Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 22. Maj. 2015 9:46

Capo di banda - ti si car, ker si tip in ker lahko imaš otroke pri 60-ih :D :lach:

Sem ponosna na to, da sem ženska iz več razlogov, ki jih ne rabim navajat. In ne, ne bi zamenjala če bi lahko!

Lani je punca, ki stoji za svojimi argumenti in mislim da žalitve niso na mestu. Kapo dol tisti, ki bo tebe prenašala, ker si težek kot bikovo jajce :P
Uporabniški avatar
babushka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 16. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a babushka » 22. Maj. 2015 13:47

Nucky napisal/-a:Žal denar ne raste na drevesu.. Kot drugo pa mi je škoda zmetat par tisočakov za poroko, ko imam lahko to npr za najemnino, opremo v stanovanju, ki mi bo veliko bolj koristila kot poroka.. In kaj ima veze na kolikih porokah si bil? A je res tako pomembno v zvezi list papirja? Če se ljubita sta važna drug drugemu, ni važno nič drugega.. Poznam pare, ki so bili poročeni pa so se ločili, poznam pa take, ki se niso poročili pa so še danes skupaj.. Zame je poroka nepotrebna zadeva..

Mislim, da si ti zgrešila njen point. Ni finta v tem, da bi vsi morali imeti vsaj toliko denarja, da izpeljejo svojo poroko oz. da se vsaj želijo poročiti. To je itak stvar odločitve in stvar posameznika. Gre za to, da ponavadi bentijo čez idejo o poroki ravno tisti, ki si tega ne morejo privoščiti, si pa potihem vseeno želijo in potem to željo zakamuflirajo v obrambno trditev češ "kaj je pa razlika, če maš en brezvezen papir".
Tudi ne razumem, zakaj se nekateri tako ukvarjate s tem, če nekdo vzame kredit za poroko. Če želi to storiti in osrečiti svojo žensko, naj pač vzame kredit, saj ga ne boste vi odplačevali. Jaz se na kredit sicer ne bi poročila, a če ima nekdo veliko željo in finančno zmogljivost nekoliko manjšo, to ni vaš problem.

Glede števila porok na katerih je kdo bil pa je najbrž catch v tem, da nekdo, ki je bil samo na dveh ali treh, ne more posploševati, da so vse poroke brezvezne, drage in da zakoni itak propadejo. Nimajo vsi velikih kičastih porok z neznanim sorodniki in znanci, katerih v resnici ne marajo in se jim z vabilom na svojo poroko želijo samo dokazati koliko bi naj imeli denarja in kako so srečni.

Vsak naj počne kar želi, a če nekdo ne vidi smisla v poroki, še ne pomeni, da pa se vsi drugi poročajo samo iz navade. Nekaterim zakonska obveza dejansko nekaj pomeni in pač sledijo tradiciji, s pravim človekom in pravimi prioritetami ter pričakovanji, ki so partnerjema skupni. :wink:
*Lani*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 401
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lani* » 22. Maj. 2015 15:34

capo di banda napisal/-a:Lani škoda časa navedi linke ali pa ne piši,


Je že zdavnaj navedeno kje lahko najdeš podatke, ki te zanimajo ter kako, če ti ne znaš brat ali dojet, da cele akademske študije in knjige niso prosto objavljene na spletu, pa ti ne morem pomagat. ;) :D



capo di banda napisal/-a:odvračanje pozornosti (na kletvice) je slaba vrlina verjetno si se od naših politikov to naučila, ker njim gre pa to resnično dobro. Tako, da kaj naj ti rečem vse pohvale decu ki te bo prenašal v življenju in veliko sreče


Ja, ja, je zelo slaba navada se smejat absurdno nestrpnim izjavam. Najbolje, da neham, da te ne bi slučajno užalila, kot se ti vztrajno trudiš mene, da ne bi v svoji užaljenosti začel metat ven še bolj smešne. :D :D Mogoče bi mi naslednjič lahko napisal še, da me noben moški ne bo mogel prenašat in da bo moje ubogo žensko življenje, ustvarjeno za skrbet za moškega ter otroke, torej popolnoma nesmiselno. ;) :D
Uporabniški avatar
Picatinny
Picatinny 1. stopnje
Prispevkov: 452
Na forumu od: 19. 8. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Picatinny » 22. Maj. 2015 23:39

Hočeš reči, da si suha veja na drevesu ženskega poslanstva? :D
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 23. Maj. 2015 9:37

Babuska - totalno nerelevantno je kdo ima koliko denarja in ali si lahko privošči kaj (poroko) ali ne.
Tudi če bi imela na svoje računu milijone, jih ne bi zapravila za poroko. Gre za prioritete v življenje :!:

Če je komu najboljvažna poroka, naj se zakreditira zarad mene, kredita ne bom jz odplačevala...
Kot sem že napisala, bila sem na manjših (50-100 ljudi) kot tudi na večjih porokah (200 - 300 ljudi) in je pač cirkusa s organizacijo za moj okus preveč. Da pa gledam tam ene sorodnike s katerimi sm se vidla 3x v lajfu, mi pa tudi ni.
Ob moji morebitni poroki bodo ob meni samo tisti, ki jih cenim, spoštujem i s katerimi se tudi sicer družim... Od sorodnikov pa samo družina (starša in sestra), ne rabim nobenih tet, stricev, bratrancev...
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Maj. 2015 15:59

Jaz pa bi se porocila :) sem pac vecni sanjac in verjamem, da lahko s pravo osebo (in z veliko dela, seveda) harmoniras do konca zivljenja. Ce drugi pari tega ne rabijo - kul, meni to predstavlja neko piko na i, cherry on top. Lepa gesta, vzami kot hoces.
Mi je pa tudi cela ceremonija vsec. Tudi sama nisem fen harmonik in stoterih sorodnikov, imam pa ze priblizno predstavo o tem, kako bi lahko bodoca poroka izgledala :) In res je, v zivljenju spet ni toliko ogromno priloznosti, kjer bi se vsi, ki so ti blizu, zbrali na enem kupu.

Kar se pa tice razkazovanja in hvalisanja pred prijatelji.. ajme, ste eni zategnjeni. Menim, da ni nic narobe s tem, ce so eno popoldne vse oci uprte v zenina in nevesto ;) tistih '5 minut' si pa ja zasluzi vsak enkrat v zivljenju. Ni pa to razlog za poroko, ofkors.
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 24. Maj. 2015 10:47

Jaz imam deljeno mnenje o porokah: se mi ne zdi potrebna (sploh ne klasične poroke), vendar pa bi se poročila, če bi me zaprosil. In to na UE, s pričama in konec. Za frende in sorodnike bi (ali pa tudi ne, konc koncev se jih to ne tiče) nardila en easy piknik in to je to. Bi se pa poročila, če bi bilo to "potrebno" oz. praktično, v smislu poroka s tujcem, ker ta papir zna potem ful enih stvari vsaj malo olajšat.
Svoj denar služim sama, nikol pa ni nič narobe, če ga je še mal več. :)
As your lover describes you, so you are.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 25. Maj. 2015 12:19

Kot vse v življenju je tut poroka vprašanje preferenc in prioritet. Koliko se parov loči, hja, se zgodi, sej tut zveze razpadajo... Če ne dobimo to kar smo želeli, pa dobimo kaj smo potrebovali, se nekaj naučimo in gremo naprej.

Najraje bi se poročila nekje na plaži, samo priče in morda starši... Niti je poroka pogoj za srečno zvezo, neporočeni so lahko tudi super srečni, saj razlika je dejansko samo tisti papir. Obljube in zaobljube, ja, ko teče med in mleko si jih dajo, potem pa se pogosto pozabi na vseskupaj.
LilyOfTheValley
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 20. 4. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a LilyOfTheValley » 25. Maj. 2015 13:16

jaz imam tudi deljeno mnenje.. rada grem na poroke, se mi zdi lepa stvar ampak nekak se sama ne vidim v tem :) če bi imel on veliko željo po poroki okej. bi pa v tem primeru želela imeti čim manjšo in preprosto poroko..
drugače pa sama nimam neke želje.. bi mi bilo čisto dovolj, da s fantom drug drugemu obljubiva, da se bova imela rada, se spoštovala itd. brez teh ceremonij in ljudi.. samo mi2, na samem, nekje v naravi.. :oops: :ja: ne rabim župnika ali kogarkoli drugega za potrditev najine zveze :)
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 16. Jun. 2015 19:36

babushka napisal/-a:
Nucky napisal/-a:Žal denar ne raste na drevesu.. Kot drugo pa mi je škoda zmetat par tisočakov za poroko, ko imam lahko to npr za najemnino, opremo v stanovanju, ki mi bo veliko bolj koristila kot poroka.. In kaj ima veze na kolikih porokah si bil? A je res tako pomembno v zvezi list papirja? Če se ljubita sta važna drug drugemu, ni važno nič drugega.. Poznam pare, ki so bili poročeni pa so se ločili, poznam pa take, ki se niso poročili pa so še danes skupaj.. Zame je poroka nepotrebna zadeva..

Mislim, da si ti zgrešila njen point. Ni finta v tem, da bi vsi morali imeti vsaj toliko denarja, da izpeljejo svojo poroko oz. da se vsaj želijo poročiti. To je itak stvar odločitve in stvar posameznika. Gre za to, da ponavadi bentijo čez idejo o poroki ravno tisti, ki si tega ne morejo privoščiti, si pa potihem vseeno želijo in potem to željo zakamuflirajo v obrambno trditev češ "kaj je pa razlika, če maš en brezvezen papir".
Tudi ne razumem, zakaj se nekateri tako ukvarjate s tem, če nekdo vzame kredit za poroko. Če želi to storiti in osrečiti svojo žensko, naj pač vzame kredit, saj ga ne boste vi odplačevali. Jaz se na kredit sicer ne bi poročila, a če ima nekdo veliko željo in finančno zmogljivost nekoliko manjšo, to ni vaš problem.

Glede števila porok na katerih je kdo bil pa je najbrž catch v tem, da nekdo, ki je bil samo na dveh ali treh, ne more posploševati, da so vse poroke brezvezne, drage in da zakoni itak propadejo. Nimajo vsi velikih kičastih porok z neznanim sorodniki in znanci, katerih v resnici ne marajo in se jim z vabilom na svojo poroko želijo samo dokazati koliko bi naj imeli denarja in kako so srečni.

Vsak naj počne kar želi, a če nekdo ne vidi smisla v poroki, še ne pomeni, da pa se vsi drugi poročajo samo iz navade. Nekaterim zakonska obveza dejansko nekaj pomeni in pač sledijo tradiciji, s pravim človekom in pravimi prioritetami ter pričakovanji, ki so partnerjema skupni. :wink:


Sem moški kot prvo, kot drugo pa ne gre tu za lahko privoščiš ali ne ampak zgolj zato, da pač raje dam denar za kako bolj pametno in nujno stvar.. Lahko bi se tudi jaz zapufal za poroko sam pač ne vidim smisla v tem. Meni pač ta papir ne pomeni nič.. In to ni nobena prikrita želja po tem..
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 08. Jul. 2015 6:56

Jao v kake ekstreme greste eni... :lol:

Poroka tudi ne rabi stat tolk kot en malo boljši avto, pa tudi zapufat se ne rabiš za naslednjih 10, 20 let. Čisto možno se je poročiti z majhnim budgetom (recimo z denarjem, ki bi drugače šel za eno malo boljše potovanje, kar pa spet ni tak big deal) in se lih tko imajo vsi fajn.

Če vam enim ni do poroke, vam pač ni, ampak racionalizacija tega, da se ne poročiš s tem, da se boš s poroko zapufal do te mere, da boš še nadaljnih deset let jedel samo kruh in mleko, je pa malo slaba (karikiram seveda, ker eni posti lih tko zvenijo). Še posebej ker obstaja dosti drugih bolj tehtnih razlogov, zakaj se par ne bi želel poročit.
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 08. Jul. 2015 7:30

Bom povedal iskreno mnenje, zakaj se dosti moškim poroka upira:

Imamo bolj malo besede čez njo.

Malo je moških ki imajo od otroštva sanje da bi se poročili na lokalnemu gradu, da bi povabili vse otroške kolege, in bi si že v srednji šoli naredili obljubo z BFF da si bosta priči na poroki.

Bodimo realni, poroka je vaša stvar...in ve boste naredile večino odločitev glede nje. Ali drugače povedano, če je zveza demokracija, je poroka Severna Koreja.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 09. Jul. 2015 16:34

Ne rabi biti to želja od otroštva, a marsikateri moški si tam proti 30. (nekateri mogoče še prej) dejansko želi poroke, ko spozna pravo zase, ni to nekaj, kar vsiljujejo ženske moškim in se oni pač prilagodijo. Ali pa samo jaz poznam take pare, kjer so moški imeli isto močno željo po poroki in jih ni ženska nagovarjala k temu.
Mojemu to tudi ful pomeni. Je to omenil celo pred mano, jaz nisem tega prej niti enkrat privlekla na plano ... Je pa res, da ni rojen v Sloveniji in izhaja malo bolj iz juga, kjer poroka še vedno nekaj pomeni in ljudje radi sledijo tradiciji.
Uporabniški avatar
Nucky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 31. 10. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Nucky » 10. Jul. 2015 2:17

Imaš tudi take, ki si želijo poroke.. Jih pa poznam precej, ki si jo ne želijo.. No saj kakor komu paše, meni pač poroka ni nikoli pretirano dišala..
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 10. Jul. 2015 9:10

Kakor komu paše, lepo bi se bilo poročit (s pravim partnerjem), ampak mi poroka ni med prioritetami v lajfu, torej če je ne bo, jo pač ne bo, noben konec sveta :D

Velike veselice meni odpradejo, saj se tudi drugače v življenju nerada izpostavljam, tako da nek pomp ni zame, da bi bila v središču pozornosti za 1 dan me sploh ne privlači.

Ko sem bila majhna punčka mi je poroka bila must have, no sedaj ko sm odrasla, z določenimi izkušnjami, pa se zavedam da je v življenju še milion bolj pomembenih zadev kot je poroka. Nisem romantična v smislu poroke, ne sanjem svojo belo obleko, družice, poročno pričo in princa na belem konju.
Sem realna, vem da lahko dobim konja, brez princa... ;D

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov