Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 26. Mar. 2010 1:03

beniaminnie napisal/-a:Mene pa zelo zanima, zakaj se nekatere od vas nočete poročiti?


hmm meni nekak deluje poroka, kot da nimam izhoda ven ... ne vem kako naj bolje opišem.
Sicer sem bila zaročena dva krat in to je najbližje do kot sem se spustila :D
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 26. Mar. 2010 5:32

puma napisal/-a:hmm meni nekak deluje poroka, kot da nimam izhoda ven ...

Metuljček. :)

Bognedaj, da bi se kdo dotaknil kril. ;)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2010 7:30

keepsake napisal/-a:
dolce_chicco napisal/-a:^^ par postov višje poglej :wink:

še vedno ne vidim :o
ena je napisala da se ne misli poročit ker ima probleme s tem da 'pripada' partnerju, druga pa da ni za poroko, z dodatnim stavkom da ji je pa totalno bedno da se na povabi 150 ljudi. Nato je UG84 napisala da smo smešne ker smo proti poroki navedle butaste argumente :eek:
nevem, mogoče se res že staram in slabo vidim/berem. :D


V redu, samo potem pa naj vse tiste povedo zakaj se ne želijo poročit, očitno nisem edina, ki bi jo zanimali pravi razlogi. Meni osebno se zdi pač res nadležno, da vse posplošuje in govori o tem kako je na porokah več 100 ljudi, jaz osebno še nisem doživela takšne poroke, zato se mi ne zdi ravno primerno posploševanje.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 26. Mar. 2010 8:51

UG84 napisal/-a:Kok ste smešna ene, res. Pa ne me narobe razumet.

Vsaj ducat razlogov ste navedle praktično istih ''ker nočete 150 ljudi na poroki, ki jih ne poznate'' - ja, kdo pa vas sili da jih toliko povabite?

Takih argumentov nisem nikoli razumela, pa nimam nič proti tistim, ki ste proti poroki, samo tole je pa mal tko tko. Pa imejte samo priče zraven, saj vas nihče ne sili, da povabite 100 ljudi.


Jaz sem to razumela kot strinjanje s tisto, ki je to prva napisala. Najbrž ni pri vsali edini raslog to, oziroma sploh ni razlog.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 26. Mar. 2010 9:05

keepsake napisal/-a:mislim da se vsi strinjamo s tem .. al ne?
mogoče nisem brala dovolj v detajle, ampak se mi zdi da nobena ni nasprotovala poroki zato ker je treba vseh 25 tet v 7. kolenu povabit in ker je treba met belo obleko na Blejskem otočku. Ampak pač taki poroki.


Jaz tud tako mislim.
Uporabniški avatar
Boa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 29. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Boa » 26. Mar. 2010 9:21

Trenutno (ta trenutno traja sicer že nekaj let in vrjamem da bo jih bo še nekaj) se niti pod slučajno ne bi poročila.
1. razlog so sigurno moja leta, ker mi je blazno čudno ko srečam kakšnega sošolca iz OŠ in mi deklino poleg sebe predstavi kot svojo ženo :eek: . Pa dobro. Sama pač hočem najprej končati faks in si najti službo potem pa razmišljati o poroki in otrocih.
2. razlog da se (verjetno) ne bom nikoli poročila je pač zgled ki sem ga dobivala doma. To da sta dva človeka poročena ne pomeni da se imata rada in spoštujeta. Partnerja bom, dokler bom tako čutila, imela rada, magari živela skupaj z njim itd. in ne razumem zakaj moram biti zato poročena. Pod določenimi pogoji itq padeš pod zunajzakonsko skupnost.
3. nisem verna in cerkvene poroke se tut pod slučajno ne bi šla, samo civilna poroka pred matičarjem in žurka potem? Ah, potem mam raje samo žurko :D .
Ne kadim, a vedno vžgem.
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 26. Mar. 2010 9:55

UG84 napisal/-a:V redu, samo potem pa naj vse tiste povedo zakaj se ne želijo poročit, očitno nisem edina, ki bi jo zanimali pravi razlogi. Meni osebno se zdi pač res nadležno, da vse posplošuje in govori o tem kako je na porokah več 100 ljudi, jaz osebno še nisem doživela takšne poroke, zato se mi ne zdi ravno primerno posploševanje.

Dejansko ni bilo nobenega težkega nasprotovanja poroki, se mi zdi da si kar malo občutljiva na tematiko, ker si ti pač poročena čisto po klasično. Nič osebnega.

Aja, pa najbolj glup argument zakaj se cerkveno poročit - ker je lepo. :o
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Mar. 2010 10:12

UG84 napisal/-a:V redu, samo potem pa naj vse tiste povedo zakaj se ne želijo poročit, očitno nisem edina, ki bi jo zanimali pravi razlogi.


Ta stavek je v resnici povsem nelogičen, ker drži samo ob predpostavki, da je poroka naravno stanje in da je treba imet neke blazno utemeljene razloge, da se ne poročiš.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2010 10:26

Preveč se zapletamo v analizo besed.

Gre samo zato, da te (hipotetično), če se ne želiš poročiti, pač vprašam 'zakaj pa ne?' In dogovor bi bil...?

Enako kot, če bi kdo mene vprašal zakaj sem se poročila. Tudi nebi rekla 'zato'. Pač nek razlog je v ozadnju, mar ne? Takšnih odločitev pač ne vidim da bi ljudje sprejemali brez razloga.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2010 10:33

keepsake napisal/-a:
UG84 napisal/-a:V redu, samo potem pa naj vse tiste povedo zakaj se ne želijo poročit, očitno nisem edina, ki bi jo zanimali pravi razlogi. Meni osebno se zdi pač res nadležno, da vse posplošuje in govori o tem kako je na porokah več 100 ljudi, jaz osebno še nisem doživela takšne poroke, zato se mi ne zdi ravno primerno posploševanje.

Dejansko ni bilo nobenega težkega nasprotovanja poroki, se mi zdi da si kar malo občutljiva na tematiko, ker si ti pač poročena čisto po klasično. Nič osebnega.

Aja, pa najbolj glup argument zakaj se cerkveno poročit - ker je lepo. :o


Delno imaš prav, naj te samo malo popravim - občutljiva sem na posploševanje. Na dejstvo, da se v takšnih temah takoj začnejo nekateri spotikat ob velikanske poroke (ki so izjema, ne pa pravilo). Za cerkveni argument se strinjam.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 26. Mar. 2010 10:35

Ne, nič se ne zapletamo. Gre samo za to, da ti misliš, da mora obstajat nek utemeljen razlog za ne-poroko. Meni pa odsotnost utemeljenega razloga za poroko povsem zadošča.
To je približno tako, kot če bi nekdo hotel vedet, zakaj nimam tatooja (banalen primer). A moram imet kakšen drug razlog kot to, da v tetoviranosti ne vidim kakše posebne prednosti?

Oziroma, če malo bolj razdelam, pa ti bo mogoče bolj smiselno.
Objektivno gledano razloga za poroko ni, ker se pravno gledano s tem nič ne spremeni, razen domneve očetovstva.
Na bolj čustveni ravni mi pa poroka (trenutno, lahko si pa še premislim) ne predstavlja izkaza ljubezni, obljube večne zvestobe,... Skupen stanovanjski kredit in otroci se mi zdijo veliko bolj resni "dokazi ljubezni in resnih namenov".
Torej je ravno to, da ne vidim razloga za poroko, razlog, da se ne mislim poročit.

Saj nisem kategorično proti, če bo imel fant željo, se komot lahko poročiva. Osebno pa nič ne navijam za to.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2010 10:38

Ja no, pa vseeno si nanaizala kar nekaj utemeljenih razlogov, ki so popolnoma smiselni in razumljivi. Kot vidiš ni tako težko :) Še za tattoo je razlog dober.

Sej se očitno razumemo, samo par postov traja, da skup pridemo :D
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 26. Mar. 2010 10:38

midva sva se poročila civilno in cerkveno. ker sama nisem niti krščena, je najin zakon "versko mešan" - tako to poimenuje župnik, da ni treba komplicirat z zakramenti, ker jih samo zaradi poroke sigurno ne bi šla delat. za cerkveno poroko sva se odločila kot je ena napisala iz najbolj glupega razloga - ker je lepa. vsak po svoje, a ne. men pa tisto branje členov iz družinskega zakonika na civilnem delu ni blo nič posebnega, cerkvena poroka je pa tako lepo svečana. odvisno tudi kakšnega župnika imaš, najin je imel lepo pridigo in ni predolgo trajala.

povabljene sva imela najbližje sorodnike in kolege, kar pa je na koncu naneslo malo manj kot 100 ljudi, ampak sva vse poznala :wink:
nikjer nobene harmonike in trapastih igric, pogostitev sva imela v unionu, po polnoči je prišel DJ in smo imeli enega najboljših žurov. noben od svatov se ni pretirano napil, vse je blo tako kot mora bit. na svoji poroki sva res uživala - zelo zelo lep dogodek, ki se ga bova spominjala celo življenje...

mal pocukrano sem to napisala, ampak če je blo pa res tok lepo :hearts:
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 26. Mar. 2010 10:39

keepsake napisal/-a:
dolce_chicco napisal/-a:^^ par postov višje poglej :wink:

še vedno ne vidim :o
ena je napisala da se ne misli poročit ker ima probleme s tem da 'pripada' partnerju, druga pa da ni za poroko, z dodatnim stavkom da ji je pa totalno bedno da se na povabi 150 ljudi. Nato je UG84 napisala da smo smešne ker smo proti poroki navedle butaste argumente :eek:
nevem, mogoče se res že staram in slabo vidim/berem. :D

Očitno res slabo bereš. Saj ravno TO je neumen argument, da se ji zdi totalno bedno povabit 150 ljudi. A kdo komu drži pištolo na čelo, ko pa lahko povabiš samo par ljudi, torej najožje družinske člane in je to to? :wink: (če govorimo o tej št. kot o razlogu za to, da se ne poročiš - ker potem takem je to res banalni razlog)
Kar se tiče pripadanja partnerju pa... česa takega pa še ne no. Ko se poročiš z nekom, si mu resda zavezan, da mu boš zvest itd., ampak da mu pripadaš? Pa kaj se nekatere smatrate kot blago? :? Nikoli v življenju ti ni treba nikomur pripadati (niti v zakonskem stanu), če tega ne dopustiš. Razumela pa sem druge razloge, ki so jih nekatere navedle za proti poroki. :wink:
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 26. Mar. 2010 10:42

Čestitke! Koliko časa pa sta že poročena?

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron