PMS in fantje ...

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Sep. 2008 10:25

Če ne bi bil pripravljen nič narest glede tega, verjetno prej ali slej bi.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 14. Sep. 2008 10:25

Če ne bi bil pripravljen nič narest glede tega, verjetno prej ali slej bi.
Uporabniški avatar
small_star
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 581
Na forumu od: 30. 3. 2008
Kraj: made & heaven

Neprebrana objavaNapisal/-a small_star » 14. Sep. 2008 10:42

Bi ostala z njim ne glede na vse. Ali bi imel raka, zapadel v manično depresijo (zelo velika nihanja razpoloženja), ostal težko prikovan na voziček ali kaj druga. Sama imam poklic iz zdravstva in vem, da bi zanj naredla vse, poiskala vse najboljše možnosti, da bi mu lahko pomagala. Sem pač oseba, ki ji takšne stvari ne morejo do živega. Na mojo srečo.
NiKoLi Ne ReCi NiKoLi
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 14. Sep. 2008 11:32

MsN napisal/-a:Če bo vaš partner nekoč trpel za depresijo, boste odšle? Če bo anksiozen tudi? Ampak, ko bo imel raka, boste ostale?

Kako lahko primerjaš pms z naštetimi boleznimi? Pms je bolj ali manj samo v glavah večine punc in se jim zdi samoumevno, da bodo tistih nekaj dni pred m tečne ko sam vrag, fantje pa bodo zato morali prenašati njihove izpade, jim nositi čokoladice, jim biti ves čas na razpolago ali karkoli pač. Sorči, ampak pms je zgolj neka fikcija, ki ga je večina žensk vzela kot izgovor, ko niso uspešne (v šoli, na faxu, na delovnem mestu) ali so tečne in jim je najlažje reči pms me daje. In ne, raka ali depresije NE moreš enačiti z enim pms-jem.
Uporabniški avatar
tmis_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 736
Na forumu od: 22. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmis_ » 14. Sep. 2008 12:00

Sama ne zanikam obstoja PMS-ja, je pa moje mnenje tako, da če bi se kar lepa večina žensk nehala toliko obremenjevat s sabo in posledično s svojimi občutki,(danes pa nisem naspana, sem živčna, me boli glava, me boli trebuh, on mi ne piše, jaz, jaz in spet jaz)tistih nekaj dni nihanj razpoloženja in napihnjenega trebuha še opazila nebi oz. bi te spremembe v počutju doživljala manj intenzivno, kar bi se posledično opazilo tudi v mirnejšem vedenju in zrelejšem čustvovanju.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 14. Sep. 2008 12:11

Tamala_mrha napisal/-a:
MsN napisal/-a:Če bo vaš partner nekoč trpel za depresijo, boste odšle? Če bo anksiozen tudi? Ampak, ko bo imel raka, boste ostale?

Kako lahko primerjaš pms z naštetimi boleznimi? Pms je bolj ali manj samo v glavah večine punc in se jim zdi samoumevno, da bodo tistih nekaj dni pred m tečne ko sam vrag, fantje pa bodo zato morali prenašati njihove izpade, jim nositi čokoladice, jim biti ves čas na razpolago ali karkoli pač. Sorči, ampak pms je zgolj neka fikcija, ki ga je večina žensk vzela kot izgovor, ko niso uspešne (v šoli, na faxu, na delovnem mestu) ali so tečne in jim je najlažje reči pms me daje. In ne, raka ali depresije NE moreš enačiti z enim pms-jem.


Ah jej, pa preberi kaj na to temo in boš ugotovila, da gre za dejansko motnjo, ki izvira iz hormonskega stanja v m. ciklusu in ne za izmišljotino.

tmis_, se strinjam.
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 14. Sep. 2008 12:39

Ta PMS gre men tok na živce. :D Omenja se ga v filmih, revijah, ženske se delajo bogice, moški se norca delajo iz tega, veliko žensk ga pa na veliko zlorablja.
Js pri sebi nisem pozorna na take stvari. Res, da sem kakšen dan malo bolj tečna in prepirljiva ali pa potrta, ampak ne vem, če ima to kaj v zvezi s pms. Lahko, da je naključno. Pač, ne moreš biti skoz v redu. Moj pravi, da takrat ko useka iz mene in se jaz hočem prepirat, on raje utihne in mi da raje prav. :D Js se pa hočem prepirat takrat. Drugače je pa zelo razumljiv in mislim, da tudi, če bi imela ta pms, bi delal lepo z mano.

Ne pravim, da ne obstaja, ampak večinoma so si ženske same krive, ker celotno zadevo napihnejo. Mislim, da to opazijo večinoma tiste ženske, ki svoje življenje analizirajo do potankosti in pustijo, da nekaj takega tako vpliva na njih.
Tudi če si par dni slabše volje, malo zamorjen in brez življenja, ni to izgovor, da se pač temu le prepustiš in čakaš da mine. Čez en mesec pa spet isto trpiš. Treba se je zbrcat v rit, jit v naravo, pozabit na to. Si rečt, da to ne sme v taki meri vplivat nate in konec. Človek ima svojo voljo.

Meni se ne bi zdelo nič čudnega, če bi fant pustil punco, ki bi bila tečna in neprebavljiva teden ali dva na mesec. Zato, ker to pomojem kaže tudi na karakter punce.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 14. Sep. 2008 13:15

Same dobre punce, iii :rofl:
Uporabniški avatar
Lizzyka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 7. 2006
Kraj: *dreams*

Neprebrana objavaNapisal/-a Lizzyka* » 14. Sep. 2008 13:40

...
Zadnjič spremenil Lizzyka*, dne 27. Apr. 2010 10:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 14. Sep. 2008 13:52

MsN napisal/-a:
Tamala_mrha napisal/-a:
MsN napisal/-a:Če bo vaš partner nekoč trpel za depresijo, boste odšle? Če bo anksiozen tudi? Ampak, ko bo imel raka, boste ostale?

Kako lahko primerjaš pms z naštetimi boleznimi? Pms je bolj ali manj samo v glavah večine punc in se jim zdi samoumevno, da bodo tistih nekaj dni pred m tečne ko sam vrag, fantje pa bodo zato morali prenašati njihove izpade, jim nositi čokoladice, jim biti ves čas na razpolago ali karkoli pač. Sorči, ampak pms je zgolj neka fikcija, ki ga je večina žensk vzela kot izgovor, ko niso uspešne (v šoli, na faxu, na delovnem mestu) ali so tečne in jim je najlažje reči pms me daje. In ne, raka ali depresije NE moreš enačiti z enim pms-jem.


Ah jej, pa preberi kaj na to temo in boš ugotovila, da gre za dejansko motnjo, ki izvira iz hormonskega stanja v m. ciklusu in ne za izmišljotino.

tmis_, se strinjam.

Sem že prebrala vse, brez skrbi in nisem šele v tej temi izvedela kaj PMS dejansko je. :wink: Ne odstopam od svojega mnenja, ker se mi zdi tole poveličevanje pms-ja prav neumno. Tistim, ki se ga oklepate kot klop človeka, se pač ne zdi. Pa bodite žrtve pms-ja še dalje, če ste tako rade v središču pozornosti vsaj tistih x dni. :lach:
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 14. Sep. 2008 14:55

Jz nimam neki douzga PMS-ja. Kkšn dan al pa dva pred M me napade izjemna in neustavljiva želja po hrani ( danes sm pojedla že 1 šalco čokoladnih kosmičev, 2 tousta, kosilo, 2x tiramisu, mars in celo Milko Slika ), zapaden pa tud v občutljivo fazo. Kr precej sm porta, jokajoča in bi se samo stiskala. Tud razdražljiva znam bit. Problem nastanke, ko se hočem stiskrat in če sva z Mojim skupi se, ampak pol me kmal začne pečt koža in ne prenesem dotika. Posledica tega je da planem v jok al pa v jezo. Slika
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 14. Sep. 2008 15:01

MsN napisal/-a:Same dobre punce, iii :rofl:


Verjetno to leti na to, da js kot fant ne bi zdržala s punco, ki je vsaka dva tedna neprebavljiva. Sori, imam pa rada kaj več od življenja. Seveda bi se potrudila izboljšati odnos in jo razumeti, ampak kot je jullia_ napisala, če se punca ne bi nič potrudila, kaj boš pol.
To js deloma razumem kot valjenje krivde za vse hudega na drugo, v tem primeru na pms. To je kot to ko nekateri verjamejo v usodo in da mi ljudje nimamo vpliva na svoje življenje?? Vsak mora poskrbeti za svoje življenje. Nihče ti ga ne bo polepšal, če si ga ne boš sam.

Glede pms-a verjamem, da se pač hormoni malo razdivljajo, sem že gledala oddajo o tem in da so ženske za normalno delovanje potrebovale posebne tablete, ker odnos z njimi ni bil več mogoč. Ampak nima pa vsaka ženska tok krute situacije.
Gost

Neprebrana objavaNapisal/-a Gost » 14. Sep. 2008 15:09

Se popolnoma strinjam, da pms ni neka transcendenca nad žensko, ki jo dela pošastno in ona proti temu nič ne bi mogla. Ampak pridejo pa dnevi, ko lahko proti čudnemu psihofizičnemu počutju narediš bore malo in takrat je parter, ki se skrije v luknjo ali ti kaj takega zameri, odveč, ne v pomoč.

Na dobre punce sem mislila v smislu odgovorov v tej temi, kjer mnogo deklet zanika obstoj pms-a, pravijo, da ga same ne čutijo, da nikoli ničesar ne valijo na partnerja, da vedno same poskrbijo za svojo dobro voljo ipd. Že res, da je vsak sam svoje sreče kovač, ampak če bi vsi vedno dosledno upoštevati in živeli po tem pregovoru, potem bi bilo manj problemov, ki so raztroseni tudi tukaj po forumu. Ampak potem beseda nanese na pms in naenkrat so vse svetnice, brez hormonov, brez izpadov. Pridne torej. Če bi bilo res ... :D
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 14. Sep. 2008 16:36

Ta tečne babe se itak ne upajo oglasit v tej temi. :twisted:
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 14. Sep. 2008 17:29

Jaz pa ne opažam PMS sindromov. Je pa toliko hujše, ko M nastopi. Takrat bi pa za en dan vse odklopila, če bi se dalo.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov