Priimek po poroki

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kateri priimek bi imele- ali imate- po poroki

samo njegov
290
49%
oba
241
41%
samo svoj
57
10%
Skupaj glasov : 588

Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 31. Jan. 2013 0:07

Mah jst sm pa alergična glih na ta cirkus, ki ga poroka prinaša - ne maram bit v središču pozornosti, ne maram cheesy običajev in monologov, še posebi pa sovražm fotosešne, ki so nujno zlo takih dogodkov, ker sm sama seb noro nefotogenična. In pol res ne vem zakaj bi zmetala kup denarja za to, da bom pol cel dan trplela :D Edina "pridobitev" poroke je zato zame to, da se pol cela familija isto piše - kar se pa komot zrihta na prvi upravni enoti, čeprav po malo daljšem postopku. Bom itak prihranla vs cajt, ki ga punce zapravjo z izbiranjem farbe vabil ipd.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 31. Jan. 2013 0:39

Pol pa je lažje reči ni mi do poroke in je to to. Če bi ti bilo, bi lahko organizirala poceni poroko, lahko bi šla v sredo tja, podpisala in bila poročena. Samo ti ni.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 31. Jan. 2013 0:54

^^ Ne, mi ni, sj nikjer nism rekla, da bi blazno rada bla poročena. Že trditve v smislu "edina prednost poroke je en priimk familije" zelo očitno kažejo mojo nenaklonjenost zakonskemu stanu :D
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 31. Jan. 2013 1:05

Saj, če ti ni , ti pač ni :)
The world is as you are.
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 31. Jan. 2013 21:30

s0nckic4 napisal/-a:meni pa moj zadnjič reče, da bi on rad, da obdržim svoj priimk. ker se mu zdi tak neodvisno :D


In, kakšni so bili ob tem tvoji občutki? :) Mogoče bi si pa on lahko dal priimek po tebi? ;)
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 31. Jan. 2013 21:45

zabavno se mi je zdelo, ker se mi zdi to tak drgač od vsega, kar sem kdaj slišala. je pa tako, da ima moj že 2 priimka (ker mama ni prevzela ob poroki), uporablja pa maminga, ker mu je bolj všeč; meni je pa lih njegov fotrov lepši. tako da če bi prevzemala bi hotla fotrovga in se itak ne bi isto pisala.

lahk pa potem eventuelnemu otroku dama njegov fotrov priimk, pa bomo moderna familja, kjer se vsak različno piše :D
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
carrie_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 29. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a carrie_ » 31. Jan. 2013 21:58

Ali pa naredite tvorjenko iz vseh treh priimkov? :)

Ne vem, jaz bi bila nekako razočarana, če dotični partner ne bi imel želje, da prevzamem njegov priimek :) Saj bi bila jeba, če bi se pisal recimo Zver :D ampak gre se za princip in neko simbolno raven tega, da pride do združitve v Eno za partnerja in potem za svet potencialnih otrok (nekateri bi zagovarjali , da tudi za to da se gleda krvno linijo po očetih, tradicionalno) :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 01. Feb. 2013 8:44

Meni je pa bilo nekak vedno na nek nacin logicno, da bom avtomatsko prevzela priimek mojega partnerja, ko, ce se bova porocila.
Se malo, pa ga bom res :D

Sicer sta pa itak tako zelo podobna, da je kar malo hecno :D

Mi je pa hecno (verjetno ravno zato, ker sem bila jaz v prevzem njegovega priimka vedno prepricana in nisem sploh razmisljala o drugih moznostih), kako me zdaj vsi sprasujejo...a si ze kaj razmisljala, ali bos prevzela njegov priimek ali bos obdrzala svojega, ali bos imela oba?
Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 01. Feb. 2013 9:15

nekaj na to temo: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BXWx3zHAzwE[/youtube]
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
Uporabniški avatar
monique*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 472
Na forumu od: 16. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a monique* » 01. Feb. 2013 10:19

Ker sem že po staših dobila dva priimka sem so odločila da bom po poroki prevzela kar priimek od bodočega moža... drugače bo vse skupaj predolgo :)
Majci_Pol
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 1. 2013
Kraj: Slovenska Bistrica

Neprebrana objavaNapisal/-a Majci_Pol » 11. Feb. 2013 17:04

Bom kar prevzela priimek od moža. :) Saj ne, da mi moj nebi bil všeč, ampak oba skupaj bi bila že predolga, družina pa se nekako more isto pisat, konec koncev si z njim ustvarjam družino.
igre in pa moji najljubši verzi
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 11. Feb. 2013 20:36

Ne, družina se ne rabi isto pisati. Tisti, ki se ne pišejo isto, niso nič manj kot tisti, ki imajo isti priimek.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 11. Feb. 2013 20:57

Meni osebno je vseeno, če bo bodoča soproga prevzela priimek.. Zdi se mi sicer lepo, da sta priimka skladna in da se ve, da sva poročena, ne zdi se mi pa to zadosten razlog za prepir in slabo voljo. Otroka pa najbrž po meni, je še predaleč vse skupaj :)
Weilyi.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 2. 9. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Weilyi. » 11. Feb. 2013 21:11

Meni se tudi zdi lepo, da žena prevazme priimek bodočega moža ali pa ga vsaj doda k svojemu. Se mi zdi tako tradicionalno, vendar pa je vseeno to stvar posameznika. (: Sama si želim prevzeti priimek bodočega moža.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 11. Feb. 2013 21:27

Majci_Pol napisal/-a:družina pa se nekako more isto pisat


Hm, pri nas ima pa vsak drugačen priimek. :D


Drugače bi pa možev priimek dodala svojemu. Sem zadnja nosilka tega priimka v naši družini in ne morem si niti predstavljati, da bi se pisala popolnoma drugače kot sem se vsa ta leta poprej..

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov