Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 26. Mar. 2010 10:45

rinca napisal/-a:midva sva se poročila civilno in cerkveno. ker sama nisem niti krščena, je najin zakon "versko mešan" - tako to poimenuje župnik, da ni treba komplicirat z zakramenti, ker jih samo zaradi poroke sigurno ne bi šla delat. za cerkveno poroko sva se odločila kot je ena napisala iz najbolj glupega razloga - ker je lepa. vsak po svoje, a ne. men pa tisto branje členov iz družinskega zakonika na civilnem delu ni blo nič posebnega, cerkvena poroka je pa tako lepo svečana. odvisno tudi kakšnega župnika imaš, najin je imel lepo pridigo in ni predolgo trajala.

povabljene sva imela najbližje sorodnike in kolege, kar pa je na koncu naneslo malo manj kot 100 ljudi, ampak sva vse poznala :wink:
nikjer nobene harmonike in trapastih igric, pogostitev sva imela v unionu, po polnoči je prišel DJ in smo imeli enega najboljših žurov. noben od svatov se ni pretirano napil, vse je blo tako kot mora bit. na svoji poroki sva res uživala - zelo zelo lep dogodek, ki se ga bova spominjala celo življenje...

mal pocukrano sem to napisala, ampak če je blo pa res tok lepo :hearts:

Verjamem da je bilo lepo! Sicer pa čestitke ane! :) Jaz sem letos povabljena na poroko in se že veselim, ker je to za vse nas (bližnje) velik dogodek, pa še veselo je! :D
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 26. Mar. 2010 10:45

dolce_chicco napisal/-a: Očitno res slabo bereš. Saj ravno TO je neumen argument, da se ji zdi totalno bedno povabit 150 ljudi. A kdo komu drži pištolo na čelo, ko pa lahko povabiš samo par ljudi, torej najožje družinske člane in je to to? :wink: (če govorimo o tej št. kot o razlogu za to, da se ne poročiš - ker potem takem je to res banalni razlog)
Kot sem jaz razumela zadevo, to ni bil argument, le opazka. Pripomba. Pač dodatek mnenja o zadevi, ne pa njen osebni argument proti poroki. Hm.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 26. Mar. 2010 10:55

Kaj je ona mislila ne vem :D, jaz sem to tako razumela. No hard feelings, vsak ima pač svoj pogled na poroko, le da imajo eni neutemeljene razloge proti njej.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2010 10:58

pa smo zgladili vse nesporazume in gremo naprej :)
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 26. Mar. 2010 11:00

UG84 napisal/-a:Čestitke! Koliko časa pa sta že poročena?

hvala (enako) :wink:
aprila bo leto in pol :)
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
beniaminnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 8. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beniaminnie » 26. Mar. 2010 11:03

keepsake napisal/-a:Aja, pa najbolj glup argument zakaj se cerkveno poročit - ker je lepo. :o


Če je tole name letelo - sem že napisala, da bi se cerkveno poročila le, če bi imel fant to željo, to pa zato, ker se mi zdi lepo oziroma ker nimam nekega osebnega odpora do tega (ne pa zaradi romantičnih predstav iz telenovel). Meni se s tem ne zdi nič narobe.

Se mi pa zdi zanimivo, da nekatere dojemate poroko kot dokaz ljubezni. Ne vem no, kar se mene tiče, je to bolj ena fina priložnost, da si ustvariš lepe spomine, ki te spremljajo potem skozi zakon. V ljubezen moraš biti pa itak že prej prepričan, drugače je poroka bolj slaba opcija :)

Pa ne vem, sej recimo maturantski ples (ok, mogoče malo beden primer) ti tudi ne prinese nekih prednosti ali karkoli, je le priložnost, da se imaš fino in da se tega spominjaš v prihodnosti...meni se poroka zdi relativno enak primer :)
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 26. Mar. 2010 11:15

dolce_chicco napisal/-a:Kar se tiče pripadanja partnerju pa... česa takega pa še ne no. Ko se poročiš z nekom, si mu resda zavezan, da mu boš zvest itd., ampak da mu pripadaš? Pa kaj se nekatere smatrate kot blago? :? Nikoli v življenju ti ni treba nikomur pripadati (niti v zakonskem stanu), če tega ne dopustiš. Razumela pa sem druge razloge, ki so jih nekatere navedle za proti poroki. :wink:

jaz smatram, da zakonca pripadata drug drugemu (ne da sta last drug drugega, ampak ja, pripadata drug drugemu), seveda pa imaš ti lahko drugačno mnenje. in meni je že bedno, ko se o meni govori kot o punci od xy, in čuden občutek imam, ko o sebi razmišljam kot o polovici para :nixweiss:. in če pomislim, da bi se poročila in imela otroke, dobim tesnoben občutek. tako pač jaz razmišljam
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Uporabniški avatar
Lamia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 4. 12. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lamia » 26. Mar. 2010 11:30

Jst se pa definitivno bom poročila. Verjetno zaradi zgleda, k ga mam doma, in sicer moja starša sta res prou kjut skupi :DLoh me napadate kok hočte, sam poroka je men res ena meja med okej,sva skp in okej, bova skp do konca življenja. In verjetno se bom poročila u tujini, in ne tle, ob kakšnem zalivčku, največ 10 ljudi :)
And I'd give up forever to touch you.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Mar. 2010 12:20

softTouch napisal/-a:jaz smatram, da zakonca pripadata drug drugemu (ne da sta last drug drugega, ampak ja, pripadata drug drugemu), seveda pa imaš ti lahko drugačno mnenje. in meni je že bedno, ko se o meni govori kot o punci od xy, in čuden občutek imam, ko o sebi razmišljam kot o polovici para :nixweiss:. in če pomislim, da bi se poročila in imela otroke, dobim tesnoben občutek. tako pač jaz razmišljam
Nenavadno, tud men.
Ampak sej je obojestransko, sej nisi samo ti "privesek" nekomu, je tud on tebi.
Sicer pa v življenju je pač tako, da imamo več "vlog" in tko si tudi "sestra od" (če imaš siblings (zakaj v slovenščini ni besede za to?), "hčerka od" ..
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 26. Mar. 2010 12:26

Da pojasnim, zame ni razlog, da se ne bom poročila to, da je treba povabit 150 folka, ker ga ni treba, ker je dovolj, da imaš ženina in priče :D Sem samo potrdila, da se mi poroke na katerih je ogromno folka sploh ne zdijo.

Razloga zakaj se ne mislim poročit sploh ne rabim. Pač ne najdem razloga zakaj bi se. Se mi zdi, da zaradi poroke ne bo nič drugače. Ne bom pa se šla poročit, da bi sosedam zaprla usta o komentiranju, da živim na koruzi. Za nekatere je to tradicija, za druge nuja, zame pač nič drugega kot žurka, kup denarja, druženje z ljudmi, ki jih srečam samo na pogrebih in porokah.
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 26. Mar. 2010 12:31

keepsake napisal/-a:
dolce_chicco napisal/-a: Očitno res slabo bereš. Saj ravno TO je neumen argument, da se ji zdi totalno bedno povabit 150 ljudi. A kdo komu drži pištolo na čelo, ko pa lahko povabiš samo par ljudi, torej najožje družinske člane in je to to? :wink: (če govorimo o tej št. kot o razlogu za to, da se ne poročiš - ker potem takem je to res banalni razlog)
Kot sem jaz razumela zadevo, to ni bil argument, le opazka. Pripomba. Pač dodatek mnenja o zadevi, ne pa njen osebni argument proti poroki. Hm.


Če se to gre zame, potem imaš prav ti :)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Mar. 2010 12:33

purple_rain napisal/-a:(če imaš siblings (zakaj v slovenščini ni besede za to?),


sorojenec ;)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 26. Mar. 2010 12:37

^^uuu, hvala, res nisem vedla! :oops:
(čeprav men se to sliši kot sopomenka za "dvojček/dvojčica")
Pa naj še kdo reče, da je cosmo forum nekoristen in nepoučen! :D
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Mar. 2010 14:32

Boa napisal/-a:Trenutno (ta trenutno traja sicer že nekaj let in vrjamem da bo jih bo še nekaj) se niti pod slučajno ne bi poročila.
1. razlog so sigurno moja leta, ker mi je blazno čudno ko srečam kakšnega sošolca iz OŠ in mi deklino poleg sebe predstavi kot svojo ženo :eek: . Pa dobro. Sama pač hočem najprej končati faks in si najti službo potem pa razmišljati o poroki in otrocih.
2. razlog da se (verjetno) ne bom nikoli poročila je pač zgled ki sem ga dobivala doma. To da sta dva človeka poročena ne pomeni da se imata rada in spoštujeta. Partnerja bom, dokler bom tako čutila, imela rada, magari živela skupaj z njim itd. in ne razumem zakaj moram biti zato poročena. Pod določenimi pogoji itq padeš pod zunajzakonsko skupnost.
3. nisem verna in cerkvene poroke se tut pod slučajno ne bi šla, samo civilna poroka pred matičarjem in žurka potem? Ah, potem mam raje samo žurko :D .


V temle se tudi jaz kar najdem...
1sneguljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 220
Na forumu od: 6. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a 1sneguljčica » 26. Mar. 2010 14:41

haley napisal/-a:
Boa napisal/-a:Trenutno (ta trenutno traja sicer že nekaj let in vrjamem da bo jih bo še nekaj) se niti pod slučajno ne bi poročila.
1. razlog so sigurno moja leta, ker mi je blazno čudno ko srečam kakšnega sošolca iz OŠ in mi deklino poleg sebe predstavi kot svojo ženo :eek: . Pa dobro. Sama pač hočem najprej končati faks in si najti službo potem pa razmišljati o poroki in otrocih.
2. razlog da se (verjetno) ne bom nikoli poročila je pač zgled ki sem ga dobivala doma. To da sta dva človeka poročena ne pomeni da se imata rada in spoštujeta. Partnerja bom, dokler bom tako čutila, imela rada, magari živela skupaj z njim itd. in ne razumem zakaj moram biti zato poročena. Pod določenimi pogoji itq padeš pod zunajzakonsko skupnost.
3. nisem verna in cerkvene poroke se tut pod slučajno ne bi šla, samo civilna poroka pred matičarjem in žurka potem? Ah, potem mam raje samo žurko :D .


V temle se tudi jaz kar najdem...


Jaz tudi, jaz tudi :)

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov