Plačevanje moških v lokalih, uglajenih restavracijah...

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Izberi način plačila

Glasovanje se je zaključilo dne 23. Avg. 2014 20:33

a) s kartico
7
41%
b) bankovci ( da bankovec le malce presega znesek na računu)
7
41%
c) bankovci ( z bankovcem ki vrtoglavo presega znesek na računu)
1
6%
d) drobižem
1
6%
e) drobiž ( tudi z bakrom)
1
6%
Skupaj glasov : 17

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 30. Avg. 2014 10:04

Se strinjam s sončkico. Pri nas so natakarji za svoje delo pošteno plačani (ne kot v Ameriki kjer dobijo le nek simboličen znesek in živijo praktično od napitnin). Če pa sem res navdušena nad postrežbo, zaokrožim navzgor ali pustim kak evro viška. Sem pa že doživela da je natakar tekel z nama z napitnino in zahteval da jo vzameva nazaj (še zdaj nisem točno dojela zakaj?) čeprav sem mu res z veseljem pustila tiste 2, 3 eur. Je res obvladal biznis, brez odvečnih (in totalno neprofesionalnih) "a je vse super??" vsake dve minute in stalnega smukanja okoli mize.

Edit (da se vrnem na temo):
Greva zelo zelo redko v bolj fine restavracije (sva bila do zdaj vse skupaj 2x) in takrat vse naše težave reši plastičen denar :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
marija.povse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 24. 10. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a marija.povse » 24. Okt. 2014 14:59

Jaz tudi vedno placujem s kartico, ker ne nosim s sabo veliko gotovine. In potem dam še par evrov napitnine v gotovni. Tudi mislim, da to veliko pove o človeku, če se mu ne da dati prijaznemu natakarju vsaj 50 centov...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov