Plačevanje moških v lokalih, uglajenih restavracijah...

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Izberi način plačila

Glasovanje se je zaključilo dne 23. Avg. 2014 20:33

a) s kartico
7
41%
b) bankovci ( da bankovec le malce presega znesek na računu)
7
41%
c) bankovci ( z bankovcem ki vrtoglavo presega znesek na računu)
1
6%
d) drobižem
1
6%
e) drobiž ( tudi z bakrom)
1
6%
Skupaj glasov : 17

Uporabniški avatar
Arhitektka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Arhitektka » 24. Jul. 2014 20:33

S katerim plačilnim sredstvom vam je lepše in bolj korektno, primerno..., da vaš partner ali pa le zmenek plača v uglajeni restavraciji ... ? Ali bi se počutile nelagodno če bi npr. zmenek v fancy restavraciji nabiral drobiž in baker, da plača... ?
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 24. Jul. 2014 22:02

Ce ze gres v neko fensi restavracijo, placas s 50/100eur pa malo zaokrozis, da je ekstra.

Ce pa ne, pa lepo das plastiko in cao.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 25. Jul. 2014 14:14

Zakaj pa mora moški plačat, zakaj ne bi ženska? :?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Jul. 2014 14:42

Tudi jaz ne razumem tega poudarjanja moškega v naslovu in tekstu. Nasploh se mi zdi celotna tema čudna in nekoliko neokusna :? First world problems :? :D Meni je npr. popolnoma vseeno, s čim kdo plača (jaz ali oseba poleg mene), gre za plačilo storitve z veljavnim plačilnim sredstvom in to je to :) Saj nismo Kardashianovi al ne vem kdo, da se bomo izmišljevali ali zmrdovali nad prisluženim denarjem... Oziroma če je človek izbirčen pri obliki plačevanja, naj seveda sam plača, pa je problem rešen :)
Uporabniški avatar
Arhitektka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Arhitektka » 25. Jul. 2014 17:13

No, saj ni pomembno ali plača moški ali ženska ... Vprašanje je bilo bolj misšljeno v smislu kaj se spodobi oz. kako izpade pred okolico ... Npr. tudi v opero ne greš v pižami, pa je tudi pižama oblačilo ...
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 25. Jul. 2014 18:24

Primerjava z opero je smesna. Tam pac obstaja neki kodeks oblacenja. Nisem pa se slisala, da bi kaj takega obstajalo, ko se gre za nacin placila.

Ni vazno, s cim nekdo placa, samo da placa(m). Da nekomu placam vecerjo in mu niso vsec moji bankovci po 5, 10 ojrotov ali celo kovancki, ga po mars nazenem iz mojga zivljenja. :mad:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Jul. 2014 9:51

Jaz vedno placujem s kartico, ce je racun vecji od par evrov, ker ne nosim s sabo vecjih vsot gotovine. In potem ponavadi dam natakarju se nekaj extra v gotovini, odvisno od visine racuna in jasno, postrezbe.
Ce bom pa zaradi kakega razloga imela s sabo vreco kovancev, bom pa z vreco kovancev placala, ne razumem dileme v tej temi?
Uporabniški avatar
delfinchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 439
Na forumu od: 3. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a delfinchek » 26. Jul. 2014 13:01

Meni se zdi tudi totalno nepomembno, kdo in s čim plača.

Sama največkrat plačujem z gotovino (tudi s kovanci, ki se mi naberejo), saj imam tako nadzor nad svojim stanjem. Nisem zadosti skrbna, da bi si vedno zapisovala, koliko sem plačala s kartico.

Sicer pa ne hodim v fensi šmensi restavracije.
Axl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 8. 5. 2014
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Axl » 27. Jul. 2014 21:57

delfinchek napisal/-a:
Sicer pa ne hodim v fensi šmensi restavracije.


Blagor tvojemu fantu. :D

Najbrž je zelo hvaležen.
jelenna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a jelenna » 29. Jul. 2014 10:51

S čim se ljudje ubadajo...
Uporabniški avatar
Arhitektka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 1. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Arhitektka » 30. Jul. 2014 10:33

V družbi smo imeli debato o ženskah in moških. ... Jah nekateri tudi tu komplicerajo, kot, da svet ni že dovolj ... :cool: Ker so bila mnenja deljena, smo se odločili za anketo :wink:.
Uporabniški avatar
mastermind
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 593
Na forumu od: 4. 2. 2013
Kraj: London, UK

Neprebrana objavaNapisal/-a mastermind » 30. Jul. 2014 10:57

Nevem, če imaš date in jo pelješ v neko fensi restavracijo se pač ne spodobi nabirat drobižkov, sploh pa ne bakra. Pač, če greš na burek ali pa v As-a je pa le malo razlike, tako v obleki, kot v plačilnem 'sredstvu'.

Jaz zase vem, da ne bi jajcal z bakrom ampak enostavno rešil problem s kartico.. Kakor komu paše..
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 30. Jul. 2014 12:41

Bi mi bilo neverjetno nagravžno, da bi tip izvlekel ogromno denarnco polno drobiža in potem tam štel cente. :D Mam rahlo "fobijo" na ta nagravžen baker od evrov. Neverjeten turn off mi je že to, da imajo ljudje polne žepe tega sranja, ffs nabavi si denarnico. Drugače pa je vseeno kakšen način plačila je, jaz rada vedno dam okroglo, kar ostane ostane natakarjem in enako rada vidim pri partnerju. Kartice mi ravno zaradi tega niso všeč, ker ne moreš dati napitnine.
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2436
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Jul. 2014 15:58

^ Jaz, kadar plačam s kartico, pač dam natakarju, ko plačam, še drobiž za napitnino posebej. Ni tako elegantno kot "Kar na 50 zaokrožite," ampak dvomim, da se kdo sekira :)
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 31. Jul. 2014 16:06

^^ po bontonu naj bi bilo ravno to "na 50 zaokrožite" narobe. Naj ne bi dajal mu istega denarja s katerim si mu plačal e za napitnino. Torej brez "zaokrožite..." in puščanja drobiža, ki ti ga vrne, ampak naj bi pospravil denar, ki ti ga vrne in mu dal drugega. Tako kot da je denar že od začetka namenjen izključno za napitnino. In ravno pri kartici + napitnina v gotovini se to elegantno reši.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov