Kdo plačuje?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ksenija Zupanc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rimske Toplice

Neprebrana objavaNapisal/-a Ksenija Zupanc » 03. Apr. 2010 17:00

Pribljižno si rezdeliva. Vendar kot v večini zvez, vsaj meni se tako zdi, naleti da pač v povprečju večkrat plača fant. Pa vseeno, če mam denar, mi ga za mojega dragega nikoli ni težko dat. Tudi če to pomeni da nasledne 3 dni ne bom šla s kolegicami na kavo.
Nica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 15. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nica » 04. Apr. 2010 12:25

Mi2 imava bolj kot ne skupni denar. In je vedno tako, da on plača. Jaz pa vedno tankam avto, čeprav se veliko večino vozi on z njim. Torej sem finančno jaz na slabšem.
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 04. Apr. 2010 20:46

On plača. Mava pa skupni denar.
Uporabniški avatar
beniaminnie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 8. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a beniaminnie » 04. Apr. 2010 22:01

Pri nama večinoma plačuje on, ker živiva okoli 150 km narazen in se ponavadi jaz vozim k njemu, tako da dosti porabim na bencinu, on pa potem plača pijačke, kupi hrano in to, tako da se nekako izenači. Saj mu dostikrat zatežim da bi še kaj drugega plačala, pa mi običajno ne pusti, tako da se občasno kregava glede tega na blagajni v trgovini, so naju tgovke že navajene :D
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 26. Jul. 2012 9:35

no glede na to da je ta tema par let neaktivna bi jo rada malo osvežila. zanima me, v teh časih, punce, kdo plačuje? ve ali fant? meni se skoz dogaja, da kar nekak čakajo da potegnem ven denarnico.... :( pa sem tega že malo naveličana
Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 26. Jul. 2012 10:22

Jaz se morem pa vedno skregat, če želim plačat :) Pa mu prvič po navadi pustim, potem pa vztrajam, da danes pa jaz plačam kr je prejšnjič on :)
V kinu sicer še nisem nikoli plačala..
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 26. Jul. 2012 13:12

Večinoma plačuje on, ker je zaposlen, jaz pa nisem. Ko pa sem pri denarju (štipendija) pa vedno plačujem tudi jaz-za oba, se mi zdi edino fer.
It was forever..but it didnt last long..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 26. Jul. 2012 13:42

midva bolj ali manj furava skupno gospodinjstvo. edino stroške in najemnino si razdeliva na pol.

kaj to v najinem primeru pomeni? plača tisti, ki ima trenutno več denarja ali ima denar pri sebi. v zadnjem letu je to bolj on, lani pa bolj jaz.
Uporabniški avatar
Corrine
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 2. 11. 2007
Kraj: kjer je lepo

Neprebrana objavaNapisal/-a Corrine » 29. Jul. 2012 13:04

On plača zase, jaz zase. Če je kak praznik, častim jaz ali on odvisno kdo od naju praznuje. Drugače pa kdaj še ekstra kaj časti on, pa naslednjič jaz, ampak za majhne sprotne stvari si ne delava groznih problemov. Za velike pa se ve, kdo je kaj dal da ni nobenih zamer. Se mi zdi najboljše tako. :)
LinaCokolina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 28. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LinaCokolina » 29. Jul. 2012 13:34

Midva ne ziviva skupaj, vendar si sprotne stroske (obedi v restavracijah, kavice, izleti ipd), nekako razdeliva. Enkrat placa on, enkrat jaz in mislim, da sva pri tem kar izenacena in se s tem ne obremenjujeva. Nikoli me ne gledava na to ces, zadnjic si ti placala, danes bom jaz, placa tisti, ki ima denarnico blizje ali kako naj se izrazim. :lol: S tem placevanjem se sploh ne obremenjujeva.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 29. Jul. 2012 13:46

LinaCokolina napisal/-a: S tem placevanjem se sploh ne obremenjujeva.


Word. Midva tudi ne. Se mi zdi da na začetki sma se velik bolj, prač enkrat eden, drugič drugi pa če sva šla na kakšne daljše ture, je tudi on želel da dava račun za benz na pol itd....

Zdaj sva pa tako da nekak deliva po občutku, npr. če greva v kino en plača vstopnice, en pa kafe pred predstavo pa kokice. Pa potem če en plača večerjo, drugi pol dvakrat kafe. Enako ko kupujeva fasngo,enkrat jo kupi en, drugič drug pa če je en imel račun za 12€ drugi pa za 14€ si ne skačeva za 2€ v lase. Če je pa tako da je enkrat eden bolj pri kešu, drugič pa drugi pa tudi na podlagi tega deliva, sploh če gre za kak večji strošek.

V glavnem, suma sumarum, oba prispevava enak delež, ne gledava pa na cente. In kar je najpomembneje, glede tega se ne kregava in sma si čist na jasnem, kakšen je protokol.
Uporabniški avatar
Mucka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 24. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mucka* » 21. Avg. 2012 22:15

Pri nama tudi večkrat plača on kot jaz. Kdaj pa kdaj seveda tudi jaz olačam pijačo, večerjo, bencin, vendar je to ponavadi on. In še takrat ko plačam jaz se hoče kregati, zakaj se plačala. Je pa res da ima kar dosti več denarjakot jaz.
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 21. Avg. 2012 22:35

Pri nama je tako, kot pri Tearjerker in LiniCokolini. V splošnem gledano mava približno pol-pol, za kakšne večje stvari pa on odrine kakšen evro več (on ima šiht, jaz ga še nimam...).
Všeč mi je, ker zaradi denarja nikol ne komplicirava :)
Uporabniški avatar
Little fairy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 201
Na forumu od: 6. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Little fairy » 26. Avg. 2012 21:00

Midva živiva skupaj, tako da
jaz plačujem:
- vse stanovanjske stroške
- gorivo in zavarovanje , ker tud avto uporabljam jaz (živiva v centru in nama trenutno en avto zadostuje),
- stvari za stanovanje in prijetno bivanje

Fant plačuje:
- cestni sklad in servise za avto
- hrano, večina produktov za gospodinjstvo, pijačke
- vse stroške glede dopustov

Ne razumem, kako se bodo pr parih, kjer že zdaj plačuje eden, porazdelile finance, ko bodo zaživeli skupaj....men je normalno, da se ob primerljivih dohodkih stroški porazdelijo in da se ne komplicira, če kdaj kateri primakne več.
"Sanje vsakomur od nas dovolijo, da smo tiho in varno nori vsako noč svojega življenja"
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 15. Okt. 2012 14:06

Vse na pol valda, razen kake karte za športne vadbe in športne cunje.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov