši logično in tudi vem, da v življenju pogosto pride do tega (recimo banalen primer glede teže, kot si rekla, da močnejše ženske pravijo, da jim je okrogla postava všeč in so super zadovoljne (čeprav se nemalokrat potem sčasoma spravijo hujšat in so nato zagovornice zdravega življenja in oboževalke nove postave)).

+ Ti si v bistvu precej visoka, evo, jaz bi takoj zamenjala s tabo :D


------------
Če se bolj posvetim izhodiščnemu vprašanju teme glede višine moških: sem že hodila ob boku tako moškemu, malce nižjemu od sebe, kot enako visokemu, kot tudi višjemu, pa nisem čutila prav nobene razlike ali nelagodja pri nobenem:) Oziroma, kvečjemu bi me motilo, če bi bil močno višji od mene, imam raje večjo 'poravnanost' glav, heh.
Zadnjič spremenil dot, dne 02. Avg. 2013 19:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 02. Avg. 2013 19:08

Hm, jaz sem pa ravno na tem forumu opazila fenomen da imajo punce rade svoje male (odvisno spet kaj so za kiro male prsi) in čvrste prsi in da to potrjujejo tudi moški. Mnogokrat. Ampak sej to ni bistvo.

Sicer pa, nikakor nisem mislila da si človek ne bi smel biti všeč - ravno obratno, mora si bit. Ampak treba se je znat postavit na stopničko zaradi tega kar si in ne tega kar si v primerjavi z drugimi. Sicer pa, verjamem ''zrelim ženskam'' v 40tih, ko pravijo da je čudovito da se sprejmeš v celoti, ker kompleksi res z leti bledijo. Jaz sem se pri 17tih sekirala za bistveno več stvari kot pri 22tih, pri 22tih pa za bistveno več kot sedaj, upam da se bom čez 10let še za manj stvari :)

Višina je ena od tistih lastnosti na katero ne moremo vplivat, zato mi je tudi dostikrat nelogično zakaj bi bila preferirana ena skrajnost (al biti mala al visoka - izzvzamemo svet mode ker to so druge sfere). Zato mi je tud tolk mimo ko se potem začnejo ene primerjave (npr. male sočne joškice napram gromozanskim do kolen, pa palček vs. hlod pa ne vem kaj še) - ko da obstajata samo dve skrajnosti. In isto mi je mimo kenslat tipe na osnovi višine in se obračat samo za visokimi. :wink:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 02. Avg. 2013 19:34

A res, ne vem, že dolgo nisem v tisto temo pokukala, zanimivo.. No ja, meni se zdijo majhne A in kar je pod A... B že ne več :D

Jp, to se strinjam, jaz že na splošno nimam kriterijev glede telesnih karakteristik pri moških, raje gledam celoten paket. Se pa zavedam, da ogromno ljudi ne deluje po tem principu in jim pač neka taka lastnost predstavlja nepremostljivo oviro na poti do vzklitja zveze :D Drugo je seveda pri izbiri prijateljev, tam (večinoma) nihče ne gleda tega, za romantično in spolno privlačnost je pa očitno nekaterim potrebna tudi ustrezna višina :) No ja, meni so pa všeč določena področja izobrazbe / interesov; kaj hočemo, tega tud ne more imet vsak, vedno bo kdo krivično izpadel :D
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 02. Avg. 2013 20:46

dot napisal/-a:No ja, meni se zdijo majhne A in kar je pod A


pod A? to obstaja?
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov