Kdo plačuje?

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 31. Mar. 2010 16:50

Večinoma jaz. On ima sicer čez jurja neto plače, jaz pa minimalno štipendijo in ja, vem, da ni normalno ...
Zadnjič spremenil Tamala_mrha, dne 02. Jun. 2015 9:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Irma-Samantha Martinšek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Črnomelj

Neprebrana objavaNapisal/-a Irma-Samantha Martinšek » 31. Mar. 2010 19:20

črnamamba napisal/-a:jullia_

aja..pa boh ne daj ,da plača vsak svojo kavo...to je šele grdo!


ufff...amen :D ful dobro napisano - kot če ne bi bla skupi :S kr neeki xD hehe :D
Uporabniški avatar
Irma-Samantha Martinšek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 92
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Črnomelj

Neprebrana objavaNapisal/-a Irma-Samantha Martinšek » 31. Mar. 2010 19:22

aja..ups... sej niam kaj novga za povedat ;) Ste že vse povedle. Ja se trudim i sem popolnoma za to, da plačujema oba. Kkšna keš p**** nikakor ne bi hotla bit, kr to je pa najhujš po mojem mnenju fsaj...
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 02. Apr. 2010 6:51

Irma-Samantha Martinšek napisal/-a:
črnamamba napisal/-a:jullia_

aja..pa boh ne daj ,da plača vsak svojo kavo...to je šele grdo!


ufff...amen :D ful dobro napisano - kot če ne bi bla skupi :S kr neeki xD hehe :D


to je pa res čist mimo :D

sam ja včasih je res težko sam kaj plačat. on če ve da nebo mogo plačat... sploh noče it! nevem v kino recimo al pa kamorkoli... pri blagajni pa se tak al tak ponavadi skregama... redko se mi posreči da ga prepričam da bi jaz plačala :D ker če ne potegnem denarnice ven prej ko on.. sm itq pečena :D
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 02. Apr. 2010 7:53

NaNcY* napisal/-a:pr men zmeri tipi plačajo... pijačo, večerjo pa še kj... odkupm se pa tko da učasih povabm na sokc pa ga plačam k grem na wc pa pol k greva povem da sm js... k s kermukol tipam sm šla na pijačo pa hotla plačat k je kelnar pršu sm se pol kregala oziroma je on plačou...


Tega komentarja pa ne razumem. Torej ne plača vedno on.
Uporabniški avatar
piškotek*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 27. 1. 2009
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a piškotek* » 02. Apr. 2010 7:58

Lani sem nama dopust plačala jaz. Ko greva ven ali po nakupih pa plača vsakič eden, nimava nekih dogovorov in tudi kregava se ne kdo bo plačal. Živiva skupaj in je to pač skupni strošek. Tudi njegove položnice imam jaz na trajniku.
(s)mej se
1sneguljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 220
Na forumu od: 6. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a 1sneguljčica » 02. Apr. 2010 8:15

Jaz sem si tudi stroške vedno delila, tako da je 1x plačal eden, drugič drugi. Ni potrebno nobenega kreganja, ker če fantu takoj razjasniš, da si za delitev stroškov, in da če se s tem ne strinja ne boš hodila ven, je stvar hitro rešena. Če pa nekaj cincaš in se delaš fino pa jasno, da bo večina hotla plačat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 02. Apr. 2010 10:05

Ja, se strinjam. Vse te izjave "fant mi je pusti plačevat", "jaz hočem plačat, pa ne morem",... so zame čisti bulšit. Če odločno poveš, da tokrat ti plačaš, fant to upošteva. Če pa ne, imata pa večje probleme, ker očitno tvoja beseda pri njem nič ne zaleže.
Si pa predstavljam da tiste, ki "nikoli ne morete plačat, ker fant vztraja" niti ne poskušate biti prav odločne.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 02. Apr. 2010 10:24

Ja ne vem, če moški dela, se pomoje spodobi, da on večkrat plača oz. celo da meni ni treba :) Drugače mi pa ni problem plačat, če sva npr. študenta, potem na tretjem zmenku resno ponudim, da zdaj bi pa jaz rada plačala.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 02. Apr. 2010 10:36

Meni se to tudi zdi logično. Nekako je iluzorno in nepredstavljivo pričakovati, da plačuje stvari tisti, ki je brez ali z manj denarja, tisti z visoko plačo pa sedi križem rok. :|
Zadnjič spremenil Tamala_mrha, dne 02. Jun. 2015 9:57, skupaj popravljeno 1 krat.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 02. Apr. 2010 23:50

če ima dovolj denarja, ne vidim razloga, da ne bi večinoma on plačal- sicer pa je to stvar posameznika.
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 03. Apr. 2010 9:13

kakor za koga. če se ti zdi bulšit... pol ok. sam enim tipom to dejansko ne moreš dopovedat. pa ne zato ker te ne upoštevajo. ker moj me upošteva, samo pač je bil staromodno vzgojen in je prepričan, da bi moral fan bit tisti ki plačuje. če se razkurim, mi pusti plačat. ampak večino pa prej popustim, ker tu zna bit res vstrajen in se ne želim kregat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Apr. 2010 11:45

Še dobro, da ni bil tvoj fant staromodno vzgojen glede tega, kakšna je vloga ženske v paru nasploh. Ker bi te sicer upošteval, samo ti vseeno ne bi smela okrog hodit brez njega.
Lej, saj je kul. Pač on plačuje. Na živce mi gre samo, da se ene ženske blazno sprenevedajo/te, kako jih to moti in kako si srčno želijo/te kdaj kaj plačat, pa ne morejo/te. Ker to preprosto ni res. Če ženska nekaj v resnici hoče, bo to tudi dosegla. Če temu ni tako, je pa revček.
Uporabniški avatar
Nastja Krivec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Rogoza

Neprebrana objavaNapisal/-a Nastja Krivec » 03. Apr. 2010 13:18

Jah šment. :) meni pa gre blazno na živce, da drugi mislijo da vse vejo. Tdui fant bo dosego tisto kaj hoče če bo to hoto. Nevem zakaj tak vsi mislite, kak lahko ženske blazno vplivajo na moške. Ni res... ker je lahko tudi obratno. Če pa vem da se boma samo spričkala kdo bo spet plačal, pa mu raje pustim veselje, ko pa da se še pol celo pot pričkama kak je kaj fer in kak kaj ni fer in kdaj bo on plačal in kdaj bi jaz mogla. Potem pač popustiš. Pa boš že kdaj drugič plačal. Saj nisem rekla da skoz on plačuje. Ker ne. Večkrat ga že takoj na začetku prepičam, da bom jaz plačala ali pa preprosto plačam, ko sploh neve. Včasih pa je preprosto preveč trmast, da bi mi dovolil plačat. In če nisi dobro razumela kaj sem napisala. To vpašaš, ne pa da me kar takoj obtožiš, da se sprenevedam, da mi ni všeč ker ne rabim plačevat.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 03. Apr. 2010 13:24

Kot prvo, ti si se sama našla v mojem postu, jaz sem odgovarjala sneguljčici1.
Kot drugo, s tem, da z odločnostjo ženska lahko doseže, kar hoče, ni bilo mišljeno, da je potem vedno vse po njeno. Če ti neka stvar ni pomembna, valjda ne vztrajaš.
Torej sta tukaj v bistvu dve opciji
a) ženska nikoli ne plača, ker ne zna udarit z roko po mizi in povedat, da tako ne bo šlo več naprej
b) ženska v bistvu niti noče plačevat in samo zaradi lepšega vzdihuje, da vedno vse tip plača, čeprav bi ona tudi rada kdaj

Da bo jasno, tukaj ne pišem o tebi (če se sama prepoznaš, je to tvoj problem). V bistvu je bil povod za to post, v katerem je pisalo, da vedno tip vse plača, ona pa potem parkrat na leto povabi na sokec in na skrivaj plačuje na poti na stranišče, ker ji drugače ne bi uspelo. Koje buče.

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov