Poroka

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 25. Mar. 2010 10:18

keepsake napisal/-a:je pa pomoje dokaj trapasto se skozi leta v raznih situacijah navajat kot 'Jožetova partnerica', 'življenska sopotnica' ali karkoli že pač.


Naš ovdoveli sosed je imel pri 90ih letih punco. Meni se je zdelo prav simpatično :)
mateja79
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 372
Na forumu od: 10. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mateja79 » 25. Mar. 2010 10:24

Jaz se tudi ne želim poročit. In tudi meni je brez veze vabiti 150 folka, ki ga morda še poznaš ne vsega.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 25. Mar. 2010 11:04

Kok ste smešna ene, res. Pa ne me narobe razumet.

Vsaj ducat razlogov ste navedle praktično istih ''ker nočete 150 ljudi na poroki, ki jih ne poznate'' - ja, kdo pa vas sili da jih toliko povabite?

Takih argumentov nisem nikoli razumela, pa nimam nič proti tistim, ki ste proti poroki, samo tole je pa mal tko tko. Pa imejte samo priče zraven, saj vas nihče ne sili, da povabite 100 ljudi.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Mar. 2010 12:56

^^S temle se pa strinjam! Saj nikjer ne piše koliko ljudi moraš povabit. Js osebno tudi vem, da neb hotla met na poroki vseh tet pa neke dalje žlahte, s katero se vidmo mogoče enkrat na par let, pa ravno tok da vem kako jim je ime :) Ker proti taki poroki sem tudi jaz. In res bi povabila samo tiste katere bi želela imeti na ta svoj dogodek, za ostale bi mi pa blo vseeno, če mi zamerijo ali pa ne.
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 25. Mar. 2010 13:07

Ma seveda. Sej če je nekdo proti poroki, valda, naj bo, s tem ni čisto nič narobe, ampak naj bo iz nekih razumnih razlogov.

Itak če živiš skupaj v istem gospodinjstvu, si deliš stroške (pač tolko, da se obravnava kot zunajzakonska skupnost) imaš čisto iste pravice kot poročeni pari. In si čisto enako vezan na partnerja (kar se zakona tiče), tako da kar se tega tiče ni razlike med zakonsko zvezo in zunajzakonsko skupnostjo.

Pač kakor komu paše, ampak vedet pa le morate, da če nočete velik ljudi na poroki, to še ni razlog, da se sploh ne poročiš. Ni tako?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Mar. 2010 13:19

^^ :ja:
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 25. Mar. 2010 13:26

Tudi meni se to zdi neumen razlog. Ga kar pogosto slišim iz vseh strani. Kot tudi tega, da se jim zdi tako obrabljeno imeti belo obleko, se poročiti na Bledu ali Otočcu, kjer je zadnjih nekaj let pravi trend imeti ohcet... Jojme, ja potem pa pač ne izbrati bele obleke, ampak črno (pretiravam, ker je na barvni lestvici še dosti drugih barv, če se vam zdijo primerne za na poroko - zakaj pa ne) ter ne vlačite celega sorodstva na Bled pač pa kam vam pač srce poželi, pa če je to pri vas doma. :wink: Aja, pa celotne žlahte do ne vem katerega kolena tudi ni potrebno vabiti. :wink:
Razumem, da se kdo noče poročiti iz kakšnega drugega razloga, ampak zgornji so pa dokaj banalni.
Meni pa se zdi poroka tisto nekaj več, jagoda na vrhu smetane. Poročila bi se civilno in cerkveno, ker je tudi moj fant za to (če seveda ostaneva skupaj in če bova istih misli čez cca 5 let ali več). :D Jaz na poroko ne gledam kot še na en uraden list več, ki ne pove ničesar, razen to, da sta ga podpisala dva človeka, ki bi brez tega lista lahko živela isto kot z. In mislim da ni lepšega, ko na stara leta (če zakonca seveda ostaneta skupaj) obujaš spomine in gledaš album s slikami tistega dneva. :)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 25. Mar. 2010 13:52

dolce_chicco napisal/-a:Tudi meni se to zdi neumen razlog. Ga kar pogosto slišim iz vseh strani. Kot tudi tega, da se jim zdi tako obrabljeno imeti belo obleko, se poročiti na Bledu ali Otočcu, kjer je zadnjih nekaj let pravi trend imeti ohcet... Jojme, ja potem pa pač ne izbrati bele obleke, ampak črno (pretiravam, ker je na barvni lestvici še dosti drugih barv, če se vam zdijo primerne za na poroko - zakaj pa ne) ter ne vlačite celega sorodstva na Bled pač pa kam vam pač srce poželi, pa če je to pri vas doma. :wink: Aja, pa celotne žlahte do ne vem katerega kolena tudi ni potrebno vabiti. :wink:
Razumem, da se kdo noče poročiti iz kakšnega drugega razloga, ampak zgornji so pa dokaj banalni.
Meni pa se zdi poroka tisto nekaj več, jagoda na vrhu smetane. Poročila bi se civilno in cerkveno, ker je tudi moj fant za to (če seveda ostaneva skupaj in če bova istih misli čez cca 5 let ali več). :D Jaz na poroko ne gledam kot še na en uraden list več, ki ne pove ničesar, razen to, da sta ga podpisala dva človeka, ki bi brez tega lista lahko živela isto kot z. In mislim da ni lepšega, ko na stara leta (če zakonca seveda ostaneta skupaj) obujaš spomine in gledaš album s slikami tistega dneva. :)


Seveda. Se strinjam.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Mar. 2010 14:22

dolce_chicco napisal/-a:Tudi meni se to zdi neumen razlog. Ga kar pogosto slišim iz vseh strani. Kot tudi tega, da se jim zdi tako obrabljeno imeti belo obleko, se poročiti na Bledu ali Otočcu, kjer je zadnjih nekaj let pravi trend imeti ohcet... Jojme, ja potem pa pač ne izbrati bele obleke, ampak črno (pretiravam, ker je na barvni lestvici še dosti drugih barv, če se vam zdijo primerne za na poroko - zakaj pa ne) ter ne vlačite celega sorodstva na Bled pač pa kam vam pač srce poželi, pa če je to pri vas doma. :wink: Aja, pa celotne žlahte do ne vem katerega kolena tudi ni potrebno vabiti. :wink:
Razumem, da se kdo noče poročiti iz kakšnega drugega razloga, ampak zgornji so pa dokaj banalni.
Meni pa se zdi poroka tisto nekaj več, jagoda na vrhu smetane. Poročila bi se civilno in cerkveno, ker je tudi moj fant za to (če seveda ostaneva skupaj in če bova istih misli čez cca 5 let ali več). :D Jaz na poroko ne gledam kot še na en uraden list več, ki ne pove ničesar, razen to, da sta ga podpisala dva človeka, ki bi brez tega lista lahko živela isto kot z. In mislim da ni lepšega, ko na stara leta (če zakonca seveda ostaneta skupaj) obujaš spomine in gledaš album s slikami tistega dneva. :)


Tole glede Otočca se pa strinjam. Sem iz Dolenjske in vsak tadrug par se na Otočcu poroči :) Ni noben izviren več danes :D
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 25. Mar. 2010 22:03

mislim da se vsi strinjamo s tem .. al ne?
mogoče nisem brala dovolj v detajle, ampak se mi zdi da nobena ni nasprotovala poroki zato ker je treba vseh 25 tet v 7. kolenu povabit in ker je treba met belo obleko na Blejskem otočku. Ampak pač taki poroki.
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
dolce_chicco
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 302
Na forumu od: 11. 11. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a dolce_chicco » 25. Mar. 2010 22:09

^^ par postov višje poglej :wink:
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 25. Mar. 2010 22:24

keepsake napisal/-a:mogoče nisem brala dovolj v detajle, ampak se mi zdi da nobena ni nasprotovala poroki zato ker je treba vseh 25 tet v 7. kolenu povabit in ker je treba met belo obleko na Blejskem otočku. Ampak pač taki poroki.


tudi jaz tako vidim...
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 25. Mar. 2010 22:52

dolce_chicco napisal/-a:^^ par postov višje poglej :wink:

še vedno ne vidim :o
ena je napisala da se ne misli poročit ker ima probleme s tem da 'pripada' partnerju, druga pa da ni za poroko, z dodatnim stavkom da ji je pa totalno bedno da se na povabi 150 ljudi. Nato je UG84 napisala da smo smešne ker smo proti poroki navedle butaste argumente :eek:
nevem, mogoče se res že staram in slabo vidim/berem. :D
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
beniaminnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 8. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beniaminnie » 25. Mar. 2010 23:49

Mene pa zelo zanima, zakaj se nekatere od vas nočete poročiti? Pa ne me narobe razumet, nimam nič proti, samo firbec pasem :D
Ok, za tisto, ki je napisala da ima probleme s pripadanjem moškemu, razumem...kaj pa druge?
A se vam zdi to zastarelo, se nočete vezat zaradi težav z morebitno ločitvijo, se vam zdi brezveze ker je samo en papir?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 26. Mar. 2010 0:17

^^Jaz menim, da če se imata dva res rada, se spoštujeta in želita preživet življenje skupaj, da res ne potrebujeta še tega papirja za dokaz njune ljubezni. Se mi zdi, da se veliko ljudi poroči na silo, ker je pač to neka tradicijia in ker kao ne zgleda, če nista poročena. In ja, kar nekaj problemov in težav se mi zdi da nastopi v primeru ločitve.

Pa da me ne bo zdej katera napadala...nimam nič proti poroki, če se dva želita poročit naj se. Jaz se zaenkrat ne želim poročit, ne izključujem pa možnosti, da se nekoč ne bom.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov